Itálie - Penia, Campitello Itálie

 • Popis

  Středisko pod dvoutisícovkami

  Městečka Penia a Campitello patří k tradičním italským zimním lokalitám na samém konci věhlasného údolí Val di Fassa. Nad nimi se tyčí více než dvoutisícové vrcholky Col Rodella, Belvedere, Sass Pordoi a v dálce spatříte i dominantní ledovec Marmolada. Se svými 120 kilometry sjezdovek a 53 vleky tvoří Penia a Campitello velkou část oblasti Dolomiti Superski a zároveň jsou napojeny na světově proslulou Sella Rondu. Na sjezdovkách převažuje červené označení, ale najdou se i mírné modré louky a vyzývavé černé kopce. 4 snowparky v okolí nabízejí kvalitní zázemí pro začátečníky i náročné krotitele prken. Jsou vybaveny boardercrossovými dráhami, big air jumpy, U-rampou, raily a boxy. Běžkaři si budou vychutnávat stejné výhledy na Dolomity jako lyžaři. Stopy vedou ve výšce 2100 metrů nad mořem, kam vás dopraví pohodlná lanovka. V údolí Val di Fassa se pak proplétá dalších 50 kilometrů okruhů všech náročností včetně části proslulé tratě Marcialonga. Největší výběr bezpečných volných terénů se nachází pod vrcholkem Sass Pordoi. Dětem se věnují instruktoři a jejich maskoti v lyžařských školičkách. První obloučky prožívají malí návštěvníci na cvičných loukách plných překážek, branek, kolotočů a pohádkových postav.

  Après-ski

  Restaurace s velkým výběrem místních specialit se předhánějí s programem pro návštěvníky. Jedny chystají zážitková a degustační menu, jiné vsázejí na večery se živou hudbou. Zábava po setmění pokračuje na diskotékách a v barech. Relaxaci nabízí spa centrum v nedalekém Pozza di Fassa a welness při plaveckém bazénu v Canazei. Milovníci rozličných zimních sportů si nesmí nechat ujít snowtubing, telemark, zimní pěší turistiku, rogalo a tandemové seskoky paraglidingu. V rámci indoor aktivit si zahrajte squash a bowling nebo zajděte do posilovny.

  Doprava

  Penia a Campitello leží v údolí Val di Fassa v Dolomitech. Při cestě z Prahy pojedete přes Mnichov a Innsbruck. Urazíte 688 kilometrů a strávíte asi 7 a půl hodiny za volantem. Trasa z Brna v délce 716 kilometrů vede přes Salzburg a Innsbruck a zdoláte ji za více než 8 hodin. Posledních 50 kilometrů po dobře udržované horské silnici je dobře sjízdných i bez zimních řetězů. Dolní stanice lanovek obsluhuje pravidelná linka ski busu a do městeček v okolí se dostanete i rychlejším taxíkem. Ten využívají návštěvníci dychtiví nočního života v Canazei. Místní doprava je zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val di Fassa platí na 235 kilometrech sjezdovek perfektně propojených s městečky Penia a Campitello. Šestidenní permanentka stojí 259 € pro dospělé, 182 € pro juniory do 16 let a 233 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů s vícedenním ski pasem zdarma. Slevy pro rodiny s více než 2 dětmi dostanete na pokladnách. Přenosnou permanentku mohou využít rodiče dítěte do 3 let. Bodové jízdenky jsou k dispozici běžkařům, ski alpinistům a pěším turistům. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski platí neomezeně ve 12 areálech Val di Fassa a Val di Fiemme včetně lyžařského safari Sella Ronda.

  Letní dobrodružství v Penii a Campitellu

  Údolí Val di Fassa připravuje bohatý program pro letní návštěvníky, ať už cestujete za sportovními zážitky, za poznáním kulturních tradic nebo za vynikající kuchyní. Stezky pro pěší a horolezecké chodníky v létě vítají stovky dobrodruhů. Výstup do vyšších poloh vám usnadní lanovka s letním provozem. Značené trasy vedou okolo horských jezer, strmých skal, skrze hluboké lesy a přes provoněné louky. Díky přehledné mapě si vyberete okruh dle délky a náročnosti. Po cestě si odpočiňte v jedné z horských chat, osvěžte se pivem z rodinných pivovarů a ochutnejte místní speciality. Cyklisté na horských kolech si při pokoření vrcholů Dolomit vyzkoušejí svou fyzičku. Méně náročné okruhy lemují údolí z obou stran. Downhill trasy připravuje městečko Belvedere. Způsoby a život starousedlíků pochopíte v Ladinském muzeu a Institut ladinské kultury zase pořádá hudební festivaly pod širým nebem.

Nejnovější recenze Itálie - Penia, Campitello

Všechny recenze Itálie - Penia, Campitello