Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Itálie - Marche Itálie

 • Popis

  Marche a Abruzzo

  Je to hornatý kraj, který umí přivodit tu nejúžasnější romantickou atmosféru. Největšími klenoty Marche jsou středověká města Urbino a Ascoli Piceno. Urbino je rodiště nejznámějších malířů Piero della Francesco, Raffael Santi či stavitele Bramante, které vás okouzlí hlavně spletí středověkých a renesančních uliček a vévodským palácem, který se tyčí nad městem. Ascoli Piceno, které dostalo jméno podle původního kmene Piceniů, láká zejména středověkými památkami. Loreto se pyšní svým chrámem Santa Casa, který se podle pověsti sám vznesl ze Svaté země a andělé jej přenesli do piniového háje jižně od města Ancona. Santa Casa společně s bazilikou, na jejíž výstavbě se podílelo několik světoznámých architektů, patří k nejnavštěvovanějším v regionu. K největším jeskyním v Evropě patří 18 km dlouhý jeskynní komplex Frasassi, vyhloubený řekou Sentino. Přístupný je asi 1 km těchto nádherných prostor, z nichž nejvyšší Grotta del Vento měří 240 m.

  Ve zvlněném vnitrozemí je roztroušeno bezpočet dalších městeček a turisty dosud neobjevených vesnic. K nejkrásnějším se řadí San Leo s impozantní pevností. Zalesněné kopce se na západě zvedají do majestátního pohoří Monti Sibillini.

Nejnovější recenze Itálie - Marche

Celkem: 10 Za rok znovu:-))

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za rok znovu:-)) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Služby hotelu
Skvely delegati. Dekujeme.

Pláž
Ciste s upravene plaze.

Magdaléna M., 13.06.2018, Datum pobytu: 1.6. - 10.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marche, Hotel: Rezidence Collina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,3 Super dovolená za odpovídající cenu. Kdo si chce odpočinout v hezkém prostředí, jste dobře :-)..Delegáti stále na residenci, ochotní,...

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená za odpovídající cenu. Kdo si chce odpočinout v hezkém prostředí, jste dobře :-)..Delegáti stále na residenci, ochotní, příjemní. Nechápu starší recenze. I když, kdo hledá najde. Nemám jedinou výhradu. Kašlete na recenze, když je zákazník nepříjemný - i bezdůvodně- nemůže čekat stejné chování.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá ceně za zájezd. Nemůžete čekat luxus. S tím jsme také na dovolenou jeli. Prostorné apartmány, kuchyňka, záchod, sprcha, prostorná terasa. Já tedy nic dalšího nepotřebuji.

Strava
před sezonou bez stravy

Pláž
moc pěkná, i v tomto období moře jako kafíčko,,,pláž upravovali na sezonu,,,fajn

Ivana Fikejsová, 06.06.2018, Datum pobytu: 26.5. - 2.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marche, Hotel: Rezidence Collina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,5 Ubytvání nenadchne, lepší ubytovna, vybavení různorodé, zvláštní,

 • 5 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytvání nenadchne, lepší ubytovna, vybavení různorodé, zvláštní, Zobrazit celou recenzi

Radek Etzl, 13.10.2017, Datum pobytu: 12.8. - 26.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Marche, Hotel: Rezidence Collina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,3 Bylo by potřeba lépe zorganizovat příjezdový a odjezdový den...příjezd k rezidenci v 5hod ráno a čekat na ubytování jako...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Bylo by potřeba lépe zorganizovat příjezdový a odjezdový den...příjezd k rezidenci v 5hod ráno a čekat na ubytování jako ,,bezdomovci,,není nijak příjemné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na ubytování bych nic neměnila...vše v naprostém pořádku

Pláž
Pláž je max 100m od rezidence a je krásně čistá

Marketa, 26.09.2017, Datum pobytu: 15.9. - 23.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Marche, Hotel: Rezidence Blue Bay Resort (Roseto degli Abruzzi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 6 Doprava tam byla velmi příjemná. Autobus celkem prostorný, řidiči milí, možnost občerstvení přímo z autobusu podávané při každé...

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Doprava tam byla velmi příjemná. Autobus celkem prostorný, řidiči milí, možnost občerstvení přímo z autobusu podávané při každé přestávce. Zpět už to nebylo tak pohodové. Na autobus jsme čekali téměř hodinu venku s bagáží, nebýt hezkého počasí tak nevím kam by jsme se schovali když v hotelu ani jeho zázemí jsme již nesměli zůstat do příjezdu autobusu. Cesta zpět trvala skoro 22 hodin. Při pokynech k odjezdu vůbec nebylo delegátkou zmíněno že zpět se jede přes Rakousko a v Brně budeme přesedat do jiných autobusů, které ještě směrem na Prahu budou rozvážet lidi do Jihlavy a Humpolce. Do toho ještě hladoví řidiči ( ti ale za špatnou organizaci myslím až zas tolik nemohou) na benzínce hodinu cesty před Prahou chtěli udělat přestávku 20 min na jídlo protože celý den nejedli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nelíbí se mi dlouhé prodlevy čekání před samotným ubytováním 6 h po dlouhé cestě a zpět při odjezdu zase 9 hodin venku. Myslím, že to jde zorganizovat lépe. Tak aby čekání bylo tak maximálně do 3 hodin. Tedy když se přijede ráno tam mezi osmou až devátou tak si myslím, že není problém být ve 12 hodin ubytovaný. Při odjezdu to jde taky vyřešit lépe.

