Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 6,8 Vzhledem k ceně mile překvapilo. Hotel je proti pláži, ale musí se 50 m k přechodu přes železnici a 50 zpět. Plážový servis zdarma v...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k ceně mile překvapilo. Hotel je proti pláži, ale musí se 50 m k přechodu přes železnici a 50 zpět. Plážový servis zdarma v posledních dvou řadách na pláži, minimálně místa kolem slunečníku a sedátek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokojů postarší, ale vše fungovalo, miniaturní koupelna, nedá se ani pořádně osprchovat. Vlaky téměř nebyly slyšet

Strava
jen apartmán bez stravy

Služby hotelu
Čisto, ochota.

Pláž
Hotel je proti pláži, ale musí se 50 m k přechodu přes železnici a 50 zpět. Občas člověk musí čekat pět minut než přejede vlak a zvednou se závory, vlak tudy jezdí v plné rychlosti. Plážový servis zdarma v posledních dvou řadách na pláži, minimálně místa kolem slunečníku a sedátek.

Jiří S., 01.10.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Residence Cristal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Cristal, Ligurská riviéra, Itálie Jiří S. 2016-10-01 6.8 1 10 CRISTAL

Celkem: 5,8 Dovolená velmi vydařená, horší ubytování kompenzovala výborná poloha . Monaco 65 km, Sanremo 25 km... Počasí okolo 30 ti st po celý...

 • 4,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená velmi vydařená, horší ubytování kompenzovala výborná poloha . Monaco 65 km, Sanremo 25 km...

Počasí okolo 30 ti st po celý druhý zářiový týden. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché starší vybavení, nedostatečné kuchyňské zázemí, první dojem bez komentáře :-)

Celkem rušné místo... Blízko od moře a přístavu.

Strava
Strava vlastní, jinak v okolí spousta možností stravování...

Služby hotelu
Parkování velmi špatné / kdo dřív přijde ten dřív mele /, plážový servis v ceně pouze pro dva....30 euro za úklid uklizeného apartmánu je celkem dost !

Pláž
Čistá písčitá pláž s pozvolným vsupem do moře..

Gabriela B., 18.09.2016, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Residence Robinia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Robinia, Ligurská riviéra, Itálie Gabriela B. 2016-09-18 5.8 1 10 Residence Robinia - Imperia

Celkem: 5 Ubytování pro opravdu nenáročné klienty. Pláž a městečko vynahradila negativní dojmy z ubytování. Špatné parkování - malý počet...

 • 3 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování pro opravdu nenáročné klienty. Pláž a městečko vynahradila negativní dojmy z ubytování. Špatné parkování - malý počet parkovacích míst pro hosty, parkovací místa stavěná na malá auta. S větším osobním vozem např. typ Škoda Octavia, velký problém. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První dojem strašný. Dům z části obydlený stálými obyvateli cikánského typu, nepořádek ve společných prostorech. V apartmánu zápach z kanalizace, chybějící sprchový kout - pouze malá sedací vanička, kam měl 50 kg člověk problém se vejít, natož se osprchovat. Vybavení apartmánu tak z 50 let minulého století, které ne docela cítit zatuchlinou.

Strava
Nemohu posoudit, nevyužívali jsme hotelovou kuchyni.

Služby hotelu
Nemohu posoudit, nevyužili jsme.

Pláž
Přístup na pláž dokonalý. Od apartmánu cca 200 m po rovině. Pláž menšího typu, písčitá, voda i pláž čistá. Možnost pro šnorchlování je, ale ve vodě není co pozorovat.

Martina Šrejberová, 14.09.2016, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Residence Robinia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 4 fotografie

Residence Robinia, Ligurská riviéra, Itálie Martina Šrejberová 2016-09-14 5 1 10 Residence Robinia - Imperia

Celkem: 8 nádherná dovolená,krásná oblast Itálie

 • 8 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
nádherná dovolená,krásná oblast Itálie Zobrazit celou recenzi

Ubytování
kvalita odpovídala ceně,základní vybavení,hotel pěkný

Strava
beze stravy

Pláž
pláž dobře dostupná podchodem,štěrkopísková,voda v moři krásně čistá

Dana D., 13.09.2016, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Rezidence Cherie (Borgio Verezzi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Cherie (Borgio Verezzi), Ligurská riviéra, Itálie Dana D. 2016-09-13 8 1 10 Residence Cherie - Borgio Verezzi

Celkem: 10 Mohu napsat:VYNIKAJICÍ!!!Jsme velice spokojeni,měli všichni ten nejlepší dojem.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Mohu napsat:VYNIKAJICÍ!!!Jsme velice spokojeni,měli všichni ten nejlepší dojem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé,vše odpovídalo našim požadavkům,včetně parkování auta.

Strava
Stravu jsme měli vlastní.

Služby hotelu
Služba v hotelu vyníkajicí.

Pláž
Pláž byla opravdu jak uváděl váš prospekt do 3min.volné chůze jsme byli na pláži.

Roman Psutka, 12.09.2016, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Rezidence Mediterranee

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Mediterranee, Ligurská riviéra, Itálie Roman Psutka 2016-09-12 10 1 10 Residence Mediterranee - Pietra Ligure

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622