Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 8,2 Krásné místo. Perfektní dovolená.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásné místo. Perfektní dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem z ubytování byl perfektní. Pokoj s balkonem a částečným výhledem na moře. Pokoj pro dvě osoby byl čistý, strohý, ale velmi malý. Aby jeden člověk mohl projít kolem postele na balkon, druhá osoba musela couvat.

Strava
Strava byla vynikající. Dostatečné množství. Středomořská výborná kuchyně.

Služby hotelu
Služba hotelu perfektní a dostatečná ve všech směrech. Bazén pořád čistý, parkování v objektu, pobyt psa bez problémů, klimatizace funkční. Blízká vzdálenost na pláž. Blízkost obchodů.

Pláž
Dostupnost na pláž perfektní. Deklarovaná vzdálenost odpovídá. Možnost výběru veřejné pláže, pláže pro psy i s lehátky hned vedle veřejné i placené pláže s lehátky a slunečníkem. Pláž skvělá. Moře opravdu úžasné, čisté. Přístup do moře po drobných kamínkách, ale po pěti metrech se ze dna zvedají hory a táhnou se po celém pobřeží, někde více a někde méně. Musí být člověk opatrný. Krásné a stálé počasí.

Jana Koželuhová, 10.09.2020, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2020
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Villa Nicole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2,6 Dovolená se nám bohužel vůbec nelíbila, nicméně to není chyba CA. S komunikací s CA jsem byla spokojená. Nelíbila se mi lokalita a to, že...

 • 3,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám bohužel vůbec nelíbila, nicméně to není chyba CA. S komunikací s CA jsem byla spokojená. Nelíbila se mi lokalita a to, že nás před hotelem vykradli a nikdo nám nebyl nápomocen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl v pořádku, jen měl staré vybavení a velmi hlučnou klimatizaci.

Moc se mi nelíbilo osazenstvo hotelu, byl plný italských důchodců, čemuž odpovídala například zábava ve stylu Eva a Vašek. Jak jsem si později přečetla v jiných recenzích, je to v tomto hotelu běžné.

Lokalita není moc hezká, nikde nic není, jen dlouhá řada domů a hotelů podél hlavní silnice. Je nutné jít do centra (cca 30 min pěšky).

Strava
Jídla bylo hodně, ale bylo spíše průměrné. Předkrmy byly každý den stejné, snídaně pouze sladké pečivo.

Služby hotelu
Nikdo v hotelu neuměl pořádně anglicky (ani na recepci), kdybych neuměla francouzsky, nedomluvila bych se. Hotel slibuje parkování zdarma, ale pozor, parkovacích míst je tak málo, že jsme byli poslední noc nuceni zaparkovat na ulici kousek od hotelu. Přes noc nám vyrazili okénko a auto vykradli, na recepci mi nebyli moc ochotni pomoci (asi i proto, že mi moc nerozuměli).

Pláž
Pláž je vzdušnou čarou blízko, nicméně podél pláže je železnice, takže je nutné projít temnými podchody pod kolejemi. Většina pláží je soukromá a placená, ale občas je tam malý proužek "free beach". Jeli jsme se vykoupat jinam, kde to bylo pěkné, nicméně nám po návratu vykradli auto, když nebylo místo na hotelovém parkovišti, tak nevím, zda mohu takový výlet doporučit.

Eva V., 27.11.2019, Datum pobytu: 24.8. - 28.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Real Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,3 Pekne, klidne misto, vse dostupne pesky. Prijemny pristup ke klientum.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pekne, klidne misto, vse dostupne pesky. Prijemny pristup ke klientum. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani v poradku, jen do obyvaciho pokoje lepsi rozkladsci luzko.

Služby hotelu
Chladnejsi voda v bazenu, jinak bez pripominek.

Pláž
Plaz placena, volna byla daleko.

Anonym, 17.09.2019, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Rezidence Orchidea

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,3 Spokojenost

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobrá

Strava
bez stravy

Služby hotelu
bez problémů

Pláž
pěkná, moře krásné, ale jen pro plavce po třech metrech už byla hloubka cca 2 m.

Stanislav Holík, 23.07.2019, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2019
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Rezidence Mediterranee

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,5 Dovolená dobrá, samozřejmě jak si to člověk naplánujte takové to z části má výsledek.

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená dobrá, samozřejmě jak si to člověk naplánujte takové to z části má výsledek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré, nebudu psát vynikající, z důvodu např. uvolněné baterie u dřezu, uvolněného wc prkénka, a nesvítících několika světel v apartmánu. Pro čtyřčlennou rodinu menší apartmán méně místa pro věci zavazadla.

Strava
Strava vlastní.

Služby hotelu
No mohlo to být lepší za tu cenu, všude se špatně parkuje, takže jsme si zaplatili garáž za 160euro na 14 dní, personál nám nevyměnil ložní prádlo a ručníky po týdnu jak bylo psáno ani po několikátém urgování, bez zájmu,ještě že jsme měli své ručníky. Jinak takový lepší průměr, mohlo být lepší. Super krásný bazén. Pomalý a malý výtah, na kapacitu residence hotelu. Hodnocení celkově dobré.

Pláž
Pláž a moře to bylo ze všeho nejlepší, moc ???? super.

Václav Smělý, 23.07.2019, Datum pobytu: 6.7. - 20.7.2019
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Rezidence Mediterranee

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra