Itálie - Monte Bondone Itálie

 • Popis

  Pohádková dovolená za nízké ceny

  Dvoutisícový vrchol Palon se jako sněžný strážce tyčí nad alpským masívem Monte Bodone a shlíží na stejnojmenné rodinné středisko s 20 kilometry nenáročných tratí, jimž kraluje 3,5 kilometrů dlouhá červená sjezdovka Gran Pista. Ke sportovnější jízdě vyzývají také červené svahy klesající k apartmánovým komplexům v městečku Vason. Díky malé návštěvnosti si mnohdy vychutnáte pocit mít sjezdovku sami pro sebe. Velikost areálu kompenzuje převýšení tratí mezi 1184 a 2090 metry nad mořem, dobře vybavený snow park se superpipe a boardercrossovou dráhou a pestré možnosti free ride jízdy ve vyšších patrech areálu. Moderní a rychlá přepravní zařízení limitují fronty u turniketů na minimum a pro nejmenší je připraven pojízdný koberec na cvičném svahu. Ve Vasonu pravidelně probíhají dětské animační programy a lyžování pod hvězdným nebem si užijete každý čtvrtek a sobotu. 37 kilometrů perfektně preparovaných běžkařských stop vede ve výšce 1550 metrů nad mořem a přináší pohádkové výhledy na vrcholky Cima Verde, Dos d´Abramo a Cornet. Monte Bodone každým rokem stoupá na žebříčku popularity, ale ceny apartmánového i kvalitního hotelového ubytování se stále drží nízko pod italským průměrem.

  Après-ski

  Život v městečkách Vaneze, Norge, Vason a Viote neutuchá ani po uzavření sjezdovek. Další zábava začíná v půjčovně sněžných skútrů, na dětském hřišti, v útulných horských chatách a v pulsujících après-ski barech. Romantické procházky zimní krajinou vedou osvětlenými uličkami městeček i liduprázdnými lesními pěšinami, na kterých sem tam cinkají rolničky koňských spřežení vezoucích turisty na vyjížďku. Region je dobře připravený na zimní turistiku a každým rokem rozšiřuje ski alpinistické trasy. Odpočinek si dopřejte v nedalekých lázních Garniga Terme nebo navštivte historické centrum města Trento.

  Doprava

  Perfektní dostupnost Monte Bodone z brennerské dálnice a pouhých 24 kilometrů po přehledných horských silnicích vykouzlí řidičům úsměv na tváři. Cesta z Prahy přes Mnichov a Brenner v délce 736 kilometrů zabere jen 7 hodin a 800 kilometrů dlouhá trasa z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner jen o hodinu více. Pravidelné ski busy v ceně ski pasů sváží lyžaře ze všech městeček v okolí a veřejnou dopravou se dostanete i do 8 proslulých středisek Skirama Dolomiti.

  Kolik to stojí?

  Příjemné ceny ubytování a ski pasů potěší každého návštěvníka. Ski pas Monte Bodone platí na 20 kilometrech místních tratí a v rámci 6 a více denního ski pasu získáváte příležitost zalyžovat si 1 den na Paganelle a 1 den ve Folgarii. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 161 € pro dospělé, 113 € pro juniory do 16 let a 80,5 € pro děti do 8 let. Noční lyžování je pro majitele 4 a více denních ski pasů zdarma a děti do 8 let v doprovodu rodičů lyžují rovněž bezplatně. Další slevy jsou připraveny pro skupiny a lyžařské zájezdy. Monte Bodone je součástí rozšířeného ski pasu Super Skirama, ale vzdálenost ostatních areálů ubírá na kráse zážitku z dalších sjezdařských kilometrů.

  Léto v Monte Bodone

  Letní dovolená v Monte Bodone získává nový rozměr. Zelené stráně sotva připomínají zimní sjezdovky, obzvlášť když se na nich pasou stáda ovcí. Skrze louky a lesy vedou dobře značené stezky pro pěší a cykloturisty. Míjejí pohádková horská jezera a chaty s rodinnou atmosférou a širokou nabídkou místních specialit. Horolezci míří na via ferrata a adrenalinoví nadšenci do bike parků. Pouhých 20 kilometrů od městeček pod areálem leží historické město Trento založené již v 5. století před naším letopočtem. Jeho kamenné uličky dýchají atmosférou dob dávno minulých, ale v barech a restauracích je stále živo. V Trentu se dobře nakupují suvenýry i pochoutky z regionu. Letní program v Monte Bodone zpestřují kulturní akce a festivaly, jako je sraz historických motocyklů, degustační večery ve vybraných restauracích a mistrovství světa na kolečkových lyžích.

