Itálie - Paganella Itálie

 • Popis

  Rodinný areál Paganella

  Jedno z nejprogresivnějších italských středisek Paganella se tyčí na skalním masivu nad údolím Etschtal. Jeho centrum tvoří vesničky Fai, Molveno a Andalo. Nad nimi se proplétá 50 kilometrů lehkých až středně těžkých tratí. Sjezdovky obepínají masiv ze všech stran a díky tomu může lyžař celý den cestovat za sluncem či kvalitnějším sněhem. Sjezdovka Olimpica dosahuje délky 5,2 kilometru a převýšení 1095 metrů. Neprudší svah Olimpionica 2 pravidelně hostí norskou a americkou lyžařskou reprezentaci připravující se na další sezónu. Z vyhlídky na vrcholu Paganelly shlédnete na hladinu jezera Garda a na horské masivy Monte Bondone a Brenta. Krásná panoramata doprovází lyžaře v horních úsecích sjezdovek před tím, než se zanoří do zalesněných pasáží. Snowpark Paganella Silver Park se hodí se svými slidy a jumpy spíše pro začátečníky a mírně pokročilé borce na prknech. Za hlubokým sněhem se vydejte do kontrolované oblasti Gipfel - Malga Terlago. Běžkaři mohou otestovat dva upravované okruhy ve Fai (3 kilometry) a v Andalu (5 kilometrů). Stopa Andalo Girolago s osvětlením nabízí i večerní projížďky na běžkách.

  Après-ski

  Bohaté vyžití mimo sjezdovky zpestřuje dovolenkový program. Moderní vodní a relaxační svět v Andalu AcquaIN připravuje vodní hrátky pro nejmenší i odpočinkové aktivity pro dospělé. V novém Winter Parku v Andalu vyzkoušíte snowtubing a sáňkařskou dráhu. Romantické procházky podél jezera a starobylými uličkami vesniček v údolí přinesou nezapomenutelné momenty a zábavu s přáteli si užijete v barech a restauracích s vynikající kuchyní. Velkolepý pohled do okolí se vám otevře z rozhledny na vrcholu Paganelly, ať už sem dorazíte po značené pěší trase nebo pohodlnou lanovkou. Hladina adrenalinu v krvi stoupá při projížďce na sněžném skútru a při paraglidingu. Indoor sportům kraluje squash, tenis, lezecká stěna, kulečník a plavání. Dětské atrakce naleznete v centru Bimbolandia.

  Doprava

  Pohodlná cesta z České republiky a pouze 20 kilometrová jízda po horských silnicích po sjezdu z brennerské dálnice zvýhodňuje středisko oproti italským konkurentům. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 722 kilometrů a trvá asi 7 hodin. Z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner ujedete 785 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 a půl hodiny. Místní ski busová linka Cavedago - Fai della Paganella - Andalo – Molveno sváží lyžaře k dolní stanici lanovky v pravidelných intervalech a je zdarma pro držitele platných ski pasů. Meziměstskými linkami Andalo - Marilleva - Tonale a Andalo - Folgarida - Madonna di Campiglio cestují majitelé rozšířených ski pasů také bezplatně.

  Kolik to stojí?

  Se ski pasem Paganella ochutnáte 50 kilometrů sjezdovek proplétajících se nad údolím Etschtal. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 195 € pro dospělé, 98 € pro děti do 8 let, 137 € pro juniory do 16 let a 176 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let v doprovodu jednoho z rodičů dostanou ski pas zdarma. Skupiny nad 20 osob mohou žádat slevu přímo na pokladnách. Rozšířený ski pas Combi zahrnuje jeden den v areálech oblasti Super Skirama, avšak všech 8 středisek Val di Sole leží minimálně hodinu jízdy autem od Paganelly.

  Léto u bran národního parku

  Vrchol Paganella ční do výšky 2 125 metrů nad mořem a dominantně shlíží na údolí Etschal a brennerskou dálnici. V létě se stává rájem pro horolezce, kteří s vervou pokořují stěny Paganelly a sousedních hor. Náhorní plošinu křižují stezky pro pěší turisty a cyklisty na horských kolech. Procházejí panenskou přírodou Národního parku Adamello Brenta, okolo průzračných jezer, rozkvetlých luk a strmých skal. Vyznavači adrenalinových sjezdů nesmí opomenout návštěvu Aree Bike Parku. Romantická vesnička Molveno leží na břehu jezera, kde se v létě objevují příjemné pláže a dětská hřiště. Mezery v pestrém sportovním programu vyplní trasy pro kolečkové brusle, vyjížďky na koni, kulturní akce pod širým nebem a degustační menu místních restaurací. Wellness a relaxaci si dopřejte ve vodním světě AcquaIn. O nejmenší návštěvníky se postarají učitelky ve školičce Biancaneve Kinderheim.

Nejnovější recenze Itálie - Paganella

Celkem: 10 Nejlepší dovolená za celý můj život

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Nejlepší dovolená za celý můj život Zobrazit celou recenzi

Ubytování
luxus

Strava
zážitková gastronomie.pecka

Služby hotelu
výborné

Sjezdovky
dobré

Adriana Hartman Augustinová, 15.01.2018, Datum pobytu: 7.1. - 11.1.2018
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Nádhera

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Nádhera Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé, pouze v pokojích byla zima, hotel dosud nebyl vytopen...

Strava
Skvělé

Služby hotelu
Na úrovni, pouze hotel nemá lyžárnu (lyže a boty v nevytápěné garáži)

Sjezdovky
Úžasné

Přemysl Burian, 04.01.2018, Datum pobytu: 15.12. - 19.12.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Pian Castello

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8,2 V Paganelle se nám líbilo, byli jsme spokojeni s polohou hotelu, kde stačilo jen přejít přes parkoviště a člověk byl na sjezdovce. Pro...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V Paganelle se nám líbilo, byli jsme spokojeni s polohou hotelu, kde stačilo jen přejít přes parkoviště a člověk byl na sjezdovce. Pro nenáročné klienty doporučujeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prvně nám hotel nabídl pokoj číslo 29, což byla holá katastrofa. Ani v nejmenším se to nerovnalo kategorii 3*. Nicméně jsem nelenila a s otázkou, jestli nám byl nabídnut ten uplně nejhorší pokoj v hotelu jsem šla na recepci. První dojem z pokoje byl "pokoj na lyžáku", místo postele 2 rozkládací lehátka s matrací, popraskané stěny na pokoji, neuvěřitelně malý pokoj.

Naštěstí bylo volno a pokoj nám vyměnili za normální. Takže ve finále spokojenost.

Strava
Snídaně průměrná- pečivo, šunka, sýr, croissanty, jogurt, kávovar. Nenadchne, neurazí. Večeře servírované 3 chodové menu, vynikající, zde není co vytknout. Každý večer si host mohl vybrat jídlo na druhý den, na večeři (menu v italštině :) ) Takže občas překvapení..

Petra Svobodová, 02.01.2018, Datum pobytu: 26.12. - 29.12.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Paganella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Super dovolená a lyžování.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super dovolená a lyžování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj menší, ale vše perfektní.

Strava
Super. Velký výběr, všeho dostatek, voda ke každému jídlu zdarma a dle potřeby.

Služby hotelu
Vše v naprostém pořádku. Pouze komunikace byla zábavná. Skoro nikdo nemluvil anglicky, ale společně s velmi milým a ochotným personálem jsme to vždy zvládli.

Sjezdovky
Menší středisko, ale sjezdovky fantasticky upravené a skoro pořád poloprázdné. Úžasné.

Josef H., 11.04.2017, Datum pobytu: 5.3. - 9.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Andalo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,6 super

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Strava
jedinečná

Služby hotelu
dobré - nechápem jen proč nebyla hotelem zpřístúpěna wifi

Sjezdovky
super

Lucie Mašková, 06.04.2017, Datum pobytu: 29.3. - 2.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Pian Castello

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Paganella

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622