Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

Celkem: 7,5 Chyběla delegátka,informace poskytovala pouze paní na recepci, která ale nebyla zaměstnancem cestovní kanceláře. Bylo škoda, že jsme...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Chyběla delegátka,informace poskytovala pouze paní na recepci, která ale nebyla zaměstnancem cestovní kanceláře. Bylo škoda, že jsme neměli k dispozici žádný zajímavý tip na zájezd do okolí, abychom poznali další zajímavá místa v Itálii, tak jako jsme měli u jiných cestovek - např. výlet do San Marina se zajímavým komentářem delegátky mám v paměti do dnes. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
byli jsme spokojeni

Strava
stravovali jsme se sami

Služby hotelu
měli jsme apartmán

Pláž
Pláž byla cca 50-80 m, což bylo velmi uspokojivé.Čistota pláže i vody nebyla valná, ale to je v Itálii v této destinaci normální. Byla k dispozici i neplacená zóna, což bylo na 1 a obsazenost pláže byla vyhovující, nebylo hodně lidí a místo bylo i přímo u moře.

Jana Míková, 29.11.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Rezidence Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Belvedere, Emilia Romagna, Itálie Jana Míková 2016-11-29 7.5 1 10 Residence Belvedere - Lido Adriano

Celkem: 8,8 Velice se nám tam líbilo a určitě se příští rok vrátíme.Asi 10 min.chůze obchod lidl kde koupíte vše a levně.Vynikající pečivo.Počasí nám...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice se nám tam líbilo a určitě se příští rok vrátíme.Asi 10 min.chůze obchod lidl kde koupíte vše a levně.Vynikající pečivo.Počasí nám vyšlo skvěle každý den krásně sluníčko ani jeden den nám nezapršelo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dvě velké ložnice kde měl každý své soukromí.Prostorná velká kuchyň a vše fungovalo jak má být.Prostorný velký balkon kde můžete vejít buď s kuchyně nebo ložnice.

Strava
kupovali jsme si pizzu kousek od residence a byli skvělé.Levné a velký výběr.Příjemná obsluha která vždy děkovala že jste si koupili pizzu zrovna u nich.

Služby hotelu
Výjdou Vám ve všem vstříc.Všude uklízeno.

Pláž
Opravdu kousek za residencí.Prostorná bez toho aby Vám někdo jak se říká koukal do talíře.Pláž čistá.

Vojtěch Maurer, 03.11.2016, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Residence Teresa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Teresa, Emilia Romagna, Itálie Vojtěch Maurer 2016-11-03 8.8 1 10 Residence Teresa

Celkem: 9 Dovolená v hotelu Dante splnila očekávání, byli jsme nadšeni, jakékoli žádosti nebyly problém, najdete vše, co člověk k odpočinku a...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v hotelu Dante splnila očekávání, byli jsme nadšeni, jakékoli žádosti nebyly problém, najdete vše, co člověk k odpočinku a dovolené potřebuje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Účelně zařízený hotel, pokoje spíš menší, ale naprosto dostačující, čisté. Vybavení hotelu příjemné a moderní, tedy až na cyklistický vozový park. Dle mého pro hlavní sezonu menší počet hotelových neplacených parkovacích míst.

Strava
Stravování v hotelu naprosto dokonalé, denně pestrá nabídka, výborné, obsluha neměla chybu!

Služby hotelu
Ze služeb hotelu jsme využili pouze nabídku pronájmu kol, na výlet stačila, ale byly to rachotiny :)

Pláž
Mimo sezonu byla pláž příjemně vylidněná, plážový servis, dětské hřiště, občerstvení skvělé. Vítané sociální zařízení a sprchy. Voda nebyla nejčistší, ale přístup vhodný i pro děti, hodně pozvolný.

