Itálie - Trentino Itálie

 • Popis

  Trentino, celým názvem Trentino - Alto Adige je nejsevernější italský region obklopovaný pohořím Dolomity. Jak napovídá jeho název, je složený ze dvou regionů: Trentino a Alto Adige, který patřil pod Rakousko. Tento region můžete také poznat v názvu Jižní Tyrolsko, používá se čím dál častěji. Trentino - Alto Adige je hornatým regionem, proto největší příliv turistů zaznamenávají střediska zimních sportů. Oblast je plná luxusních hotelů a rodinných penzionů. V Dolomitech, které se rozkládají mezi městy Bolzano a Belluno, můžete využít mnoha kilometrů sjezdovek, běžkařských tratí nebo lyžařských škol.
  Všechna lyžařská střediska jsou perfektně vybavena, nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas - diskotékami, bary nebo restauracemi.

  Příroda

  Příroda v Trentino - Alto Adige je místy absolutné nedotčená. To vše díky vysoké ochraně životního prostředí, jehož poškozování a znečišťování se trestá vysokými pokutami! Naleznete zde tak nádherné místa, že se Vám bude tajit dech. Takovými jsou například Parco dello Stelvio ? jeden z národních parků Itálie, Parco Monte Corvo, kde najdete největší množství různých druhů živočichů i rostlin. Během léta je zase možno trávit volný čas u vody. Je zde několik velmi pěkných jezer jako Lago di Molveno nebo Lago di Resia. Samozřejmě je příhodné nahlédnout i do několika zdejších měst s přívětivou atmosférou. Líbit se vám bude určitě v Roveretu nebo v hlavním městě tohoto regionu, v Trentu.

  Trent

  Jak jsem již výše zmínila, Trent je hlavní město regionu. Je to vysoce rozvinuté město a bohatou historií, která sahá až do dob před příchodem Římanů. Město stále vzkvétá a nabízí spoustu památek a krásným míst. Mezi taková patří: pevnost Castello del Buonconsiglio. Pochází z 13. století a po mnoho let byla sídlem městských biskupů. Ve věži pevnosti se nachází gotická freska pravděpodobně od autora jménem Václav z Čech. Na náměstí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona města. Byla postavena v 11. století a uvnitř je hrobka svatého Vigilia. Na tomtéž náměstí můžete obdivovat krásné paláce s ještě krásnějšími freskami a kouzelnými podloubími. Další důležitou památkou Trenta je Fontana del Nettuno. Ta byla vytvořena v 18. století a měla podtrhnout důstojnost města.

  Pokud se v Trentu zdržíte déle, určitě navštivte několik vinných sklípků. Místní víno je výtečné, a pokud k němu okusíte místní sýry, budete jako v sedmém nebi! Pokud jde o tradice, v samotném Trentu můžete zažít spoustu zábavy a poznat i místní tradice. Na konci června se konají oslavy Feste Vigilare, na oslavu patrona města. Celé historické centrum se přemění do původní středověké podoby. Na ulicích místní obyvatelé v historických kostýmech předvádějí stará řemesla a turisté si je mohou zkusit nebo ochutnat tradiční tridentská jídla a nápoje. Mezi takové patří skvělý polotvrdý sýr Trento nebo likér z lesních jahod.

  Madonna di Campiglio

  Madoona di Campiglio je středisko, jež se nachází v nadmořské výšce 1 500 metrů nad mořem. Je to doslova perla Dolomie, obklopená ledovcem Adamello a vrcholem Brenta.
  Jak je již v Itálii zvykem, i Madonna di Campiglio je velmi staré město, bylo spolu s klášterem založeno již před mnoha staletími a tehdy sloužilo jako útočiště pro poutníky. Dnes je Madonna di Campiglio jedním z nejslavnějších lyžařských středisek Itálie.

  Sport

  Sjezdovky v Madonna di Campiglio jsou svou kvalitou nepřekonatelné, budete zde moci celé dny lyžovat, aniž byste sundali lyže z nohou. Z centra města se můžete pohodlně dostat na všechny sjezdovky, i na ty vzdálenější jako Folgarida nebo Marilleva. Madonna di Campiglio nabízí na 150 kilometrů sjezdovek a 57 různých lanovek či vleků. Nesmírnou výhodou je promyšlený systém čteček skipasů, kdy stačí projít turniketem a skipas ani nemusíte vyndávat z kapsy. Tím se vyhnete velkým frontám. Nezapomeňte se zajet podívat na známou sjezdovku 3-Tre, kde se pořádají pohárové závody ve slalomu nebo alpském lyžování.

