Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

Celkem: 9,2 Hotel má vynikajúcu polohu, pri malom prístave s jachtami a iba na skok od pláže. Z hotelovej izby sme mali nádherný výhľad na pláž i na...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel má vynikajúcu polohu, pri malom prístave s jachtami a iba na skok od pláže. Z hotelovej izby sme mali nádherný výhľad na pláž i na spomínaný prístav. Táto dovolenka je ako stvorená pre rodiny s deťmi, pretože na hotelovej pláži nájdete od prebaˇľovacích pultov, cez ohrievače fliaš pre malé detičky, až po šmýkľavky, preliezky, bazén s menším toboganom, až po volejbalové ihrisko. Naozaj tu myslia na každého. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní sme boli na vyššom poschodí, čo nám vôbec nevadilo, pretože prebúdzať sa každé ráno s výhľadom šíre more stálo naozaj sa zo:)

Strava
Strava bola veľmi chutná, čerstvá, reštaurácia vždy krásne nastretá. Mohla byť trošku pestrejšia, ale to sme si vynahradili ak sme sa išli niekam prejsť do mesta. Ceny potravín i v reštauráciách sú primerané dostupné pre každého.

Služby hotelu
Zo služieb hotela hodnotím reštauráciu a recepciu. Na recepcii vždy s úsmevom ochotne poradili, kam ísť, čo odporúčajú navštíviť a do detailov nám vysvetlili kde, kam, prečo a za čo. Majú veľa reklamných prospektov o okolitých atrakciách, stačí si vybrať. My sme navštívili San Marino a Mirabilandiu a boli sme nadmieru spokojní. Čo sa týka reštaurácie, tak nás obsluhovali veľmi milí čašníci, ktorí boli okamžite k dispozícii

Pláž
Pláž hodnotím na vynikajúcu. Nachádza sa tam menší bazén, za ktorý si priplatíte myslím že cca 5,- na hodinu na osobu. Má menší tobogan. Ideálne pre menšie deti. Pre úplne maličké deti sú k dispozícii prebaľovacie pulty a ohrievače na fľašky a pre tie väčšie, či pre dospelých sú na pláži športové ihriská a animácie. My sme na pláži trávili celý deň

Anonym, 26.11.2018, Datum pobytu: 21.7. - 28.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Murex

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Ubytování bylo obyčejné, odpovídající ceně. Personál nebyl moc příjemný.

 • 3,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo obyčejné, odpovídající ceně. Personál nebyl moc příjemný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo ceně, bylo tam celkem čisto. Malá koupelna s kanálkem na odtok vody, ale aspoň byla teplá.

Strava
Každý den se ke snídani opakovala stejná jídla. Buchta a housky, šunka a sýr. Jsou tu dvě jídelny jedna horší a druhá lepší. Po dvou dnech nás přesunuli do té lepší, protože se jim uvolnilo místo. V lepší jídelně jsou ke snídani croissanty a jednou byli koblihy. O máslo jsme si museli říct, v horší jídelně nebyl ani čaj nebo džus, jen kafe a čokoláda.

Služby hotelu
Není tu bazén, Tv, personál je otrávený, že byste chtěli na baru udělat kafe. Delegátka nic moc. Nic neví, info o okolí si dokážeme zjistit líp i sami.

Pláž
Pláž byla dobrá, čistá, moře jsme měli většinou rozbouřené. Průzračné bylo asi 2x. Voda celkem teplá.

Anonym, 18.11.2018, Datum pobytu: 25.8. - 2.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: San Martino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Standart dovolená za kačku. Mohlo by být více vyžití, výletů a akcí...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Standart dovolená za kačku. Mohlo by být více vyžití, výletů a akcí... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
.. v pohodě...

Strava
Hodilo by se více italské kuchyně...

Služby hotelu
Vhodné, akorát pro nenáročné

Pláž
...voda ušla...

