Itálie - Sappada Itálie

 • Popis

  Lyžovačka v zapomenutém regionu

  Sappada je nejsevernější oblast italského regionu Veneto a sousedí s Jižním Tyrolskem a Rakouskem. Vysoko položené městečko Sappada si uchovává německy mluvící obyvatelstvo a typicky horský ráz. Spojuje několik menších a vybaveností rozličných areálů s 20 kilometry převážně červených sjezdovek. Milovníky adrenalinových sjezdů ovšem čeká lahůdka v podobě černých tratí Nazionale a Longkieren. Díky orientaci svahů na všechny světové strany můžete celý den cestovat za sluncem a shlížet na Sappadu z různých perspektiv. Dovolená s dětmi se neobejde bez návštěvy zábavního parku na sněhu Nevelandia s nafukovacími maskoty, kopcem pro sáňky a boby, kluzištěm, vláčkem, nápaditým animačním týmem a skvělou lyžařskou školou. Snowboardisté využívají volného terénu v zalesněných svazích a vydování se i ve snow parku s U-rampou a dalšími překážkami. Vyznavači bílé stopy si vychutnají 20 kilometrů tras, na kterých trénovaly světové hvězdy Maurilio De Zolt, Silvio Fauner či Pietro Piller-Cottrer. Pro začátečníky je připraven jednoduchý okruh na zimním stadionu. Z dobře značených tras pro ski-alpinismus si vyberou profíci pokořující zmrzlé vrcholy i začátečníci.

  Après-ski

  Pestrý výběr aktivit mimo sjezdovky vyplní každou dlouhou chvíli a návštěvníci ochutnávají nevídané zimní sporty. Nabídce kralují jízdy na sněžných skútrech, lezení po zamrzlých horských stěnách a vodopádech, bruslení na krytých i otevřených kluzištích, nordic walking a procházky na sněžnicích, jízda na koních zimní krajinou, sáňkařská dráha a odpočinek ve wellness. Zimní sezónu provází i několik událostí, jako je karneval na sněhu a lyžařská show. Třešničku na dortu tvoří výtečná kuchyně mísící italské a rakouské vlivy, pohodová domácká atmosféra, řezbářská tradice a stále živoucí folklór.

  Doprava

  Sappada leží nedaleko italských hranic a dostupnost z České republiky je více než dobrá. Cesta z Prahy přes Linec, Salzburg a Villach měří 700 kilometrů a zdoláte ji asi za 8 hodin. Trasa z Brna přes Vídeň a Villach zabere asi 7 hodin a ujedete 593 kilometrů. Nejbližší dálniční sjezd Carnia / Tolmezzo leží 50 kilometrů od Sappady. Slabým místem regionu je vzájemná nepropojenost středisek na lyžích a nutnost využívat vlastní automobil nebo veřejný ski bus, který je zahrnutý do ceny ski pasu. Ski bus operuje na linkách Pian dei Nidi – Monte Siera a Pian dei Nidi – Sappada 2000. Výletní vláček jezdí po trase Pian dei Nidi – Nevelandia / Col dei Mugh.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Sappada opravňuje lyžaře ke vstupu do všech areálů v regionu, ovšem neexistuje možnost rozšíření a napojení na Sella rondu a Dolomiti Superski. Návštěvníci jsou tak omezeni na 20 kilometrů tratí, které mohou zkušené lyžaře brzy omrzet. Šestidenní ski pas pro dospělého stojí 150 € a pro seniory 135 €. Děti do 6 let získávají bezplatně stejný ski pas, jako zakoupili jejich rodiče. Slevy pro skupiny žádejte na pokladnách.

  Léto v Sappadě

  Sappadu obklopují majestátní vrcholky Dolomit, zalesněné kopce a zlatavé sluneční paprsky. Region je protkán stezkami pro pěší turisty a cyklisty. Rozmáhá se i jízda na koni a rybaření na horském jezeře. Přímo v Sappadě najdete volejbalová a tenisová hřiště, plavecký bazén, golfové hřiště, minigolf, dětské parky a trampolíny. Pořádají se komentované výšlapy s místním průvodcem, hudební festivaly a koncerty a spousty akcí pro děti.

Nejnovější recenze Itálie - Sappada

Všechny recenze Itálie - Sappada