Itálie - Val Senales Itálie

 • Popis

  Ötziho rodiště

  Italské údolí Val Senales přitáhlo zájem všech světových médií v roce 1991, kdy byl v ledu objeven zmrzlý muž z mladší doby kamenné i se zachovalým oděvem, botami a výbavou. Dostal jméno Ötzi a dnes ho můžete vidět v Archeologickém muzeu v Bolzanu. Vysokohorské údolí Val Senales si i přes nárůst turistů zachovalo mnohé ze svého původního rázu. V ledovcovém areálu s 37 kilometry sjezdovek panují téměř po celý rok stabilní lyžařské podmínky a v nejvyšších polohách nad 3000 metry nad mořem se lyžuje i v létě. Převažují černé vyzývavé sjezdy pro zkušené borce. Ostatní si vychutnají 8 kilometrů dlouhý pašerácký sjezd Schmugglerabfahrt a široké červené a modré dálnice s přívětivým sklonem. Úplní začátečníci se učí první obloučky na svazích Glocken 1 a 2, kde se soustřeďují i lyžařské školy se svými klienty. Fun park mezi lanovkami Grawand a Final s letním provozem se pyšní U-rampou a důmyslnými překážkami. Běžkaři si na jaře a na podzim smlsnou na vysokohorském okruhu Hochjoch v délce 6 kilometrů, na kterém se připravují i profesionální závodníci. Pětikilometrová stopa Lazaun je v provozu v zimě. Free rideisté si vychutnají hluboký sníh na 9,5 kilometru dlouhém sjezdu Finail a na 2 kilometrovém úseku vedle lanovky Hintereis.

  Après-ski

  Vesničky a ubytovací komplexy desítky kilometrů vzdálené od větších center mají limitovaný, avšak o to zajímavější, après-ski program. Atraktivní výlet na sněžnicích do ledovcové jeskyně si nenechte ujít a navštivte i nejvýše položený horský hotel v Alpách Berghotel Grawand. Pěší túry vedou k útulným chatám s výbornou kuchyní a kolem jezera Sassalbo. Zábavu pro celou rodinu přichystá sáňkařská dráha Schnalstal – Lazaun. Malý après-ski bar s tanečním parketem leží přímo u stanice kabinové lanovky a další dva bary a diskotéku najdete v Kurzrasu.

  Doprava

  K areálu Schnalstal na konci údolí Val Senales vede delší příjezdová cesta s krkolomným stoupáním posledních 22 kilometrů. Nejbližší dálniční sjezd Bolzano je vzdálený 65 kilometrů a odříznutá poloha areálu neusnadňuje ani využití kombinovaného ski pasu Ortler Skiarena. Celková vzdálenost z České republiky však příjemně překvapí. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner v délce 730 kilometrů trvá něco málo přes 7 hodin a při dopravě z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner strávíte za volantem asi 8 hodin. Ski busová linka projíždějící celým údolím je zahrnuta do ceny ski pasu.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val Senales platí pro všech 37 kilometrů tratí. V hlavní sezóně stojí jeho šestidenní varianta 238,5 € pro dospělé, 191 € pro juniory do 18 let a 143 € pro děti do 14 let. Speciální nabídky jsou připraveny pro seniory nad 60 let, pro rodiny, pro skupiny a lyžařské zájezdy a pro běžkaře a pěší turisty. Kombinovaný ski pas Ortler Skiarena platí v dalších 14 poměrně vzdálených střediscích.

  Léto po ledovcem

  V létě a na podzim se vydejte na dobrodružnou výpravu po stopách Ötziho do archeoparku ve vesničce Unser Frau. Interaktivní expozice líčí život obyvatel Val Senales v dobách, kdy Ötzi pásl zvířata v místních horách. Zelené údolí s nádhernými stezkami pro pěší turistiku postupně objevují turisté v letních měsících. Oblíbená trasa Meraner Weg vede kolem přírodního parku Texelgruppe. Strmé a hladké skalnaté stěny jsou výzvou pro horolezce a v době, kdy odtává sníh, se sem sjíždějí nadšení vodáci na raftech, kajacích a kanoe. Adrenalinovou novinkou je hydrospeed a noční rafting. Cyklisté vystoupají do výšek nad 2000 metrů, kde se táhnou obtížné trasy s převýšením ve stovkách metrů. I v létě se lyžuje a běžkuje na ledovci Hochjochgletscher a pokud jste zapomněli zimní výbavu doma, nechte se alespoň vyvézt rolbou k ledovcové jeskyni a obdivujte kouzelnou hru světel.

