Itálie - Rimini Itálie

 • Popis

  Význačné přímořské lázně na břehu moře v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, asi 50 km od Ravenny, děkují za svůj věhlas téměř 20 km dlouhým písčitým plážím, které dostaly přiléhavé jméno Sluneční riviéra. Město samo se chlubí historickými stavebními památkami, připomínajícími, že bylo významnou křižovatkou antických cest. Jsou zde i středověké stavby, mezi nimi vyniká kostel sv. Františka. Severovýchodní lázeňská část města má množství hotelů, penzionů a vil, restaurací, kaváren a obchodů. Při výletech do okolí je nejvíce navštěvován 25 km vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností, ale i Ravenna s antickými a středověkými památkami.

 • Doprava autobusem

  cca 16 hodin

Nejnovější recenze Itálie - Rimini

Celkem: 6,6 Organizace cestovky ...chaos...nikdo nic neví, nikdo nic nechápe. Hotel dost slušný .

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Organizace cestovky ...chaos...nikdo nic neví, nikdo nic nechápe. Hotel dost slušný . Zobrazit celou recenzi

Ondřej Fábry, 04.10.2018, Datum pobytu: 24.8. - 2.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Kariba (Viserba di Rimini)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Celkově byl pobyt hezký, ale cena poté v součtu se všemi výdaji na pláž, jídlo, pobytovou taxu a pití v hotelu neodpovídá ceně. V součtu...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově byl pobyt hezký, ale cena poté v součtu se všemi výdaji na pláž, jídlo, pobytovou taxu a pití v hotelu neodpovídá ceně. V součtu jsme zaplatili stejně jako kdybychom jeli do 4hvězdičkového hotelu s all-inclusive, což není stejné jako tento pobyt. Jídlo v okolí hotelu je sice skvělé, ale nutno počítat s tím, že je několikanásobně dražší a platí se za servis 1,5-3euro na osobu a jídlo pro dva vyjde na 25euro. V okolí moc podniků neumí jinak než Italsky a k turistům přistupují hůře než k Italům, takže je dobré se na to připravit. Pokud, ale mluvíte skvěle anglicky, rusky nebo německy a navštívíte nějaký větší podnik nebude ten rozdíl tolik patrný, menší podniky většinou mluví jen italsky, takže musíte sami vědět, co který název jídla znamená. V okolí se nachází mnoho obchůdků se suvenýry a oblečením a autobusová zastávka číslo 4, která jede do centra Rimini zastávka 10. Lístek stojí 1,5euro a všechny zastávky jsou na znamení. Do centra se dá dojít i pěšky za 30minut. V blízkosti jsou 2 veliké obchody Conad, kde jsou ceny velice příznivé. V blízkosti je i dětská herna, kde se dají za výhry z automatů směnit za nějaké malé blbůstky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velice útulný, pokoje jsou standardně vybavené, každý pokoj má balkon a na balkoně malý sušák s kolíčky, velká šatní skřín s ramínky, šuplíky a trezorem. Televize, která se dá přepnout do angličtiny (jen některé programy). Stůl židle, botník a věšák na bundy. U postele jsou 2 noční stolky a 2 lampičky. Koupelna je sice menší, ale sprchový kout je dostačující navíc se v koupelně nachází fén. Uklízečka chodí každý den přibližně od 8:30 ručníky měnila denně. Pokoj je také vybaven klimatizací a wi-fi. Výhledy jsou bud na moře, silnici nebo do uliček.

Strava
Snídaně - jsou formou bufetu. Velký výběr sladkého pečiva (koláče, bábovky, různé druhy croissantů, muffiny a občas i dezert z předchozí večeře) pouze jeden typ neslazeného pečiva a to mini bagetka. Mimo hlavní sezonu jeden typ sýru a šunky o hlavní sezoně větší výběr, i tak doporučuji chodit brzy, protože snídaně se sice doplnují ale ne všechna jídla. K pití je zde voda, džusy a automat s dobrou kávou, čokoládou či možností horké vody na čaj - mimo hlavní sezonu jen jeden druh čaje. Ještě byly na snídani vařená vajíčka a jogurt či mléko s kukuřičnými lupínky nebo čokoládovým musli.

