Itálie - Val di Fassa e Carezza Itálie

 • Popis

  Pestrá lyžařská paleta centrálních Dolomit

  Val di Fassa e Carezza se táhne pod nejvyššími horskými štíty centrálních Dolomit. Z vesniček v údolí se zdvihají ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Největší areál Belvedere / Col Rodella je přímo napojený na 500 kilometrové lyžařské safari Sella Ronda s neskutečně dlouhými trasami. Ostatní střediska mají spíše rodinný charakter, pohodovou atmosféru a svahy nepřeplněné skupinami turistů. Celkem 126 kilometrů sjezdových tratí Val di Fassa nabízí pestré lyžařské možnosti od dlouhých sjezdů do údolí přes sportovní červené po strmé černé padáky s převýšením okolo 700 metrů na 4 kilometrech. Investice do snowparků v posledních letech přinesly nové boardercrossové dráhy, quaterpipe, skoky a slidy na úrovni světových závodů. Rozsáhlá nabídka volných terénů zahrnuje špičkové adrenalinové sjezdy ze Sass Pordoi a perfektně značené ski alpinistické výstupy. Běžkařský svět každoročně plánuje důmyslné trasy s napojením na proslulou závodní stopu Marcialonga procházející Val di Fassa a Val di Fiemme. Dvoukilometrový vysokohorský okruh Alba Ciampac leží ve výšce nad 2000 metry nad mořem a chystá běžkařům unikátní výhledy na okolní horské masivy.

  Après-ski

  Atraktivnímu vyžití mimo zasněžené svahy vévodí sáňkařské dráhy Schwarzseerodelbahn a Welschnofen s denním i nočním provozem. Na zimní turistické mapě je zaznačeno 30 kilometrů pěších stezek k pohádkovým horským chatám, napříč údolím i s naučným charakterem, např. stezka Friedricha Augusta. Dobrodružství zažijete při vyjížďce se psím spřežením, při tandemovém paraglidingu nebo na rogalu. V rámci ski pasu získáte vstupné zdarma na bruslařský rynk a noční lyžování. Ztuhlým svalům dopřejte relaxaci v krytém plaveckém bazénu nebo v lázních se soláriem, saunou a masážemi. Večer zakončete posezením v příjemné hospůdce, tancem na diskotéce nebo zábavou na bowlingové dráze.

  Doprava

  Na cestu z České republiky do Val di Fassa počítejte s více než 7 hodinami za volantem. Z Prahy přes Mnichov a Brenner ujedete 701 kilometrů, z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 765 kilometrů. Posledních 50 kilometrů po klikatých horských silnicích dokáže pořádně unavit z cesty vykoukané oči. Odměnou za dlouhou jízdu bude perfektní lyžařské vyžití, široký výběr ubytování a přívětivá horská atmosféra. Jednotlivá střediska Val di Fassa dobře propojují bezplatné ski busy v pravidelných intervalech a doplňují propletené lyžařské safari.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val di Fassa e Carezza je platný v areálech Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga, Passo Fedaia a na 3 samostatných vlecích a 1 sedačce v údolí. Šestidenní permanentka stojí 259 € pro dospělé, 182 € pro juniory do 16 let a 233 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů s vícedenním ski pasem zdarma. Slevy pro rodiny s více než 2 dětmi dostanete na pokladnách. Přenosnou permanentku mohou využít rodiče dítěte do 3 let. Bodové jízdenky jsou k dispozici běžkařům, ski alpinistům a pěším turistům. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski platí neomezeně ve 12 areálech Val di Fassa a Val di Fiemme včetně lyžařského safari Sella Ronda.

  Léto pod dolomitskými vrchy

  Údolí Val di Fassa oplývá množstvím pověstí a pohádek o bytostech žijících v srdcích hor nebo v hlubokých horských jezerech. Bájní skřítci, strašidla a čarodějnice pojmenovali některé dolomitské vrcholky a odpradávna doprovází místní obyvatele na jejich cestě životem. Chrání krásnou přírodu a prostředí jako stvořené pro sport i relaxaci. Hluboké lesy a zelené louky křižují stezky pro pěší, cyklisty a horolezce. Značené okruhy jsou přizpůsobeny pro jednotlivé věkové a výkonnostní kategorie. Do hor se můžete vydat s průvodcem a dozvědět se zajímavosti z historie i současné ladinské kultury, stále živé kultury obyvatel Dolomit. Teplota vody v horských jezerech se pohybuje od 15°C do 25°C a přináší osvěžení v horkých letních dnech. O kulturní program v údolí se stará Ladin Museum, Institut ladinské kultury a hudební festivaly pořádané vesničkami Trentino a Canazei. Koncerty doprovázejí ochutnávky místních specialit a piva z rodinných pivovarů.

