Itálie - Rimini Itálie

 • Popis

  Význačné přímořské lázně na břehu moře v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, asi 50 km od Ravenny, děkují za svůj věhlas téměř 20 km dlouhým písčitým plážím, které dostaly přiléhavé jméno Sluneční riviéra. Město samo se chlubí historickými stavebními památkami, připomínajícími, že bylo významnou křižovatkou antických cest. Jsou zde i středověké stavby, mezi nimi vyniká kostel sv. Františka. Severovýchodní lázeňská část města má množství hotelů, penzionů a vil, restaurací, kaváren a obchodů. Při výletech do okolí je nejvíce navštěvován 25 km vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností, ale i Ravenna s antickými a středověkými památkami.

 • Doprava autobusem

  cca 16 hodin

Nejnovější recenze Itálie - Rimini

Celkem: 6 V Rimini jsem byl třetím rokem po sobě. Pláž super, plážový servis super, jídlo v hotelu Feldberg srovnatelné s ostatními hotely,...

 • 4 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
V Rimini jsem byl třetím rokem po sobě. Pláž super, plážový servis super, jídlo v hotelu Feldberg srovnatelné s ostatními hotely, pokojské a servírky v pohodě, ubytování špatné. K jídlu není v ceně ani karafa s kohoutkovou vodou (účtují si 2 EUR za jednu karafu vody, což se mně v žádném hotelu v Rimini, kde jsem byl, ještě nestalo). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Feldberg byl čtvrtý hotel (jeden rok jsme byli týden/týden v jiném hotelu), kde jsem byl se synem ubytován. Ve srovnání s ostatními nejhorší. Hotel měl z 80% zrekonstruované pokoje, my Češi jsme dostali samozřejmě nezrekonstruovaný pokoj. Nejde o postel, ale o sociální zařízení (viz foto). Pokud bych srovnal z vysokoškolskou kolejí z roku 1997-2000, vyšší úroveň měla vysokoškolská kolej.

Ale nepřekvapilo mně to, již v roce 2007 na dovolené v Tunisku byla rozdělena jídelna na západ/východ. Jednoduše jsme z východu a někteří nás budou tak brát, i když jejich osvícení dosáhlo maximálně cesty do Říma.

Strava
Strava servírovaná, srovnatelná s ostatními hotely v Rimini. Hodně mořských živočichů, těstovin, (za mě výborně udělané na sladko), skoro každý den sušená šunka, maso, polévka, zelenina všech možných druhů, každý den rozkrájená pizza (rajský protlak, sýr). Možnost výběru jídla den dopředu.

Služby hotelu
Jídelníček v italštině, žádal jsem několikrát o anglický, nejspíš díky mé špatné angličtině nerozuměli. Hotelový bar oproti ostatním hotelům v Rimini, předražený. Aperitiv, malé Martini si účtovali 5 EUR, (v obchodě naproti měli litrovou lahev Martini za 10 EUR), sklenici Aperolu si účtovali rovněž 5 EUR, cena některých druhů káv dražší než v kavárně přímo na pláži. Pro zasmání, pan provozní (nebo majitel) hotelu pobíhal každý den po hotelu vysvlečen do půl těla s břichem jako Falstaff.

Pláž
Pláž je čistá, má pozvolný vstup do moře, výborné i pro malé děti. Na pláži plážový servis (2 lehátka slunečník, cca 70 EUR na týden), toalety čisté, sprchy s teplou vodou. Na pláži jak restaurace, bary i kavárny. Některé pláže vybaveny dětskými hřišti, beachvolejbalovými kurty, stolním fotbalem, rotopedy, apod. Samozřejmostí plavčík. Za mě pláže v Rimini super.

Karel Dryje, 15.09.2021, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2021
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Feldberg

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

koupelna 4 fotografie

Celkem: 8 spokojenost

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovidaci ceně

Strava
spokojen

Služby hotelu
100%

Pláž
100%

Vladimír Balog, 15.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 12.9.2021
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Busignani

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 10 Hotel, služby, vše bylo úžasné. Užili jsme si to. Akorát doprava, hrůza....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel, služby, vše bylo úžasné. Užili jsme si to.

Akorát doprava, hrůza.... Zobrazit celou recenzi

Maria Subertova, 15.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 12.9.2021
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Cormoran

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Celkem: 8 Pěkná dovolená v Rimini. Určitě moc hezký hotel.

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená v Rimini. Určitě moc hezký hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pěkný a čistý. Rozhodně si připlatit za výhled na moře a taky za lepší pokoj. Zaměstnanci velmi příjemní a ochotní.

Strava
Bufet strava - kvůli Covidu si jídlo nenandaváte sami. Žádáte personál o to, co chcete. Oproti třeba Španělsku menší výběr a tolik to nechutnalo. Takže dá se najíst, ale není to něco, na co bych vzpomínala. Jídlo se dá i vzít ven k bazénu.

Služby hotelu
Kulečník dole zadarmo. Parkoviště taky, ale parkuje se ve 2 řadách a necháváte číslo, kdyby někdo chtěl vyjet. Tak jsme kontrolovali auto, zda někdo náhodou neodřel a dobrý. Ale parkoviště celkové šílené v celém Rimini.

Pláž
Pláž hned u hotelu. Lehátka za poplatek - 25 euro první řada, 20 euro další řada a pak 15 euro ostatní. Možnost 10% slevy, když si vezmete na recepci hotelu lehátka na 4 po sobě jdoucí dny.

Pláž čistá, vlez do moře hodně pozvolný - tak 30m a pořád po kolena. Hned u hotelu vodní atrakce nebo výlet lodí.

Na pláži jsou půjčit elektro koloběžky Lime, takže super na cestu do Rimini.

Jitka Rauerová, 15.09.2021, Datum pobytu: 6.9. - 12.9.2021
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: De France

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 2,8 Rimini užasný a okolí.

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 10 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Rimini užasný a okolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel katastrofa, měli jsme strach aby jsme tam nechytili žloutenku. Museli jsme si koupit hygienické přípravky na koupelnu opravdu nikdy více.

Strava
Taky katastrofa, maso zkažený servis hrpzný

Služby hotelu
Bez komentáře

Pláž
Super

Lukáš Pavlík, 02.09.2021, Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2021
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Marinella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Rimini