Itálie - Livigno Itálie

 • Popis

  Bezkonkurenční dovolená

  Italské vysokohorské středisko Livigno nabízí bezkonkurenční podmínky pro lyžování: sněhovou jistotu až do konce dubna, mnoho slunečních dní, moderní přepravní zařízení a výborné služby včetně bezplatných ski busů. Livigno obklopují sjezdovky ze všech stran. 115 kilometrů tratí na bezlesých svazích má převážně mírný a lehce sportovní charakter. Pod lanovkami se však táhnou i široké červené dálnice a prudké černé sjezdy. Severní svahy jsou zasvěceny free ride lyžování. Snowboardisté zůstanou ohromeni rozlehlostí jednoho z nejlepších italských snowparků s U-rampou, boardercrossovou dráhou a vyzývavými překážkami. Zimní radovánky doplňuje 40 kilometrů perfektně udržovaných běžkařských stop, terény pro ski alpinismus, večerní lyžování a lyžařské školy a školky. Vysoké procento stálé klientely a omezený počet ubytovacích zařízení drží ceny nad italským průměrem.

  Après-ski

  Nabídka polyžařských aktivit se točí okolo nakupování v poslední bezcelní zóně v rámci Evropské unie, kde seženete velmi výhodně oblečení módních značek, alkohol, cigarety, pohonné hmoty, hodinky či parfémy. Majitelé šesti a vícedenních ski pasů mají hodinový vstup zdarma do nově otevřeného aquacentra s wellness komplexem Aqua Granda. Milovníci extrémních sportů mohou vyzkoušet paragliding, jízdu na sněžném skútru, heliski a měřené sjezdové úseky. Zábavu v teple pod střechou hledejte u bowlingu, na squashovém kurtu, v barech a v restauracích.

  Doprava

  Hlavní příjezdová trasa do Livigna vede přes rakouský Landeck a švýcarský Zernez. Vzdálenost z Prahy činí 651 kilometrů a z Brna 789 kilometrů. Cesta zabere minimálně 7 a půl hodiny. Dostupnost Livigna komplikuje jednosměrný tunel Munt La Schera s kyvadlovým provozem, mýtem v desítkách eur a častými víkendovými zácpami. Parkoviště u nástupních stanic kabinkových lanovek jsou zdarma. Celé město křižují tři linky bezplatných ski busů v pravidelných intervalech mezi 7.30 ráno a 8. hodinou večerní. Meziměstská linka Livigno - Trepalle je zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Livigno zahrnuje vstup na všechny vleky a lanovky v areálech Carosello a Mottolino. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 229 € pro dospělé, 138 € pro juniory do 16 let a 177 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Rodinný balíček nabízí 10% slevu na šestidenní a delší ski pasy pro 2 dospělé a 2 děti. Skupiny nad 20 osob mohou využít 5% slevu. Rozšířený ski pas Alta Valtellina je platný i v areálech Bormio, San Colombano a Santa Caterina.

  Léto v „Malém Tibetu“

  V bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem leží malebné horské městečko Livigno. V letních měsících lyžaři zazimují své náčiní a vymění ho za horská kola. Město cyklistů hostilo v roce 2005 Světový pohár horských kol. Desítky kilometrů stezek vhodných jak pro začátečníky, tak pro zkušené bikery vedou v nadmořské výšce okolo 1800 metrů, tedy na hranici lesa, a nabízejí pohádkové výhledy na okolní třítisícovky. Silniční cyklistika obrací svůj zrak k průsmykům Passo Stelvio, Mortirollo a Passo Gavia, které se opakovaně stávají dějištěm slavné Giro d´Italia. K přepravě kol jsou přizpůsobené hlavní lanovky Carosello 3000 a Mottolino. Místní hory připravují bohatý program i pro pěší turisty a stezky vedou až do výše 3104 metrů. Příznivci adrenalinových sportů se pouštějí do seskoků na křídlech paraglidingu nebo pokořují jednotlivé vrcholy za doprovodu horských vůdců. V údolí si zahrajete golf a minigolf, badminton, basketbal a otestujete svou rovnováhu v lanovém centru Larix Park. K romantické projížďce na lodičce vybízí hladina jezera Livigno a netradiční zážitek si odnesete z návštěvy Husky Village v Arnoga.

Nejnovější recenze Itálie - Livigno

Celkem: 8,8 Pekné široké zjazdovky rôznej náročnosti. V lyžiarskom stredisku je menej možnosti na občerstvenie resp. urobiť si obednú prestávku ,...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pekné široké zjazdovky rôznej náročnosti. V lyžiarskom stredisku je menej možnosti na občerstvenie resp. urobiť si obednú prestávku , hlavne na svahoch Mottolina. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo v poriadku , čisto i keď budovy sú staršieho veku.

