Itálie - Piancavallo Itálie

 • Popis

  Lyžování kousek od moře

  V provincii Pordenone, na dohled Jaderského moře, leží uměle vybudované lyžařské středisko Piancavallo s 25 kilometry sjezdovek. O víkendech se sem sjíždějí Italové z jižních regionů. Všechny svahy obklopují stejnojmenné městečko a stoupají až do výšky 1865 metrů nad mořem. 80% sjezdovek nese červené označení. Začátečníci se zdokonalí na cvičných loukách a modrých sjezdovkách a pokročilí lyžaři se shromažďují na černých tratích Nazionale Alta a Sauc. Na snowboard může vyrazit celá rodina. Ve Snowboard aréně vás čeká U-rampa, boxy, slidy, zábradlí a dětský Baby Snow park připraví radostné momenty pro nejmenší snowboardisty. Běžkaři si užívají 26 kilometrů stop vedoucích přes zasněžené lesy, které hostí i závody světového poháru. Lyžařské školy se zaměřují jak na zlepšení stylu pokročilých lyžařů, tak na výuku dětí a juniorů. Atraktivitu střediska podtrhuje perfektní výhled do okolí s blýskající se hladinou Benátského zálivu na obzoru.

  Après-ski

  Volná odpoledne vyplní après-ski aktivity mimo sjezdovky. 2 sáňkařské dráhy a snow tubing přinášejí zábavu hlavně těm nejmenším. Nový multifunkční areál nabízí spousty sportovních možností pod jednou střechou, zatímco venku se vydovádíte na kluzišti, při procházkách zimní krajinou nebo při ski alpinistických výstupech na okolní vrcholky. V městečku sídlí desítka příjemných kaváren, restaurací a hospůdek a dalších 5 pohodových barů lemuje sjezdovky. Pořádají se koncerty pod širým nebem, gastronomické večery a lyžařské show.

  Doprava

  Piancavallo leží stranou od středisek s masivním turistickým ruchem, proto si užijete klidnější dovolenou s téměř neexistujícími frontami. Daní za pohodu na svazích je větší vzdálenost střediska z České republiky. Z Prahy se dostanete do Julských Alp na hranicích Itálie, Slovinska a Rakouska za 8 a půl hodiny a ujedete 738 kilometrů. Cesta z Brna přes Vídeň, Graz a Villach trvá okolo 8 hodin a měří 657 kilometrů. Skibusy jsou pro majitele platných ski pasů zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Piancavallo je ideální pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Platí na 25 kilometrech svahů a ve volném terénu v okolí. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 166 € pro dospělé, 145 € pro seniory nad 65 let, 125 € pro juniory do 18 let. Děti do 9 let a senioři nad 75 let brázdí svahy Piancavalla zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Zvýhodněné ceny čekají na skupiny a lyžařské zájezdy. Rozšířený ski pas s platností v 5 střediscích Piancavallo, Tarvisio, Ravascletto - Zoncolan, Kanin a Forni di Sopra rozšiřuje nabídku na 131 kilometrů svahů.

  Léto v Julských Alpách

  Léto pod alpskými velikány na rakousko-slovinsko-italských hranicích slibuje nezapomenutelnou dovolenou s rodinou i s přáteli. Zalesněné kopce, rozkvetlé horské louky s pasoucími se stády ovcí a skalnaté stěny křižují stezky pro pěší i návštěvníky na horských kolech. Několikadenní pochody po značených trasách Alpe Adria Trail, Via Alpina, Friulian Dolomites Trail a Alta Via Forni di Sopra zavedou turisty třeba až k Jaderskému moři. Cyklostezky směřují k zajímavým místům, jako jsou vyhlídky, průzračná jezera, hluboké kaňony, autentické vesničky, ekomuzea a farmy. Dovolenou zpestří vyjížďka se psím spřežením, horolezectví, jízda na kanoe, kajaku a plachetnici, windsurfing a minigolf.

Nejnovější recenze Itálie - Piancavallo

Celkem: 9,8 Dovolenou bych hodnotila na 100%. Příští rok se na místo vracíme!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolenou bych hodnotila na 100%. Příští rok se na místo vracíme! Zobrazit celou recenzi

Kateřina Večeřová, 16.03.2015, Datum pobytu: 8.3. - 12.3.2015
Oblast: Itálie Itálie, Piancavallo, Hotel: 1301 Inn

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 pobyt splnil naše očekávání

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
pobyt splnil naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Strava
výborná

Služby hotelu
standardní

Sjezdovky
výhodná poloha u sjezdovky

Libor Pikna, 04.03.2013, Datum pobytu: 24.2. - 28.2.2013
Oblast: Itálie Itálie, Piancavallo, Hotel: Sporthotel di Piancavallo

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Piancavallo