  Rovereto

  Rovereto je krásné historické město, jež bylo založeno Římany. Nachází se zde spousta historických a kulturních památek. S jednou se setkáte již při vstupu do města. Je to stará městská brána San Marco, jež pochází z 15. Století. Další dominantou města je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad náměstím Piazza Podesta. Pokud máte rádi kulturu, nenechte si ujít návštěvu jednoho z největších muzeí moderního evropského umění Mart. Pokud máte raději starší historii, pak vás bude zajímat Lavini di Marco, což je oblast vápencových skal a jeskyní, kde byly nalezeny ostatky dinosaurů, které si je tam také možno prohlédnout.
  Mezi další zajímavá města regionu Trentino - Alto Adige patří Bolzano nebo Merano. Obě menší městečka jsou velmi vyhledávaná díky nádhernému výhledu na Dolomity, Bolzano je také oblíbeným pracovním místem, jsou zde totiž velmi rozsáhlé jablečné sady.

Nejnovější recenze Itálie - Trentino

Celkem: 8.4 S dovolenou jsme byli velice spokojeni. Hotel se nachází v krásném a klidném městečku na břehu jezera. Díky koronaviru jsme byli na...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli velice spokojeni. Hotel se nachází v krásném a klidném městečku na břehu jezera. Díky koronaviru jsme byli na hotelu i na sjezdovkách téměř sami, to však neovlivnilo poskytované služby. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velice útulný, personál milý, pokoje čisté, je zde lyžárna a co musím vypíchnout je hotelové wellness, které nám pán na recepci vždy ochotně po lyžovaní připravil (vířivka, sauna, pára, odpočívárna).

Strava
Snídaňový bufet by mohl být bohatší, ale jinak vše chutné, večeře také v pořádku (včetně salátového baru).

Služby hotelu
Výborné wellness

Sjezdovky
Paganellu jsme si vybrali již podruhé a opět jsme byli nadšeni. Teď tomu přidal i fakt, že jsme na sjezdovkácch byli téměř sami a že druhý den napadl asi metr čerstvého prašanu. Je to jedno z menších středisek, ale pro nás zcela vyhovující.

Anonym, 15.07.2020, Datum pobytu: 29.2. - 3.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Miralago

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 9.8 Byli jsme naprosto spokojeni se vším a za rok se zase rádi vrátíme. Krásné městečko u jezera, v místě obchod, lékárna, bary a cukrárna....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme naprosto spokojeni se vším a za rok se zase rádi vrátíme. Krásné městečko u jezera, v místě obchod, lékárna, bary a cukrárna. Jen pár kilomertů od lyžařského střediska, jezdili jsme autem a vždy se dalo zaparkovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel na klidném místě nad jezerem, dobře vybavený, herna, stůl na pink ponk. Parkování u hotelu. Pokoj a kouplena dostatečně velké a hezky zařízené. Hezký výhled z pokoje. Jenom pozor, kdo má lehčí spaní, hned u hotelu je kostel a každé ráno po sedmé hodině dost hlasitě bimbaly zvony ...... :-) ale dalo se přežít.

Strava
Strava vynikající a jídla bylo opravdu dost. Vybere si každý, od sladkomila, přes masožrouta až po vegetariána. Vše super a velký výběr všeho.

Služby hotelu
Služby na hotelu výborné. Denně uklizeno, čisté ručníky. S personaálem na recepci a v restauraci se dobře domluvíte anglicky i lámaně rusko/česky

Martina M., 10.03.2020, Datum pobytu: 29.2. - 6.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Ariston

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 hodne dobra dovolena.

 • 8.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
hodne dobra dovolena. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje trochu starsi ale ciste pro nas dobre.

Strava
strava velice dobra.

Služby hotelu
sluzby velmi dobre.

Sjezdovky
kvalita sjezdove trochu tvrdci ale perfektni 6dni krasneho lyzovani v vice strediscich blizko sebe parada.

Rainer Köhler, 04.03.2020, Datum pobytu: 21.2. - 28.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Milano (Vermiglio)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.6 Naprostá spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké pokoje,vždy perfektně uklizeno.

Strava
Kuchyně moc dobrá ,vždy vše čerstvé ,chutné a bohatý výběr z jídel.

Služby hotelu
Vstřícní a ochotní majitelé hotelu,personál taktéž vždy s úsměvem a bez problému.

Sjezdovky
Paganella nikdy nezklame.

Aleš Ostrčil, 02.03.2020, Datum pobytu: 21.2. - 25.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Ariston

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7.4 Dojem velmi dobrý. Velmi příjemný personál, rodinná atmosféra.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dojem velmi dobrý. Velmi příjemný personál, rodinná atmosféra. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměrné.

Strava
Strava v hotelu velmi dobrá.

Sjezdovky
Výborné.

Anonym, 25.02.2020, Datum pobytu: 15.2. - 19.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Alla Rocca (Varena/Cavalese)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Trentino