Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 8,2 Fakt dobrý.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Fakt dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje prostorné, stelevizi a ledničkou uklid každý den, naš pokoj byl oddelen od vedlejšího pokoje zamčenými dvermi tak bylo všechno slyšet to snad jediné minus v koupelne fen

Strava
na snídani chybala jen zelenina, okolo pol 10 uz ne všechno ale když jste si rekli tak prinesli

k večeri salátový bufet výber ze tri predkrmô a ze tri hlav. jidel dezert nebo ovoce nápoje včetne obyčejné vody se platilo

Služby hotelu
pôjčování kol, místo na parkování pred hotelem bez placení, bazén s terasou a lehátky wifi bezplatne

Pláž
k pláži 5 minut na pláži k dispozici plažový servis na ohrazené terase v zahrade koutek pro deti houpací síte toalety bar pláž je kamenitá more písčité čisté

Jaroslava Kovářová, 26.07.2017, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Mediterraneo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 5,8 Dovolená byla super, protože ani tak nezáleží na tom, kde jste, jako spíš s kým jste. Takže jsme si dovolenou udělali prostě skvělou....

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla super, protože ani tak nezáleží na tom, kde jste, jako spíš s kým jste. Takže jsme si dovolenou udělali prostě skvělou. Počasí nám přálo a co více si na dovolené u moře přát. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v celku dobré. Pokoj i koupelna byly čisté, ovšem byla zde strašlivě měkká postel a to zrovna nám dvěma nevyhovovalo, ale tři noci jsme to prostě vydrželi. Navíc pokoj nebyl vybaven klimatizací akorát v koupelně byl ventilátor, který přes den nefungoval, ale za to hučel celou noc.

Strava
Ohledně stravy bych řekla, že kdyby mezi námi nebyla jazyková bariera, tak se možná i najíme. Ne, že bychom se nenajedli, ale angličtina nebo němčina místním servírkám nic neříkala, napsaný jídelníček, který bychom si mohli přeložit taky neměli. Sice nám dávali vybrat ze tří jídel, ale absolutně jsme se nedorozuměli, takže já si vybrala jedno jídlo a přítel druhé, abychom si ho mohli v případě, že nám nebude chutnat vyměnit.

Snídaně probíhaly nevím už od kolika, ale já na dovolené nebudu vstávat v 7h, abych se najedla a tak když jsme na snídani přišli třeba v 9h, tak už tam toho moc nebylo. Moc totiž nedoplňovali. Takže v tomto hotelu platí, kdo dřív vstane, lépe se nají :). Ale konec konců nám zamilovaným to nevadí.

Služby hotelu
Služby, tak kdybych tam jela jako hotelový kritik, tak nedostanou ani jednu hvězdičku, ale byli jsme tam jen, jako rekreanti, kteří vlastně celý den trávili u moře nebo někde na výletě a tak na přespání nám to vlastně stačilo.

Personál se pohyboval, jako neustále spící panny, ale není se co divit, šéf a asi i majitel hotelu byl z nich nejpomalejší. Při příjezdu nejezdil výtah a tak jsme se nastěhovali po schodišti - sportem ku zdraví. Ovšem co bych řekla, že bylo nejhorší, tak hotel neměl zajištěno parkování. Před hotelem si smíte jen vyložit věci a pak se vydáte na hodinovou cestu městem, abyste našli místo k zaparkování a to vám musím říct, že převážná část míst k zaparkování jsou označené zóny, kde mají Italové předplacené parkování na celý rok. Takže oříšek. A pak ještě taky, hotel nemá svou pláž, takže nemá ani lehátka s deštníky. Tudíž další výdaje, protože ležet na pláži, na černém písku, který je úplně horký a bez deštníku, to by nedal asi nikdo.

