Itálie - Trentino Itálie

 • Popis

  Trentino, celým názvem Trentino - Alto Adige je nejsevernější italský region obklopovaný pohořím Dolomity. Jak napovídá jeho název, je složený ze dvou regionů: Trentino a Alto Adige, který patřil pod Rakousko. Tento region můžete také poznat v názvu Jižní Tyrolsko, používá se čím dál častěji. Trentino - Alto Adige je hornatým regionem, proto největší příliv turistů zaznamenávají střediska zimních sportů. Oblast je plná luxusních hotelů a rodinných penzionů. V Dolomitech, které se rozkládají mezi městy Bolzano a Belluno, můžete využít mnoha kilometrů sjezdovek, běžkařských tratí nebo lyžařských škol.
  Všechna lyžařská střediska jsou perfektně vybavena, nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas - diskotékami, bary nebo restauracemi.

  Příroda

  Příroda v Trentino - Alto Adige je místy absolutné nedotčená. To vše díky vysoké ochraně životního prostředí, jehož poškozování a znečišťování se trestá vysokými pokutami! Naleznete zde tak nádherné místa, že se Vám bude tajit dech. Takovými jsou například Parco dello Stelvio ? jeden z národních parků Itálie, Parco Monte Corvo, kde najdete největší množství různých druhů živočichů i rostlin. Během léta je zase možno trávit volný čas u vody. Je zde několik velmi pěkných jezer jako Lago di Molveno nebo Lago di Resia. Samozřejmě je příhodné nahlédnout i do několika zdejších měst s přívětivou atmosférou. Líbit se vám bude určitě v Roveretu nebo v hlavním městě tohoto regionu, v Trentu.

  Trent

  Jak jsem již výše zmínila, Trent je hlavní město regionu. Je to vysoce rozvinuté město a bohatou historií, která sahá až do dob před příchodem Římanů. Město stále vzkvétá a nabízí spoustu památek a krásným míst. Mezi taková patří: pevnost Castello del Buonconsiglio. Pochází z 13. století a po mnoho let byla sídlem městských biskupů. Ve věži pevnosti se nachází gotická freska pravděpodobně od autora jménem Václav z Čech. Na náměstí Piazza del Duomo je zase tridentská katedrála San Vigilio, patrona města. Byla postavena v 11. století a uvnitř je hrobka svatého Vigilia. Na tomtéž náměstí můžete obdivovat krásné paláce s ještě krásnějšími freskami a kouzelnými podloubími. Další důležitou památkou Trenta je Fontana del Nettuno. Ta byla vytvořena v 18. století a měla podtrhnout důstojnost města.

  Pokud se v Trentu zdržíte déle, určitě navštivte několik vinných sklípků. Místní víno je výtečné, a pokud k němu okusíte místní sýry, budete jako v sedmém nebi! Pokud jde o tradice, v samotném Trentu můžete zažít spoustu zábavy a poznat i místní tradice. Na konci června se konají oslavy Feste Vigilare, na oslavu patrona města. Celé historické centrum se přemění do původní středověké podoby. Na ulicích místní obyvatelé v historických kostýmech předvádějí stará řemesla a turisté si je mohou zkusit nebo ochutnat tradiční tridentská jídla a nápoje. Mezi takové patří skvělý polotvrdý sýr Trento nebo likér z lesních jahod.

  Madonna di Campiglio

  Madoona di Campiglio je středisko, jež se nachází v nadmořské výšce 1 500 metrů nad mořem. Je to doslova perla Dolomie, obklopená ledovcem Adamello a vrcholem Brenta.
  Jak je již v Itálii zvykem, i Madonna di Campiglio je velmi staré město, bylo spolu s klášterem založeno již před mnoha staletími a tehdy sloužilo jako útočiště pro poutníky. Dnes je Madonna di Campiglio jedním z nejslavnějších lyžařských středisek Itálie.

  Sport

  Sjezdovky v Madonna di Campiglio jsou svou kvalitou nepřekonatelné, budete zde moci celé dny lyžovat, aniž byste sundali lyže z nohou. Z centra města se můžete pohodlně dostat na všechny sjezdovky, i na ty vzdálenější jako Folgarida nebo Marilleva. Madonna di Campiglio nabízí na 150 kilometrů sjezdovek a 57 různých lanovek či vleků. Nesmírnou výhodou je promyšlený systém čteček skipasů, kdy stačí projít turniketem a skipas ani nemusíte vyndávat z kapsy. Tím se vyhnete velkým frontám. Nezapomeňte se zajet podívat na známou sjezdovku 3-Tre, kde se pořádají pohárové závody ve slalomu nebo alpském lyžování.

