Itálie - Pragelato Itálie

 • Popis

  Rodinná pohoda v olympijském středisku

  Olympijské středisko Pragelato spadá do lyžařského komplexu Via Lattea, neboli Mléčná dráha. Leží v nadmořské výšce 1350 až 2823 metrů a už 17 let směle konkuruje proslulým italským areálům. Spíše rodinné středisko Pragelato čítá 50 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Převažují sportovně červené tratě. Z 8 kilometrů dlouhé panoramatické modré sjezdovky si vychutnáte perfektní výhled do širokého okolí a na vrcholku Motta vás čeká strmý černý padák. S napojením na Via Lattea si užijete sněhových radovánek na více než 400 kilometrech tratí. Za snowboardovým vyžitím se vydejte do sousedních vesniček Sestrière nebo Sauze d´Oulx, kde kromě obvyklých překážek a skoků stojí i boardercrossová dráha. Běžkařské okruhy, na kterých závodili i čeští reprezentanti Kateřina Neumannová a Lukáš Bauer, jsou perfektně upravené a připravené pro širokou veřejnost. Atraktivitu střediska podtrhuje možnost heliskiingu s heliportem přímo v Pragelatu.

  Après-ski

  Rozmanitá nabídka polyžařských aktivit zláká každého návštěvníka k pohodovým i dobrodružným momentům mimo sjezdovky. Řidiči otestují své schopnosti za volantem za cvičném zledovatělém kluzišti. Pohádkově zasněženou krajinu projíždějte křížem krážem na sněžném skútru nebo na koni. Po svých a se sněžnicemi na nohou putujte od chaty k chatě a ochutnejte vynikající alpské speciality. Přeskáče vyměňte za brusle a prohánějte se na bruslařském rynku. Večer si zpestřete v baru nebo na diskotéce a za dalšími indoor sporty se vydejte do multifunkčního komplexu v sousedním Sestrière, kde na vás čeká bazén, masáže, tenis, squash nebo lezecká stěna.

  Doprava

  Pragelato patří k nejvzdálenějším střediskům z České republiky. Leží v západním cípu Itálie na hranicích s Francií. Cesta z Prahy přes Mnichov, Milán a Turín měří 1170 kilometrů a trvá asi 11 a půl hodiny. Z Brna se dejte směrem na Vídeň, Graz, Milán a Turín. Do cíle dorazíte zhruba za 12 hodin a ujedete 1212 kilometrů. Pouze posledních 25 kilometrů trasy vede po dobře přístupné horské silnici. Placený ski bus po Pragelatu křižuje vesničku v pravidelných intervalech snižujících se s vrcholící sezónou a za poplatek využijete i linku Pragelato – Sestrière.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Via Lattea opravňuje lyžaře k dovádění na sjezdovkách v areálech Sestrière, Sauze d’Oulx, Sansicario, Cesana, Oulx, Claviere a Pragelato. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 196€ pro dospělé a 51€ pro děti do 8 let. Ski pas Via Lattea International přináší ještě více výhod. Kromě toho, že si zalyžujete i na francouzské straně Alp ve vyhlášeném Montgenèvre, slevy čekají i na seniory nad 65 let, teenagery do 15 let a organizované skupiny. Šestidenní permanentka Via Lattea International stojí 246€. Pro nelyžaře jsou připraveny jednorázové jízdy nahoru a dolů.

  Léto v alpských vrcholcích

  Údolí Susa hrálo významnou roli v italské historii. Návštěvníci letních Alp zažijí atmosféru starých pevností, kamenných městeček, rozlehlých opatství a zbytků původních osad. Pořádají se cesty za poznáním místních dějin s průvodcem po svých nebo na kolech. Turistické stezky vedou přes rezervaci Gran Bosco, okolo průzračných horských jezer, ve kterých se můžete smočit, a přes modřínové lesy. Horolezci zdolávají vrcholky vysoké přes 2000 metrů na vlastní pěst nebo v organizovaných skupinách. K dalšímu vyžití láká jezero Lago Losetta na okraji Sestrière, kde si kromě koupání užijete rybaření, kanoe, rafting a hydrospeed. Multifunkční sportovní centra Kinka a Rivet připravují pestrý program pro celou rodinu, který zahrnuje minigolf, plážový volejbal, jízdu na koni, stolní tenis, motokáry, lezeckou stěnu, lukostřelbu, cvičiště pro psy, fotbal, bazén, solárium a dráhu MTB.

Nejnovější recenze Itálie - Pragelato

Všechny recenze Itálie - Pragelato