Itálie - Kalábrie Itálie

 • Popis

  Hornatý region tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky, mnoho kulturních památek a také malebné pobřeží s mnoha kamennými věžemi. Tento systém strážních věží nechal španělský vicekrál vybudovat, protože Kalábrie musela často čelit pirátským nájezdům. Ani v pozdější době se regionu nevyhnuly katastrofy – kvůli moru, zemětřesení, pirátům a hospodářské krizi přibývají vzpoury a vzniká zbojnictví. V průběhu 19.-20.st. odchází třetina obyvatel do zahraničí. Kalábrie je typickým představitelem chudých jihoitalských regionů zvaných Mezzogiorno. Díky málo rozvinutému průmyslu však může návštěvníkům nabídnout krásnou zachovalou přírodu a čisté moře. K návštěvě dále doporučujeme Crotone, Gerace, Locri, Rosano, Regio Calabria, Sibari, Stilo, Tropea

Nejnovější recenze Itálie - Kalábrie

Celkem: 10 Příjemně strávená dovolená v tomto hotelu, není co vytknout.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemně strávená dovolená v tomto hotelu, není co vytknout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní jsme byli přímo v pokoji v krásně zelené zahradě, pokoje čisté, všude byl celkově klid a pohoda.

Strava
Stravování bylo jedním slovem úžasné. Každý den byly bohaté snídaně,vynikající croissanty,káva, obědy formou rautu a servírované večeře o 3 chodech měly kouzlo a byly vynikající.Líbí se mi, jak zde myslí i na děti. K obědu i večeři bylo vždy uvařeno 1 nebo 2 dětská jídla.Také se pořádal tématický večer, jehož součástí byla večeře u bazénu. Kdo miluje italskou kuchyni, tak si tu přijde na své. Každý má po celý pobyt přidělěný svůj stůl podle čísla pokoje a kdo má děti, tak vždy jsou připravené u stolu i dětské židličky.

Služby hotelu
Služby hotelu super, když jsme něco potřebovali, vyšli nám vstříc, pomohli, poradili. Panuje zde příjemná atmosféra. Hotel je vhodný spíše pro rodiny s dětmi a pro starší páry. A takové bylo i složení návštěvníků hotelu, pro mladý pár by se mohl hotel jevit jako nudný:-D jelikož se tam nepořádají žádné diskotéky, večer je prostě všude klid. Což nám naprosto vyhovovalo jako rodině s malým dítětem.

Pláž
K pláži múžete dojít cca 10-15min pěšky tím, že sejdete kopec dolů a nebo jezdí v určité časy shuttle bus. My ho využili jen 2x, jinak jsme vždy šli pěšky a i s kočárem. Z pláže je to nahoru krpál, ale dá se to vyjít a člověk pro sebe něco udělá. Moře nádherně čisté, na pláži všude hotelová lehátka, každý den jich bylo dostatek.

Michaela Křížová, 16.01.2019, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel: La Conchiglia Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Ubytování bylo skvělé. Minimum turistů, úžasné pokrmy, okouzlující moře. Nejedná se o místo, kde je možné celý týden cestovat, pokud...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo skvělé. Minimum turistů, úžasné pokrmy, okouzlující moře. Nejedná se o místo, kde je možné celý týden cestovat, pokud nemáte auto. Pro odpočinek, procházky, pláž a jídlo TOP. Poblíž se nachází městečko, kde jsou potraviny a kde doporučuji nakoupit italské speciality (pesto, těstoviny, parmezán...). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v patře v malém pokoji, kde byla umístěna postel pro dva, vestavěná šatna, koupelna (sprch. kout, wc) a balkón. Pokoj byl čistý a každý den bylo vyměněno povlečení a ručníky. Výměna byla každý den ve stejný čas. V našem případě před obědem. V pokoji byla umístěna klimatizace, která byla trošku oříšek, co se týká nastavení. Pokoj byl malý, ale pro dva dostačující.

Strava
Strava byla úžasná. Kdo má rád italské pokrmy bude v sedmém nebi. Jedná se o hotel, který je pro italské rodiny s dětmi a strava byla tradiční italská. Jen jeden jediný večer, který byl sváteční se nám netrefili do chuti.

