Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 10 Dovolená naprosto splnila naše očekávání. Počasí v tomto období nadmíru výborne. Hotel čistý, dostatečné vybavený, majitelka ochotná a milá.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená naprosto splnila naše očekávání. Počasí v tomto období nadmíru výborne. Hotel čistý, dostatečné vybavený, majitelka ochotná a milá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprosto bezproblémové

Strava
Zajišťovali jsme si sami.

Služby hotelu
Menší minus je otevírací doba bazenu.

Pláž
Čistý, vždy uklizena. Moře je horší, ale to je u Itálie a severu známo.

Tomáš G., 12.06.2018, Datum pobytu: 2.6. - 9.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: La Pigna

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,6 Super dovolená za super cenu

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená za super cenu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Splnilo naše očekávání.

Strava
Vlastní

Služby hotelu
V apartmánu je vše co je potřeba.

Pláž
Soukromé placené pláže čisté, veřejné špinavé, ale byli jsme před sezonou.

Lenka K., 29.05.2018, Datum pobytu: 19.5. - 26.5.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Rezidence Armida (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Ohledne ubytovani super ale cesta des to co jsem jel s jinou spolecnosti 10hodin tady nadhernych 15h a odvoz zpozdeni nikdo neda vedet a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ohledne ubytovani super ale cesta des to co jsem jel s jinou spolecnosti 10hodin tady nadhernych 15h a odvoz zpozdeni nikdo neda vedet a delegati na telefonu vazne pecka jeden nedostupnej a druhej nezveda s touhle agenturou uz nikdy nikam nepojedu Zobrazit celou recenzi

Anonym, 26.05.2018, Datum pobytu: 19.5. - 26.5.2018
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Ducale

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Malé letovisko, trhy se opakuji každý den.Jinak žádné vyžití..

 • 8 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Malé letovisko, trhy se opakuji každý den.Jinak žádné vyžití.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj účelně zařízený, čistý. S majiteli raději nic neřešit, paní je krajně nepříjemná...

Strava
Jist jsme chodili v okolí, pizza výborná a levná. Nejlepší zmrzlina přímo v rezidenci La Pigna. Lepší v letovisku nenajdete.

Pláž
Pláž Bagno HappyDays kde jsme si zaplatili Plážový servis. Pro děti super,na pláži jsou houpačky, trampolíny, domeček. Plážový bar se snesitelnymi cenami.

Dagmar Šťastná, 12.12.2017, Datum pobytu: 14.7.2012
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: La Pigna

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 9,2 Vysoký standart za nízkou cenu.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vysoký standart za nízkou cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Horší. Malý prostor, nedostatečně vybavená kuchyně.

Strava
Vlastní, nelze hodnotit

Služby hotelu
Výborné pro děti. Bazén, uzavřené dětské hřiště.

Pláž
cca 800m, čistá, písek, ideální pro malé děti

Roman Burda, 04.12.2017, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2017
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Rezidence Patio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622