Itálie - Livigno Itálie

 • Popis

  Bezkonkurenční dovolená

  Italské vysokohorské středisko Livigno nabízí bezkonkurenční podmínky pro lyžování: sněhovou jistotu až do konce dubna, mnoho slunečních dní, moderní přepravní zařízení a výborné služby včetně bezplatných ski busů. Livigno obklopují sjezdovky ze všech stran. 115 kilometrů tratí na bezlesých svazích má převážně mírný a lehce sportovní charakter. Pod lanovkami se však táhnou i široké červené dálnice a prudké černé sjezdy. Severní svahy jsou zasvěceny free ride lyžování. Snowboardisté zůstanou ohromeni rozlehlostí jednoho z nejlepších italských snowparků s U-rampou, boardercrossovou dráhou a vyzývavými překážkami. Zimní radovánky doplňuje 40 kilometrů perfektně udržovaných běžkařských stop, terény pro ski alpinismus, večerní lyžování a lyžařské školy a školky. Vysoké procento stálé klientely a omezený počet ubytovacích zařízení drží ceny nad italským průměrem.

  Après-ski

  Nabídka polyžařských aktivit se točí okolo nakupování v poslední bezcelní zóně v rámci Evropské unie, kde seženete velmi výhodně oblečení módních značek, alkohol, cigarety, pohonné hmoty, hodinky či parfémy. Majitelé šesti a vícedenních ski pasů mají hodinový vstup zdarma do nově otevřeného aquacentra s wellness komplexem Aqua Granda. Milovníci extrémních sportů mohou vyzkoušet paragliding, jízdu na sněžném skútru, heliski a měřené sjezdové úseky. Zábavu v teple pod střechou hledejte u bowlingu, na squashovém kurtu, v barech a v restauracích.

  Doprava

  Hlavní příjezdová trasa do Livigna vede přes rakouský Landeck a švýcarský Zernez. Vzdálenost z Prahy činí 651 kilometrů a z Brna 789 kilometrů. Cesta zabere minimálně 7 a půl hodiny. Dostupnost Livigna komplikuje jednosměrný tunel Munt La Schera s kyvadlovým provozem, mýtem v desítkách eur a častými víkendovými zácpami. Parkoviště u nástupních stanic kabinkových lanovek jsou zdarma. Celé město křižují tři linky bezplatných ski busů v pravidelných intervalech mezi 7.30 ráno a 8. hodinou večerní. Meziměstská linka Livigno - Trepalle je zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Livigno zahrnuje vstup na všechny vleky a lanovky v areálech Carosello a Mottolino. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 229 € pro dospělé, 138 € pro juniory do 16 let a 177 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Rodinný balíček nabízí 10% slevu na šestidenní a delší ski pasy pro 2 dospělé a 2 děti. Skupiny nad 20 osob mohou využít 5% slevu. Rozšířený ski pas Alta Valtellina je platný i v areálech Bormio, San Colombano a Santa Caterina.

  Léto v „Malém Tibetu“

  V bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem leží malebné horské městečko Livigno. V letních měsících lyžaři zazimují své náčiní a vymění ho za horská kola. Město cyklistů hostilo v roce 2005 Světový pohár horských kol. Desítky kilometrů stezek vhodných jak pro začátečníky, tak pro zkušené bikery vedou v nadmořské výšce okolo 1800 metrů, tedy na hranici lesa, a nabízejí pohádkové výhledy na okolní třítisícovky. Silniční cyklistika obrací svůj zrak k průsmykům Passo Stelvio, Mortirollo a Passo Gavia, které se opakovaně stávají dějištěm slavné Giro d´Italia. K přepravě kol jsou přizpůsobené hlavní lanovky Carosello 3000 a Mottolino. Místní hory připravují bohatý program i pro pěší turisty a stezky vedou až do výše 3104 metrů. Příznivci adrenalinových sportů se pouštějí do seskoků na křídlech paraglidingu nebo pokořují jednotlivé vrcholy za doprovodu horských vůdců. V údolí si zahrajete golf a minigolf, badminton, basketbal a otestujete svou rovnováhu v lanovém centru Larix Park. K romantické projížďce na lodičce vybízí hladina jezera Livigno a netradiční zážitek si odnesete z návštěvy Husky Village v Arnoga.

