Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

Celkem: 10 Super rodinný hotel.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super rodinný hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné ,čisté ,bez chyby

Strava
Výborná

Služby hotelu
Výborné

Pláž
Pěkná,čistá

Alena S., 26.07.2017, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Betty

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 Itálii jsme si vybrali z důvodu pestré nabídky zábavy pro děti (ať už se jedná o zábavné parky nebo vyžití na pláži).Hotel se nachází...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Itálii jsme si vybrali z důvodu pestré nabídky zábavy pro děti (ať už se jedná o zábavné parky nebo vyžití na pláži).Hotel se nachází nedaleko pláže,která je udržovaná a čistá.K hotelu patří i dva bazény se skluzavkou a dvěma tobogány a hřiště s nafukovacími skákacími hrady, které fungují asi podle zájmu lidí jelikož ne vždy bylo otevřeno, otevírací doba nebyla nikde napsána.Hotel půjčuje ubytovaným i kola,ale půjčit si kolo je docela nadlidský výkon (jedná se o dětská kola).Jeden vychytralý Ital si vzal klíče od dětských kol a už je nevrátil, po třech dnech jsme to řešili s delegátkou a recepcí,kdy následně další den byly klíče k dispozici,ale nám bylo vyčteno, že jsme měli kola zapůjčena déle než 2 hodiny, na takovou dobu se kola půjčují.Co se týče hotelu samotného, bylo to pro nás více méně zklamání. Hotel by potřeboval celkovou rekonstrukci, vypadá dosti schátrale už od pohledu z venčí a pokoje jsou nedostačující co se týče místa a úložných prostor.Náš pokoj vypadal pro mě dost katastrofálně, kovové oprýskané postele,omlácená futra, strhané tapety na zdi.Uklízečka každý den neuklízela a ručníky se nemění denně, vyměnila nám je jen dva dny před odjezdem, kdy jsem je nechala ležet na posteli.Co se týče služby all inclusive,tak se jedná o plnou penzi s nápoji a barem (10-22h),který je obsluhován vždy někým na baru.Jídlo bylo dobré,ale stále se opakující nabídka jídel, hlavně u snídaní - žádná změna.Celkově bych hotel shrnula jako mírně podprůměrný,personál milý,ale nedoporučila bych jej pro rodiny s dětmi, i když nabízel přímo v hotelu (dále pak na pláži) animační programy.Složení hostů bylo vesměs důchodci,pak tam byl ubytovaný ústav s postiženými a nějaký tábor.Každý pokoj měl na pláži svůj slunečník a dvě lehátka po celý pobyt (ale celkem dost daleko od moře).Za ty peníze bych čekala lepší nabídku.Nenadchne, neurazí (na přespání to stačí) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel starší, v né moc dobrém stavu už od pohledu, pokoj nebyl moc pěkný, málo místa,malá koupelna,oprýskané postele, strhané tapety,úklid nebyl každý den, výměna ručníku neprobíhá automaticky a ani denně, musí si o to člověk říci,pokoj nebyl moc udržovaný v pořádku.

Strava
Strava byla all inclusive,ale spíše plná penze s nápoji a barem naproti recepci (10-22h), kde byl milý personál a celkem širtoká nabídka nápojů jak alko, tak i nealko.Co se týče jídla samotného nebylo to bůh ví co,ale člověk se najedl,snídaně každý den to samé a na večeři musel člověk luštit co bude k jídlu bo bylo na výběr z menu,kde to bylo ve slovenštině,ale přeloženo nejspíše přes google, takže člověk kolikrát ani nevěděl, co bude jíst.Mimo hotel jsme nikde nejedli, krom zmrzliny, která je výborná.

Služby hotelu
Nepostřehli jsme, že by hotel nějaké služby nabízel krom půjčení kol, které bylo téměř nemožné si je půjčit,jelikož lidi (zejména italci) zadržovali klíče pro sebe.Jinak v hotelu večer diskotéka pro děti, na pláži nabídka animačník programů jak pro děti, tak dospělé.K hotelu náleží dva bazény(kousek od sebe) se skluzavkou a dvěma tobogány, lehátka a slunečníky u bazénu).Dále tam byly skákací hrady a na pláži průlizky atd.

