Itálie - Trentino Itálie

 • Popis

  Trentino, celým názvem Trentino - Alto Adige je nejsevernější italský region obklopovaný pohořím Dolomity. Jak napovídá jeho název, je složený ze dvou regionů: Trentino a Alto Adige, který patřil pod Rakousko. Tento region můžete také poznat v názvu Jižní Tyrolsko, používá se čím dál častěji. Trentino - Alto Adige je hornatým regionem, proto největší příliv turistů zaznamenávají střediska zimních sportů. Oblast je plná luxusních hotelů a rodinných penzionů. V Dolomitech, které se rozkládají mezi městy Bolzano a Belluno, můžete využít mnoha kilometrů sjezdovek, běžkařských tratí nebo lyžařských škol.
  Všechna lyžařská střediska jsou perfektně vybavena, nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas - diskotékami, bary nebo restauracemi.

  Příroda

  Příroda v Trentino - Alto Adige je místy absolutné nedotčená. To vše díky vysoké ochraně životního prostředí, jehož poškozování a znečišťování se trestá vysokými pokutami! Naleznete zde tak nádherné místa, že se Vám bude tajit dech. Takovými jsou například Parco dello Stelvio ? jeden z národních parků Itálie, Parco Monte Corvo, kde najdete největší množství různých druhů živočichů i rostlin. Během léta je zase možno trávit volný čas u vody. Je zde několik velmi pěkných jezer jako Lago di Molveno nebo Lago di Resia. Samozřejmě je příhodné nahlédnout i do několika zdejších měst s přívětivou atmosférou. Líbit se vám bude určitě v Roveretu nebo v hlavním městě tohoto regionu, v Trentu.

  Trent

  Jak jsem již výše zmínila, Trent je hlavní město regionu. Je to vysoce rozvinuté město a bohatou historií, která sahá až do dob před příchodem Římanů. Město stále vzkvétá a nabízí spoustu památek a krásným míst. Mezi taková patří: pevnost Castello del Buonconsiglio. Pochází z 13. století a po mnoho let byla sídlem městských biskupů. Ve věži pevnosti se nachází gotická freska pravděpodobně od autora jménem Václav z Čech. Na náměstí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona města. Byla postavena v 11. století a uvnitř je hrobka svatého Vigilia. Na tomtéž náměstí můžete obdivovat krásné paláce s ještě krásnějšími freskami a kouzelnými podloubími. Další důležitou památkou Trenta je Fontana del Nettuno. Ta byla vytvořena v 18. století a měla podtrhnout důstojnost města.

  Pokud se v Trentu zdržíte déle, určitě navštivte několik vinných sklípků. Místní víno je výtečné, a pokud k němu okusíte místní sýry, budete jako v sedmém nebi! Pokud jde o tradice, v samotném Trentu můžete zažít spoustu zábavy a poznat i místní tradice. Na konci června se konají oslavy Feste Vigilare, na oslavu patrona města. Celé historické centrum se přemění do původní středověké podoby. Na ulicích místní obyvatelé v historických kostýmech předvádějí stará řemesla a turisté si je mohou zkusit nebo ochutnat tradiční tridentská jídla a nápoje. Mezi takové patří skvělý polotvrdý sýr Trento nebo likér z lesních jahod.

  Madonna di Campiglio

  Madoona di Campiglio je středisko, jež se nachází v nadmořské výšce 1 500 metrů nad mořem. Je to doslova perla Dolomie, obklopená ledovcem Adamello a vrcholem Brenta.
  Jak je již v Itálii zvykem, i Madonna di Campiglio je velmi staré město, bylo spolu s klášterem založeno již před mnoha staletími a tehdy sloužilo jako útočiště pro poutníky. Dnes je Madonna di Campiglio jedním z nejslavnějších lyžařských středisek Itálie.

  Sport

  Sjezdovky v Madonna di Campiglio jsou svou kvalitou nepřekonatelné, budete zde moci celé dny lyžovat, aniž byste sundali lyže z nohou. Z centra města se můžete pohodlně dostat na všechny sjezdovky, i na ty vzdálenější jako Folgarida nebo Marilleva. Madonna di Campiglio nabízí na 150 kilometrů sjezdovek a 57 různých lanovek či vleků. Nesmírnou výhodou je promyšlený systém čteček skipasů, kdy stačí projít turniketem a skipas ani nemusíte vyndávat z kapsy. Tím se vyhnete velkým frontám. Nezapomeňte se zajet podívat na známou sjezdovku 3-Tre, kde se pořádají pohárové závody ve slalomu nebo alpském lyžování.