Kufry jsme měli složené v jídelně, kde za nakládání a vykládání jedli klienti. Chybí zázemí pro bagáž a čekající klienty na autobus přitom prostor by na to tam byl.

Co se týče čistoty apartmánu tak jsme byli spokojení i nás překvapilo mile, že každý pokoj v apartmánu má své soc.zařízení. Pěkná velká terasa. Bohužel na terasách všech klientů hotelu bylo povoleno kouřit. Kuřárna by měla být jinde, tak aby kouř ostatních účastníků zájezdu neobtěžoval ostatní spolubydlící na hotelu.

Co se týče povlečení a ručníků tak to jsme věděli z pokynů že máme mít vlastní. Ale že by hotel musel šetřit i na toaletním papíře to už je trochu moc. (Ano v pokynech to také bylo, že si máme dovést vlastní)

A 50e za povinný úklid mi přijde také trochu dost. Třídění odpadu na které jsme byli upozorněni, jinak jim popeláři odmítají vyvést popelnice, dopadlo nakonec tak, že po výzvě správce o několik dobrovolníků se sami klienti v gumových rukavicích začli přehrabovat v neroztříděných odpadcích ostatních klientů. Taky jsem šla pomoci přestože jsme odpad poctivě třídili. Tohle by se vůbec nemělo stát. Pytle do odpadkových košů jsme si navíc také museli přivést z Česka. Tam nebyly. Tohle hodnotím opravdu negativně.

Strava
Snídaně: výborné pomazánky a čerstvý chléb,bohužel o jeho doplňování a i jiných potravin v průběhu snídaně se nikdo prontně nestaral. Z ostatního bylo na výběr - šunky,salámy,sýry, zelenina, a sladké jako záviny, povidla,jogurty, křupky. K pití bílá káva a čaj. Takže bylo lepší na snídaně chodit s předstihem. Jinak bylo téměř vše snězeno.

Večeře : polévky byly téměř vždy výborné. Hlavní jídla jak kdy. Záleží asi na chuti každého z nás. Porce někdy malé.

K večeři nebyla podávána ani voda. Nebyl ani barel, kde by jsme se obsloužili sami. Dalo se koupit piti z nabídky. Voda by ale měla být k dispozici pořád a zdarma teda alespoň ve slušném hotelu ano.

Na večeři i snídani byl vymezený časový limit pouze půl hodiny v určený čas. Docela omezující. Večeře se dala ale dohodnout, že jí nandají do hrnců a mohli jsme si jí ohřát na pokoji. Pokud jsme měli v úmyslu jet ten den někam na výlet.

Služby hotelu
V nabídce byly předražené fakultativní výlety. V dané oblasti se da půjčit auto na 3 dny cca za 1300 kč takže člověk si může zajet kdy chce kam chce a není vázaný skupinou. V 5 lidech pronájem auta i pohonné hmoty vyjdnou velmi levně cca 500 kč osoba obojí. Měli jsme tam auto takto 3 dny a byl to velice dobrý nápad. Na zajímavá turistická míst a jsme si dojeli sami a dost jsme i ušetřili. Výhoda byla, že před hotelem Collinou je velký prostor pro parkování aut takže jsme se o auto nemuseli bát. Viděli jsme na něj přímo z terasy.

Pláž
Pláž dosti špinavá. klacky,plast,papírky, vůbec to tam neodhrnují tak jako jsem to třeba viděla dělat v Bibione. Navíc jsme na pláži našli střepy i použité stříkačky což tedy byla silná káva, kdyby si to někdo vrazil do nohy. Collina navíc nemá vyhrazený kus své pláže pro své klienty takže vás odevšud vyhánění italští přicmrndlíci z místních barů a pláží rezervovaných od jiných hotelů na volnou pláž. Navíc Italové podnikající v turismu na místních plážích jsou takoví křupani, že nejsou se schopni kvůli své nebetyčné lenosti naučit po léta anglicky aby se s turisty dorozuměli. Mě to vadit nemusí já italsky umím a taky jsem je po italskou poslala do prdele ale co chudáci ostatní turisti, kteří italsky nemluví?

Neslyšela jsem v pokynech po příjezdu, že by se dal pronajmout set slunečník a lehátko a za kolik na týden. Bez vlastního plážového stanu, který jsme pro jistotu vezli se tam nedá ani na chvílí kam schovat před sluníčkem tak aby si člověk mohl lehnout a pohověl si.

Čistota vody také nic moc, nato že je to stře Itálie jsem čekala moře čistější.

Jana Krátká, 21.09.2017, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Marche, Hotel: Rezidence Collina

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Marche

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622