Itálie - Trentino Itálie

 • Popis

  Trentino, celým názvem Trentino - Alto Adige je nejsevernější italský region obklopovaný pohořím Dolomity. Jak napovídá jeho název, je složený ze dvou regionů: Trentino a Alto Adige, který patřil pod Rakousko. Tento region můžete také poznat v názvu Jižní Tyrolsko, používá se čím dál častěji. Trentino - Alto Adige je hornatým regionem, proto největší příliv turistů zaznamenávají střediska zimních sportů. Oblast je plná luxusních hotelů a rodinných penzionů. V Dolomitech, které se rozkládají mezi městy Bolzano a Belluno, můžete využít mnoha kilometrů sjezdovek, běžkařských tratí nebo lyžařských škol.
  Všechna lyžařská střediska jsou perfektně vybavena, nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas - diskotékami, bary nebo restauracemi.

  Příroda

  Příroda v Trentino - Alto Adige je místy absolutné nedotčená. To vše díky vysoké ochraně životního prostředí, jehož poškozování a znečišťování se trestá vysokými pokutami! Naleznete zde tak nádherné místa, že se Vám bude tajit dech. Takovými jsou například Parco dello Stelvio ? jeden z národních parků Itálie, Parco Monte Corvo, kde najdete největší množství různých druhů živočichů i rostlin. Během léta je zase možno trávit volný čas u vody. Je zde několik velmi pěkných jezer jako Lago di Molveno nebo Lago di Resia. Samozřejmě je příhodné nahlédnout i do několika zdejších měst s přívětivou atmosférou. Líbit se vám bude určitě v Roveretu nebo v hlavním městě tohoto regionu, v Trentu.

  Trent

  Jak jsem již výše zmínila, Trent je hlavní město regionu. Je to vysoce rozvinuté město a bohatou historií, která sahá až do dob před příchodem Římanů. Město stále vzkvétá a nabízí spoustu památek a krásným míst. Mezi taková patří: pevnost Castello del Buonconsiglio. Pochází z 13. století a po mnoho let byla sídlem městských biskupů. Ve věži pevnosti se nachází gotická freska pravděpodobně od autora jménem Václav z Čech. Na náměstí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona města. Byla postavena v 11. století a uvnitř je hrobka svatého Vigilia. Na tomtéž náměstí můžete obdivovat krásné paláce s ještě krásnějšími freskami a kouzelnými podloubími. Další důležitou památkou Trenta je Fontana del Nettuno. Ta byla vytvořena v 18. století a měla podtrhnout důstojnost města.

  Pokud se v Trentu zdržíte déle, určitě navštivte několik vinných sklípků. Místní víno je výtečné, a pokud k němu okusíte místní sýry, budete jako v sedmém nebi! Pokud jde o tradice, v samotném Trentu můžete zažít spoustu zábavy a poznat i místní tradice. Na konci června se konají oslavy Feste Vigilare, na oslavu patrona města. Celé historické centrum se přemění do původní středověké podoby. Na ulicích místní obyvatelé v historických kostýmech předvádějí stará řemesla a turisté si je mohou zkusit nebo ochutnat tradiční tridentská jídla a nápoje. Mezi takové patří skvělý polotvrdý sýr Trento nebo likér z lesních jahod.

  Madonna di Campiglio

  Madoona di Campiglio je středisko, jež se nachází v nadmořské výšce 1 500 metrů nad mořem. Je to doslova perla Dolomie, obklopená ledovcem Adamello a vrcholem Brenta.
  Jak je již v Itálii zvykem, i Madonna di Campiglio je velmi staré město, bylo spolu s klášterem založeno již před mnoha staletími a tehdy sloužilo jako útočiště pro poutníky. Dnes je Madonna di Campiglio jedním z nejslavnějších lyžařských středisek Itálie.

  Sport

  Sjezdovky v Madonna di Campiglio jsou svou kvalitou nepřekonatelné, budete zde moci celé dny lyžovat, aniž byste sundali lyže z nohou. Z centra města se můžete pohodlně dostat na všechny sjezdovky, i na ty vzdálenější jako Folgarida nebo Marilleva. Madonna di Campiglio nabízí na 150 kilometrů sjezdovek a 57 různých lanovek či vleků. Nesmírnou výhodou je promyšlený systém čteček skipasů, kdy stačí projít turniketem a skipas ani nemusíte vyndávat z kapsy. Tím se vyhnete velkým frontám. Nezapomeňte se zajet podívat na známou sjezdovku 3-Tre, kde se pořádají pohárové závody ve slalomu nebo alpském lyžování.

