Itálie - Dolomiti Brenta (Val di Sole) Itálie

 • Popis

  Lyžařská oblast Dolomiti Brenta se nachází v regionu Trentino. Většina lyžařských středisek (Andalo, Molveno a Fai della Paganella) se rozprostírá na plošině Altopiano vyznačující se krásnou přírodou, která se nachází při úpatí pohoří Dolomiti Brenta a v pod masivem hory Monte Fausior. Oblast je vzdálená jen asi 20 kilometrů od sjezdu z dálnice.

  Nejvyšším vrcholem oblasti je hora Paganella s 2125 m.n.m. Tato sjezdařská lokalita je populární zejména u středně pokročilých lyžařů či rodin s dětmi. Zdejší areál je historickým lyžařským centrem, kde se v 50. letech pořádaly soutěže mistrů alpského lyžování. Dnes je Fai della Paganella spolu s dalšími lyžařskými středisky v okolí moderním inovovaným centrem s vynikajícími službami a kvalitním ubytováním. Kromě samotného lyžování či sjezdech na snowboardu si mohou zákazníci plně vychutnat pohodovou atmosféru areálu třeba v bazénu v Andalu, do kterého je vstup zdarma. Skipas rovněž poskytuje 20% slevu na vstup na zimní stadion. Zájemcům je k dispozici na 12 kilometrů běžeckých tratí v celé oblasti, které zaručují sport v krásné přírodě Dolomiti Brenta.

Nejnovější recenze Itálie - Dolomiti Brenta (Val di Sole)

Celkem: 10 Perfektní dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché ale čisté.

Strava
Super,velký výběr při snídani.Večeře výběr ze tří jídel.

Služby hotelu
Personáll příjemný a velice ochotný.

Sjezdovky
Kronplatz cca 15 Km.

Martina N., 27.02.2017, Datum pobytu: 19.2. - 23.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Dolomiti Brenta (Val di Sole), Hotel: Hotel Mühlenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Supr

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Supr Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme dva na pokoji pro čtyři, ale být tam 4 tak nevím kam bychom si dali věci byla tam pouze jedna skříň.Takže jsme využili horní postele.Nám stačil ale ve čtyřech by to bylo horší.Nechodili jsme z lyžování mokrý,ale i tak jsme měli věci rozvěšený na ramínku na posteli.Jinak se nám moc líbilo.Říkali jsme mu snouborďácký pokoj.Byl malý ,ale měli jsme ho jen na spaní tak jak píšu ve dvou to šlo.

Strava
Luxusní jídlo fakt supr.

Služby hotelu
Dobrý

Sjezdovky
Paráda my jsme si užili .

Jiří Kmoníček, 22.02.2017, Datum pobytu: 11.2. - 18.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Dolomiti Brenta (Val di Sole), Hotel: Casa Occhi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 10 velmi prijemna dovolenka

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
velmi prijemna dovolenka Zobrazit celou recenzi

Lubica Z., 24.01.2017, Datum pobytu: 14.1. - 21.1.2017
Oblast: Itálie Itálie, Dolomiti Brenta (Val di Sole), Hotel: Hotel Mühlenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 dovolenka bola výborná, svoje urobilo aj krásne počasie

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
dovolenka bola výborná, svoje urobilo aj krásne počasie Zobrazit celou recenzi

Ubytování
veľmi dobré ubytovanie, my sme mali priestrannú veľkú izbu, ostatné boli menšie. oceňujem bazén a saunu, ktorá bola k dispozícii

Strava
strava bola vynikajúca

Služby hotelu
ochotný personál, všetko vybavili rýchlo

Sjezdovky
lyžovali sme v stredisku Speikboden, ktorý je asi 5 km od hotela - výborné, málo ľudí, dostatok zjazdoviek, výborné služby na svahu. Je to síce menšie stredisko, ale vylyžuje sa tam človek naozaj super.

Vyskúšali sme aj stredisko Karlsberg - asi 11 km od hotela - tiež výborné, ale sympatickejší je ten Speikboden.

Boli sme jeden deň aj v najväčšom stredisku v regióne - Kronplatz (dedinka Brunick, asi 11 km od hotela) - je to obrovské stredisko s množstvom zjazdoviek - na mňa tam bolo dosť ľudí. Ale inak super

Nancy Závodská, 24.01.2017, Datum pobytu: 14.1. - 21.1.2017
Oblast: Itálie Itálie, Dolomiti Brenta (Val di Sole), Hotel: Hotel Mühlenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4 Lyžování nádherné. Ubytování strašné. Jsme skromní, ale nic horšího jsme v životě neviděli. Šok. Doporučuji jedině svobodným, bezdětným...

 • 1 Ubytování
 • 4 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Lyžování nádherné. Ubytování strašné. Jsme skromní, ale nic horšího jsme v životě neviděli. Šok.

