Itálie - Val Senales Itálie

 • Popis

  Ötziho rodiště

  Italské údolí Val Senales přitáhlo zájem všech světových médií v roce 1991, kdy byl v ledu objeven zmrzlý muž z mladší doby kamenné i se zachovalým oděvem, botami a výbavou. Dostal jméno Ötzi a dnes ho můžete vidět v Archeologickém muzeu v Bolzanu. Vysokohorské údolí Val Senales si i přes nárůst turistů zachovalo mnohé ze svého původního rázu. V ledovcovém areálu s 37 kilometry sjezdovek panují téměř po celý rok stabilní lyžařské podmínky a v nejvyšších polohách nad 3000 metry nad mořem se lyžuje i v létě. Převažují černé vyzývavé sjezdy pro zkušené borce. Ostatní si vychutnají 8 kilometrů dlouhý pašerácký sjezd Schmugglerabfahrt a široké červené a modré dálnice s přívětivým sklonem. Úplní začátečníci se učí první obloučky na svazích Glocken 1 a 2, kde se soustřeďují i lyžařské školy se svými klienty. Fun park mezi lanovkami Grawand a Final s letním provozem se pyšní U-rampou a důmyslnými překážkami. Běžkaři si na jaře a na podzim smlsnou na vysokohorském okruhu Hochjoch v délce 6 kilometrů, na kterém se připravují i profesionální závodníci. Pětikilometrová stopa Lazaun je v provozu v zimě. Free rideisté si vychutnají hluboký sníh na 9,5 kilometru dlouhém sjezdu Finail a na 2 kilometrovém úseku vedle lanovky Hintereis.

  Après-ski

  Vesničky a ubytovací komplexy desítky kilometrů vzdálené od větších center mají limitovaný, avšak o to zajímavější, après-ski program. Atraktivní výlet na sněžnicích do ledovcové jeskyně si nenechte ujít a navštivte i nejvýše položený horský hotel v Alpách Berghotel Grawand. Pěší túry vedou k útulným chatám s výbornou kuchyní a kolem jezera Sassalbo. Zábavu pro celou rodinu přichystá sáňkařská dráha Schnalstal – Lazaun. Malý après-ski bar s tanečním parketem leží přímo u stanice kabinové lanovky a další dva bary a diskotéku najdete v Kurzrasu.

  Doprava

  K areálu Schnalstal na konci údolí Val Senales vede delší příjezdová cesta s krkolomným stoupáním posledních 22 kilometrů. Nejbližší dálniční sjezd Bolzano je vzdálený 65 kilometrů a odříznutá poloha areálu neusnadňuje ani využití kombinovaného ski pasu Ortler Skiarena. Celková vzdálenost z České republiky však příjemně překvapí. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner v délce 730 kilometrů trvá něco málo přes 7 hodin a při dopravě z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner strávíte za volantem asi 8 hodin. Ski busová linka projíždějící celým údolím je zahrnuta do ceny ski pasu.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val Senales platí pro všech 37 kilometrů tratí. V hlavní sezóně stojí jeho šestidenní varianta 238,5 € pro dospělé, 191 € pro juniory do 18 let a 143 € pro děti do 14 let. Speciální nabídky jsou připraveny pro seniory nad 60 let, pro rodiny, pro skupiny a lyžařské zájezdy a pro běžkaře a pěší turisty. Kombinovaný ski pas Ortler Skiarena platí v dalších 14 poměrně vzdálených střediscích.

  Léto po ledovcem

  V létě a na podzim se vydejte na dobrodružnou výpravu po stopách Ötziho do archeoparku ve vesničce Unser Frau. Interaktivní expozice líčí život obyvatel Val Senales v dobách, kdy Ötzi pásl zvířata v místních horách. Zelené údolí s nádhernými stezkami pro pěší turistiku postupně objevují turisté v letních měsících. Oblíbená trasa Meraner Weg vede kolem přírodního parku Texelgruppe. Strmé a hladké skalnaté stěny jsou výzvou pro horolezce a v době, kdy odtává sníh, se sem sjíždějí nadšení vodáci na raftech, kajacích a kanoe. Adrenalinovou novinkou je hydrospeed a noční rafting. Cyklisté vystoupají do výšek nad 2000 metrů, kde se táhnou obtížné trasy s převýšením ve stovkách metrů. I v létě se lyžuje a běžkuje na ledovci Hochjochgletscher a pokud jste zapomněli zimní výbavu doma, nechte se alespoň vyvézt rolbou k ledovcové jeskyni a obdivujte kouzelnou hru světel.