Snídaně byla plná ovoce, zeleniny, čerstvých croassantů, toastů, ale byla každý den stejná. Oběd a večeře byly o těstovinách, rybách, moř. plodech, zelenině a každý den jiné. Pozdní snídaně (croassant+capuccino) byla také příjemná, pokud jste si přispali. Odpolední svačina pro nás nebyla to pravé. Jednalo se o pizzu na plech, ale byli jsme vždy příjemně najedení z oběda, že nebyla svačinka nutná. Po obědě a večeři chyběla káva (nebo čaj), ale bylo možné zakoupit espresso na baru u bazénu za 1euro.

Služby hotelu
Na recepci jsme nakupovali vodu na pokoj na noc (2eura). Recepční byla vždy milá. Domluvili jsme se anglicky nebo italsky. Využili jsme výletu do města Tropea. Součástí výletu byla ochutnávka kalabrijských specialit, zmrzliny tartuffo a prohlídka města. Jedinou výtkou byli čeští turisté, ale to se musí vytrpět :-). Bylo možné využít i výletu na Sicílii.

U hotelu byl bazén, ale koupání jen s čepicí a byl spíše pro děti a hodně využíván rodinami po obědě.

Večer byly animace, které jsme jako pár nevyužili a byly dosti hlučné do ranních hodin.

Pláž
Pláž byla písčitá, kdy u vstupu do moře byly malé kamínky a v moři malinko vetší. Bylo možné vidět až na dno a pozorovat rybičky, které Vás tu a tam štípli do nohy. Dopoledne byla plná lidí, ale po obědě již bylo klidněji. Hezké, velmi teplé, počasí bylo vždy do oběda a poté se zatáhlo, případně sprchlo. Takže dopoledne pláž a odpoledne výlety, procházky. Ve večerních hodinách byla pláž úplně prázdná a noční koupání je romantika jen pro Vás.

Martina P., 03.01.2019, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel: Nausicaa Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Ubytování, strava a koupání hezké. Je ale nutné upozornit další klienty že: - hotel je absolutně izolovaný. Vedle jsou sady, osada...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování, strava a koupání hezké.

Je ale nutné upozornit další klienty že:

- hotel je absolutně izolovaný. Vedle jsou sady, osada bungalovů, ale žádná doprava někam, žádné prodejny, nic. Dojet lze objednaným taxíkem, autobusem CK nebo zapůjčeným autem. Žádná hromadná doprava a ani cesta pěšky

- v hotelu a ani v okolí není možné nikde zakoupit pitnou vodu, voda z vodovodu není pitná. Prý prodávají v baru lahev za 2 €, nezkusili jsme. Delegátka dovezla a prodávala lahev za 1 €. Hned druhý den zájezdu jsme jeli do města Pizzo, kde jsme si v krámku, skoro každém, koupili 6 x 2 litry vody za 2,60 €. Na to nás ale delegátka neupozornila, protože by neměla byznys.Viz služby hotelu.

- do tohoto místa jsem jel hlavně kvůli vulkánu Stromboli, bohužel místní komerce je taková, že 2 hodiny jedete lodí na ostrov, tam jste vypuštěni na 3,5 hodiny nakupovat a nakonec cestou domů, možná kvůli začínající bouři, nám z boru ukázali jeden červený záblesk erupce. Ostatní zájezdy byly ovšem hezké. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v cca 200 pokojích v jednopatrových budovách. Budovy jsou dosti blízko u sebe. Pokoje velké s velkým balkónem, sušák na prádlo, velká koupelna, každý den nám měnili ručníky. Na posteli je společná jedna přikrývka, lze u pokojské vyžádat ještě jednu, již toto znají. Na pokoji je jako přistýlka ještě jedna postel. Pro použití tresoru je možné vyžádat návod na recepci, není to intuitivní.

Strava
Strava byla dosti rozmanitá a byl dobrý výběr. Nikdo nekontroloval, kolik si kdo načepoval vody, limonád či piva.

Na pláži byla v baru v září již pouze k dostání káva, pivo, voda a nic k jídlu, již uklízeli stoly a židle.

Služby hotelu
Výhodu spatřuji v tom, že jsme dostali, za 2 €, kartu, na kterou jsme si v recepci nabili částku a u baru, u bazénu či na pláži, jsme platili kartou. U bazénu, v září, jsme ocenili, že nás neobtěžovala hlasitá hudba. Bazén byl hezký, mnoho lehátek a možnost sedět ve stínu pod stromy.