  Rovereto

  Rovereto je krásné historické město, jež bylo založeno Římany. Nachází se zde spousta historických a kulturních památek. S jednou se setkáte již při vstupu do města. Je to stará městská brána San Marco, jež pochází z 15. Století. Další dominantou města je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad náměstím Piazza Podesta. Pokud máte rádi kulturu, nenechte si ujít návštěvu jednoho z největších muzeí moderního evropského umění Mart. Pokud máte raději starší historii, pak vás bude zajímat Lavini di Marco, což je oblast vápencových skal a jeskyní, kde byly nalezeny ostatky dinosaurů, které si je tam také možno prohlédnout.
  Mezi další zajímavá města regionu Trentino - Alto Adige patří Bolzano nebo Merano. Obě menší městečka jsou velmi vyhledávaná díky nádhernému výhledu na Dolomity, Bolzano je také oblíbeným pracovním místem, jsou zde totiž velmi rozsáhlé jablečné sady.

Nejnovější recenze Itálie - Trentino

Celkem: 10 Příjemný hotel, trochu mimo dosah civilizace. Sice nám v Dolomitech úplně nevyšlo počasí, ale s ubytováním jsme byli spokojeni.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný hotel, trochu mimo dosah civilizace. Sice nám v Dolomitech úplně nevyšlo počasí, ale s ubytováním jsme byli spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Hana Peňázová, 09.09.2019, Datum pobytu: 29.8. - 3.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Villetta Maria (Canazei)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Díky personálu nic moc

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Díky personálu nic moc Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídající ceně

Strava
Itálie, prostě výborná

Služby hotelu
Sauna pouze na vyžádání a den dopředu, wellness nefunkční personál neochotný cokoliv změnit, stačilo umýt.

Wifi nefunkční urgence nepomohla asi je jim to jedno. Obsluha pouze na vyžádání, to že člověk sedí 15 minut v restauraci neznamená přeci, že něco chce :-)

Pláž
Pláž tady ?

Petr P., 03.09.2019, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Villetta Maria (Canazei)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Výborná cyklostezka ve městě. Jídlo v hotelu velmi dobré. Klidné místo.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná cyklostezka ve městě. Jídlo v hotelu velmi dobré. Klidné místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné, jen sprcha bez sprchového koutu.

Strava
Velmi dobrá

Anonym, 26.07.2019, Datum pobytu: 15.7. - 18.7.2019
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Bellaria (Lago di Levico - Levico Terme)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Ubytování i strava byly na výborné úrovni. Na sjezdovku je to sice asi 5 km a v jízdních řádech skibusů jsem měl trochu zmatek, ale hotel...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování i strava byly na výborné úrovni. Na sjezdovku je to sice asi 5 km a v jízdních řádech skibusů jsem měl trochu zmatek, ale hotel je na krásném místě s výhledem na hory i jezero. U první lanovky směrem od Molvena je i velké parkoviště zdarma, ale chce to přijet včas (brzy se zaplní). Počasí se taky vydařilo, takže se nám ani nechtělo domů. :-) Zobrazit celou recenzi

Jiří P., 18.03.2019, Datum pobytu: 17.2. - 20.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Miralago

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolená užasná ,jen mohla být delší-tak příště.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená užasná ,jen mohla být delší-tak příště. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli moc spokojeni.Pěkný hotýlek v italskím stylu.Byli jsme tři a dostali propojené pokoje,dvě koupelny,dva balkony,dost místa.čisto.

Strava
Snídaně švédské stoly,všeho dostatek,jen by se mohli podávat v delším časovém intervalu.Výborné croasanty .Večeře servírované o třech chodech+malý salátový bufet.pro nás dostačující.U večeře se pití piše většinou na pokoj a platí na konci pobytu.Je to 4* hotel tak tomu odpovídají i ceny.Je třeba s tím počítat Pivo 5E,proseco 2dc 5E,voda láhev 3,5 E.My jsme byli spokojeni a jídlo nám stačilo,a za nás výborné.

Služby hotelu
Služby hotelu nebyli špatné,ale pár vítek by jsme našli.Hotelové wellnes ,po lyžovíní super,jen nějak nešla studená voda,jen vlažná a dřevěné vědro v kterém teda studená byla,ale to každý po finské sauně nemusí.Vířivka trochu chladnější.V lyžárně ohřívače na boty byli nefunkční.Největší problém je hotelový skibus,to by se pan majitel měl asi zamyslet.Jeden ráno 8.40 a odpoledne 16,40.Pak nemáte samozdřejmě v klidu stihnou wellnes a další služby.Možná je to záměr...Městský skibus jezdí ,ale zastávka pod kopcem.Dolu 10 minut,nahoru 25,v lyžákách a s lyžemi nic moc. Jinak taxi objednat jedině předem a i zaplatit za 3 km 25 E,takže dost ,ale dojel načas bez problému.Paní delegátka by mohla být pružnější.

Sjezdovky
Sjezdovky super ,ve Falcade jsme byli po páte,tak to mluví za vše.:).Myslím že si každý vybere,čekání bez front,všude spousta hospůdek.Do Moeny se vyplatí zajet když jste na vic dní.Mylím že skibus ale zpoplatnili.

Anonym, 11.03.2019, Datum pobytu: 26.2. - 2.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Hotel Arnica - Pozza di Fassa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Trentino