Itálie - Valle Isarco Itálie

 • Popis

  Na lyžích za sluncem

  Lyžařská oblast Valle Isarco leží v Jižním Tyrolsku jen několik kilometrů od italských hranic s Rakouskem a Švýcarskem. V zimě v sobě mísí tradiční horskou kulturu, dostatek sněhu, širokou nabídku après-ski aktivit a ojedinělý kulinářský požitek. Tři prosluněné areály Plose, Gitschberg a Jochtal s celkovým počtem 82 kilometrů sjezdovek patří k italské špičce. Z vrcholu Plose klesá nejdelší sjezdovka Jižního Tyrolska, 9 kilometrová Trametsch s převýšením 1400 metrů. 13 kilometrů černých tratí prudce padá z hory Jochtal, ale objevují se i v nižších patrech areálu. Příjemné zastoupení snadných modrých svahů uspokojí nenáročné lyžaře a začátečníky. Pohodlná přepravní zařízení s novou 10 místnou kabinkou jen umocňují zážitek z lyžařské dovolené. Tři snow parky splňující závodní parametry, včetně toho nejpopulárnějšího pod vrcholem Plose, lákají každou zimu snowboardovou elitu nejen z Itálie. Běžkaři ocení 75 kilometrů perfektně vyfrézovaných tratí v údolí i ve vyšších polohách a děti si zamilují cvičný palouček s překážkami a místními maskoty.

  Après-ski

  Valle Isarco si oblíbí i turisté, kterým lyže ani snowboard nepřirostly k srdci. Nepřeberné možnosti zimní turistiky po značených stezkách bohatě zaplní váš týdenní program. Vystoupejte přímo z městeček v údolí k romantickým horským chatám na úpatí lesa nebo se nechte vyvézt lanovkou a projděte se po hřebenech okolo Jochtalu a Gabler M. Forca. Šest dlouhých sáňkařských drah pobaví děti i dospělé, natož dobrodružné jízdy za svitu měsíce. V údolí vás čeká další sportovní a relaxační vyžití, jako je curling, bruslení pod širým nebem, bazény a wellness, jízda v saních tažených koňským spřežením, tenis, squash, bowling, jízda na koni a výborné speciality místní kuchyně.

  Doprava

  Valle Isarco je výborně dostupné z brennerské dálnice a leží jen 6 kilometrů od nejbližšího dálničního sjezdu. Cesta z Prahy přes Mnichov a Innsbruck měří 630 kilometrů a urazíte ji za 6 a půl hodiny. Na trase z Brna pojedete přes Linec, Salzburg a Innsbruck. 662 kilometrů zdoláte asi za 7 hodin. Záchytná parkoviště jsou u každé dolní stanice lanovky. Ski bus spojuje městečka Bressanone - S.Andrea a Bressanone - Rio di Pusteria - Valles / Maranza. Za jednu jízdu zaplatíte 1 € za osobu, při zpáteční cestě 2 €. Týdenní jízdenka pro majitele šestidenního skipasu stojí 6 €.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Valle Isarco zahrnuje areály Plose, Gitschberg - Jochtal, Velturno, Funes a Luson. Šestidenní permanentka stojí 236 € pro dospělé, 165 € pro juniory do 16 let a 212 € pro seniory nad 65 let. Děti od 3 do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Valle Isarco nabízí i kombinované ski pasy s možností podívat se na den či více do areálů Dolomiti Superski. Jejich ceny jsou přibližně o 20 € vyšší, avšak získáte šanci brázdit stovky kilometrů sjezdovek ve světově proslulých oblastech, jako jsou Cortina d´Ampezzo, Arabba, Marmolada a Obereggen.

