Itálie - Lombardie Itálie

 • Popis

  Lombardie je velmi zajímavá oblast, která se nachází na severu, přímo u hranic s Rakouskem. Tedy na samém vrcholu nejznámější kozačky na světě. Lombardie je hornatá oblast, převládá zde proto lyžařský turismus. Zimní střediska jsou zde opravdu luxusní a perfektně vybavená.

  Lombardie je jeden z nejnavštěvovanějších regionů v Itálii ať už pro svá lyžařská střediska, tak pro svou přírodu, kulturu a tradice. V Lombardii si přijdou na své všechny typy turistů.

  Zimní sporty

  Lombardské Dolomity dosahují výšky až čtyř kilometrů, lyžařská střediska jsou zde plně vybavena a nabízejí mnoho služeb, možností zábavy a především sportovního vyžití. Nejvyšší část Lombardských Dolomit se nazývá Bernina. Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, neváhejte!

  Příroda

  Příroda v Lombardii má své nezaměnitelné kouzlo. Nachází se zde překrásné přírodní parky, jako například Parco Lombardo della Valle del Ticino. Naprosto Vás okouzlí husté a voňavé lesy, kde si můžete nasbírat lesní plody a přičichnout ke krásným rozkvetlým květinám. Mezi přírodní krásy Lombardie patří také krásná jezera Como, Garda a Maggiore, které lákají turisty zejména v létě. Tím, že region nemá žádné moře, sladká jezera jsou jedinou možností ke koupání. V Lombardii je i spousta měst s dlouhou historií a s památkami, jako Milano nebo Bergamo.

  Kultura a tradice

  Každý region v Itálii má své dlouholeté tradice a zvyklosti. Není tomu jinak ani v Lombardii. Každé městečko si zde pěstuje a chrání své tradice a opravdu na ně dbá. Proto je tento region tak lákavý a zajímavý. Vždy zde narazíte na něco nového, co Vás bude lákat a zajímat, vždy zde objevíte něco, na co nikdy nezapomenete. Obecně však nikdo nedá dopustit na církevní svátky jako Vánoce a Velikonoce. Velmi známé jsou i únorové a březnové karnevaly, podobné tomu v Benátkách.

  Lombardie je však, stejně jako celá Itálie, známá i díky produkci výborných vín. Rozsáhlé a opečovávané vinice se táhnou zejména v oblastech jezer. Mezi nejznámější patří například Bardolino nebo Lugana.
  Z této oblasti pochází také velmi známý parmezán Grana Padano. Určitě jej ochutnejte. Pokud se ovšem do Lombardie nechystáte, tento parmezán se dá koupit i u nás.

  Zajímavá města a místa:  Aprica

  Aprica je malebné městečko v Dolomitech, jež leží blízko švýcarských hranic. Soustřeďují se zde především sportovní aktivity. Je to velmi moderní a mladé město, jež láká tisíce turistů především na lyžování, a také letní turistiku. Je to jedno z nejvýznamnějších středisek v Lombardii, ne-li v celé Itálii. Pokud patříte ke sportovním nadšencům, toto místo je pro vás perfektní. Můžete zde využít dvaceti lanovek a vleků a asi čtyřiceti kilometrů sjezdovek. No není to paráda. Specialitou tohoto střediska jsou sjezdovky, které nezřídka končí tam, kde začíná ulice nebo okolí hotelu. Na opačné straně města jsou připraveny stopy pro běžkaře. V Aprice je také možnost ledního bruslení nebo si můžete po dlouhém dni na sjezdovce jít zaplavat do veřejného bazénu.

  Letní vyžití v Aprice je stejně vzrušující, jako v zimním období. Dolomity nabízejí nekonečné možnosti horské turistiky, horolezectví a krásné nedotčené přírody. Nachází se zde také centrum pro střílení z luku na terč, což může být dobrá zábava. Přímo ve městě působí skupina umělců, kteří si říkají Murales. Jsou to umělci, kteří malují na stěny a chodníky úchvatné obrazy, jež vypadají jako živé.

  Bergamo

  Bergamo je dalším zajímavým místem Lombardie. Nachází se v jejím středu a nechává se obklopovat sedmi vrcholy. Jak praví jedna stará legenda, město bylo založeno padesát let po potopě světa, první záznamy o městě ale pocházejí z šestého století před Kristem.

  V dnešní době jde o moderní univerzitní město a úžasnou atmosférou.

  Čeho si zde všímat a co navštívit?

  Bergamo je oblast, jež se může pyšnit nádhernou architekturou a památkami. Navštivte pevnost La Rocca, jež pochází ze čtrnáctého století, zajímavé je náměstí Piazza Vecchia. Zde se nachází zvonice Campanone, jejíž zvon denně v deset hodin večer odbíjí, a to stokrát!

  Za návštěvu stojí také městský úřad a Akademie věd, kde se nachází obrovská knihovna.

