Itálie - Aprica Itálie

 • Popis

  Všestranný areál pro všechny

  Malebné městečko Aprica leží v regionu Lombardie nedaleko hranic se Švýcarskem. Perfektní poloha uprostřed italských Alp předurčila Aprice budoucnost lyžařského střediska. První vlek se rozjel v roce 1942. V 70. a 80. letech Apricu obklopovali obyvatelé Milána dychtiví po prvních zážitcích na lyžích. I dnes si Aprica uchovává tvář ideálního střediska pro začátečníky, nicméně mezi 50 kilometry sjezdovek dominují náročnější modré a sportovní červené tratě v lesním porostu. Nechybí ani slušný výběr černých sjezdovek vhodných pro zkušené lyžaře. Sněhová děla prodlužují sezónu až do dubna. Všechny lanovky a vleky se táhnou po severních svazích nad městem, zatímco opačná strana údolí je zasvěcena běžeckému lyžování. Na 15 kilometrech vyfrézovaných stop běžkaři otestují své umění v klasice i bruslení. Snowpark Aprica leží v 1800 metrech nad mořem. Důmyslně postavené skoky a několik překážek vystačí snowboardistům k celodenní zábavě. Ski alpinisté se zaradují z kvalitně připravených tras po okolí. Všestrannost areálu, dostatek slunečných dní, nové hotelové komplexy přímo na sjezdovkách, bohatá après-ski nabídka a vstřícné ceny přivádí do Apricy jak rodiny s malými dětmi, tak skupiny přátel a návštěvníky nelyžaře.

  Après-ski

  Zábava nekončí ani po poslední jízdě na lyžích. S uzavřením lanovek se návštěvníci přesouvají do útulných barů a restaurací. Místní specialitou je sciatt – obalované smažené koule s pivem a grappou. České návštěvníky mile překvapí menu v češtině a obsluha schopná alespoň minimální komunikace v českém jazyce. Není divu, klienti z České republiky převažují ve skladbě ubytovaných. Přímo v městečku se dovádí na kluzišti pod širým nebem a adrenalinovou zábavu hledejte v půjčovně sněžných skútrů. Děti vám pohlídají ve Ski Funtazie klubu v hotelu Derby nebo v lyžařských školičkách. Do kufru si nezapomeňte přibalit plavky. Relaxace v krytém bazénu příjemně naladí zkřehlé tělo na další lyžařský den.

  Doprava

  Aprica leží na severu Itálie uprostřed horských velikánů vzdálená 115 kilometrů od nejbližšího dálničního sjezdu. Dobře udržovaná přístupová silnice nepůsobí řidičům větší problémy. Cesta z Prahy přes Mnichov a Livigno měří 717 kilometrů. Z Brna pojedete přes rakouská města Salzburg a Innsbruck a urazíte 879 kilometrů. Počítejte s minimálně 8 hodinami za volantem. Malá bezplatná parkoviště u dolních stanic lanovek bohatě postačí pro jednodenní návštěvníky. Ubytovaní hosté je nebudou potřebovat. Většina hotelů, chat a penzionů stojí přímo u okraje sjezdovky a vzdálenější ubytovací zařízení obsluhuje místní ski bus, který je zdarma.

  Kolik to stojí?

  Šestidenní ski pas Aprica stojí v hlavní sezóně 190 € pro dospělé, 162 € pro seniory starší 65 let, 145 € pro juniory do 16 let a 123 € pro děti do 8 let. Pokud osmiletého a mladšího lyžaříka doprovází rodič s platným ski pasem, získává dítě permanentku zdarma. Další slevy jsou připraveny pro rodiny, skupiny nad 20 osob a lyžařské zájezdy. Rozšířený ski pas Valadaski platí navíc jeden či dva dny i ve slavnějším areálu Tonale / Ponte di Legno.