Nejnovější recenze Itálie - Monte Bondone

Celkem: 9 Skvělé ubytování pro rodiny s dětmi. Dětský koutek s animátorem,který se snažil na děti mluvit i česky. Česky hovořící recepční a celkově...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělé ubytování pro rodiny s dětmi. Dětský koutek s animátorem,který se snažil na děti mluvit i česky. Česky hovořící recepční a celkově moc příjemný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměrné

Strava
Jídlo bylo vynikající. Snídaně formou švédských stolů a k večeří 2-chodové menu na výběr ze 2 možností a k tomu bohatý salátový bar.

Anonym, 07.04.2018, Datum pobytu: 29.3. - 1.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Monte Bondone, Hotel: Dolomiti Chalet Family

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Stravování v hotelu bylo nad mé očekávání. Hotel dle mého názoru by potřeboval zlepšit služby v oblasti SPA a vybavenosti pokojů

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Stravování v hotelu bylo nad mé očekávání. Hotel dle mého názoru by potřeboval zlepšit služby v oblasti SPA a vybavenosti pokojů Zobrazit celou recenzi

Matěj K., 05.04.2018, Datum pobytu: 30.3. - 2.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Monte Bondone, Hotel: Le Blanc

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 celkový dojem pozitivní, hotel odpovídá 3 hvězdičkám

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem pozitivní, hotel odpovídá 3 hvězdičkám Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje prostorné, personál vstřícný, bazén přelidněný, ale čistý, do sauny se chodí bez dětí a v plavkách :-)

Strava
strava dobrá, večeře začínají v 19:15.

Služby hotelu
V místnosti kde jsou lyže se netopí, neexistuje vysoušecí držák na boty

Natálie Fexová, 04.04.2018, Datum pobytu: 28.3. - 1.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Monte Bondone, Hotel: Le Blanc

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 báječná dovolená, skvěle zorganizováno, hotel na dohled od sjezdovek

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
báječná dovolená, skvěle zorganizováno, hotel na dohled od sjezdovek Zobrazit celou recenzi

Zuzana V., 26.03.2018, Datum pobytu: 18.3. - 22.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Monte Bondone, Hotel: Augustus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Celkový dojem z dovolené mám uspokojující.

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené mám uspokojující. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Augustus je spíše horská chata. Jako hotel bych jej nenazývala. Jde o to, že spousta lidí si pod pojmem hotel představí něco nóbl. Z celého hotelu srší lehce staromódní styl. Restaurace hotelového stylu taky moc nezaujme, přesto jsme byli moc spokojeni, na druhou stranu, na jakém hotelu může člověk chodit v lyžákách až na pokoj?

Za pochvalu stojí také společenská místnost se stolním fotbálkem a stolem na pinec.

Strava
Snídaně super, ale chyběla mi tam nějaké zelenina. Večeře 3 chody, předkrm opravdu sytý a dobrý, jak těstoviny, tak i polévka. Upozorňuji na druhý chod, kde přílohou je zelenina, takže myslím, že páni by za hodinku dvě vyhledávali další jídlo. Takže vzít i něco s sebou.

Jinak doporučuji vyzkoušet pravou italskou pizzu na vrcholu Monte Bondone v baru Al Sole.

Služby hotelu
Personál velmi příjemný, stejně tak i paní delegátka.

Sjezdovky
Kvalita sjezdovek byla v horším stavu, ale počasí se ovlivnit nedá, takže jsme ani neočekávali, že sjezdovky budou celý den upravené. Myslím, že kdyby 4 dny v kuse nesněžilo, tak by to vypadalo jinak, přesto jsme si skvěle zalyžovali. Každý si tam najde to své. Moc hezké lyžařské středisko.

Anonym, 23.03.2018, Datum pobytu: 16.3. - 20.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Monte Bondone, Hotel: Augustus

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Monte Bondone