Pláž
Pláž byla čistá, sledovaná plavčíky a hlavně výběrčími za poplatky za lehátka a deštníky. Od hotelu to nebylo daleko, řekla bych do 5ti set metrů. Projdete dvě uličky, pak ovšem musíte podejít železnici nechutným podchodem, přes který bych po setmění nešla a jste u moře. Moře je čisté a příjemně osvěžující.

Jarmila Zedníčková, 16.07.2017, Datum pobytu: 10.6. - 13.6.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Miramare (Lavagna)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

posezení u hotelu 5 fotografií

Celkem: 5,6 Dovolená se nám líbila, počasí bylo výborné.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, počasí bylo výborné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za ubytování jsme museli doplácet 40eur, neboť jsme si v objednávce zadali, že chceme být s přáteli vedle sebe v apartmánech, bohužel to neměli připravené a tak jsme museli doplácet, abychom strávili dovolenou společně. Nejvíc nám vadilo, že celou naší dovolenou bourali vedle nás halu a celý den se tam moc prášilo a bylo slyšet těžké stroje a bouchání, tak to bylo opravdu šílené....

Strava
Stravu jsme měli svou, ovšem italské pizzy jsou výborné, chutnalo nám i moc jejich pečivo.

Služby hotelu
Úrověň ubytování bylo odpovídající,čistá koupelna, v apartmánu vše jak má být. Velké plus byla velká terasa.

Pláž
Pláž byla úžasná, hezčí moře jsem neviděla. Moc jsem byla spokojená.

Ladislava Milfaitová, 11.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Residence Cristal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,3 Apartmány, kde jsme byli ubytováni jsou ve velmi hlučném prostředí. Po celou dobu pobytu v pracovních dnech jsme od rána do večera...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Apartmány, kde jsme byli ubytováni jsou ve velmi hlučném prostředí. Po celou dobu pobytu v pracovních dnech jsme od rána do večera poslouchali hluk ze stavebních prací z rekonstruované sportovní haly. Přijeli jsme si na dovolenou odpočinout a jediná možnost jak si odpočinout od hluku bylo opuštění apartmánů, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Aprtmány byli slušně zařízeny a jsou v celku prostorné.

Služby hotelu
Celskově slušné.

Pláž
Pláž byla čistá, ale voda často špinavá. Do Itálie se vracíme často, ale rok od roku působí tato země chaotičtěji, již skoro standardem je nepořádek na ulicích apod.

Anonym, 10.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Residence Cristal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Hotel neoslnil ani nenadchnul. Starší vybavení, potřebující sem tam opravu. Personál v pohodě. Okolí bezvadné, ale do tohoto hotelu...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel neoslnil ani nenadchnul. Starší vybavení, potřebující sem tam opravu. Personál v pohodě. Okolí bezvadné, ale do tohoto hotelu bychom se už určitě nevrátili. Což ale nevyvrací celkový dojem z výborné dovolené. Místo rozhodně doporučujeme! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje menší, udržované denně v čistotě. Společné prostory také.

Strava
Snídaně - jednotvárné, denně totéž (šunka sýr, salám, loupáky, šátečky a další sladké, zásadně bez zeleniny), večeře - výběr dvou jídel ze šesti, zde lepší průměr, ryby, maso, zelenina, lehčí porce vs. porce k najezení. Možná trochu nevyhovující čas večeře a to až 19:30. V našem případě byla nahlášena bezlepková dieta, která byla dodržena první večer, ráno už se číšníci divili ( celý pobyt stejná šichta). Vyřešeno ještě toho dne. Až na klasické pečivo, to v bezlepkové formě nedodali po celou dobu pobytu.

Služby hotelu
Vířivka, posilovna plně k dispozici. Večer byl program přizpůsobem většině, která byla v hotelu ubytována a sice důchodcům - bingo, karaoke, živá hudba :)

Pláž
Přes cestu, dostupnost velmi dobrá. Výběr z placených cca 25euro/den i neplacených po celé délce promenády, vše v dobré dostupnosti od hotelu.

Kristýna P., 10.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Corallo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622