Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 6.5 Dobře udržovaný motel s milým personálem.

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dobře udržovaný motel s milým personálem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednolůžkový pokoj s pohodlnou postelí a samostatnou koupelnou. Dekor je z 90. let, ale pokud tam chcete jen přespat, je dostačující.

Strava
Hotelová snídaně sestávající z místního pečiva, 2 druhů šunky, několika druhů sýrů, džemů, nápojů jako džusy, káva/čaj. Každý den to samé.

Služby hotelu
Personál velmi přátelský, mluví dobře anglicky. Pokoj byl udržován velmi čistý.

Paweł B., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 16.04.2024, Datum pobytu: 8.4. - 13.4.2024
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Euromotel Croce Bianca

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 10 Naprostá spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pořádku, jako vždy. Vybavení Mobil home také.

Strava
Bylo to bez stravy

Pláž
Dostupnost pláže v blízkosti. Pláže čisté.

Petr K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.09.2023, Datum pobytu: 9.9. - 18.9.2023
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Camping Marelago

Celkem: 7.7 Byli jsme velmi spokojeni

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V koupelně velmi úzké dveře do sprchy,pro objemnější muže

nelze používat.Bez problémů jsme dostali jiný pokoj s větší sprchou....

Strava
Bez stravy

Služby hotelu
Vstřícní v agentuře LUNA ROSO

Pláž
Pláž i WC čisté..oceňujeme plážový servis

Jaroslava S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.09.2023, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2023
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Cristoforo Colombo

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)