  Rovereto

  Rovereto je krásné historické město, jež bylo založeno Římany. Nachází se zde spousta historických a kulturních památek. S jednou se setkáte již při vstupu do města. Je to stará městská brána San Marco, jež pochází z 15. Století. Další dominantou města je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad náměstím Piazza Podesta. Pokud máte rádi kulturu, nenechte si ujít návštěvu jednoho z největších muzeí moderního evropského umění Mart. Pokud máte raději starší historii, pak vás bude zajímat Lavini di Marco, což je oblast vápencových skal a jeskyní, kde byly nalezeny ostatky dinosaurů, které si je tam také možno prohlédnout.
  Mezi další zajímavá města regionu Trentino - Alto Adige patří Bolzano nebo Merano. Obě menší městečka jsou velmi vyhledávaná díky nádhernému výhledu na Dolomity, Bolzano je také oblíbeným pracovním místem, jsou zde totiž velmi rozsáhlé jablečné sady.

Nejnovější recenze Itálie - Trentino

Celkem: 8,8 velmi příjemný personál. hezké prostředí. celkem přijatelné ceny.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velmi příjemný personál.

hezké prostředí.

celkem přijatelné ceny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
přiměřené ceně

Služby hotelu
úklid ok.

bazén ok.

komunikace ok.

Anonym, 27.03.2017, Datum pobytu: 15.2. - 18.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Apartmány a rezidencie Brunico

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Vše bylo naprosto v pořádku. Krásné ubytování a úžasné lyžování. Mohu jen doporučit. :-)

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo naprosto v pořádku. Krásné ubytování a úžasné lyžování. Mohu jen doporučit. :-) Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.03.2017, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Residence Pez Gajard

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Super.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 01.03.2017, Datum pobytu: 19.2. - 26.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Corona Dolomites (Andalo)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,8 Hotel jednodušeji zařízený, strava a chování personálu vynikající.

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel jednodušeji zařízený, strava a chování personálu vynikající. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 01.03.2017, Datum pobytu: 23.2. - 26.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Alle Rose

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Dovolená byla super, vřele doporučuji rodinám s dětmi... sjezdovky jsou pro všechny typy lyžařů .

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla super, vřele doporučuji rodinám s dětmi... sjezdovky jsou pro všechny typy lyžařů . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi pěkné, na pokojích teploučko (na nás až moc) . Uklízelo se denně, ručníky se také měnily dle nutnosti. TV fungovala (jen pár italských programů, ale pro to jsme nepřijeli) . Měli jsme krásný výhled na hory . V koupelně velkou vanu, fen, spoustu ručníků. Velké skříně, s úložným prostorem. Jediný malý zádrhel byl, že pokoje se otevírali na kartu. Bohužel jsme pokoj otevřeli vždy až na pátý až devátý pokus :-), nejdříve jsem si mysleli, že to neumíme ale později jsme zjistili , že bojují i u jiných pokojů :-) .

Strava
Stravování- měli jsme polopenzi. Ráno i večer ve formě švédských stolů + večer několik chodů teplého jídla. Denně ovoce a zelenina, pečivo. U snídaně káva, čaj, džus. U večeře pití nebylo v ceně. Na začátku pobytu jsme vyfasovali kartu na kterou se vám připisovala útrata a platili jsme až v den odjezdu. Večeře začínali až v 19,00 hodin.

Příjemné bylo, že jsme měli odpolední svačinku, která byla denně po návratu z lyžovačky od 15,00-17,00, K dispozici byla káva, čaj, horká čoko, + 4 druhy sladkého pečiva (většinou dvě sladké buchty a dvě na slano - pizza, závin) + denně 1 druh teplé polévky. Kdo jede s dětmi tak to ocení, mají po návratu ze svahu stále hlad :-)

Služby hotelu
Zaměstnanci byli velmi ochotní a milí. Denně byl nějaký program pro děti, po večeři se v malém kině pouštěla pohádka na dobrou noc ve dvou jazycích.

K dispozici jsme měli hotelový bazén, nutná koupací čepice !! (lze koupit v hotelu za 2 €za kus)

Wellness - za poplatek.

Sjezdovky
Sjezdovky, vleky - bez front, bez lidí :-) .... možnosti výběru obtížnosti, perfektně udržované, levnější rodinné skipasy, pokud je na vrcholcích vítr a uzavřou lanovku, lze lyžovat na spodních sjezdovkách.

Bezva je, že se z nejvyššího bodu dá sjet dolů do údolí (přes 8,5 km dlouhá sjezdovka) . Píšou, že je to černá sjezdovka ale odpovídá spíše červené.

Šárka H., 20.02.2017, Datum pobytu: 4.2. - 11.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Blu Hotels Schnals

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pohled z vršku do údolí 1 fotografie

Všechny recenze Itálie - Trentino

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622