  Pokud zde budete trávit večery, určitě pocítíte tu úžasnou atmosféru při procházkách úzkými uličkami a při pohledu na staré budovy. Atmosféru zde dotváří přítomnost stylových obchůdků, kaváren a hemžení temperamentních Italů. Asi nejznámější kavárnou a cukrárnou je Pasticceria Cavour Caffetteria nebo Chiari Formaggi, což je prodejna velmi kvalitních sýrů z této oblasti.

  Pokud se rozhodnete navštívit místní restauraci, nenechte si ujít takzvané casonsei, což jsou obrovské ravioli z chleba, mouky plněné klobásou.

  Lago di Garda

  Lago di Garda je největší italské jezero, nachází se mezi Pádskou nížinou a Alpami, je přes padesát kilometrů dlouhé a široké místy až sedmnáct metrů. Jezero je zčásti ledovcového původu a kouzelnou atmosféru zde vytváří sousedství až dva kilometry vysokých hor. Lago di Garda je jedna z velmi důležitých turistických oblastí Itálie, kam každoročně zavítá mnoho turistů.

  Jezero se nenachází příliš vysoko, proto je zde velmi příjemné klima, jež lahodí také pěstování různých plodů a rostlin, jako například citrusů, cypřiše, kamélií, oleandrů a palem.

  Lago di Garda neboli zkráceně jezero Garda zde láká tisíce turistů především v letním období. Nacházejí se zde totiž perfektně vybavená prázdninová letoviska. Ubytování je zde možné jak v luxusních hotelích, tak v penzionech nebo v kempech, z nichž některé jsou přímo na pláži. Můžete se vydat lodí na projížďku po jezeře a podívat se třeba na ostrovy, které jsou také velmi zajímavé.

  Celé okolí jezera je kromě vrcholků hor obklopeno také rozsáhlými vinice. Místní víno je jedno z nejlepších na italském trhu, například Bardolino!

  Mezi nejhezčí města v okolí Lago di Garda patří Sirmione v jižní části jezera (nachází se zde romantická promenáda a různé obchůdky), Riva del Garda na severu jezer nebo Peschiera se svými archeologickými vykopávkami z doby prehistorické. Nedaleko města Peschiera se nachází zábavní park Gardaland, kde si užijí zejména děti.

  Miláno

  Miláno je nádherné město, které leží na západě oblasti Lombardie. Je to také nejdůležitější obchodní a turistické centrum oblasti. Město založili Keltové asi v šestém století před Kristem, dnes je Miláno považováno za Mekku módy, luxusu a krásy!

  Pokud se do Milána vydáte, nebude Vám na jeho prohlídku stačit jeden den! je zde toho tolik k vidění!

  Asi nejvýznamnější historickou památkou je zde milánská katedrála Duomo di Milano. Je to jedna z nejznámějších a největších ukázek gotické architektury na světě. Skládá se z pěti lodí, které podpírá 52 sloupů. Nejvyšším bodem katedrály je Madonnina, neboli socha Panny Marie z 18. století, nynější symbol Milána. Celé Miláno je plné nádherných staveb, kostelů, za zmínku stojí také bazilika Sant'Ambrogio.

  Při procházce městem se zastavte na prohlídku hradu Castello Sforzesco. Byl postaven Francescem Sforzou a byl určen jeho velké rodině.
  Pro milovníky kultury je zde jako stvořené divadlo Teatro alla Scala nebo zkráceně La Scala. Je to divadlo, po jehož prknech se prošly hvězdy světového formátu, jmenujme například Luciana Pavarottiho, Placida Dominga nebo Maria Callase.

  Miláno je v dnešní době velmi, velmi moderní a krásné město. Je to centrum světové módy, proto si nenechte ujít návštěvu Galleria Vittorio Emanuele II. Nachází se zde pasáž plná obchodů známých a luxusních značek jako Gucci, Prada, Versace nebo Louis Vuitton. Najdete tu i několik výborných restaurací a kaváren. Na podlaze uprostřed pasáže je v mozaice vyobrazen býk. Podle místní legendy, pokud se několikrát otočíte kolem své osy na pravé noze na býkových genitáliích, budete mít štěstí.

  Monza

  Město Monza je v dnešní době známé především díky automobilovým závodům a autodromu. Monza byla založena někdy v době bronzové, ale postupně se z ní stávalo jedno z průmyslových center.
  Hlavním důvodem návštěvy Monzy je především již výše zmíněný autodrom, zvaný Autodromo Nazionale di Monza. Stojí zde od roku 1922, je tudíž nejstarším závodním okruhem světa. Jezdí se zde různé italské, ale hlavně světové závody jako Velká Cena Itálie Formule 1 nebo Superbike.


  K lákavým střediskům patří Mantova, Bergamo, Cremona. Jistě byste si neměli nechat ujít návštěvu malebných vesniček podél jezer Maggiore, Como a Garda.

Nejnovější recenze Itálie - Lombardie

Celkem: 7,8 Krásný výhled z balkonu na jezero, krásné prostředí, ale je zapotřebí se pohybovat autem. V docházkové vzdálenosti nic není, autobus u...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásný výhled z balkonu na jezero, krásné prostředí, ale je zapotřebí se pohybovat autem. V docházkové vzdálenosti nic není, autobus u residence nestojí. Výlety do okolí ať už hor nebo okolních městeček stojí za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zařízení je velice jednoduché. Pro ty, kteří zde tráví dovolenou poznáváním a ne pobytem v residenci ale plně postačuje.