  Léto na horách i v údolí

  Bohatá infrastruktura Valle Isarco poskytuje perfektní vyžití i během letní dovolené. Pod dvoutisícovými vrcholky se krčí romantická městečka se zajímavými dějinami. Centrum oblasti tvoří biskupské město Brixen plné historických památek. Sterzing proslul svými stříbrnými doly a jeho ulice lemují výstavní patricijské domy. Klausen si zase oblíbily stovky umělců, kteří se tu usadili a ztvárňovali krásu Alp ve svých dílech. Zelené kopce nad údolím skrývají panenskou přírodu s horskými loukami, pastvinami, jezery a vodopády. Průvodce vás zavede například k salaším a statkům, do zapomenutých končin mezi rozeklaná skaliska, k nejvýše položené horské chatě Becherhaus nebo na dřevěnou stezku v soutěsce Gilfenklamm. V informačních centrech dostanete mapy pro pěší i cyklisty a můžete místní hory obdivovat na vlastní pěst. S dětmi se vydejte na prohlídku starých stříbrných dolů, do přírodního parku Puez-Geisler nebo na zámek Rodenegg. Při toulkách ve Valle Isarco nezapomeňte ochutnat lahodná vína a dobře vyzrálé sýry místní produkce.

Nejnovější recenze Itálie - Valle Isarco

Celkem: 9,6 Super hotel, neuvěřitelně milý a ochotný personal

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super hotel, neuvěřitelně milý a ochotný personal Zobrazit celou recenzi

Ubytování
+

Strava
Výborně

Služby hotelu
Absolutně dokonale

Pláž
Nebyla

Jelena Vojtková, 02.03.2019, Datum pobytu: 19.2. - 26.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Valle Isarco, Hotel: Sporthotel Fichtenhof (Maranza)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Dovolená byla báječná, od hotelu můžete být do půl hodiny na sjezdovce, výběr je velký. Přístup zaměstnanců v hotelu na jedničku....

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla báječná, od hotelu můžete být do půl hodiny na sjezdovce, výběr je velký. Přístup zaměstnanců v hotelu na jedničku. Doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly jednoduše zařízené, možnost výstupu na balkón. Jediné k menšímu vytknuti byla zima v pokoji, ačkoliv topení jelo naplno. Byli jsme však rozděleni do dvou pokojů a tento problém byl jen v jednom.

Strava
Strava bez výhrad. Bylo jí hodně a byla pestrá. Snídaně formou bufetu, večeře se salatovým bufetem a ctyřchodovým menu.

Služby hotelu
Přístup zaměstnanců/majitele perfektní, byli všichni fajn a milí, vládne tam rodina atmosféra. Přál bych jim hodně hostů a aby se jim dařilo.

Sjezdovky
Lanovky a sjezdovky famózní. Krásně široké, téměř žádné fronty.

Radek E., 23.02.2019, Datum pobytu: 10.2. - 14.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Valle Isarco, Hotel: Stocknerhof (Sciaves)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,8 Výborný personál a přístup. Pohodový rodinný hotel.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborný personál a přístup. Pohodový rodinný hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moc pěkné pokoje s výhledem na sjezdovku

Sjezdovky
Od hotelu dostupnost asi 50 metrů. skvělé

Martin Čechák, 14.02.2019, Datum pobytu: 6.2. - 10.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Valle Isarco, Hotel: Alpenhotel Schönwald (Valles)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,2 Naprostá spokojenost s ubytováním, skvělé možnosti pro lyžování ve slušné dojezdové vzdálenosti (16-25 km).

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost s ubytováním, skvělé možnosti pro lyžování ve slušné dojezdové vzdálenosti (16-25 km). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme na depandaci, asi 100 m od hotelu. Krásný byt v rodinném domku. Prostorný, vybavený, s krásným výhledem.

Strava
To nejlepší, co jsme dosud zažili. Uvítací 6-ti chodové menu, pak každý den čtyřchodové večeře a velmi bohaté snídaně.

Služby hotelu
Bez jakýchkoli nedostatků.

Sjezdovky
Přesně to, proč jezdíme mimo ČR. Široké a dlouhé sjezdovky a většinou bez front, když pomineme ranní nástup od parkoviště.

Štefan F., 25.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 14.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Valle Isarco, Hotel: Natur & Aktiv Hotel Rogen (Spinga)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,8 Byl jsem spokojen

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byl jsem spokojen Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo ceně. Uvítal bych saunu.

Strava
Odpovídala ceně nezklamala ani nenadchla.

Služby hotelu
Slušný standard.

Sjezdovky
Lyžařská střediska byla vybrána se znalostí situace. Bez výhrad.

Václav R., 20.02.2018, Datum pobytu: 9.2. - 14.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Valle Isarco, Hotel: Penzion Anich (Natz)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Valle Isarco