Itálie - Trentino Itálie

 • Popis

  Trentino, celým názvem Trentino - Alto Adige je nejsevernější italský region obklopovaný pohořím Dolomity. Jak napovídá jeho název, je složený ze dvou regionů: Trentino a Alto Adige, který patřil pod Rakousko. Tento region můžete také poznat v názvu Jižní Tyrolsko, používá se čím dál častěji. Trentino - Alto Adige je hornatým regionem, proto největší příliv turistů zaznamenávají střediska zimních sportů. Oblast je plná luxusních hotelů a rodinných penzionů. V Dolomitech, které se rozkládají mezi městy Bolzano a Belluno, můžete využít mnoha kilometrů sjezdovek, běžkařských tratí nebo lyžařských škol.
  Všechna lyžařská střediska jsou perfektně vybavena, nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas - diskotékami, bary nebo restauracemi.

  Příroda

  Příroda v Trentino - Alto Adige je místy absolutné nedotčená. To vše díky vysoké ochraně životního prostředí, jehož poškozování a znečišťování se trestá vysokými pokutami! Naleznete zde tak nádherné místa, že se Vám bude tajit dech. Takovými jsou například Parco dello Stelvio ? jeden z národních parků Itálie, Parco Monte Corvo, kde najdete největší množství různých druhů živočichů i rostlin. Během léta je zase možno trávit volný čas u vody. Je zde několik velmi pěkných jezer jako Lago di Molveno nebo Lago di Resia. Samozřejmě je příhodné nahlédnout i do několika zdejších měst s přívětivou atmosférou. Líbit se vám bude určitě v Roveretu nebo v hlavním městě tohoto regionu, v Trentu.

  Trent

  Jak jsem již výše zmínila, Trent je hlavní město regionu. Je to vysoce rozvinuté město a bohatou historií, která sahá až do dob před příchodem Římanů. Město stále vzkvétá a nabízí spoustu památek a krásným míst. Mezi taková patří: pevnost Castello del Buonconsiglio. Pochází z 13. století a po mnoho let byla sídlem městských biskupů. Ve věži pevnosti se nachází gotická freska pravděpodobně od autora jménem Václav z Čech. Na náměstí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona města. Byla postavena v 11. století a uvnitř je hrobka svatého Vigilia. Na tomtéž náměstí můžete obdivovat krásné paláce s ještě krásnějšími freskami a kouzelnými podloubími. Další důležitou památkou Trenta je Fontana del Nettuno. Ta byla vytvořena v 18. století a měla podtrhnout důstojnost města.

  Pokud se v Trentu zdržíte déle, určitě navštivte několik vinných sklípků. Místní víno je výtečné, a pokud k němu okusíte místní sýry, budete jako v sedmém nebi! Pokud jde o tradice, v samotném Trentu můžete zažít spoustu zábavy a poznat i místní tradice. Na konci června se konají oslavy Feste Vigilare, na oslavu patrona města. Celé historické centrum se přemění do původní středověké podoby. Na ulicích místní obyvatelé v historických kostýmech předvádějí stará řemesla a turisté si je mohou zkusit nebo ochutnat tradiční tridentská jídla a nápoje. Mezi takové patří skvělý polotvrdý sýr Trento nebo likér z lesních jahod.

  Madonna di Campiglio

  Madoona di Campiglio je středisko, jež se nachází v nadmořské výšce 1 500 metrů nad mořem. Je to doslova perla Dolomie, obklopená ledovcem Adamello a vrcholem Brenta.
  Jak je již v Itálii zvykem, i Madonna di Campiglio je velmi staré město, bylo spolu s klášterem založeno již před mnoha staletími a tehdy sloužilo jako útočiště pro poutníky. Dnes je Madonna di Campiglio jedním z nejslavnějších lyžařských středisek Itálie.

  Sport

  Sjezdovky v Madonna di Campiglio jsou svou kvalitou nepřekonatelné, budete zde moci celé dny lyžovat, aniž byste sundali lyže z nohou. Z centra města se můžete pohodlně dostat na všechny sjezdovky, i na ty vzdálenější jako Folgarida nebo Marilleva. Madonna di Campiglio nabízí na 150 kilometrů sjezdovek a 57 různých lanovek či vleků. Nesmírnou výhodou je promyšlený systém čteček skipasů, kdy stačí projít turniketem a skipas ani nemusíte vyndávat z kapsy. Tím se vyhnete velkým frontám. Nezapomeňte se zajet podívat na známou sjezdovku 3-Tre, kde se pořádají pohárové závody ve slalomu nebo alpském lyžování.

  Rovereto

  Rovereto je krásné historické město, jež bylo založeno Římany. Nachází se zde spousta historických a kulturních památek. S jednou se setkáte již při vstupu do města. Je to stará městská brána San Marco, jež pochází z 15. Století. Další dominantou města je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad náměstím Piazza Podesta. Pokud máte rádi kulturu, nenechte si ujít návštěvu jednoho z největších muzeí moderního evropského umění Mart. Pokud máte raději starší historii, pak vás bude zajímat Lavini di Marco, což je oblast vápencových skal a jeskyní, kde byly nalezeny ostatky dinosaurů, které si je tam také možno prohlédnout.
  Mezi další zajímavá města regionu Trentino - Alto Adige patří Bolzano nebo Merano. Obě menší městečka jsou velmi vyhledávaná díky nádhernému výhledu na Dolomity, Bolzano je také oblíbeným pracovním místem, jsou zde totiž velmi rozsáhlé jablečné sady.

