Itálie - Capri Itálie

 • Popis

  Malebný ostrůvek Capri leží v Tyrhénském moři, respektive v Neapolském zálivu. Jako jediný z mnoha ostrovů v okolí nevznikl sopečnou činností, nýbrž byl odtržen od Sorrentského poloostrova. Tzv. modrý ostrov se rozkládá na rozloze asi 10 km2. Ostrov sám se skládá ze dvou částí - Capri a Anacapri, jenž leží ve vyšší části ostrova.

  Ostrov byl a dosud je pro svou polohu a hlavně pro svou krásu a jedinečnost vyhledávaným sídlem vyšších vrstev společnosti a umělců. Část života na ostrově Capri strávil kupříkladu švédský spisovatel Axel Munte. Jeho vila nese název San Michele a dnes je přístupná veřejnosti ve formě muzea. Na ostrově na takovéto vily a rezidence natrefíte na každém rohu. Jednu z nejznámějších - Villu Jovis - nechal postavit císař Tiberius jako své letní sídlo.

  Z vyšší poloviny ostrova se vám naskytne malebný výhled nejen na celé kouzelné panorama, ale také na Augustovy zahrady či na nádherné bílé skály Faragliony. Poblíž městečka Anacapri je také nejvyšší vrchol ostrova ? Solaro.

  Z výše uvedených informací je nesporné, že ostrov Capri se vyznačuje romantickou krásou a podmanivostí, ovšem jeho unikátnost tkví v něčem jiném - a to v tzv. azurové jeskyni. Tato jeskyně, kam z moře můžete dojet lodí v organizovaných skupinách, je to, co sem táhne turisty a zvědavce jako magnet. A opravdu, když v tmavé jeskyni zhasnou světla a vy uvidíte azurově modré moře, zatají se vám dech jedinečným zážitkem. Za výlet do věhlasné jeskyně zaplatíte sice okolo 16 euro, věřte však že se tato investice vyplatí a u srdce vás bude hřát unikátnost tohoto zážitku.

  Capri, to však není jen příroda a její krásy, ale také typická atmosféra italského venkova. Na malebném náměstíčku ve stejnojmenném městě narazíte na množství obchodů a butiků se suvenýry či jinými produkty místní výroby. Milovníci moře a vodních aktivit mohou navštívit pláže v Marina Piccola či objet celý ostrov okružní jízdou na lodi (tento zážitek vás přijde cca na 9 Euro).

  Marina di Campo

  Marina di Campo je kouzelné městečko na ostrově Elba, které se vyznačuje krásnou písečnou pláží obklopenou zelenkavými kopci. V historickém centru se můžete proplést křivolakými uličkami a zasednout do jedné z kaváren či restaurací, popřípadě se porozhlédnout v jednom z množství malých obchůdků. Ve večerních hodinách zde není nouze o procházky promenádami, noční život a zábavu. Městečko tak nabízí vše, co o letní dovolené hledá většina zájemců. Rodiny s dětmi navíc zajisté zaujme akvárium v Hotelu M2.
  Letovisko patří spíše mezi ty dražší. Je také častou destinací vyšších vrstev či celebrit.

  Fetovaia

  Další vyhledávanou lokalitou je krásné letovisko Fetovaia lákající průzračně čistým mořem, klidnou atmosférou a krásnou přírodou, které se nachází na jižním pobřeží západní části ostrova.

  Lacona

  Bohatou vegetací a množstvím nazelenalých kopců prostřídaných běloskvoucími plážemi se vyznačuje známé letovisko Lacona v jižní části ostrova. Panuje zde příjemná mezinárodní atmosféra. Místo je ideální pro dovolenou pro rodiny s dětmi.

  Marciana Marina

  Z tohoto letoviska rozprostírajícího se na severní části Elby můžete podnikat pěší výlety do příjemně vypadající obce Marciana se zříceninou hradu, odkud jezdí kabinová lanovka až na vrchol nejvyšší horky ostrova Monte Cappane. Městečko má pěkné historické centrum a promenádu.
  Z menších letovisek, která stojí za návštěvu, jmenujme například Bagnaia Lido, Cavo nebo Capoliveri .

Nejnovější recenze Itálie - Capri

Všechny recenze Itálie - Capri