Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 4,8 byli jsme zde již poněkolikáté,ale tentokrát docela zklamání.

 • 3 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
byli jsme zde již poněkolikáté,ale tentokrát docela zklamání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rezidence Colombo je velmi pěkná,moře blízko,pláž krásná,výborně řešené parkování a pokoje nabízející soukromí.Když jsme sem začali jezdit před několika lety moc se nám tu líbilo.nejsme nároční,nepotřebujeme žádný luxus.Že jsou na pokojích televize předpotopní,nádobí jakžtak k použití to nám nevadilo,to není důležité.Ale už na jaře když jsme přijeli,měli jsme pokoj s postelí,která měla špatnou matraci,ale dalo se tam spát tak,že jeden spal na přistýlce a druhý na posteli.Mysleli jsme si,prostě smůla,příště to bude lepší.Přijeli jsme v září,apartmán na první pohled byl prima.První zádrhel byla lednice,které nedoléhali dvířka a stále z ní vytékala voda.nevadí vždy jsme to vytřeli a klid.Ovšem,když jsem si chtěla lehnout na postel,vypadalo to jako když si lehnete do vany.Katastrofa.Postel se o 40-50cm prohnula v oblasti zad a bylo vymalováno.Byla to vlastně rozkládací pohovka,v prostřed s prasklým rámem,na tom proleželé matrace a stašně špinavé čalounění.Myslím,že u smeťáku by se našla lepší.Vydrželi jsme 2dny ,kdy jsme zkoušeli všemožné variace spaní.Vyndali jsme přistýlky,které jsou vyklápěcí ze skříní.Kovový rám a prkénka,na tom matrace.To se tolik neprohýbalo.Měli jsme radost,že se konečně vyspíme,ale když jsme zalehli,zjistili jsme,že se na tom nedá spát,protože každé otočení provázelo tak strašné vrzání,že jsme zase nemohli spát.Takže jsme spali nakonec na zemi,ale už byli následky,obajsme měli problémy se zádama,manžel se nemohl vůbec hnout,takže druhý týden dovolené jsme strávili běháním do lékárny,zaplatili šílené peníze za různé masti,léky a čaje,aby se manžel jakžtak dal dohromady a mohl to odřídit domů.Nebyli jsme sami,kdo měl podobné problémy s postelemi,vlastně bych řekla,že koho jsme se zeptali,měl podobné zkušenosti.Myslím,že by cestovky občas měly zkontrolovat,jak kvalitní bydlení je nabízeno.Zde to jde velmi rychle z kopce a není vidět žádná snaha o udržování alespoň nějaké kvality.

Strava
nebyla

Služby hotelu
Zaměstnanec agentury mluvící česky,snažil se nám pomoci,ale nic nepomohlo.

Pláž
Pláž krásná do 24.9.,potom turisti neturisti,traktory které uklízí slunečníky i vaše lehátka,chápu,někdy to uklidit musí.Ale co mě rozlobilo bylo to,že uzavřeli všechny převlékárny i toalety.Takže i když je moře krásně teplé,koupat se nemůže člověk,který nemůže být delší dobu v mokrých plavkách,aby neměl problémy.A běhat z pláže na toaletu do apartmánu je taky otrava.

Marie L., 03.10.2018, Datum pobytu: 15.9. - 29.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Cristoforo Colombo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Dovolená byla perfektní,užili jsme si teplíčka,moře bylo úžasné..teplota vody byla 27 stupňů...všechno bylo perfektní až na den...

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla perfektní,užili jsme si teplíčka,moře bylo úžasné..teplota vody byla 27 stupňů...všechno bylo perfektní až na den odjezdu....od 9 hodin od rána jsme čekali na autobus celý den až do 3 hodin ráno druhý den... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo dobré..byli jsme v MB...

Strava
Stravovali jsme se sami...vařii jsme si...

Pláž
Přístup na pláž byl dobrý..přímo u kempu...pláž byla čistá..lidí moc nebylo..

Drahomíra Němcová, 02.10.2018, Datum pobytu: 14.9. - 27.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Camping Village Cavallino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Splnilo očekávání

 • 8 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Splnilo očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zvenku nic moc, ale vnitřní vybavení velmi dobré

Strava
bez stravy

Služby hotelu
vše dle nabídky splněno

Pláž
trochu daleko

Jindřich B., 01.10.2018, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: La Pigna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Krásný areál plný zeleně, max. čistý, tichý. Areál je oplocen, vstup přes bránu. Každý apartmán má své kryté stání pro auto.

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásný areál plný zeleně, max. čistý, tichý. Areál je oplocen, vstup přes bránu. Každý apartmán má své kryté stání pro auto. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány jsou vybaveny základním nádobím, myčkou, pračkou, mikrovlnou troubou. Pozor zásuvky nepasují na naše koncové vidlice, nutno na recepci zapůjčit redukci.

Areál je vybaven dětským hřištěm, bazénem, lehátky, slunečníky.

Strava
Ubytování je bez stravy, součástí areálu je výborná pekárna, restaurace, bar a pizza "Take Away "

Služby hotelu
Půjčovna kol

Pláž
V e vzdálenosti cca 300m od areálu se nachází plá areálu, která je čistá, vybavena sprchou, WC. Na pláži je plážový bar a restaurace s milou obsluhou.

Klára Spurná, 27.09.2018, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Villaggio A Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)