David Vrubel, 10.10.2018, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Rossella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Celkový dojem z dovolené dobrý, až na pár detailů, které nebyly nijak tragické. V den příjezdu nás ale vysadili z autobusu u silnice a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené dobrý, až na pár detailů, které nebyly nijak tragické. V den příjezdu nás ale vysadili z autobusu u silnice a řidiči neměli tušení, kde se hotel nachází. Od místa vyložení je hotel pár minut, ale hledali jsme ho přes půl hodiny i se zavazadly, což nebylo moc příjemné.

Nedaleko delfinárium a akvárium se žraloky. Delfíni byli úžasní, akvárium taky pěkné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Denně úklid, vynesení koše, doplnění WC papíru, během týdenního pobytu nám i vyměnili lůžkoviny. Ručníky taky dvakrát vyměnili.

Strava
Snídaně dobré - šunka, sýr, vejce, toustový chléb, marmeládky, nutelky, výběr i z několika druhů bábovek, automat na kafe, výběr z pár druhů čaje, dva druhy džusu (grep + pomeranč). Jídla bylo dost, ale ke koncni pobytu už byl problém si vybrat něco, čeho člověk nebyl přejezený. Večeře se podávaly v hotelu vzdáleném asi 300 m. Večeře byly docela dobré, ale mohlo by to být lepší. Byl problém s vegetariánskou stravou, ale to jsme prý měli zmínit již při objednávání zájezdu, což nás nenapadlo. V dnešní době bych v tom neočekávala takový problém. Výběr večeří na druhý den na lístku jen v italštině. Personám milý, ochotný a pomohli nám jídelníček přeložit do angličtiny.

Služby hotelu
V popisu zájezdu je uvedená "bezplatná půjčovna kol". Nicméně se jedná buď o dvě stará kola, která se dají půjčit v hotelu, kde se podávají večeře nebo o kola, ke kterým musíte mít instalovanou aplikaci na QR kódy. Tu bysme si stáhli, ale chtěli jsme si kola půjčit v poslední den a bylo nám sděleno, že se tato kola půjčují za 3 eura na 3 dny. I když byla avizovaná půjčovna zdarma, vědět to dřív, půjčíme si kola i za poplatek. Takhle by se nám to už na ty tři hodiny moc nevyplatilo.

Pláž
Pláže krásné, čisté, s nepřeberným množstvím mušlí, pozvolný vstup, moře teplé jak kafe. Neplacená pláž blízko, takže perfektní.

Jana K., 28.09.2018, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Nuova Riccione

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 9 Krásná dovolená v hotelu s rodinnou atmosférou. Za velice příznivou cenu si tu každý užije svoje. Obchod s potravinami je 50 metrů od...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená v hotelu s rodinnou atmosférou. Za velice příznivou cenu si tu každý užije svoje. Obchod s potravinami je 50 metrů od hotelu, obchůdky a restaurace jsou na hlavní třídě poblíž hotelu i pláže. Všechno bylo úžasné a místní delegátka je moc milá a ochotná s čímkoliv pomoci a poradit.Jedním slovem nádherná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo příjemné a dostačující. Pokoje jsou sice menší, ale vybavené sprchou a WC, takže vše v pohodě.

Strava
Strava byla dokonalá. Snídaně formou švédského stolu byla neuvěřitelně bohatá a každý si přišel na své. Uzeniny, sýry, pomazánky, vejce, ovoce, zelenina, jogurt, müsli a dokonce i sladké (buchty, koblížky). Večeře jsme vybírali každý den ze tří jídel a opět si každý přišel na svou chuť.

Služby hotelu
Vše bylo vpořádku, jenom bychom uvítali, kdyby hotelový bar měl otevřeno častěji.

Pláž
Pláž byla nádherná, s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Určitě se vyplatí připlatit si za plážový servis v podobě dvou lehátek a slunečníku.

Dana B., 27.09.2018, Datum pobytu: 14.9. - 23.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel: Rossella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna