Itálie - Paganella Itálie

 • Popis

  Rodinný areál Paganella

  Jedno z nejprogresivnějších italských středisek Paganella se tyčí na skalním masivu nad údolím Etschtal. Jeho centrum tvoří vesničky Fai, Molveno a Andalo. Nad nimi se proplétá 50 kilometrů lehkých až středně těžkých tratí. Sjezdovky obepínají masiv ze všech stran a díky tomu může lyžař celý den cestovat za sluncem či kvalitnějším sněhem. Sjezdovka Olimpica dosahuje délky 5,2 kilometru a převýšení 1095 metrů. Neprudší svah Olimpionica 2 pravidelně hostí norskou a americkou lyžařskou reprezentaci připravující se na další sezónu. Z vyhlídky na vrcholu Paganelly shlédnete na hladinu jezera Garda a na horské masivy Monte Bondone a Brenta. Krásná panoramata doprovází lyžaře v horních úsecích sjezdovek před tím, než se zanoří do zalesněných pasáží. Snowpark Paganella Silver Park se hodí se svými slidy a jumpy spíše pro začátečníky a mírně pokročilé borce na prknech. Za hlubokým sněhem se vydejte do kontrolované oblasti Gipfel - Malga Terlago. Běžkaři mohou otestovat dva upravované okruhy ve Fai (3 kilometry) a v Andalu (5 kilometrů). Stopa Andalo Girolago s osvětlením nabízí i večerní projížďky na běžkách.

  Après-ski

  Bohaté vyžití mimo sjezdovky zpestřuje dovolenkový program. Moderní vodní a relaxační svět v Andalu AcquaIN připravuje vodní hrátky pro nejmenší i odpočinkové aktivity pro dospělé. V novém Winter Parku v Andalu vyzkoušíte snowtubing a sáňkařskou dráhu. Romantické procházky podél jezera a starobylými uličkami vesniček v údolí přinesou nezapomenutelné momenty a zábavu s přáteli si užijete v barech a restauracích s vynikající kuchyní. Velkolepý pohled do okolí se vám otevře z rozhledny na vrcholu Paganelly, ať už sem dorazíte po značené pěší trase nebo pohodlnou lanovkou. Hladina adrenalinu v krvi stoupá při projížďce na sněžném skútru a při paraglidingu. Indoor sportům kraluje squash, tenis, lezecká stěna, kulečník a plavání. Dětské atrakce naleznete v centru Bimbolandia.

  Doprava

  Pohodlná cesta z České republiky a pouze 20 kilometrová jízda po horských silnicích po sjezdu z brennerské dálnice zvýhodňuje středisko oproti italským konkurentům. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 722 kilometrů a trvá asi 7 hodin. Z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner ujedete 785 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 a půl hodiny. Místní ski busová linka Cavedago - Fai della Paganella - Andalo – Molveno sváží lyžaře k dolní stanici lanovky v pravidelných intervalech a je zdarma pro držitele platných ski pasů. Meziměstskými linkami Andalo - Marilleva - Tonale a Andalo - Folgarida - Madonna di Campiglio cestují majitelé rozšířených ski pasů také bezplatně.

  Kolik to stojí?

  Se ski pasem Paganella ochutnáte 50 kilometrů sjezdovek proplétajících se nad údolím Etschtal. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 195 € pro dospělé, 98 € pro děti do 8 let, 137 € pro juniory do 16 let a 176 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let v doprovodu jednoho z rodičů dostanou ski pas zdarma. Skupiny nad 20 osob mohou žádat slevu přímo na pokladnách. Rozšířený ski pas Combi zahrnuje jeden den v areálech oblasti Super Skirama, avšak všech 8 středisek Val di Sole leží minimálně hodinu jízdy autem od Paganelly.

