Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Itálie - Ligurská riviéra Itálie

 • Popis

  Ligurská riviéra neboli Italská riviéra je okouzlující krajina, jejíž název je odvozen od prastarého kmene obyvatel Ligurů. Liguria se táhne od francouzských hranic až po místo La Spezia. Celé pobřeží je asi 315 kilometrů dlouhé a naleznete zde především skaliska, ale také příjemná místa na koupání. Kdo kdy Ligurskou riviéru navštívil, může toto místo nazvat jako květinový ráj plný palem, agáví, tulipánů, krásných místeček a příjemných obyvatel.

  Ligurská riviéra je místo, kde se nachází malebné zátoky, dlouhé pláže, podvodní jeskyně, a také pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

  V Ligurii se, díky tamnímu podnebí, velmi daří vinné révě. Hlavním městem je významný přístav Janov. Ligurie je velmi lákavá také díky blízkosti dalších úchvatných měst, jako jsou Monte Carlo, Monaco, Cannes.

  Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante.

  Pokud patříte k milovníkům římských památek, v Ligurské riviéře si zajisté přijdete na své. Nachází se zde amfiteátr v Luni, divadlo ve Ventimiglii a další zajímavá místa.

  Pojďme si spolu představit nejvýznamnější letovista a jejich zajímavosti

  :

  Finale Ligure

  Italská riviéra je místem nádherných městeček s úžasnou atmosférou. Mezi taková patří i Finale Ligure. Mezi největší lákadla patří tři kilometry dlouhá palmová promenáda a naprosto dokonalá písečná pláž. Zajímavé je také historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovanni Battista. Tu pravou atmosféru vytváří všudypřítomný výhled na Ligurské Alpy.

  Cinque Terre

  Cinque Terre je pás pobřeží táhnoucí se mei městy La Spezia a Levanto. Tato oblast je vyhlášená pro svůj tradiční a turismem nezměněný vzhled. Pobřeží je zde skalnaté a moře zcela průzračné. Celkovou atmosféru dotvářejí staré barevné domky, malé hemžící se uličky a vinice. Toto uchvátí každého návštěvníka. Ceny ubytování jsou zde díky unikátnosti tohoto místa vysoké, ale v kontrastu s nádherným pobřežím a atmosférou, se ceny dají akceptovat. Za zmínku stojí také městečko Levanto, které se pyšní krásným historickým centrem, kde můžete vidět zbytky opevnění a hradu. Klima je zde velmi příjemné, a to díky obklopení horami. Není zde tedy takové horko. Cinque Terre je místo vhodné pro dovolenou všech generací, především pro ty z vás, kteří milujete nedotčené přírodní okolí a malebná městečka.

  Pietra Ligure

  Pietra Ligure je vyhlášené lázeňské městečko přímo v centru italské riviéry. Je to velmi vyhledávané místo všemi generacemi. Pietra Ligure má velmi hezké historické centrum s tou nejtypičtější věcí Itálie: úzkými uličkami. Nachází se zde také zajímavý kostel a trosky starého hradu na strmém skalnatém útesu. Večer se určitě vydejte na romantickou procházku palmovou promenádou, dejte si kávu v jedné z malebných kaváren, zatancujte v baru nebo nakupte suvenýry. V okolí se také nachází pár měst, která také stojí za návštěvu. Jsou to Janov, Monaco, Cannes nebo Nice.

  San Bartolomeo al Mare

  San Bartolomeo al Mare je přímořské město, hojně navštěvované rodinami s dětmi. Je to dokonalé místo pro to pravé prázdninové vyžití. Nachází se zde moc hezké pláže, zábavní atrakce a sportovní střediska.

  Alassio

  Allasio je lázeňské město, jež je jinak nazývané také Slunečný záliv. Alassio je jedno z nejnavštěvovanějších míst pobřeží. Můžete zde obdivovat pravou italskou atmosféru, nádherné pláže, panuje zde velmi příjemné klima po celý rok. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž.

  Imperia

  Imperia je ekonomické, obchodní a kulturní středisko Ligurské riviéry. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel a celé město je rozděleno řekou na části Oneglio a Porto Maurizio. V Porto Maurizio se nachází velké množství luxusních hotelů, barů a restaurací. Můžete zde navštívit impozantní historické centrum a honosné zahrady.

  Diano Marina

  Diano Marina leží asi padesát kilometrů od francouzských hranic a pyšní se nádherným pobřežím, jež je lemováno krásnými exotickými rostlinami. Bohužel, na konci devatenáctého století bylo město zcela zničeno zemětřesením, ale poté znovu postaveno v tradičním a původním stylu.

  Toto byl výčet zajímavých letovisek. Nyní se podíváme, kam se vydat na výlet, co vy na to?  Sestri Levante

  Sestri Levante je lázeňské středisko, jež je hojně navštěvováno jak v létě, tak v zimě. Kolem města se nacházejí dvě nádherné a romantické zátoky. Z pěkně udržované plážové promenády při mělké západní zátoce je daleký výhled na Tigullský záliv, jak se též často nazývá Rapallský záliv. Od přístavu na jižním konci zálivu vede silnice až na vrchol předhoří, kde stojí Castelli Gualino, napodobenina středověkého hradu.

  Portofino a pohoří Portofino

  Elegantní a exkluzivní přístav plný jachet a příjemné atmosféry se nachází asi třicet kilometrů jihovýchodně od Janova. Portofino je situováno v malebné úzké zátoce, obklopeno piniovými a olivovými háji. Díky přírodním krásám, příjemnému podnebí a bohatství překrásného středomořského rostlinstva je Portofino mimořádně oblíbeným turistickým cílem.