Nejnovější recenze Itálie - Trentino

Celkem: 7,4 To co jsme hledali, jsme i dostali. Lokalita pro naše cesty na kole a poznávání okolí byla velmi dobrá. V blízkosti jsou atraktivní...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
To co jsme hledali, jsme i dostali. Lokalita pro naše cesty na kole a poznávání okolí byla velmi dobrá. V blízkosti jsou atraktivní města. Horší je značení cest pro cyklisty s dětmi, ale nakonec jsme si zvykli a za chvíli s pomocí mapy jsme se již orientovali. Na kole si jistě užijí jak rodiny s dětmi, tak i náročnější sportovci.

Personál rodinného hotelu byl vstřícný. Parkování bylo v podzemní garáži cca. 50m od hotelu. Kola jsme měli cca 100m od hotelu v uzamykatelném přístřešku na dvoře jiného hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl útulný, ne příliš velký, ale pro naše potřeby dostatečný. Nebyl vybaven klimatizací a díky vysokým teplotám bylo nutné otevírat na noc okna. Brzy ráno byl s ohledem na přiléhavou hlavní silnici hluk. Jinak v hotelu nebyl bazén ani jiné zázemí pro děti či možnost aktivit v případě špatného počasí. To nám ale nevadilo, byli jsme stále mimo hotel.

Strava
Strava byla pestrá a v dostatečném množství.

Služby hotelu
Jedná se o menší rodinný hotel v centru města. Personál byl milý a ochotný.

Jeden večer se konal menší festival, kdy centrum města ožilo. Bylo to zajímavé zpestření.

Pláž
nebyla.

Anonym, 26.07.2016, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel:Elefant (Auer)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Elefant (Auer), Trentino, Itálie Anonym 2016-07-26 7.4 1 10 Hotel Elefant v Auer/Bolzano

Celkem: 7,5 Solidní ubytování bez stravy, výhodou je možnost realizace výjezdů do lyžařských středisek v okolí bez časového omezení, jako při...

 • 8 Ubytování
 • 8 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Solidní ubytování bez stravy, výhodou je možnost realizace výjezdů do lyžařských středisek v okolí bez časového omezení, jako při polopenzi. To platí i o wellness, protože malá sauna končí v 19.30. Kronplatz a Alta Badia špička - nutno ale počítat s větší návštěvností. Jochtal na závěr jako pohodové klidnější středisko na cestě domů... ale svou kvalitou stojí i za celodenní lyžování. Zobrazit celou recenzi

Sjezdovky
Zasněžované sjezdovky jsou v dojezdu 40 až 60 min., pokud nepočítám spíše dětský vlek vedle na přírodním sněhu.

Martin P., 30.03.2016, Datum pobytu: 23.3. - 26.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel:Residence Diana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Diana, Trentino, Itálie Martin P. 2016-03-30 7.5 1 10 rezidence DIANA

Celkem: 10 Fantastická dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Fantastická dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez problémů

Strava
Naprosto dostupné a dobré jídlo

Služby hotelu
V pořádku

Sjezdovky
Upravené a v dobrém technickém stavu

Petr K., 25.01.2016, Datum pobytu: 15.1. - 22.1.2016
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel:Casa Soreie

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Casa Soreie, Trentino, Itálie Petr K. 2016-01-25 10 1 10 Casa Soreie – Campitello di Fassa

Celkem: 9,4 Byli jsme spokojeni úplně se vším včetně silvestrovského večera. Služby hotelu opravdu velmi dobré, personál příjemný a hotel prostorný a...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni úplně se vším včetně silvestrovského večera. Služby hotelu opravdu velmi dobré, personál příjemný a hotel prostorný a čistý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý velký pokoj, každý den uklizeno a ručníkový servis každý den

Strava
Výborná a vždy bylo co ochutnat. Výběr rozmanitý i pro děti.

Služby hotelu
Personál velmi příjemný a služby bezvadné. Nic nebyl problém.

Sjezdovky
Sněhu málo, každý den upravený technický sníh. Nejezdil pouze jeden vlek na černé sjezdovce.

Jana Turková, 05.01.2016, Datum pobytu: 25.12.2015 - 1.1.2016
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel:Blu Hotels Schnals

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Blu Hotels Schnals, Trentino, Itálie Jana Turková 2016-01-05 9.4 1 10 Blue Hotel Schnals (Club hotel Zirm/Cristal)

Celkem: 7,4 Pokj maly a nevetrany. Jidlo vyborne a rozmanite. Velmi dobre místo pro turistiku.

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pokj maly a nevetrany. Jidlo vyborne a rozmanite. Velmi dobre místo pro turistiku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani slabsi pokoj maly stare zarizeni.

Strava
vyborna každý den bufet a lahev dobrého vina

Služby hotelu
velmi dobry a na danou lokalitu i prijemne ceny

Richard Machala, 26.06.2015, Datum pobytu: 15.6. - 17.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel:Villa Emma

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa Emma, Trentino, Itálie Richard Machala 2015-06-26 7.4 1 10 hotel emma VILLA CANEZEI ITALIE

Všechny recenze Itálie - Trentino

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622