  Léto u bran národního parku

  Vrchol Paganella ční do výšky 2 125 metrů nad mořem a dominantně shlíží na údolí Etschal a brennerskou dálnici. V létě se stává rájem pro horolezce, kteří s vervou pokořují stěny Paganelly a sousedních hor. Náhorní plošinu křižují stezky pro pěší turisty a cyklisty na horských kolech. Procházejí panenskou přírodou Národního parku Adamello Brenta, okolo průzračných jezer, rozkvetlých luk a strmých skal. Vyznavači adrenalinových sjezdů nesmí opomenout návštěvu Aree Bike Parku. Romantická vesnička Molveno leží na břehu jezera, kde se v létě objevují příjemné pláže a dětská hřiště. Mezery v pestrém sportovním programu vyplní trasy pro kolečkové brusle, vyjížďky na koni, kulturní akce pod širým nebem a degustační menu místních restaurací. Wellness a relaxaci si dopřejte ve vodním světě AcquaIn. O nejmenší návštěvníky se postarají učitelky ve školičce Biancaneve Kinderheim.

Nejnovější recenze Itálie - Paganella

Celkem: 9,6 Super dovolená a lyžování.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super dovolená a lyžování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj menší, ale vše perfektní.

Strava
Super. Velký výběr, všeho dostatek, voda ke každému jídlu zdarma a dle potřeby.

Služby hotelu
Vše v naprostém pořádku. Pouze komunikace byla zábavná. Skoro nikdo nemluvil anglicky, ale společně s velmi milým a ochotným personálem jsme to vždy zvládli.

Sjezdovky
Menší středisko, ale sjezdovky fantasticky upravené a skoro pořád poloprázdné. Úžasné.

Josef H., 09.04.2017, Datum pobytu: 4.3. - 8.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Andalo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,6 super

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Strava
jedinečná

Služby hotelu
dobré - nechápem jen proč nebyla hotelem zpřístúpěna wifi

Sjezdovky
super

Lucie Mašková, 05.04.2017, Datum pobytu: 28.3. - 1.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Pian Castello

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Krásná dovolená, v klidu a pohodě...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, v klidu a pohodě... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté a útulné pokoje, jen topení na vysušení oblečení a botů chybělo.

Strava
Výborné jídlo, rozmanitost, velmi chutné.

Služby hotelu
Příjemný personál.

Sjezdovky
Výborně upravené svahy, příjemný personál na svahu i v občerstveních a restauracích.

Andrea, 04.04.2017, Datum pobytu: 24.3. - 28.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Pian Castello

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Vše splnilo naše očekávání, hotel pěkný, čistý. Vybavení odpovídalo informacím z katalogu. Černý puntík jen pro obsluhu v restauraci -...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše splnilo naše očekávání, hotel pěkný, čistý. Vybavení odpovídalo informacím z katalogu. Černý puntík jen pro obsluhu v restauraci - viz. Strava. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Voňavý pokoj, výměna ručníků k dispozici denně, vždy pěkně ustláno. Výtah do všech pater výhodou.

Strava
Polopenze bohatá, možnost výběru dostatečná. Scházelo nám jen tmavé pečivo. Večeře začínala až v 19:30, což vzhledem k rodinám s dětmi není zrovna ideální. Čekací doba u večeře - 45 minut u jídla objednaného den předem bylo zarážející, přičemž jsme si nemohli nevšimnout, že Italsky mluvící hosté byli obslouženi mnohem rychleji, i když ke svému stolu usedli později než my. Po důrazném upozornění obsluhy na tento stav nám byl odměnou nucený a kyselý úsměv obsluhující servírky po zbytek pobytu.

Služby hotelu
Lyžárna bez vysoušeče bot přístupná z hotelové chodby i z venkovních prostor, k dispozici pingpongový stůl a stolní fotbal, avšak také venku pod střechou.

Pláž
Zimní dovolená s lyžováním v nedalekém středisku Paganella. Skibus zastavoval cca 40m od hotelu. Spokojenost.

Eduard P., 28.03.2017, Datum pobytu: 11.3. - 18.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Europa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 velká spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
velká spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi dobré

Strava
strava výtečná ,velký výběr jídel naprostá spokojenost

Služby hotelu
skvělé

Sjezdovky
super upravené na dané podmínky a počasí

Marek Cingroš, 24.03.2017, Datum pobytu: 16.3. - 20.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Pian Castello

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Paganella

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622