Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

Celkem: 8,2 Skvělé bazény pro děti v areálu kempu a večerní animační program.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé bazény pro děti v areálu kempu a večerní animační program. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mobilhome standardně vybaven, oceňuji klimatizaci v ceně.

Strava
Vynikající pizza a ryby přímo v restauraci uprostřed kempu.

Služby hotelu
Jediný problém s ubytováním. Italové uklízí jak se jim zachce a ten kdo přijde už v 11 dopoledne nakonec dostane klíč až v 17.00. Přehodnotit systém úklidu, i když jste na první straně listu příchodu nakonec dostanete mobilhome jako poslední a všichni kolem Vás ho mají dřív.

Pláž
Pozvolná , písek, upravovaná, prostor por vlastní slunečník a lehátko.

Anonym, 17.08.2019, Datum pobytu: 3.8. - 10.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Homair Camping Vigna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Vcelku vydařená dovolená - ovšem nic oslňujícího.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vcelku vydařená dovolená - ovšem nic oslňujícího. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměr - malé skříně a málo ramínek, nižší tlak vody v koupelně, neosvětlený balkon,absence chladničky či minibaru, málo zásuvek.

Strava
Malý výběr jídel, která se opakovala, na objednávkovém lístku chyběl překlad názvů jídel z italštiny (bylo nutno se doptávat) alespoň do světových jazyků, personál tu a tam jevil tendenci omezovat požadavky hostů v rámci all inklusive pod prezentovanou úroveň (v průběhu pobytu jisté zlepšení), poměrně krátké časy na stravování (tu a tam odklizeno ze stolu dosud nedojedené jídlo, či nedopitá tekutina).

Služby hotelu
Až na viz výše bez větších připomínek - kuřáky nepříjemně překvapila absence popelníků na venkovním posezení (odklepávali na zem, nebo byl na přání vydán plastový kelímek s vodou), nepříjemným překvapením byla i (s výjimkou San Marina) naprostá absence fakultativních zájezdů do turisticky atraktivních lokalit v okolí (Benátky, Florencie, Verona, Ravenna a další) - na nástěnce prezentované zájezdy byly pořádány pro ruské turisty a Čech či Slovák se mohli účastnit, pokud pro ně zbylo místo a pokud byli ochotni se před ránem "vlastní silou" dopravit na vzdálenější místo, určené organizátorem.

Pláž
Písečná, rozlehlá, velmi pomalu klesající (pro děti ideální, dospělí musí dost daleko, než si zaplavou), celkem čistá, vybavení a příslušenství dobrý průměr.

Milan V., 16.08.2019, Datum pobytu: 20.7. - 27.7.2019
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Hotel pekný, bolo vidieť ze sa priebežne rekonštuuje. Bazen jeden z najvačšich čo som si všimol. Služby hotela vynikajuce (recepcia nam...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel pekný, bolo vidieť ze sa priebežne rekonštuuje. Bazen jeden z najvačšich čo som si všimol. Služby hotela vynikajuce (recepcia nam dokonca vybavila vstupenky na vylet lacnejsie ako stali na mieste) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola jedna z tych starsich, ale v peknom stave. Udrziavana, cista, upratovanie denne. Výhoda bola ze je klíma v cene.

Strava
Strava výborná, všetko chutné. Jedlo bolo lokálne, jeden deň z pobytu dokonca mieste špeciality.

Služby hotelu
Služby hotela na perfektnej urovni.

Pláž
Pláž vzdialená cca tych 300m, čistá. Veľká vyhoda ze je hned pár metrov od hotelovej pláže aj verejná pláž, čiže nebolo treba ani kupovať plážovy servis.

Marek, 15.08.2019, Datum pobytu: 26.7. - 4.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Susy

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Hotel super aj ubytovanie pre nenáročných a strava bola výborná stále dopĺňali nič nechýbalo a personál boli úžasný.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel super aj ubytovanie pre nenáročných a strava bola výborná stále dopĺňali nič nechýbalo a personál boli úžasný. Zobrazit celou recenzi

Služby hotelu
Ochotný personál keď sme niečo potrebovali vždy boli k dispozícii.

Pláž
Pláž bola asi od hotela 250 m, more teplé pláž čistá niet čo dodať.

Peter Farkaš, 14.08.2019, Datum pobytu: 3.8. - 10.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Nautilus (Cattolica)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 V hotelu Susy se nám líbilo, nejlepší byl bazén, kde se děti mohli učit plavat, nebylo tam ani moc lidí. Doporučuji výlet do San Marina...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu Susy se nám líbilo, nejlepší byl bazén, kde se děti mohli učit plavat, nebylo tam ani moc lidí. Doporučuji výlet do San Marina nebo park Oltremare s delfíny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme s dětmi až v nejvyšším patře, kde pokoje nejsou rekonstruované a v noci je hrozné vedro (klimatizace nestíhala), ale zase jsme měli výhled po okolních střechách a v dálce bylo vidět San Marino :-). Pro nenáročného cestovatele dostačující, postele pohodlné.

Strava
Měli jsme polopenzi. Snídaně klasika formou švédských stolů. Večeře až od 19.30hod, vícechodová. K dispozici zelenina, pití jsme si ale od většiny ostatních hostů kupovali. Jidlo chutné, na výběr vždy ze tří jídel u obou chodů.

Pláž
Pláž vhodná pro malé děti, které si chtějí hrát v písku, případně si můžete užít sbírání mušliček. Na veřejnou pláž je to od hotelu kousek.

Jana, 13.08.2019, Datum pobytu: 20.7. - 27.7.2019
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Susy

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna