Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 9 Malé letovisko, trhy se opakuji každý den.Jinak žádné vyžití..

 • 8 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Malé letovisko, trhy se opakuji každý den.Jinak žádné vyžití.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj účelně zařízený, čistý. S majiteli raději nic neřešit, paní je krajně nepříjemná...

Strava
Jist jsme chodili v okolí, pizza výborná a levná. Nejlepší zmrzlina přímo v rezidenci La Pigna. Lepší v letovisku nenajdete.

Pláž
Pláž Bagno HappyDays kde jsme si zaplatili Plážový servis. Pro děti super,na pláži jsou houpačky, trampolíny, domeček. Plážový bar se snesitelnymi cenami.

Dagmar Šťastná, 12.12.2017, Datum pobytu: 14.7.2012
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: La Pigna

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 9,2 Vysoký standart za nízkou cenu.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vysoký standart za nízkou cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Horší. Malý prostor, nedostatečně vybavená kuchyně.

Strava
Vlastní, nelze hodnotit

Služby hotelu
Výborné pro děti. Bazén, uzavřené dětské hřiště.

Pláž
cca 800m, čistá, písek, ideální pro malé děti

Roman Burda, 04.12.2017, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2017
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Rezidence Patio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Vše bylo v pořádku

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo v pořádku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na skvělé úrovni, doporučuji všem. Absolutně odpovídalo fotkám i popisu z cetovní kanceláře. Na Severní Itálii naprosté překvapení.

Strava
Strava vlastní

Služby hotelu
pronajmutý bungalov, nelze hodnotit

Pláž
Klasika Severní Itálie, slunečník na slunečníku, ale to jsem věděl dopředu. Pláž čistá, občerstvení po 50 metrech, nechtěně jsme museli využít služeb plavčíků (ztracené dítě) a super, mluví anglicky, německy, vše ok.

David N., 13.11.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Aquamarina Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 ...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
... Zobrazit celou recenzi

Strava
Stravu jsme měli vlastní, ale restaurace v okolí určitě stojí za vyzkoušení.

Jiří Sluka, 09.11.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Villaggio Ai Pini (Caorle/Lido Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Výhled z balkonu nic moc - zápach z restaurací, zásobovací část ulice. Místní agentura nestíhala odbavování rekreantů v době příjezdu,...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Výhled z balkonu nic moc - zápach z restaurací, zásobovací část ulice. Místní agentura nestíhala odbavování rekreantů v době příjezdu, zamykali dveře, ale výhoda česky mluvící delegátky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení apartmánu výborné.

Strava
Vařili jsme si sami.

Služby hotelu
Apartmánový dům bez problémů.

Pláž
K našemu místu nejbližší část volné pláže vcelku přeplněna, nedostatek sprch a WC.

Hana Klozová, 18.10.2017, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel: Residence Holiday (Caorle Ponente)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622