Doporučuji jedině svobodným, bezdětným lidem, kteří neřeší děti, neřeší dostupnost nějakého obchůdku kvůli vlastnímu vaření - protože z hotelu se bez auta nikam nedostanete, což je velký problém v případě, že dorazíte během takové sněhové kalamity jako my. Hotel i rezidence je umístěna ještě nad Marillevou 1400, kde vás v husté vánici bez sněhových řetězů policie nepustí a kontroluje všechna auta, která vyjíždí nahoru do hor. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme zaplacenou rezidenci Sole Alto, která je sice součástí hotelu Sole Alto, ale vlastní ji jiný majitel, jak nám bylo řečeno. Do této rezidence se neinvestovalo již řádku let. Požadovali jsme pro 3 dospělé a 3 děti pokoj "trilo 6". Dostali jsme mezonetový pokoj. Vešli jsme se opravdu nadoraz. Nebylo tam k hnutí a o nějakém soukromí nemohla být ani řeč. Jedna pidimístnůstka s kuchyňským stolem, rozkládacím gaučíčkem (pro 2!!!), nahoře dvě různorodé rozvrzané železné postele jak z polního lazaretu s proleženýma matracema, dále jedna poschoďovka - nahoře bez jakéhokoliv zábradlí, tudíž se na ni všichni báli spát a nezbylo nám, než vyndat matraci a uložit ji do jediného volného prostoru na zem. Síla. Jsem skromná, ale nic horšího jsem v životě neviděla. Postele vrzaly každá jinak. V noci se tudíž nedalo spát, protože šlo slyšet každé otočení nocležníka. Žádné noční lampičky, jen obrovské halogenové lampy (3 kusy) v celém apartmánu, které volně svítily do prostoru. Topení hřálo na plné obrátky a nešlo ztlumit. Na radiátoru nešlo udržet ruku ani 5 vt. V pokoji jsme měli odhadem 30st. Litovali jsme, že jsme trička s kr.rukávem nechali doma. Kuchyňka zoufale vybavená - 3 hrnce, žádná pánev, žádné struhadlo, jedna vařečka, pár příborů, 6 talířů, 6 misek, 1 otvírák na konzervy, 1 otvírák na víno, 1 malá obracečka, 1 prkénko. Zoufale nám chyběla varná konvice a mikrovlnka! Kuchyňka v hrozném obitém stavu, všechno zničené, x let staré. Lednice stará, malá, rozbitý mrazák. V noci začala zničehonic hučet lednice, že dole nešlo vůbec spát. 3.den jsme psychicky nevydrželi, naukládali jsme věci z lednice za okno a úplně ji vypnuli. Jenže stejně v noci hučelo topení, které nešlo ztlumit! Nám dospělým nakonec nezbylo než spát s práškama na spaní, které jinak nepotřebujeme. Na přikrytí ošklivé totalitní režné deky - všechny stejné (zato jich tam bylo asi 15 ks), pod které jsme použili čistá obyčejná prostěradla, která jsme u nás zvyklí dávat na postele.Děti prostěradla v noci samozřejmě zkopali a spali pod zablešenýma dekama.

Strava
Vlastní. Výborná.

Služby hotelu
V rezidenci nulové. Na stránkách avizují, že je v areálu obchod s potravinama. To je pravda, žel už nikde nepíšou, že zřejmě krachuje. V obchodě měli jen toto zboží: čerstvé housky, 10 druhů těstovin, sádlo, špek, vajíčka, 15 druhů alkoholu, 2 druhy vína, 2 druhy balené vody, několik druhů drogistického zboží. Z jídla jen nějaké čok. tyčinky, jinaknic dalšího.

V ceně zájezdu byla lyžárna na uschování lyží. Ano to je pravda, žel zoufale studená a nevytopená. Kdyby teplo rozložili mezi apartmány a lyžárnu, bylo by to fajn. Takhle jsme 3. den obouvali úplně vlhké boty a 4.den nezbylo nic jiného, než je narvat pod radiátor do apartmánu, i když je přísně zakázáno brát lyž. vybavení do apartmánu.

Wifi - nulová. Prakticky neexistuje a to ani v rezidenci, ale žel ani na recepci samotného hotelu Sole Alto, který by měl mít podstatně lepší vybavení. Pokoušeli jsme se ve zmíněné recepci opakovaně připojit (kvůli podnikání, které nelze jen tak na týden hodit přes palubu), žel nám bylo sděleno, že je přetížená síť. Ať jsme to zkoušeli kdykoliv jindy nebo v jinou dobu, nepovedlo se nikdy!

Sjezdovky
Samotná oblast Marilleva - Folgarida má přes 50 km nádherných, krásně upravených sjezdovek s krásnými horskými chatami. To jediné nám bylo útěchou, když už 2 menší děti (4 a 2) i babička měly deprese ze samotného apartmánu a okolí. Doporučuji před odjezdem si ověřit, zda nejedete v termínu, kdy mají Italové také prázdniny. My se zřejmě trefili, protože byli na většině lanovek dlouhé fronty plné Italů.

Marie Čalová, 12.03.2016, Datum pobytu: 5.3. - 12.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Dolomiti Brenta (Val di Sole), Hotel: Val di Sole Marilleva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Dolomiti Brenta (Val di Sole)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622