Strava
My máme radi Taliansku kuchyňu , čo sme ochutnali bolo chutné a v poriadku.

Služby hotelu
Hotel bol v poriadku.

Sjezdovky
Zjazdovky sú perfektné , široké a dobré upravené no niektoré vleky resp. lanovky by sa hodilo vymeniť , sú staršieho dátumu výroby a už nestačia kapacite zjazdoviek.

Peter Oravec, 04.03.2020, Datum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Residence Intermonti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Krásná dovolená, určitě pojedeme do stejného místa znova.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, určitě pojedeme do stejného místa znova. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké ubytování, jedinou výtku mám k tomu, že náš pokoj byl v suterénu a jiné byly i s balkónem a výhledem na hory. Tak třeba příště .....

Strava
Strava naprosto luxusní, největší výběr co jsem kde zažila. Předkrmy u večeře zahrnovaly snad úplně všechno, co si představíte (uzený losos s melounem, několik druhů sušených mas, salámy, sýry, zelenina, ovoce, saláty s krevetama nebo mořskými plody, pizza, kuřecí křidýlka, saláty,......). A jsou to Italové, takže těstoviny i v tom obrovském množství pro celý hotel umí udělat al dente. Kdybych musela mít nějakou výtku, tak snad jen ryby byly vysušené, ale při tom množství jiného jídla, jim to rádi odpustíte.

Služby hotelu
Odpovídalo nabídce. Obrovská lyžárna. Wellnes nebylo největší, ale možná jsme nějak trefili správný čas, moc lidí tam nebylo.

Sjezdovky
NÁDHERNÉ!!! Byla jsem v Itálii už několikrát, ale tyto sjezdovky byly absolutně nejkrásnější. Vybere si každý, ať už co do délky nebo náročnosti.

Kamila C., 19.02.2020, Datum pobytu: 10.2. - 16.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Alpen Villagge

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 CELKEM VŠE SUPER. SJEZDOVKY A VŠE KOLEM NA VELMI DOBRÉ ÚROVNI.

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
CELKEM VŠE SUPER. SJEZDOVKY A VŠE KOLEM NA VELMI DOBRÉ ÚROVNI. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
POKOJ PRO TŘI LIDI O ROZMĚRECH SPÍŠE PRO PANENKY. STRAŠNĚ MALÉ A STÍSNĚNÉ. ÚKLID A SLUŽBY BYLI VELMI DOBRÉ.

Strava
STRAVA PLNĚ ODPOVÍDALA DANÉMU UBYTOVÁNÍ SPÍŠ PŘEDČILA OČEKÁVÁNÍ.

Služby hotelu
SLUŽBY SUPER, ALE VELIKOST POKOJE ODPOVÍDALA JEDNOLŮŽKOVÉMU POKOJI NE POKOJI PRO TŘI.

Sjezdovky
SJEZDOVKY A VŠE KOLEM LYŽOVÁNÍ NEMĚLO CHYBU. DOKONALÁ SÍŤ MÍSTNÍ DOPRAVY.

Jaroslav Šenkýř, 18.02.2020, Datum pobytu: 8.2. - 15.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Loredana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Dovolenou jsme si užili, bohužel nás zastihla vichřice, takže dva dny byla velmi omezený provoz lanovek.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili, bohužel nás zastihla vichřice, takže dva dny byla velmi omezený provoz lanovek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Společné prostory byly hezké, bohužel pokoj, který jsme dostali, měl výhled do zdi a na plesnivý balkon. Koupelna pěkná. Pokoj maličký, ale útulný.

Strava
Strava byla velmi pestrá, výběr bohatý. Servírované večeře byly chutné.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni.

Sjezdovky
Kvalita sjezdovek je velmi dobrá, nám se více líbila oblast Carosello.

Eva Hemzáčková, 17.02.2020, Datum pobytu: 7.2. - 12.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Alpen Villagge

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 5 .....

 • 4 Ubytování
 • 5 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
..... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ani v jednom apartmanu se nedalo spat v kuchyni na rozkladací pohovce ani jeden člověk natož dva !! Pohovka absolutně nevyhovující ,matrace nic a pod tím jen konstrukce která neskutečně tlačila . V každým apartmánu byla plísen at už v koupelně nebo i v místnostech. Chybělo nadobí a hlavně trouba.

Strava
.....

Služby hotelu
Na apartman č. 6 pro ž lidí jen 4 místa ve skříni v garaži na uložení lyžáků.

Sjezdovky
....

Zdeněk Kilík, 11.02.2020, Datum pobytu: 1.2. - 8.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Livigno, Hotel: Baita Casa Teo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Livigno