Nejnovější recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza

Celkem: 9,2 Příjemná a krásná dovolená přesně podle gusta, které jsme si naplánovali.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná a krásná dovolená přesně podle gusta, které jsme si naplánovali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné, nic nám nechybělo.

Strava
Italská kuchyně byla fantastická, překvapil nás výběr z více druhů jídel na večeři, ale zůstali jsme u jejich "tradicione trentino" a musíme říct, že jsme se do italské kuchyně ještě víc zamilovali.

Služby hotelu
Sauny, výřivky, ochlazovací sprchy prostě všechno super. Na odreagování ideální.

Jaromír H., 03.09.2019, Datum pobytu: 25.8. - 31.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Schloss Hotel & Club Dolomiti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Na poslední chvíli změna hotelu z důvodu údajného posunutí sezony. Skutečný důvod byl obsazení objednaného a vyzkoušeného hotelu jinou...

 • 2 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Na poslední chvíli změna hotelu z důvodu údajného posunutí sezony. Skutečný důvod byl obsazení objednaného a vyzkoušeného hotelu jinou skupinou. Nabídnuté náhradní ubytování rozhodně neodpovídalo umístěním ani pokoji. Např. mini pokoj bez stolu a židlí . Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava výborná

Michal, 09.08.2019, Datum pobytu: 29.7. - 5.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Schloss Hotel & Club Dolomiti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 super

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, bez výhrad

Strava
Trochu chaos při snídaních, nedostatečně rychlé doplňování, fronty. Večeře chutné, menší porce.

Služby hotelu
příjemné

Sjezdovky
Vzhledem k vysokým denním teplotám, super.

Miroslav K., 01.04.2019, Datum pobytu: 22.3. - 26.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Arnica (Falcade)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Vynikající lyžařský zájezd.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vynikající lyžařský zájezd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel krásný, pokoje prostorné, čisté, i nám uklízeli pokoj. Teplota byla na spaní vyšší, ale určitě lepší, než kdyby nám byla zima. Jen jsem na spaní zvyklá spát při nižší teplotě.

Strava
Vynikající hlavně ty snídaně bohaté, stále doplňovali jídlo, každý si přišel na to co má rád.

Služby hotelu
Tady mám trochu výhrady. Asi největší výhradu mám k příjezdu, kdy jsme se museli obléknout pod svahem v autobuse nebo venku v mínus 2 stupních. Lyžáky jsme obouvali na parkovišti. Už vícekrát (3x) jsem byla takto lyžovat, ale ještě nikdy jsem se neoblékala v autobuse a na parkovišti. Vždy nám hotel umožnil se obléknout v recepci nebo v nějaké místnosti, garáži a věci si nechávali už v těchto prostorech. V den odjezdu nám hotel poskytl prostory, kde jsem se převlékli do civilního oblečení, proč tento prostor nebyl využit i při příjezdu? Další výtka byla k hotelovému wellness, který byl k dispozici ód 15.30 do 19.hod. Ze svahu jsme odjížděli v 16.30 hod. a nebylo moc času tuto službu využít cca max. 1,5 hod. Proč toto wellness není k dispozici i po večeři? A ještě výhrada ke skibusu. Bylo striktně dané odjezd od hotelu v 8.40 hod. a odjezd od sjezdovky v 16.30 hod. Uvítali bychom skibus i pro menší skupiny a s dřívějším odjezdem ze svahu. Dotazovala jsem se u delegáty a bylo mi řečeno, že "veřejný" skibus jezdí, ale zastavuje jen u hlavní trasy a k našemu hotelu bychom museli v lyžákách cca 1 km do kopce. Bylo to takové moc organizované. Chyběl nám individuální odjezd, protože jsme lyžovali cca do 13.30 hod. a pak jsme čekali na náš skibus.

Sjezdovky
Sjezdovky byly vynikající, upravené i když některé už nebyli otevřené. Ale bylo to určitě z důvodu vyšších teplot. Ale stačilo nám to a každý si našel, co mu vyhovovalo.

Anonym, 27.03.2019, Datum pobytu: 20.3. - 24.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Arnica (Falcade)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Jela jsem s přítelem a byli jsme se vším naprosto spokojení. Velké + za funkční wc v autobuse. Vzhledem k tomu, že jsme měli i spoustu...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Jela jsem s přítelem a byli jsme se vším naprosto spokojení. Velké + za funkční wc v autobuse. Vzhledem k tomu, že jsme měli i spoustu problémů, jeden z toho byl krom úrazu i ztráta skipasu. Delegátka opravdu fungovala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto super, nemám výtku.

Strava
Výborné snídaně, vše pravidelně doplňováno. Večeře super, porce by možná mohly být o něco větší.

Sjezdovky
Byli jsme tam v přelomu zimy s jarem, sněhu už moc nebylo, ale sjezdovky byly vždy upravené a připravené z rána.

Monika B., 26.03.2019, Datum pobytu: 18.3. - 22.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Arnica (Falcade)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza