Itálie - Sella Nevea / Bovec Itálie

 • Popis

  Lyžování ve dvou zemích

  Malé italské středisko Sella Nevea patří k několika málo přeshraničně propojeným lyžařským oblastem. Sjezdovky padají z vrcholu Monte Canin do italského městečka Sella Nevea a do slovinského letoviska Bovec. Celkem 19 kilometrů tratí leží v nadmořské výšce od 1140 do 2300 metrů. Přes 70% svahů nese červené označení vyhovující nejširší skupině lyžařů. Modré sjezdovky pro děti a začátečníky najdete jak v údolí, tak v horních patrech areálu. Kvalitu střediska potvrzuje pravidelné pořádání Evropského poháru ve sjezdovém lyžování, zaručená sněhová nadílka a moderní přepravní zařízení. Kouzelná příroda Julských Alp navíc přináší široké možnosti free ride lyžování a dva promyšlené snow parky. Italská strana areálu je spíše stinná a její páteř tvoří tréninková červená sjezdovka FIS. Slovinské svahy jsou zalité sluncem a za dobré viditelnosti spatříte v dáli modravé vody Jadranu. Nová dětská sjezdovka s pojízdným pásem leží hned vedle hotelu Canin. Lyžařskou nabídku doplňují dva skvěle preparované běžkařské okruhy včetně vysokohorské stopy.

  Après-ski

  Limitovaná nabídka après-ski aktivit odpovídá velikosti střediska. Díky pravidelným tréninkům lyžařských reprezentací je celá oblast sledována kamerami s měřením rychlosti a i vy si můžete vylepšit svůj lyžařský styl. Děti si po prolyžovaném dni rády zaskotačí na sáňkařské dráze, zatímco dospělé může zlákat tandemový paragliding. Relaxaci hledejte v krytém bazénu nebo u skleničky vyhlášeného italského vína ve vyhřátých barech a restauracích. Výtečnou domácí kuchyni slibuje například Rifugio Gilberti.

  Doprava

  Příznivá vzdálenost areálu z České republiky a možnost lyžovat hned ve dvou zemích láká do oblasti nové návštěvníky navzdory nízkému počtu sjezdovek. Sella Nevea leží jen 19 kilometrů od dálničního sjezdu na Tarvisio, což usnadňuje řidičům dopravu do areálu. Cestu z Prahy přes Linec, Salzburg a Villach v délce 613 kilometrů zdoláte za 6 a půl hodiny. Kratší trasa z Brna přes Vídeň a Villach měří jen 533 kilometrů a ujedete ji za 5 a půl hodiny. Při hustém sněžení se vám mohou hodit sněhové řetězy k závěrečnému stoupání do Sella Nevea.

  Kolik to stojí?

  Z technických důvodů byl přerušen provoz páteřní lanovky na slovinské straně areálu a obnovení jejího provozu se ani v sezóně 2017/18 nepředpokládá. Omezení lyžařské nabídky kompenzuje celoplošný ski pas Friuli platící v areálech Sella Nevea, Tarvisio, Ravascletto - Zoncolan, Piancavallo a Forni di Sopra – Sauris. Šestidenní permanentka stojí 119 € pro dospělé, 104 € pro seniory, 89 € pro juniory do 19 let. Děti do 10 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma.

  Léto v Sella Nevea

  Sella Nevea leží v obětí majestátních vrcholků Julských Alp. Jejich skalnaté hlavy přesahující 2000 metrů nad mořem lákají mnohé dobrodruhy k náročnému výstupu. Mírnější túry a stezky pro Nordic Walking křižují okolí městečka a vedou turisty k romantickým zákoutím, k dechberoucím vyhlídkám, do pohádkových horských chat a ke smaragdovým jezerům. Po cestě nezapomeňte ochutnat vyhlášené sýry místní výroby. 8 kilometrů od Sella Nevea se třpytí hladina jezer Predil a Raibl, kde vyzkoušíte vodní sporty, jako je windsurfing, jízda na kanoe a vodní lyže. Na písečných plážích relaxujte a užívejte si slunečních paprsků. Celá rodina si zamiluje lanový park Sella Nevea Adventure Park. Oblast je navíc protkána kamennými pevnostmi, zajímavými muzei a starými kostelíky.

Nejnovější recenze Itálie - Sella Nevea / Bovec

Celkem: 6,8 Dovolena byla prijemna, sluzby hotelu odpovidaly cene a sluzby delagatky a instruktoru fantasticke, deti nadsene.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolena byla prijemna, sluzby hotelu odpovidaly cene a sluzby delagatky a instruktoru fantasticke, deti nadsene. Zobrazit celou recenzi

Milan P., 15.02.2017, Datum pobytu: 5.2. - 12.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Celkový dojem je bezvadný. Sice není ve středisku moc možností kam zajít, ale i tak se nám tam líbilo.