Nejnovější recenze Itálie - Livigno

Celkem: 10 skvělé ubytování, skvělé lyžování, skvělé počasí, skvělá nálada. Co víc si přát?!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
skvělé ubytování, skvělé lyžování, skvělé počasí, skvělá nálada. Co víc si přát?! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
prima

Strava
bez stravy

Služby hotelu
super

Pláž
bez pláže, zato skvělé hory :)

Eva Terzičová, 17.04.2017, Datum pobytu: 7.4. - 14.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Appartements La Fonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 1,6 Totální tragédie jak ze strany cestovky tak ze strany hotelu. Sem opravdu nejezděte!

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Totální tragédie jak ze strany cestovky tak ze strany hotelu. Sem opravdu nejezděte! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nouzová cela s výhledem do zdi vedlejšího domu.

Strava
Totální propadák, jídlo nevkusné, hnusné a hlavně v nehygienických podmínkách, několik z nás se zdejším jídlem otrávilo.

Služby hotelu
Služby katastrofa, personál drzý, neochotný, bez základních hygienických návyků. Anglicky se zde prakticky nedomluvíte.

Pláž
Bohužel žádná...

Petr L., 10.04.2017, Datum pobytu: 27.3. - 1.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Alpen Villagge

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Úžasné apartmány uprostřed svahu s návazností na Carosello 3000, nikde se nemusí šmatlat. Příjemné čisté, zrekonstruované ubytování,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Úžasné apartmány uprostřed svahu s návazností na Carosello 3000, nikde se nemusí šmatlat. Příjemné čisté, zrekonstruované ubytování, klid. Garáž v podzemí, luxus! Určitě se vrátíme zde znova :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné, čisté, útulné, zrekonstruhované. Na pokoji dokonce bidet. Podlahové topení. Jediné topení, kde si můžete něco pověsit bylo v koupelně, ale to vůbec nevadí, věci s lyžování jsme dali přes židle a krásně vše proschlo. Někdy se stalo, že jsme museli čekat na vodu, protože nebyl dostatečný tlak, ale byla to chvilička, pár minutek a poté vše teklo, dá se to očekávat, když jste ubytování přímo v kopci :)

Strava
Vlastní

Služby hotelu
Velká výhoda byla podzemní garáž, v ní přímo uzaviratelná skříňka na lyže, takže nikdo nemohl nic ukrást.

Sjezdovky
Livigno je the best of number one! Opakovaně se zde vracíme, je zde jedinečná atmosféra a lanovky jsou perfektně udržované.

Pavlína Plášková, 07.04.2017, Datum pobytu: 17.3. - 24.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Baita Casa Teo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,4 Doporučuji

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standard

Strava
Výborná

Služby hotelu
Standard

Pláž
Jsme nenašli, ani nehledali.

Jarda M., 02.04.2017, Datum pobytu: 24.3. - 28.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Margherita

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,5 Oblast Livigno je krásná, doporučuji všem lyžařům, jen si dejte pozor při výběru ubytování. Dovolená byla moc hezká, ale to hlavně díky...

 • 3 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Oblast Livigno je krásná, doporučuji všem lyžařům, jen si dejte pozor při výběru ubytování.

Dovolená byla moc hezká, ale to hlavně díky tomu, že nám umožnila cestovní agentura vyměnit hned po příjezdu objednané ubytování za jiné.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní jsme byli v BAITA GRANDA, už při vstupu do domu byl cítit zápach, tedy nejen v domě, ale i v apartmánu.

Zde byl rozpadající se nábytek, prach po postelích, ze zdi čouhající dráty od elektřiny... Přizvali jsme delegátku z agentury a na dotaz proč je ve zcela nové troubě silná vrstva prachu odpověděla, prý je tento spotřebič záměrně odpojený, protože jej zákazníci špatně udržují v čistotě......Co se týče lyžárny byla to nějaká obrovská garáž před níž byla ledovatka a uvnitř obrovská louže... žádné lavičky pouze 2 malé skříňky pro 7 lidí a z toho u jedné z nich nefungoval klíč..... Nicméně nám agentura ještě týž den umožnila vyměnit ubytování za nové a to v BAITA MENIN, kde jsme byli moc spokojeni. Apartmány byly čisté, přímo naproti je zastávka skibusu, výborná Pizzerie, v domě pekárna a lyžárna na úrovni....

Olga Z., 28.03.2017, Datum pobytu: 17.3. - 24.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Residence Baita Granda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Livigno

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622