Itálie - Paganella Itálie

 • Popis

  Rodinný areál Paganella

  Jedno z nejprogresivnějších italských středisek Paganella se tyčí na skalním masivu nad údolím Etschtal. Jeho centrum tvoří vesničky Fai, Molveno a Andalo. Nad nimi se proplétá 50 kilometrů lehkých až středně těžkých tratí. Sjezdovky obepínají masiv ze všech stran a díky tomu může lyžař celý den cestovat za sluncem či kvalitnějším sněhem. Sjezdovka Olimpica dosahuje délky 5,2 kilometru a převýšení 1095 metrů. Neprudší svah Olimpionica 2 pravidelně hostí norskou a americkou lyžařskou reprezentaci připravující se na další sezónu. Z vyhlídky na vrcholu Paganelly shlédnete na hladinu jezera Garda a na horské masivy Monte Bondone a Brenta. Krásná panoramata doprovází lyžaře v horních úsecích sjezdovek před tím, než se zanoří do zalesněných pasáží. Snowpark Paganella Silver Park se hodí se svými slidy a jumpy spíše pro začátečníky a mírně pokročilé borce na prknech. Za hlubokým sněhem se vydejte do kontrolované oblasti Gipfel - Malga Terlago. Běžkaři mohou otestovat dva upravované okruhy ve Fai (3 kilometry) a v Andalu (5 kilometrů). Stopa Andalo Girolago s osvětlením nabízí i večerní projížďky na běžkách.

  Après-ski

  Bohaté vyžití mimo sjezdovky zpestřuje dovolenkový program. Moderní vodní a relaxační svět v Andalu AcquaIN připravuje vodní hrátky pro nejmenší i odpočinkové aktivity pro dospělé. V novém Winter Parku v Andalu vyzkoušíte snowtubing a sáňkařskou dráhu. Romantické procházky podél jezera a starobylými uličkami vesniček v údolí přinesou nezapomenutelné momenty a zábavu s přáteli si užijete v barech a restauracích s vynikající kuchyní. Velkolepý pohled do okolí se vám otevře z rozhledny na vrcholu Paganelly, ať už sem dorazíte po značené pěší trase nebo pohodlnou lanovkou. Hladina adrenalinu v krvi stoupá při projížďce na sněžném skútru a při paraglidingu. Indoor sportům kraluje squash, tenis, lezecká stěna, kulečník a plavání. Dětské atrakce naleznete v centru Bimbolandia.

  Doprava

  Pohodlná cesta z České republiky a pouze 20 kilometrová jízda po horských silnicích po sjezdu z brennerské dálnice zvýhodňuje středisko oproti italským konkurentům. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 722 kilometrů a trvá asi 7 hodin. Z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner ujedete 785 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 a půl hodiny. Místní ski busová linka Cavedago - Fai della Paganella - Andalo – Molveno sváží lyžaře k dolní stanici lanovky v pravidelných intervalech a je zdarma pro držitele platných ski pasů. Meziměstskými linkami Andalo - Marilleva - Tonale a Andalo - Folgarida - Madonna di Campiglio cestují majitelé rozšířených ski pasů také bezplatně.

  Kolik to stojí?

  Se ski pasem Paganella ochutnáte 50 kilometrů sjezdovek proplétajících se nad údolím Etschtal. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 195 € pro dospělé, 98 € pro děti do 8 let, 137 € pro juniory do 16 let a 176 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let v doprovodu jednoho z rodičů dostanou ski pas zdarma. Skupiny nad 20 osob mohou žádat slevu přímo na pokladnách. Rozšířený ski pas Combi zahrnuje jeden den v areálech oblasti Super Skirama, avšak všech 8 středisek Val di Sole leží minimálně hodinu jízdy autem od Paganelly.

  Léto u bran národního parku

  Vrchol Paganella ční do výšky 2 125 metrů nad mořem a dominantně shlíží na údolí Etschal a brennerskou dálnici. V létě se stává rájem pro horolezce, kteří s vervou pokořují stěny Paganelly a sousedních hor. Náhorní plošinu křižují stezky pro pěší turisty a cyklisty na horských kolech. Procházejí panenskou přírodou Národního parku Adamello Brenta, okolo průzračných jezer, rozkvetlých luk a strmých skal. Vyznavači adrenalinových sjezdů nesmí opomenout návštěvu Aree Bike Parku. Romantická vesnička Molveno leží na břehu jezera, kde se v létě objevují příjemné pláže a dětská hřiště. Mezery v pestrém sportovním programu vyplní trasy pro kolečkové brusle, vyjížďky na koni, kulturní akce pod širým nebem a degustační menu místních restaurací. Wellness a relaxaci si dopřejte ve vodním světě AcquaIn. O nejmenší návštěvníky se postarají učitelky ve školičce Biancaneve Kinderheim.

Nejnovější recenze Itálie - Paganella

Celkem: 9,8 Skvělá destinace a velmi příjemné přijetí.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá destinace a velmi příjemné přijetí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čísté a dobře připravené.

Strava
Strava vlastní

Pláž
Horské tůry a překrasné výhledy na Dolomity

Zdeňka Polehňová, 10.07.2018, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Rezidence Casa Elisabeth

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Krásné prostředí, upravený park u jezera, celkově velmi příjemná lokalita.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásné prostředí, upravený park u jezera, celkově velmi příjemná lokalita. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rozlehlý pokoj, prostorná terasa, perfektní vybavenost, kousek od centra i jezera. Super.

Strava
Hotel bez stravy. Pizza v nedaleké pizzerii skvělá, ceny přiměřené.

Služby hotelu
Slevová karta Molveno kart, využívali jsme slevy na lanovky a na lodičky na jezeře.

Pláž
V době naší návštěvy bylo jezero studené, ale voda čistá a nádherně zabarvená do modra.

Josef R., 09.07.2018, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Rezidence Betulla

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Nádherná poloha objektu - výhled na jezero i na typické dolomitské štíty. Ve skutečnosti bylo všechno lepší než jsme očekávali.

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná poloha objektu - výhled na jezero i na typické dolomitské štíty. Ve skutečnosti bylo všechno lepší než jsme očekávali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Sympatičtí majitelé, hezky zařízený celý objekt, všude čisto, balkony s muškáty, zahrada s lehátky, které jsme nevyzkoušeli, chodili jsme na túry v krásné přírodě.

Strava
Snídaně jsme připravovali v plně vybavené kuchyňce, přes den jsme improvizovali - v každé horské salaši dostanete něco na zub, večer pizza nebo jídlo z vlastních zdrojů.

Služby hotelu
V našem apartmánku jsme byli spokojení, byli jsme mile přivítáni i s pejskem.

Pláž
Pláž u jezera jsme nevyužili, pejsek tam nesměl, ale obešli jsme celé jezero pěšky a narazili na několik malých plážiček. V našem termínu byla voda ještě dost studená.

Eliška, 19.06.2018, Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Rezidence Alpenrose (Molveno)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Skvělá dovolená asi sem vrátíme.

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená asi sem vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj prostorný moderní.Úklid pokoje probíhal denně.

Strava
Strava na vysoké úrovni.Pokrmy krásně naservírované.Občas se kuchaři nezdařilo např připálený sýr nebo špatně propečené maso.

Služby hotelu
Služby byly vynikající. Příjemný personál.

Pláž
Pláž zde nebyla.

Jaroslava Živná, 10.04.2018, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 10 skvělé

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
skvělé

Strava
skvělé

Služby hotelu
skvělé

Sjezdovky
skvělé

Monika M., 29.03.2018, Datum pobytu: 18.3. - 25.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Paganella, Hotel: Europa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Paganella