  Aprica v létě

  S prvními jarními paprsky odhazují místní zimní kabáty a začínají se připravovat na letní sezónu. Kopce obklopující Apricu ukrývají kilometry značených stezek pro zdatné horaly i malé děti. Tematické cesty s naučnými tabulemi vedou po stopách světových válek, za poznatky o životě dřeva či za duchovním světem místních patronů. Cyklisté se v Aprice dostanou do cykloráje. Městečkem několikrát projížděla slavná Giro d´Italia a lesní cesty se zase hodí pro horská kola. Mapky jsou dostupné v informační kanceláři a v půjčovně kol si vyberete kvalitní bicykl pro své vyjížďky. Horolezci se mohou nejprve pocvičit na umělé stěně a potom pokořovat skalní převisy a alpské vrcholky. Ze zajímavosti si vyzkoušejte lukostřelbu, jízdu na koni, paragliding, sportovní rybolov nebo si nasbírejte houby a uvařte si je k večeři. Po večerech se odvažte na diskotéce, pochutnejte si na italských specialitách v místních restauracích, zahrajte si stolní tenis a počítačové hry nebo si zaskákejte na trampolíně. Nechybí ani kino s nejnovějšími filmovými trháky a krytý bazén se saunou.

Nejnovější recenze Itálie - Aprica

Celkem: 10 Dovolená byla úžasná.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo super.

Strava
Jídlo bylo výborné.

Sjezdovky
Velká spokojenost

Lenka H., 14.03.2018, Datum pobytu: 5.3. - 11.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel: Italia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Celkově jsme byli spokojeni, hotel byl blízko sjezdovky v dochozí vzdálenosti. Nadšeni jsme byli ze sjezdovek, na kterých bylo strašně...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli spokojeni, hotel byl blízko sjezdovky v dochozí vzdálenosti. Nadšeni jsme byli ze sjezdovek, na kterých bylo strašně málo lidí. Fronty na vleky a lanovky nebyly žádné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dostačující. Jediné, co nám vadilo, byl hluk, který každé ráno kolem půl osmé, vycházel zvenku, takové cvakání. Trvalo to vždy tak 20 minut. Také jsme nebyli spokojení s postelemi, platila jsem plnou cenu za sebe i za dceru a měly jsme nějaké přistýlky, matrace hrozné.

Strava
Strava docela dobrá, i když bych preferovala švédské stoly, člověk si může vybrat na co má chuť, takhle musí sníst to, co mu přinesou.

Služby hotelu
K službám hotelu nemám co vytknout, sušárna na lyže byla fajn, vyhřívaná, takže lyžáky do druhého dne krásně vyschly. Každý den vysypávali v pokoji koš a měnili ručníky.

Sjezdovky
Sjezdovky skvělé, málo lidí, sníh perfektní.

Renata Z., 12.03.2018, Datum pobytu: 19.2. - 25.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel: Italia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Vše ohledně ubytováni a lyžování bylo super,jen menší připomínka k delegátce

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vše ohledně ubytováni a lyžování bylo super,jen menší připomínka k delegátce Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše čisté,za nás spokojenost

Strava
Strava byla dobrá

Služby hotelu
Vše ok

Sjezdovky
Aprica je super středisko,proto se tam rádi vracíme již 4sezonu

Yvetta Skalická, 12.03.2018, Datum pobytu: 2.3. - 7.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel: Bozzi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 7,8 Celkový dojem byl dobrý pouze bych nedoporučoval jízdu autobusem. Řidič byl sebejistý debil, který nás mohl klidně i zabít. Začalo to tím...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem byl dobrý pouze bych nedoporučoval jízdu autobusem. Řidič byl sebejistý debil, který nás mohl klidně i zabít. Začalo to tím ,že zapoměl zavřít část kde byly uložené lyže. Potom na dálnici se vracel do pravého pruhu kde často auto před námi bylo asi max 2 metry a nejhorší byla jízda serpentínama kde jel jako by to měla být poslední cesta. Autobus se několikrát trhnul působilo to dost děsivě. Nebyl to příjemný pohled dolů do ůdolí.

Byl to i názor profesionálního řídiče autobusu ,který byl na tomto zájezdu a který pracuje jako řidič už 15 let říkal, že nic takového ještě neviděl. Hotel a všechno ostatní bylo super ! Zobrazit celou recenzi

Michal Šenbauer, 12.03.2018, Datum pobytu: 4.3. - 9.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel: Posta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Spokojenost snehu dost slunicko

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Spokojenost snehu dost slunicko Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V poradku cisto pouze trochu mensi pokoje pro 4 osoby by bylo opravdu hodne stisnene pro dva ok.

Strava
Strva moc dobra predkrm hlavni chod naprosto dostacujici

Služby hotelu
V poradku

Sjezdovky
Aprica nezklame

Martina Oroszká, 09.03.2018, Datum pobytu: 2.3. - 6.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel: Urri (Aprica)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Aprica

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622