Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 10 Líbilo se mi všechno, jen jsem si popletla datumy a zůstali jsme tam o den déle, takže jsme to doplatili o jednu noc.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Líbilo se mi všechno, jen jsem si popletla datumy a zůstali jsme tam o den déle, takže jsme to doplatili o jednu noc. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita odpovídala .

Služby hotelu
Trochu vázla wi-fi, ale o dovolenou se má člověk bavit a ne být na internetu. Nám šklo o volání přes messenger s vnoučkem.

Pláž
Pláž nádherná, moře čisté, teplá voda.Prostě deset hvězdiček

Hanka Kovandová, 30.09.2019, Datum pobytu: 21.9. - 26.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Camp San Francesco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Paráda! Spokojenost. Pokud člověk není náročný na ubytování. A i v tomto případě nabízí kemp luxusní možnost ubytování. Rádi se sem někdy...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Paráda! Spokojenost. Pokud člověk není náročný na ubytování. A i v tomto případě nabízí kemp luxusní možnost ubytování. Rádi se sem někdy vrátíme. Doporučuji toto místo především rodinám s dětmi. Naše se tu určitě nenudily = dovolená a odpočinek i pro rodiče. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj - mobilhome Torcello Plus GH 7,4 m, je pro pět lidí těsný (2 dosp.os. + 3 děti věk 10 let). Uvedené, zvýšené patro na spaní, je v tomto typu domku pro menší dítě absolutně nevhodné. A větší dítě se tam nevejde. Je to využitelný prostor max.k odkládání věcí. Větší prostor na spaní se dá získat rozložením "gauče" v kuchyni, ale v tom případě je nutné vynést jídelní stůl na terasu.Povlečení, ručníky a osušky jsou k dispozici a jednou za pobyt Vám vše co potřebujete vymění za čisté. Ve sprše se sotva zavřete a umyjete, je velmi úzká. Vybavení kuchyně je skromné, ale dostačující. Lednička dost velká. Pokud je pěkné počasí a člověk tráví většinu času venku, nevidím v ubytování žádný problém. Naopak - terasa je veliká, prostorná, je na ní další velký stůl, plus sušák na prádlo a je příjemné na ní trávit čas. Večer dost štípali komáři, určitě sebou repelent.

Strava
Strava byla převážně vlastní. Je možnost si v kempu nakoupit, ale doporučuji si vzhledem k výběru i cenám dojet do nedalekého městečka (cca 1,5 Km), kde jsou markety hned u silnice. V kempu v restauraci nám chutnalo. Byl výběr i z dětských jídel a porcí. Obsluha milá a vstřícná. Možností ke stravování v kempu je několik, např. i u bazénu. Zmrzliny, jako vždy - výborné!

Služby hotelu
Všude čisto a útulno. Jeli jsme na toto místo především k vůli dětem a opravdu je pro ně vhodné. Hřiště, trampolíny (za poplatek), hernička na automaty, bazény a skluzavky, každý večer program jak pro malé, tak pro větší. Jeli jsme již mimo sezonu, takže bylo v kempu klidněji, převážně důchodci, či mladé rodiny s malými dětmi. Takže žádný hluk, či párty do rána. Každý večer projíždí kemp hlídač a kontroluje klid i pořádek. Člověk se tam cítím bezpečně. Což byl další z důvodů, proč jsme volili toto místo.

Pláž
Přístup k soukromé pláži kempu je z několika míst, vstupy jsou střeženy pro větší bezpečí hostů kamerami a v noci je zavírají (ponechává se jen jeden otevřený). Pláž se denně čistí a udržují se spojovací chodníčky bez písku, jsou na ní koše na tříděný odpad. Voda čistá, teplá přiměřeně k době pobytu (druhá polovina září). Pozvolný vstup do moře - vhodné i pro děti.

Kateřina K., 24.09.2019, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Camping Ca´pasquali Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kuchyn 14 fotografií

Celkem: 9 v termínu 11.9.-15.9. velká spokojenost. mobilhome odpovídal popisu, vše funkční a v pořádku.

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
v termínu 11.9.-15.9. velká spokojenost. mobilhome odpovídal popisu, vše funkční a v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
mobilhome odpovídal popisu, vše funkční a v pořádku.

Služby hotelu
v září restaurace a okolí v provozu.

Pláž
čistá, blízko přilehlá k kempu

Kseniya Melnyk, 24.09.2019, Datum pobytu: 11.9. - 15.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Camping Rosapineta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Dovolenka snov, všetko bolo vyborne

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka snov, všetko bolo vyborne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo fantastické, splnilo naše naj predstavy, všetko bolo čisté upratané, okolie aj bazén boli denne upratane

Strava
Bez stravy

Pláž
Pláž bola denne udrziavana

Ľubica S., 24.09.2019, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Roberta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)