Nejnovější recenze Itálie - Val Senales

Celkem: 9 Velká spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Sporthotel má velký bazén, ve kterém se děti dostatečně vyřádí, k tomu saunu, ping-pong, bowling (ten za 12 eur na hodinu).

Strava
Večeře jsou na české poměry nevídané, ti, kdo navštívili italské hotely, už jsou asi zvyklí. Snídaně obvyklá, odpolední občerstvení (all inclusive light) po návratu ze sjezdovky potěší.

Služby hotelu
Pokoje čisté a prostorné. Personál bezproblémový a ochotný.

Pláž
Pokladny a odjezd lanovkou na ledovec jsou jen 50 metrů od hotelu!

Jan Jaroš, 26.02.2019, Datum pobytu: 19.2. - 23.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Sporthotel Kurzras (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Listek 2 fotografie

Celkem: 9,2 Do hotelu jezdíme každý rok, neboť cena je velmi nízká v porovnání dodávaných služeb.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Do hotelu jezdíme každý rok, neboť cena je velmi nízká v porovnání dodávaných služeb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje by chtěly obnovit, jsou ale čisté, s každodenním úklidem.

Strava
Jídlo je výborné, jako každý rok.

Služby hotelu
Došlo k několika změnám, zejména vybudování velkého wellness zdarma, bohužel zrušení odpoledních svačinek :-)

Pláž
Letos úplně nová kabinková lanovka, rychlá, příjemná sjezdovka, přímo u hotelu. Pokud se na ledovci lyžovat nedá, zde určitě ano.

Martina Švaříčková, 23.03.2018, Datum pobytu: 13.3. - 20.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,6 Středisko už má dávno nejlepší léta za sebou a je vidět, že zde nikdo moc neinvestuje. Některé sedačky jsou na úrovni staré lanovky na...

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Cena
 • 3 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Středisko už má dávno nejlepší léta za sebou a je vidět, že zde nikdo moc neinvestuje. Některé sedačky jsou na úrovni staré lanovky na Sněžku, pomalé,bez zakrytí, o vyhřívání si můžete jen nechat zdát. Na to , že je to na ledovci, kde téměř obden fouká silný ledový vítr, velká slabina. Hotel se také tak trochu rozpadá i když je všude čisto a uklizeno.

Doporučuji jezdit spíše na jaře. V lednu velká zima a vítr, a areál na to není vybaven. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se také tak trochu rozpadá i když je všude čisto a uklizeno.

Strava
Vše se zde zřejmě kompenzuje stravou, která je opravdu bohatá až opulentní. Opravdu vynikající.

Služby hotelu
Bazén velký a čistý.

Sjezdovky
Středisko už má dávno nejlepší léta za sebou a je vidět, že zde nikdo moc neinvestuje. Některé sedačky jsou na úrovni staré lanovky na Sněžku, pomalé, bez zakrytí, o vyhřívání si můžete jen nechat zdát. Na to, že je to na ledovci, kde téměř obden fouká silný ledový vítr, velká slabina. I když je fronta na Pomu, kde jsou dvě vedle sebe, tu druhou nepustí. Prostě se tu viditelně šetří.

Miroslav Špinar, 31.03.2016, Datum pobytu: 20.3. - 25.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 5,4 Velice příjemný personál dodává a vynahrazuje celkově dobrý dojem z pobytu v tomto středisku.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Cena
 • 4 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velice příjemný personál dodává a vynahrazuje celkově dobrý dojem z pobytu v tomto středisku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování staršího tipu, ale čisté.

Strava
Dobrá, snad málo ovoce u snídaně.

Služby hotelu
Velice příjemný a vstřícný personál hotelu.

Sjezdovky
Staré tipy lanovek, prudké sjezdovky s dlouhými rovnými přejezdy, někdy i do kopce. Pro náročnější lyžaře nevyhovující. Polohou hotelu k menším sjezdovkám vhodné pro rodiny s dětmi. Sjezdovky byly velké zklamání.

Zdeněk H., 08.03.2016, Datum pobytu: 27.2. - 5.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Val Senales, Hotel: Blu Hotel Senales - Cristal, Zirm (Maso Corto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Val Senales