Anonym, 27.09.2016, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Club Hotel Dante

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Hotel Dante, Emilia Romagna, Itálie Anonym 2016-09-27 9 1 10 Club Hotel Dante

Celkem: 6,6 Boli sme po sezone, tomu zodpovedalo aj pocasie. Inak spokojnost.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Boli sme po sezone, tomu zodpovedalo aj pocasie. Inak spokojnost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie primerane cene. Boli sme s malym dietatom, zabezpecili nam postuelku, stolicku - takze v tomto smere spokojnost. Mily personal, nebol problem sa dohovorit po anglicky.

Strava
Boli sme po sezone, takze ziadne svedske stoly a pokial sme neprisli nacas, hladni nemci pobrali co videli. Inak domaca strava, velmi chutna a zasytila.

Pláž
Plaz bola cista, more uz nie, Kedze bolo chladnejsie pocasie, moc sme sa nekupali

Jana U., 20.09.2016, Datum pobytu: 14.9. - 17.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Cuba

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Cuba, Emilia Romagna, Itálie Jana U. 2016-09-20 6.6 1 10 Hotel Cuba

Celkem: 4,5 Pláž je dobrá, jemný piesok. Je ale zarážajúce, že priamo medzi sektormi pre ľudí sú sektory pre psov. Veľa majiteľov psov nedodržiavala...

 • 3 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Pláž je dobrá, jemný piesok. Je ale zarážajúce, že priamo medzi sektormi pre ľudí sú sektory pre psov. Veľa majiteľov psov nedodržiavala ani to a voľne s nimi chodila po celej pláži.

Camping pôsobí celkovo príjemne. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po príchode nebolo v bungalowe upratané (špinavá podlaha a chladnička, veľa prachu v prikrývkach...), vybavenie nebolo úplné (príbory, taniere, kuchyne nočné lampy ...). Po uprataní už bol bungalow vcelku obývateľný.

Strava
Stravu sme si pripravovali sami. Predajne priamo v campingu boli extrémne predražené (2,5-3 násobok bežných cien) a prakticky nikto tam nenakupoval. Väčšina hosťov chodila nakupovať do blízkeho LIDL-a (cca 2,5 km) alebo sa stravovali v reštaurácii.

Služby hotelu
Na hlavnej recepcii nás iba zaregistrovali. Všetko ostatné bolo v kompetencii spol. Happy Holiday. Dve dievčatá na ich recepcii ale neposkytli žiadnu spoluprácu. Kľúč od ubytovania bol priamo v otvorenom bungalowe a ktokoľvek tam mohol prísť (otvorené a voľne prístupné boli aj neobsadené mobilhomy. Ostatní prevádzkovatelia mali svoje ubytovacie zariadenia zamknuté.). Keď som nahlásil nedostatky v ubytovaní, povedali, že to sa stáva. Neboli ochotné ani osobne prekontrolovať stav. Po celý čas neprejavili žiadny záujem, či niečo ich hostia nepotrebujú. Pri odchode jednej talianskej rodiny robili obštrukcie s vrátením celej kaucie (vraj pre zle uprataný priestor, čo ale nebola pravda). Daľší hostia mali dohovorený termín odchodu ale museli čakať 2 hodiny, kým im prišli prevziať izbu.

Celkovo boli služby poskytované tímoto "manažérkami" Happy Holiday na absolútne nevyhovujúcej úrovni.

Pláž
Dostupnosť k pláži bola vyhovujúca. Pláž je piesčitá s dlhým pásom plytkej vody. Voda v tejto oblasti nie je úplne čistá (to je ale určite spôsobené aj oblasťou Benátskeho zálivu). Inak je to v poriadku. Nie je však vyhovujúce, že psi majú prístup v blízkosti kúpajúcich sa ľudí, čo zdravotne ohrozuje najmä deti.

Viliam H., 19.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Vigna Sul Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vigna Sul Mar, Emilia Romagna, Itálie Viliam H. 2016-09-19 4.5 1 10 VIGNA SUL MAR

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622