  Rovereto

  Rovereto je krásné historické město, jež bylo založeno Římany. Nachází se zde spousta historických a kulturních památek. S jednou se setkáte již při vstupu do města. Je to stará městská brána San Marco, jež pochází z 15. Století. Další dominantou města je hrad Castello di Rovereto. Uvidíte ho na pahorku nad náměstím Piazza Podesta. Pokud máte rádi kulturu, nenechte si ujít návštěvu jednoho z největších muzeí moderního evropského umění Mart. Pokud máte raději starší historii, pak vás bude zajímat Lavini di Marco, což je oblast vápencových skal a jeskyní, kde byly nalezeny ostatky dinosaurů, které si je tam také možno prohlédnout.
  Mezi další zajímavá města regionu Trentino - Alto Adige patří Bolzano nebo Merano. Obě menší městečka jsou velmi vyhledávaná díky nádhernému výhledu na Dolomity, Bolzano je také oblíbeným pracovním místem, jsou zde totiž velmi rozsáhlé jablečné sady.

Nejnovější recenze Itálie - Trentino

Celkem: 6,8 Příjemný personál

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný personál Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dost dobrý

Strava
Chvalitebné až výborné

Služby hotelu
Dobrý hotel

Pláž
? Km dost

Anonym, 01.08.2018, Datum pobytu: 22.7. - 29.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Villetta Maria (Canazei)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Jednoznačně doporučuji. Kvalitní čisté ubytování, dobře vybavená kuchyňka, hotelové služby 1A. Pouze skibus by mohl mít zastávku přímo u...

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jednoznačně doporučuji. Kvalitní čisté ubytování, dobře vybavená kuchyňka, hotelové služby 1A. Pouze skibus by mohl mít zastávku přímo u hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super.

Služby hotelu
Ranní donáška pečiva.

Pláž
Sjezdovky pro všechny úrovně, snowpark, volný terén.

Barbora J., 21.03.2018, Datum pobytu: 11.3. - 18.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Residence Pez Gajard

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 výborné, ale jen to počasí kdyby vyšlo

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
výborné, ale jen to počasí kdyby vyšlo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výborné za málo peněz hodně muziky

Strava
vlastní, postrádali jsem např. MW troubu, nebo VK

Služby hotelu
dobré, jen ta jazyková bariéra

Anonym, 21.03.2018, Datum pobytu: 10.3. - 17.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Residence Pez Gajard

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Za cenu, kterou jsme zaplatili, jsme byli moc spokojeni. Jeli jsme 4 rodiny - 4 pokoje. Všichni byli mile překvapeni. Děkujii vaší...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu, kterou jsme zaplatili, jsme byli moc spokojeni. Jeli jsme 4 rodiny - 4 pokoje. Všichni byli mile překvapeni. Děkujii vaší cestovní agentuře Invia za zprostředkování. Byli jsme už s vámi 2 x v Řecku /Virginia a Relax na Rhodosu/ Nyní to bylo po třetí a myslím si, že letní dovolenou do Řecka zase budeme vybírat u vás. Děkuji za vstřícnost a ochotu. Přeji hezké dny. Klosová Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování kvalitní a prostorné.

Strava
Stravu jsme měli vlastní. Jen v kuchyňce byly hrnce, které měly vypouklá dna - sklokeramická deska na ohřev.

Toto je jediná malá chybička. Ale to je maličkost.

Služby hotelu
Bazén v ceně jsme ocenili. Sauna za poplatek. Byli jsme spokojeni.

Pláž
Skibus jsme nevyužili, jezdili jsme autem. Skibus nebyl daleko, ale v lyžácích a s lyžemi se nám na něj nechtělo. Stanice lanovky byla blízko - asi l km. Vždy jsme zaparkovali. Jezdili jsme na h 8.30.

Marcela Klosová, 20.03.2018, Datum pobytu: 10.3. - 17.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Residence Pez Gajard

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8,3 Perfektní

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Perfektní Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré, chyběla informace o poplatku za úklid při odjezdu!!!

Strava
Vlastní

Služby hotelu
Spokojenost

Sjezdovky
Skvělé

Jan Kunst, 19.03.2018, Datum pobytu: 11.3. - 15.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Trentino, Hotel: Residence Pez Gajard

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Trentino