- Snídaně jsou skvělé pokud máte rádi sladké, pokud na sladké moc nejste doporučuji jet v hlavní sezoně a chodit již v 7:30 snídat.

Večeře - jsou servírované, takže doporučuji chodit přesně. Den předem vám u večeře vždy přinesou menu na další den, na výběr jsou vždy 2 předkrmy (1 polévka a 1jiné jídlo-většinou těstoviny), 2 hlavní jídla (italské s mořskými plody a druhé jídlo je většinou bez mořských plodů) a dezert jeden druh. Večeře začíná asi v 19:30. Nejprve je k dispozici studený bufet. Několik druhů jídla, bohužel není nijak ohřívané, takže nutno počítat s tím, že je opravdu studené, dále je na výběr bramborová příloha opět studená a salát. Většinou mrkev, salát, zelí a rajčata. Občas kukuřice. Poté začne chodit obsluha a začne nosit předkrm podle toho, co jste objednali den předem. Polévka je spíše hustý zeleninový krém, hráškový, cizrnový, špenátový nebo druhý typ předkrmu, většinou má mořské plody, vždy teplý. Jako hlavní chod se vždy podává něco jiného. A dezert je na výběr každý den jiný(většinou zmrzlina, ovoce, dort). Menu je v italštině a němčině, na požádání delegátky byl přeložen i do angličtiny. Názvy neodpovídají jídlům doporučuji google.

Pití je u večeře placené - 0.5l vody za 1euro a 1l vody za 1.5euro. Dále bylo pivo většinou o 0.5euro dražší. Dále víno 3,5euro za 0,5l a 7euro za 1l. Džusy nejsou. Jen plechovka coly/spritu/fanty za 2,5euro.

Služby hotelu
Personál mluví italsky, německy a majitelka anglicky. Všechny otázky směřovat na majitelku či delegátku. Znalost cizích jazyků nutná, nejen pro pobyt v hotelu ale i kvůli lokaci. Rimini je hodně navštěvováno Italy, takže nejsou tolik chápaví k jazykové bariéře. Hotel má animátorku s dvěma denními programy pro děti. Hotel má navíc malinkou skluzavku. Večerní program je jen pro děti. Pro dospělé hotel programy nemá vůbec. Hotel pouze přes delegátku nabízí různé výlety. Výlety lodí, do zábavních parků, akvárií či prohlídky. Také mají bar, kde se dá koupit káva či alkoholický nápoj, káva stojí 1-1,5euro, pití se dá vzít na hotelový pokoj. Všechny tyto položky se platí při odchodu dva lidi vyjdou nápoje u večeře a káva přibližně 20-30euro. Hotel má vlastní parkoviště a venkovní posezení. Mimoto je pobytová taxa za 1den 1,5euro na osobu.

Pláž
Pláž je písčitá, hned před hotelem, je krásná hodně pozvolný vstup do moře, vhodné pro děti či nejisté plavce. V moři jsou kraby, malé rybky a hodně mušlí. Pro plavce doporučuji jít na pláž číslo 2, kde jsou větší vlny mnohem kratší vstup do moře a méně ostrých mušlí. PLÁŽ JE PLACENÁ. Nedá se ležet na pláži na ručníku, povinnost zakoupit lehátka. Na týden vyjdou nejhorší lehátka pro dvě osoby na 90 euro. Nejlepší lehátka pro 2 osoby vyšla na týden asi 120 euro. Lehátka nejsou v ceně pobytu, takže nutno počítat s tím, že tato destinace není tak levná a doporučuji jít na veřejnou pláž, která nemá lehátka, ale je zdarma, protože výdaje za pláž jsou vysoké. Po pláži chodí prodejci, kteří jsou velice neodbytní pokud projevíte zájem. Jinak je pláž udržovaná a krásná, jen drahá.