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem je bezvadný. Sice není ve středisku moc možností kam zajít, ale i tak se nám tam líbilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel na nás zvenku působil trochu neudržovaně, lyžárna byla hned u vchodu a nezamykala se :-( ale uvnitř hotelu se nám líbilo. Nepotřebujeme žádný přepych !!!! Pokoje byly pěkné, čisté a v koupelně vždy čisto a každý den nové, čisté ručníky.

Strava
Strava byla dobrá, už jsme se stravovali v jiných hotelích lépe, ale zase, chutnalo nám a vždycky bylo všeho dost.

Služby hotelu
Nemáme žádné připomínky.

Sjezdovky
Hotel je fantasticky umístěn hned u sjezdovky. Lyžáky nasadíš v hotelu a do hotelu zase přijedeš na lyžích !!!!!Jsou tady možnosti hned u hotelu pro rodiče s dětmi i pro začátečníky bezvadné. Středisko je malé, má ve skutečnosti jen jednu kabinkovou lanovku do sedla, dolů je náročnější, ale krásná, dlouhá červená, místy prudší sjezdovka. V sedle je dvousedačka pro tři nenáročné, ale hezké sjezdovky a ještě jedna velká kabina, která vás vyveze ještě do dalšího sedla na hezkou červenou sjezdovku. Je to malé středisko, s krásnýmy scenériemi a za slunečného počasí krásnýmy výhledy do okolí.

Judita K., 21.03.2016, Datum pobytu: 13.3. - 17.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,6 Byli jsme tu již podruhé, tentokrát s mimo 2 už stašími dětmi, i se 4 měsíčním dítětem. Již loni se nám tu líbilo a opět jsme se setkali...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byli jsme tu již podruhé, tentokrát s mimo 2 už stašími dětmi, i se 4 měsíčním dítětem. Již loni se nám tu líbilo a opět jsme se setkali s příjemným personálem a téměř pořád nám přálo stabilní pěkné počasí. Hledali jsme jednoduchý hotel s polopenzí, který nebude daleko z ČR, bude v místech se stabilnějším počasím, spíše menší lokalitu a také za rozumnou cenu. Počasí bylo téměř pořád pěkné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nyní jsme měli větší pokoj i s postýlkou, kterou jsme nakonec ale nevyužili, protože dítě spalo s námi. Pěkná koupelna, ale na pokoji starší nábytek, který se místy rozpadal. Po dobu lyžování se na pokoji netopilo. Úklidový servis probíhal v pořádku. Doporučuji si vzít s sebou ramínka pro nedostatek háčků a míst na sušení lyžařského oblečení.

Strava
Kvalita a množství stravy na snídani i večeři bylo pro nás dostatečné a chutné.

Služby hotelu
Personál hotelu, se kterým jsme se měli možnost potkat (tedy především v jídelně) byl příjemný a ochotný. Služby hotelu poskytují základní vybavení. Při hlídání kojence není kam moc jít, takže ten kdo hlídal zůstal převážně na hotelu nebo procházkou okolo parkoviště.

Sjezdovky
Vleky bez čekání, sjezdovky volné, ráno vždy perfektně připravené. Později, tak okolo 13. nebo 14. hodiny však některé úseky velmi rozježděné (bylo až + 7ºC) a špatně sjízdné. Občas se vyskytovaly na zjezdovce malé kamínky, které podřely skluznici. Jinak je velká škoda, že nejezdí lanovky na Slovinské straně.

Jiří M., 16.03.2015, Datum pobytu: 8.3. - 12.3.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7,8 Dovolené proběhla OK. Hotel je kousek od lanovek (asi 80m).

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolené proběhla OK. Hotel je kousek od lanovek (asi 80m). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je odpovídající ceně. Koupelna novější a čistá. Bylo by vhodné odstranit některé nedostatky na vadách staršího nábytku. Někdy netekla teplá ale spíše jen vlažná voda ve sprše, hlavně odpoledne, po lyžování. Pokoj je příjemně vytopen a denně uklízen. V hotelu je místo na lyže.

Strava
Strava více než bohatá. Snídaně i večeře dostatečné jak výběrem tak množstvím.

Služby hotelu
Příjemný hotelový personál.

Sjezdovky
Lanovky i sjezdovky bez problémů. Škoda, že nejela lanovka 502 na Canin.

Jiří M., 10.03.2014, Datum pobytu: 2.3. - 6.3.2014
Oblast: Itálie Itálie, Sella Nevea / Bovec, Hotel: Canin

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Sella Nevea / Bovec