  Pokud si chcete užít trochu turistiky, vydejte se na výlet k pohoří Portofino. Nachází se zde spousta zajímavých míst, ke kterým patří například osmdesáti tunová bronzová socha Ježíše Krista, která se tyčí do výšky sedmnáct metrů a nachází se v zátoce u bývalého opatství San Fruttuoso. Vydejte se také na dvouhodinový výšlap na nejvyšší vrchol Portofinského pohoří, na Semafoto Vecchio. Pokud budete mít štěstí na krásné slunečné počasí, dohlédnete až na Korsiku. Odtud se můžete vydat na Portofino Vetta se 117 metrů vysokou televizní věží janovského vysílače. Na západním svahu Portofinského pohoří se nachází staré přístavní městečko Camogli s pěkným farním kostelem a rozpadlou Castello Dragone.

  Pokud patříte k turistům, kteří rádi zábavu, či rodinám s dětmi, nenechte si ujít vodní park v letovisku Ceriale.

  Milovníkům jeskyní a historie zajisté přijde vhod výlet do městečka Toirano. Nachází se kousek od pobřeží a obklopuje se velmi zajímavou historií. Dochovalo se zde velké množství památek na dobu románskou, a to most přes řeku Varatella, kostel Sv. Martino. Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

  San Remo

  San Remo je atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa ze 17. - 18. století.

  Asi 100 kilometrů od Pietra Ligure leží světoznámé malé knížectví Monaco, i se svým luxusním kasinem. Monaco má 33 tisíc obyvatel a necelé 2 kilometry čtvereční a za poslední desítky let se rozrostlo asi o třetinu zasypáváním moře či budováním umělých plovoucích mol. Dělí se na 5 čtvrtí - Monaco Ville s Palácem princů na skále, kolem přístavu Condamine, nad ním je Monte Carlo s kasinem, a na krajích plážové Larvotto a průmyslové Fontville.

Nejnovější recenze Itálie - Ligurská riviéra

Celkem: 8 Za sumu ktorú sme zaplatili za dovolenku si myslím že sme dostali to čo sme na dovolenke chceli mať. Boli sme veľmi spokojný. Môžem...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Za sumu ktorú sme zaplatili za dovolenku si myslím že sme dostali to čo sme na dovolenke chceli mať.

Boli sme veľmi spokojný. Môžem odporúčať. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola čistá, aj priestranná.

Strava
Varili sme si sami.

Služby hotelu
Personál bol veľmi milý a vo všetkom nám vychádzal v ústrety.

Pláž
Aj voľne pláže aj platené boli čisté, aj v dostupnejšie cene.

Anonym, 13.09.2017, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Rezidence Mediterranee

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Cena odpovídá kvalitě, krásný bazén, úžasný výhled, příjemný personál.

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídá kvalitě, krásný bazén, úžasný výhled, příjemný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduše zařízený apartmán. Ačkoli je až pro 6 osob, nedoporučuji více než 4osoby. Bohužel bez klimatizace, takže v horkých dnech není moc obyvatelný. Velice tenké stěny, takže je slyšet i klapnutí vypínače u sousedů- nemluvě o zvucích z koupelny.

Služby hotelu
Odpovídají ceně za apartmán, nic nám zde nechybělo. Až na klimatizaci v apartmánech.

Pláž
Krásné čisté pláže. Velká část bohužel zabraná hotely. Na každé veřejné pláži k dispozici sprcha. V okolí se nacházejí od velkých oblázkových až po pískové. Úžasná barva a kvalita. Místy vhodné i pro šnorchlování.

Leona S., 07.09.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Rezidence Sant´Anna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolená splnila to, co jsme od ní očekávali. Celkově jsme spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila to, co jsme od ní očekávali. Celkově jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokuj byl vybaven jednoduše, ale postačujícím způsobem. Pěkný boční výhled z balkonu na moře, čelní výhled na protější hotel, po poledni byl na balkoně stín, což nám vyhovovalo.

Strava
Snídaně formou bufetových stolů, poměrně bohatý výběr. U večeře bohatý výběr zeleniny, dále výběr ze tří předkrmů, tří hlavních jídel a několika dezertů.

Služby hotelu
Služby spojené s úklidem a stravováním byly na velmi vysoké úrovni.

Pláž
Drobné kamínky, dobrý vstup do čistého moře. Část pláže rezervovaná pro hotel, několik řad s křesílky pro ubytované v ceně. První řada lehátek za poplatek, křesla či lehátky u bazénku rovněž za poplatek.

Roman D., 05.09.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Mayola

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 nejhorší byla doprava, ale to byla moje věc. Jinak jsme byli moc spokojeni.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
nejhorší byla doprava, ale to byla moje věc. Jinak jsme byli moc spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobrý

Strava
nebyl problém. jídlo chutné

Služby hotelu
výborny

Pláž
nebyl problém

Jaroslav Kubalík, 04.09.2017, Datum pobytu: 27.8. - 31.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Bristol (Lavagna)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Hotel je blízko moře , v podstatě přes ulici , komu nevadí hodně lidi na pláži , tak i s koupáním bude spokojen.Výborná strava ,čisté...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je blízko moře , v podstatě přes ulici , komu nevadí hodně lidi na pláži , tak i s koupáním bude spokojen.Výborná strava ,čisté pokoje , pouze nefungovalo WiFi , které hotel uvádí , že je k dispozici. Zobrazit celou recenzi

Juraj Kalanin, 03.09.2017, Datum pobytu: 24.8. - 27.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ligurská riviéra, Hotel: Corallo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Ligurská riviéra

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622