Anonym, 30.09.2018, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Iones

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 7,4 Kdyby se nás neujala jiná delegátka, tak tu naši jsme hledali marně

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Kdyby se nás neujala jiná delegátka, tak tu naši jsme hledali marně Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování velmi slušné

Strava
strava v ubytovacím zařízení měla prudce klesající úroven, za námi se hotel zavřel,

Služby hotelu
úklid na výborné úrovni

Pláž
Pláž byla upravená,moře překvapivě celkem čisté / i když s Kalábrií se to nedá srovnat/

František Schier, 29.09.2018, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Iones

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2,4 Naši dovolenou zachránily jen výlety do San Marina, po městě Rimini a hezká pláž (ikdyž placená). Hotel Criss a polopenze byly doslova...

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Naši dovolenou zachránily jen výlety do San Marina, po městě Rimini a hezká pláž (ikdyž placená). Hotel Criss a polopenze byly doslova hrůza a děs. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel nemůže mít tři hvězdičky, jak prezentuje, ani omylem! Dost zastaralé zařízení a rozpadající se nábytek, větší skříně pokryté vrstvou prachu i nevkusný vestibul nejsou nic, co by chtěl někdo vidět, natož tam týden bydlet. Sociální zařízení sice bylo na pokoji, ale tvořilo jen malý sprchový kout - neohrazený a přímo v něm WC i bidet. Takže po sprchování už se nedalo jít na WC suchou nohou a občas voda tekla až do pokoje - byl tam totiž jen plastový závěs.

Na malý balkon jsme se dva téměř nemohli vejít. Klimatizace byla vypnuta - asi trvale.

Strava
Příšerná polopenze - snídaně stále stejné a chudé (o bufetu se nedá hovořit) - jeden talíř se šunkou a sýrem pro celé osazenstvo hotelu nikdy nestačilo. V suchých buchtách (opakovaně servírovaných) našla sousedka zapečený hmyz. Zeleninu jsme u snídaně nikdy neviděli, jako ani vejce či jiné uzeniny než stále stejná levná šunka.

Večeře byly v podobě dvou malých mini-chodů (většinou dost nedobré = 5 ze 7) a kousku melounu apod., takže ikdyž se člověk přemohl a dojedl, zasycen nebyl... Chodili jsme si kupovat jídlo do obchodu, už jsme to samé nechutné jídlo nemohli ani vidět.

Služby hotelu
Vedoucí hotelu byl hodně divný a nějak mimo realitu. Občas nebyl v recepci nikdo a my si museli brát klíče od pokoje sami. Takže to tam nikdo nehlídal... Pokoje byly uklízeny skoro denně - občas víc a někdy méně, ale vrstva prachu na vysoké skříni zůstala.

Pláž
Pláže byly blízko, ale placené. Byly naštěstí dobře uklizené, se sociálním zázemím. Moře bylo celkem čisté a teplota i na začátku září příjemná. Denně zde probíhala s hudbou cvičení ve vodě pod vedením zkušené cvičitelky. Jen plavčík nebyl schopen upozornit opilé Poláky na pláži, aby nedělali hluk...

Renata R., 25.09.2018, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Criss

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,6 Perfektní dovolená, za málo peněz hodně muziky, byli jsme naprosto spokojení

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená, za málo peněz hodně muziky, byli jsme naprosto spokojení Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nebylo nijak okouzlující, ale za tu cenu pěkný hotel a hlavně čisto

Strava
Výborná, z jídelny jsme vždy odcházeli přejedení, obsluha byla perfektní

Služby hotelu
Velice jsem ocenila přístup recepčních, byli ochotní, se vším poradili a vždy byli pozitivně naladěni, ostatně jako veškerý personál hotelu

Pláž
Placených pláží je v okolí spousta, avšak i neplacené vypadají pěkně a voda je všude čistá

Anonym, 25.09.2018, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Rimini, Hotel: Hotel Brown/Atrium

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Všechny recenze Itálie - Rimini