Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 9,5 Dovolená super

 • 10 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré až na gauč v kuchyni na kterem se nedalo spát spíš jen na sezeni

Jarmila Dudkova, 04.09.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Lucrezia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 celkový dojem z dovolené určitě pěkný, jen na zpáteční cestě velké množství kolon. Stálo se na několika místech několik hodin.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem z dovolené určitě pěkný, jen na zpáteční cestě velké množství kolon. Stálo se na několika místech několik hodin. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rezidence El Patio je velice pěkná rezidence na velice zajímavém místě, vidět je z několika apartmánů až na moře. České turisty ubytovávají na záčátku vjezdu do rezidence. dyspozici je vždy buď předzahrádka a parkovacím místem , nebo parkovací místo a balkon s posezením. Hned u vjezdu se nachází oplocené dětské hřiště - skluzavka, a 3 houpačky. Otevřeno je zhruba jako bazén, jen večer až do 22 hodin.

Strava
Hned přes ulici výborná pizzerie a supermarket - pizza okolo 7 EU. Pokud potřebuje nakoupit větší nákup - doporučuji - asi 6 km v Rosolině supermarket - Iper Lando. Ceny oproti Rosolině Mare zhruba o třetinu až polovinu levnější. Pivo je v celé Rosolině v restaracích a na plážích za 5 EU, káva okolo 1 EU,COCA COLA 330 ml 2,5 EU, voda 330 ml 1 EU. Kopeček výborné zmrzliny 2 EU. Pokud si sednete v jakékoliv restauraci či pizzerii počítejte s poplatkem za tzv. stolování, které činní okolo 2 EU.

Služby hotelu
Bazén - čistá voda, musíte mít náramky, které dostanete při příjezdu /při ztrátě je účtováno 5 EU za náramek/. Otevřen je od 10,30 do 13,00 a od 15.30 do 19,00 hodin. Na pořádek dohlíží bedlivě pán. Hloubka je v polovině bazénu 1,60 cm a v druhé polovině 2,60 cm /je zde i skokanský můstek/. Dětská část je oddělená plůtkem, který musíte venkem bazénu obejít. Koupací čepice nejsou vyžadovány.

Pláž
Pláže placené i neplacené. Cena na místě za slunečník a 2 lehátka okolo 65 EU na týden. Kvalita vody zklamání- množství odpadu /PET láhve, igelitové pytlíky, atd., které plují vedle vás. Pozor - po odlivu na pláži jsem našla 2 použité injekční jehly. Bohudík v krytu, ale i tak pozor a dále pozor na střepy.

Lenka, 04.09.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Rezidence Patio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,5 krásné město

 • 5 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
krásné město Zobrazit celou recenzi

Anonym, 04.09.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Alessandro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,5 cena za ubytování vysoká

 • 5 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
cena za ubytování vysoká Zobrazit celou recenzi

Strava
vlastní

Anonym, 02.09.2018, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Roberta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1 Noční můra

 • 1 Ubytování
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Noční můra Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Úplně jiné,než jsme si sjednali před zaplacením a než nám bylo slíbeno. Na místě ihned reklamováno telefonicky ,avšak ze strany CK bezúspěšně.

Pláž
Pláž špinavá.

Jana Holíková, 30.08.2018, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: La Piazzetta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622