Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 9,2 Ubytování nad očekávání, obsluha milá bez problémů. Menší zádrhel se skipasy, které platily již v den příjezdu, ale to se dořešilo...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytování nad očekávání, obsluha milá bez problémů. Menší zádrhel se skipasy, které platily již v den příjezdu, ale to se dořešilo prodloužením, snídaně a svačiny výborné, dostupné pití, čaje a káva. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé a luxusní

Strava
Měli jsme snídaně se svačinou a všeho bylo dostatek a chutné.

Služby hotelu
Bez problémů

Sjezdovky
Pro rodinu s dětmi ideální

Ivan Husák, 12.02.2017, Datum pobytu: 4.2. - 9.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Cavanis (Sappada)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Cavanis (Sappada), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Ivan Husák 2017-02-12 9.2 1 10 Residence Cavanis

Celkem: 1,5 Při příjezdu jsem musela hledat agenturu, kde se přihlásit, protože mi nikdo nebyl schopný jak v CAi tak v CK sdělit, která to je.

 • 1 Ubytování
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Při příjezdu jsem musela hledat agenturu, kde se přihlásit, protože mi nikdo nebyl schopný jak v CAi tak v CK sdělit, která to je. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příchodu jsem hned musela řešit problém s lednicí a to že v kuchyňce není ani blbé prkénko a nůž, mě vážně dostalo. Skříňky byly vážně škaredé.

Strava
Stravu jsme měli svoji, takže hodnotit nebudu.

Služby hotelu
Vstup do bazénu v ceně byl, ale čistota nic moc. Jinak žádné služby v ceně apartmánu nebyly.

Pláž
Pláže jsou placené - ty jsou čisté; i neplacené - což jsou spíše odpadky s trochou písku.

Anonym, 16.11.2016, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Villaggio Mediterraneo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Villaggio Mediterraneo, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2016-11-16 1.5 1 10 Villaggio Mediterraneo

Celkem: 10 Ny místě to bylo přesně to co jsem cíleně chtěla, bylo to bez problémů.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ny místě to bylo přesně to co jsem cíleně chtěla, bylo to bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 15.11.2016, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: La Pigna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Pigna, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2016-11-15 10 1 10 REZIDENCE LA PIGNA

Celkem: 5,2 Hotel dobrý, majitel hrozný, pláž kousek- čistá udržovaná.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel dobrý, majitel hrozný, pláž kousek- čistá udržovaná. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 13.11.2016, Datum pobytu: 25.8. - 3.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Minerva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Minerva, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2016-11-13 5.2 1 10 Hotel Minerva

Celkem: 8 moznosti internetu byly spatne

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
moznosti internetu byly spatne Zobrazit celou recenzi

Pláž
plazovy servis - ackoliv jsme byli objednani 4 dospeli a jedno dite, plazovy servis byl pouze pro dve osoby, o cemz nam nikdo nerekl

Petr Vinklář, 02.11.2016, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Gran Mado

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Gran Mado, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Petr Vinklář 2016-11-02 8 1 10 Rezidence Galeria Gran Mado s bazénem – Caorle

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622