V areálu jsou tři malé krámky s plavkami, oblečením a opalovacími krémy, ovšem žádný krámek s možností koupit pitnou vodu. V hotelu si jsou asi toho vědomi a proto je u obou barů připraveno k bezplatné konzumaci několik průběžně doplňovaných nádob s chlazenou pitnou vodou (takže z letiště si pro začátek dovézt lahev vody, lahev nevyhodit a v jídelně doplňovat a čerpat tuto službu).

V okolí bazénu je jedno WC pod jídelnou, pokud ho objevíte. Nikde u bazénu není možnost kde se převléknout, na pláži jsou za barem kabinky.

Pláž
Na pláži byl stejný počet slunečníků jako lehátek, takže se na každého dostalo. Pláž je izolovaná, vpravo i vlevo cca 300 metrů není žádná další skupina lehátek.

Pláž je písek s malými šupinkami kamene, hlavně v moři, ale v žádném případě nevyžaduje boty do vody. Dno vcelku rychle klesá do hloubky. Po bouřce byly na pláž v souvislém pruhu vyplaveny kusy kmenů a rostlin, personál v tomto pruhu vyklidil průchody do vody. Asi se jedná o typický jev, proto zde nejsou další hotely. V září je nabídka baru bez jídla.

Jan Ptáček, 17.12.2018, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel: VOI Pizzo Calabro Resort (Ex. Villaggio Bravo Club)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,3 Rezidence se rozkládá na pěkném místě plné zeleně ,dalo by se říci v parku a tak odsud pochází asi i název rezidence.Byly jsme tam v září...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Rezidence se rozkládá na pěkném místě plné zeleně ,dalo by se říci v parku a tak odsud pochází asi i název rezidence.Byly jsme tam v září a tak počasí i voda byla velmi příjemná a protože bylo koncem sezony ,tak už bylo málo lidí a taky klid.Město je malé tiché ale mužete zajed do nádherného města Tropea kde je rušno i dlouho do noci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování tam je ruzné od hotelu až po menší apartmány.

Strava
Vařily jsme si samy hlavně o odpolední siestě.Ve městě je dobře zásobená prodejna Conad.Kde byl velký výběr potravin a pro nás hlavně ovoce.

Služby hotelu
Stravování v hotelové restauraci,na pláži probíhali ruzne zábavné soutěže a večer vystoupení animátoru a hudba.

Pláž
Pěkná písčitá zátoka s jemným pískem. Je tam pujčovna loděk, takže se mužete projed a prohlednot pěkné pobřeží. Jedinou nevýhodou je přítok blízkého potoka. Pak záleží na počasí jestli zažijete nějakou bouřku a modrá zátoka se zbarví do hněda.

Ivan A., 07.12.2018, Datum pobytu: 8.9. - 22.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel: Green Garden Club Residence

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4 Celkově se nám dovolená líbila. Autobusem do blízkého městečka na nákupy oblečků za super ceny, hotelová diskotéka super, ale jen do...

 • 5 Ubytování
 • 1 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se nám dovolená líbila. Autobusem do blízkého městečka na nákupy oblečků za super ceny, hotelová diskotéka super, ale jen do poloviny zájezdu. Prý už skončila sezona, tak zavřeli aquapark, utnuli autobus do města a zavřeli diskotéku. Takže druhá polovina zájezdu pěkná nuda. Zájezd jsme kupovali s tím, že tyto služby budou k dispozici po celou dobu. Jinak personál a animátoři super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování spíše podprůměr.

Strava
Strava nám vyhovovala, protože byl obrovský výběr ryb jak na venkovním grilu, tak vevnitř. Víno v rámci all inclusive na Itálii naprostá katastofa a bohužel káva ještě horší :( .

Služby hotelu
Co se týče služeb hotelu, tak úklid a čistota super, kuchaři také. Jen v recepci recepční, které podávali naprosto mylné informace o autobusu do města, tak jsme tam zůstali viset a zpátky jsme museli taxíkem.

Pláž
Pláž měla hodně kamenů, tak starší lidé museli být spíše u bazénu, aby se nemuseli bořit v kamenech. Pro děti a starší lidi NEVHODNÉ.

Renata Dohnalová, 22.11.2018, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel: Club Itaca Nausicca (Rossano Calabro)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Kalábrie