Pláž
Pláž byla cca 150m od hotelu, muselo se přejít přes silnici (celkem rušná silnice) a pak kousek dojít.K pokoji patří vždy jeden slunečník a dvě lehátka,která byla po celou dobu pobytu,ale bohužel až v zadnější části, takže se člověk k moři ještě prošel a nebylo možné tak nechat děti bez dozoru.Pláž byla udržovaná, čistá, nejvíce lidí odpoledne,moře bylo krásně teplé a s velmi pomalým vstupem do moře, člověk ušel několik metrů a stále mu to bylo buď po kolena nebo dál po pás,takže velmi vhodné pro děti.

Vendula N., 25.07.2017, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž 7 fotografií

Celkem: 7,6 Letošní dovolená byla super. Když ovšem nepočítám cestu autobusem. Sedět 12 hodin na pětce ve třech dospělých a dvou dětech je zážitek,...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Letošní dovolená byla super. Když ovšem nepočítám cestu autobusem. Sedět 12 hodin na pětce ve třech dospělých a dvou dětech je zážitek, který nikomu nepřeji. Místo na nohy žádné, sedačka nejde položit. Kdo to nezažil, neuvěří. Přimlouvala bych se za neobsazení všech míst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo ceně. Určitě by se ale dalo vylepšit - málo nádobí. Jinak čisto.

Strava
Stravovali jsme se sami. Ve městě jsme ochutnali místní speciality.

Služby hotelu
Bydleli jsme v apartmánech, žádné služby jsme neměli.

Pláž
Pláž neměla chybu. Byla písčitá, pozvolná, voda velmi teplá. Občas i velké vlny, v kterých se děti vydováděly. Pláž byla veřejná, ale čistá, málo lidí, prostě pohoda.

Ivana V., 25.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Residence Giotto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lido Adriano 3 fotografie

Celkem: 7,4 Celkově se nám dovolená moc líbila.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se nám dovolená moc líbila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj a vybavení v pořádku. Balkon velmi malý, nedostatečné místo pro sušení osušek. Vhodná by byla malá lednice.

Strava
Strava celkem v pořádku, velký výběr. Jídlo chutné. Jen k večeři by bylo vhodné pití v ceně. Nápoje objednávala paní, která se k nám někdy za dobu večeře vůbec nedostala.

Služby hotelu
V pořádku. Nádherný venkovní bazén.

Pláž
Pláž není daleko, placená pláž - ne zrovna levná - i přes slevu od hotelu. Byli jsme v 15. řadě, pro děti nic moc. Jinak čistá a udržovaná. Možnost užívat bazén, byl menší, voda chladná a plno lidí. Ale bylo to příjemné zpestření.

Moře bylo teplé, pozvolný vstup. Na šnorchlovaní nevhodné, přes písek není téměř nic vidět.

Andrea H., 25.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Senior

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,8 Kemp Adria je vynikající ale kemp Fontanelle teď Romagna byl lepší. Nachází v pravo směrem k Mizánu (vedle Adrie) personál byl...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Kemp Adria je vynikající ale kemp Fontanelle teď Romagna byl lepší. Nachází v pravo směrem k Mizánu (vedle Adrie) personál byl komunikativnější uctivý atd.V kempu Adrii nevíte zda si můžete po 22.00 hodině kýchnout.Kemp působí celkově přecpaný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve stanu s předsíňkou, před stanem plastový stůl s křesílky na podlážce.Velmi dobré.Střídáni s novými klienty katastrofa.Od15.00 hod do21.30 hod není místo kam si dát věci zůstanete na prašné cestě až do odjezdu .Já jsem předchozím uživatelům umožnila aby si věci mohli nechat ve stanu, mě naopak ze stanu vyhodili a škoda mluvit.

Strava
Strava vynikající,snídaně nad průměrné, kuchařky vařili skvělé. Kuchařky obdivůhodně stíhali i prodej občerstvení to jsem na jiném zájezdu nezažila.

Služby hotelu
Službu hotelů. Spíš bych hodnotila delegátku.Byla zlatá zaslouží si metál u mě má obdiv co všechno zastane.Kemp mě přišel jako kdyby všichni byli otrávení myslím zaměstnance.Už ani ten sobotní večírek není ono a že jsme se sem nachodili z vedlejšího kempu.Začíná tam být mrtvolno.

Pláž
Pláž tak ta nemá chybu palec nahoru,jako nová každý den upravená milí majitel supr.

Jana Zálohová, 25.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 22.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Kemp Adria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622