Strava
Stravování jsme měli vlastní. Možná by bylo vhodné obohatit nabídku cestovní agentury i variantou s polopenzí.

Služby hotelu
Příjemný a ochotný personál.

Pláž
V residenci je menší bazén. Ten jsme ale díky hezkému počasí a výletům nevyzkoušeli. Přístup k jezeru a koupání není zrovna ideální.

Roman D., 06.09.2016, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lombardie, Hotel: Oasi dei Celti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Oasi dei Celti, Lombardie, Itálie Roman D. 2016-09-06 7.8 1 10 Residence Oasi dei Celti

Celkem: 5,4 Je to oblast pro zakazniky,kteri chteji jen relaxovat.Bez auta je to spatne.Tri nebo ctyri restaurace na posezeni. Jedna silnice kolem...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Je to oblast pro zakazniky,kteri chteji jen relaxovat.Bez auta je to spatne.Tri nebo ctyri restaurace na posezeni.

Jedna silnice kolem jezera. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj malicky se sprchou a toaletou.

Strava
Strava v hotelu - velice dobra a vyber.Jen napoje velice predrazene (voda v sklenene karafe neperliva zrejme z vodovodu ) 3 eura.

Služby hotelu
Pri ukonceni pobytu poplatky jsem nemohl zaplatit kartou, ale musel jsem do bankomatu.

Pláž
Koupani neresime.

Milan Barbořák, 14.06.2016, Datum pobytu: 4.6. - 11.6.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lombardie, Hotel: Bazzoni

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bazzoni, Lombardie, Itálie Milan Barbořák 2016-06-14 5.4 1 10 BAZZONI

Celkem: 8,2 Lyzovacka bola perfektna , pocasie nam vyslo. Mestecko super. Takze na zaver spokojnost. Asi pojdeme aj o rok.

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Lyzovacka bola perfektna , pocasie nam vyslo. Mestecko super.

Takze na zaver spokojnost. Asi pojdeme aj o rok. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie : maly apartman . Potom sme ale zistili ze ani hotel nie je o moc vacsi. Takze velkost OK. Problem bol ale s vybavenim kuchyne. Chybal napr. pribor. Keby sme nemali svoj tak neviem. Nebola ani naberacka. Hrnce mali oble dno, tak na paradnej sklokeramickej doske dlho trvalo kym sa nieco zohreje. Nastastie sme mali kuchtu (papinak). Toaleta v pohode. Tepla voda cely den. Kurilo sa tiez perfektne, takze ziadna zima.

Na druhu stranu bolo zas fajn ze k vleku sme isli uz v lyziarkach asi 5min. a z lyzovacky sme sa priviezli na lyziach az ku vchodu. SUPER.

Strava
varili sme si sami

Služby hotelu
vpodstate ziadne. Nebol to hotel ale iba aprtman. Dvera sa dali zamknut. :-)

Sjezdovky
SUPER

Miloslav H., 13.03.2013, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2013
Oblast: Itálie Itálie, Lombardie, Hotel: apartmány BAITA PIERIN

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Apartmán 2 fotografie

apartmány BAITA PIERIN, Lombardie, Itálie Miloslav H. 2013-03-13 8.2 1 10 Baita Pierin

Celkem: 5,6 Pohoda, vše v blízkosti, restaurace, sjezdovky, obchody

 • 6 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pohoda, vše v blízkosti, restaurace, sjezdovky, obchody Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány, byly dostatečně prostorné, čisté

Strava
Stravu jsme měli vlastní

Služby hotelu
žádné služby jsme v apartmánovém domě nepotřebovaly

Sjezdovky
sjezdovky na nejvyšší úrovni, některé vleky a lanovky by mohly být novější.

Lenka Michlíková, 11.03.2013, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2013
Oblast: Itálie Itálie, Lombardie, Hotel: apartmány BAITA PIERIN

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

apartmány BAITA PIERIN, Lombardie, Itálie Lenka Michlíková 2013-03-11 5.6 1 10 Baita Pierin

Celkem: 5 Malý hotílek v lyžařském středisku Foppolo.

 • 5,2 Ubytování
 • 1 Okolí
 • 8 Cena

Úvodní shrnutí
Malý hotílek v lyžařském středisku Foppolo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel není označen a těžko se v oblasti plných hotelů hledá

Strava
vlastní

Služby hotelu
žádné

Pláž
zimní dovolená

Celkový dojem
spkojenost

Martin Čech, 01.03.2011, Datum pobytu: 18.2. - 25.2.2011
Oblast: Itálie Itálie, Lombardie, Hotel: Residence Pegherolo (Foppolo)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Residence Pegherolo (Foppolo), Lombardie, Itálie Martin Čech 2011-03-01 5 1 10 Foppolo - Itálie

Všechny recenze Itálie - Lombardie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622