Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 9,8 Dovolená byla úžasná a prostředí předčilo naše očekávání.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná a prostředí předčilo naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel působil velmi seriozně. Domluva možná jak AJ, tak v NJ. Výborné jsou klimatizované pokoje, i když jsou menší a se starším vybavením. Koupelna by zasloužila rekonstrukci. Nicméně je vidět, že se na postupné obnově hotelu pracuje.

Strava
Výborné jídlo, všeho dostatek. Průběžně doplňováno. Široký výběr možných jídel. Měli jsme polopenzi a stačilo vše. Nápoje k večeři samozřejmě za platbu, avšak co jste nedopili, schovali vám s číslem pokoje na další den.

Služby hotelu
Služby byly výborné. Vždy jsme dostali dostatečnou odpověď na naše otázky od skvělé paní recepční.

Pláž
Pláž čistá, upravená. K pokoji jsme dostali dvě lehátka a slunečník po celou dobu pobytu. Naprostá spokojenost.

Soňa Hochová, 21.08.2019, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Columbus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Celkové hodnocení celé dovolené je ve výsledku dobré a to i přes velké porodní bolesti na počátku jak s CK, tak s CA samotnou. K pocitu...

 • 5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkové hodnocení celé dovolené je ve výsledku dobré a to i přes velké porodní bolesti na počátku jak s CK, tak s CA samotnou. K pocitu spokojenosti hodně nahrálo skvělé počasí, které nás po celý pobyt provázelo a velmi výhodná poloha našeho apartmánu vůči bazénu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v krajním apartmánu č.154/1 (pro 8 lidí). Kvalita ubytování je taková spartánská, není to pro někoho, kdo řeší orezlé konstrukce na balkoně nebo loupající se fasádu - takových nedostatků je tu totiž dost. Většina postelí totální divočina, z některé se během spánku kutálíte na zem, některé se pod vámi skládají, ale tak dejme tomu. Výhodou byla poloha v rámci areálku Lully - měli jsme to asi 10 kroků do bazénu - ten byl asi největším pozitivem z celého ubytka. Do obchodu to bylo relativně kousek, je tu jak klasická sámoška, tak velký vietnamský shop, kde mají opravdu všechno.

Pláž
Pláž je vzdálena cca 400-500m, dalo se v klidu dojít i s veškerým plážovým vybavením pěšo. O víkendu se na veřejné části pláže nedá najít takřka prázdné místo, v týdnu to bylo mnohem lepší. Pláže byly podle mě čisté, všude spousta mušliček, velmi pozvolný vstup do moře (ideální pro děti), občas jsme narazili i na nějakou tu rybku, kraba či medůzku. Trochu mi tam chyběl nějakej shopík s nápoji či tak...

Vojtěch Válka, 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Villaggio Lully

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Dovolená super, perfektní umístění, moc se nám tu líbilo.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super, perfektní umístění, moc se nám tu líbilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování moc pěkné, jen byla šíleně proležená (a špinavá) rozkládací pohovka. Dovezli jsme si naštěstí nafukovací matraci, takže OK.

Strava
Bez stravy.

Služby hotelu
Krásný bazén na střeše, s krásným výhledem.

Pláž
Pláž čistá, kousek od residence, pozvolná, písčitá, se spoustou mušliček, pro děti super.

Lidí bylo dost, vůbec to ale nevadilo. Voda relativně čistá.

Zuzana H., 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Cristoforo Colombo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,5 Klidná rodiná dovolená. Splnila co jsem o dní očekával.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Klidná rodiná dovolená. Splnila co jsem o dní očekával. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klasický apartmány ve kterých je všechno potřebné vybavení.

Strava
Stravu jsme měli vlastní.Nakupovali jsme v nedalekém Alliperu (asi 2km od apartmánu) a byli jsme nadmíru spokojeni.

Služby hotelu
Jsou to apartmány, takže jediná služba je bázen, který je moc hezký a má dost lehátek. provozní doba bazenu je od 9:00 - 13:30 a od 15:30 - 21:00.

Pláž
K pláži je to asi 1 km příjemné cesty. Pláž je čistá a každý den ráno uklizená.

Pavel V., 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)