Nejnovější recenze Itálie - Val Senales

Celkem: 9,2 Do hotelu jezdíme každý rok, neboť cena je velmi nízká v porovnání dodávaných služeb.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Do hotelu jezdíme každý rok, neboť cena je velmi nízká v porovnání dodávaných služeb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje by chtěly obnovit, jsou ale čisté, s každodenním úklidem.

Strava
Jídlo je výborné, jako každý rok.

Služby hotelu
Došlo k několika změnám, zejména vybudování velkého wellness zdarma, bohužel zrušení odpoledních svačinek :-)

Pláž
Letos úplně nová kabinková lanovka, rychlá, příjemná sjezdovka, přímo u hotelu. Pokud se na ledovci lyžovat nedá, zde určitě ano.

Martina Švaříčková, 23.03.2018, Datum pobytu: 13.3. - 20.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,6 Středisko už má dávno nejlepší léta za sebou a je vidět, že zde nikdo moc neinvestuje. Některé sedačky jsou na úrovni staré lanovky na...

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Cena
 • 3 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Středisko už má dávno nejlepší léta za sebou a je vidět, že zde nikdo moc neinvestuje. Některé sedačky jsou na úrovni staré lanovky na Sněžku, pomalé,bez zakrytí, o vyhřívání si můžete jen nechat zdát. Na to , že je to na ledovci, kde téměř obden fouká silný ledový vítr, velká slabina. Hotel se také tak trochu rozpadá i když je všude čisto a uklizeno.

Doporučuji jezdit spíše na jaře. V lednu velká zima a vítr, a areál na to není vybaven. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se také tak trochu rozpadá i když je všude čisto a uklizeno.

Strava
Vše se zde zřejmě kompenzuje stravou, která je opravdu bohatá až opulentní. Opravdu vynikající.

Služby hotelu
Bazén velký a čistý.

Sjezdovky
Středisko už má dávno nejlepší léta za sebou a je vidět, že zde nikdo moc neinvestuje. Některé sedačky jsou na úrovni staré lanovky na Sněžku, pomalé, bez zakrytí, o vyhřívání si můžete jen nechat zdát. Na to, že je to na ledovci, kde téměř obden fouká silný ledový vítr, velká slabina. I když je fronta na Pomu, kde jsou dvě vedle sebe, tu druhou nepustí. Prostě se tu viditelně šetří.

Miroslav Špinar, 31.03.2016, Datum pobytu: 20.3. - 25.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 5,4 Velice příjemný personál dodává a vynahrazuje celkově dobrý dojem z pobytu v tomto středisku.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Cena
 • 4 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velice příjemný personál dodává a vynahrazuje celkově dobrý dojem z pobytu v tomto středisku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování staršího tipu, ale čisté.

Strava
Dobrá, snad málo ovoce u snídaně.

Služby hotelu
Velice příjemný a vstřícný personál hotelu.

Sjezdovky
Staré tipy lanovek, prudké sjezdovky s dlouhými rovnými přejezdy, někdy i do kopce. Pro náročnější lyžaře nevyhovující. Polohou hotelu k menším sjezdovkám vhodné pro rodiny s dětmi. Sjezdovky byly velké zklamání.

Zdeněk H., 08.03.2016, Datum pobytu: 27.2. - 5.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Nebylo co vytknout

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Nebylo co vytknout Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl čistý, vybavení mírně opotřebené, přesto funkční.

Strava
Super!!!

Služby hotelu
Bazén plně vyhovující.

Stolní tenis.

Animátoři - trochu jazyková bariéra.

Sjezdovky
Při horším počasí kabina nejezdí a je nutno počítat s malými sjezdovkami hned před hotelem. Nám počasí vyšlo na jedničku.

Petra P., 02.02.2016, Datum pobytu: 23.1. - 30.1.2016
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Val Senales