Itálie - Val di Fassa e Carezza Itálie

 • Popis

  Pestrá lyžařská paleta centrálních Dolomit

  Val di Fassa e Carezza se táhne pod nejvyššími horskými štíty centrálních Dolomit. Z vesniček v údolí se zdvihají ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Největší areál Belvedere / Col Rodella je přímo napojený na 500 kilometrové lyžařské safari Sella Ronda s neskutečně dlouhými trasami. Ostatní střediska mají spíše rodinný charakter, pohodovou atmosféru a svahy nepřeplněné skupinami turistů. Celkem 126 kilometrů sjezdových tratí Val di Fassa nabízí pestré lyžařské možnosti od dlouhých sjezdů do údolí přes sportovní červené po strmé černé padáky s převýšením okolo 700 metrů na 4 kilometrech. Investice do snowparků v posledních letech přinesly nové boardercrossové dráhy, quaterpipe, skoky a slidy na úrovni světových závodů. Rozsáhlá nabídka volných terénů zahrnuje špičkové adrenalinové sjezdy ze Sass Pordoi a perfektně značené ski alpinistické výstupy. Běžkařský svět každoročně plánuje důmyslné trasy s napojením na proslulou závodní stopu Marcialonga procházející Val di Fassa a Val di Fiemme. Dvoukilometrový vysokohorský okruh Alba Ciampac leží ve výšce nad 2000 metry nad mořem a chystá běžkařům unikátní výhledy na okolní horské masivy.

  Après-ski

  Atraktivnímu vyžití mimo zasněžené svahy vévodí sáňkařské dráhy Schwarzseerodelbahn a Welschnofen s denním i nočním provozem. Na zimní turistické mapě je zaznačeno 30 kilometrů pěších stezek k pohádkovým horským chatám, napříč údolím i s naučným charakterem, např. stezka Friedricha Augusta. Dobrodružství zažijete při vyjížďce se psím spřežením, při tandemovém paraglidingu nebo na rogalu. V rámci ski pasu získáte vstupné zdarma na bruslařský rynk a noční lyžování. Ztuhlým svalům dopřejte relaxaci v krytém plaveckém bazénu nebo v lázních se soláriem, saunou a masážemi. Večer zakončete posezením v příjemné hospůdce, tancem na diskotéce nebo zábavou na bowlingové dráze.

  Doprava

  Na cestu z České republiky do Val di Fassa počítejte s více než 7 hodinami za volantem. Z Prahy přes Mnichov a Brenner ujedete 701 kilometrů, z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 765 kilometrů. Posledních 50 kilometrů po klikatých horských silnicích dokáže pořádně unavit z cesty vykoukané oči. Odměnou za dlouhou jízdu bude perfektní lyžařské vyžití, široký výběr ubytování a přívětivá horská atmosféra. Jednotlivá střediska Val di Fassa dobře propojují bezplatné ski busy v pravidelných intervalech a doplňují propletené lyžařské safari.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val di Fassa e Carezza je platný v areálech Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga, Passo Fedaia a na 3 samostatných vlecích a 1 sedačce v údolí. Šestidenní permanentka stojí 259 € pro dospělé, 182 € pro juniory do 16 let a 233 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů s vícedenním ski pasem zdarma. Slevy pro rodiny s více než 2 dětmi dostanete na pokladnách. Přenosnou permanentku mohou využít rodiče dítěte do 3 let. Bodové jízdenky jsou k dispozici běžkařům, ski alpinistům a pěším turistům. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski platí neomezeně ve 12 areálech Val di Fassa a Val di Fiemme včetně lyžařského safari Sella Ronda.

  Léto pod dolomitskými vrchy

  Údolí Val di Fassa oplývá množstvím pověstí a pohádek o bytostech žijících v srdcích hor nebo v hlubokých horských jezerech. Bájní skřítci, strašidla a čarodějnice pojmenovali některé dolomitské vrcholky a odpradávna doprovází místní obyvatele na jejich cestě životem. Chrání krásnou přírodu a prostředí jako stvořené pro sport i relaxaci. Hluboké lesy a zelené louky křižují stezky pro pěší, cyklisty a horolezce. Značené okruhy jsou přizpůsobeny pro jednotlivé věkové a výkonnostní kategorie. Do hor se můžete vydat s průvodcem a dozvědět se zajímavosti z historie i současné ladinské kultury, stále živé kultury obyvatel Dolomit. Teplota vody v horských jezerech se pohybuje od 15°C do 25°C a přináší osvěžení v horkých letních dnech. O kulturní program v údolí se stará Ladin Museum, Institut ladinské kultury a hudební festivaly pořádané vesničkami Trentino a Canazei. Koncerty doprovázejí ochutnávky místních specialit a piva z rodinných pivovarů.

Nejnovější recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza

Celkem: 8.8 Ubytování bylo na slušné úrovni, vybavené apartmány, zařízení pokoje starší ale čisté, nově zrekonstruovaná koupelna. Umístění apartmánu...

 • 8.5 Ubytování
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo na slušné úrovni, vybavené apartmány, zařízení pokoje starší ale čisté, nově zrekonstruovaná koupelna. Umístění apartmánu na dobrém místě, kousek od lyžařského areálu. Pouze nedostatek el. zásuvek pro dobíjení. Velmi špatné a nedostatečné osvětlení apartmánu i kuchyňské linky. Zobrazit celou recenzi

Strava
Bez stravy.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 30.01.2024, Datum pobytu: 20.1. - 27.1.2024
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Apartmány Dolomia

Celkem: 10 Skvělý hotel na nádherném místě.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý hotel na nádherném místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkně zařízený, balkón s krásným výhledem.

Strava
Snídaně formou bufetu, výběr dostačující. Večeře výběr ze tří prvních chodů, a výběr ze tří druhých chodů a také dezertů. Vše výborné chuťově i vzhledově, pestrý výběr. Byli jsme velice spokojení.

Služby hotelu
Milý a ochotný personál.

Lenka V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.07.2023, Datum pobytu: 1.7. - 6.7.2023
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Al Piccolo

Celkem: 5.6 Je to průměrný hotel, v dobré lokalitě. Majitelé jsou ochotní. Chybí wellnes a bazén zdarma.

 • 6.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Je to průměrný hotel, v dobré lokalitě. Majitelé jsou ochotní. Chybí wellnes a bazén zdarma. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v pořádku, čisto, teplo. Jen ručníky staršího typu.

Strava
Strava je velmi jednotvárná, těžká a občas dost slaná.

Služby hotelu
Wellnes pouze za poplatek 15e, od cestovní kanceláře bylo uvedeno zdarma. Na dotaz o následném placení za wellnes, odpověď od ck nepřišla.
Majitelé zajišťují skibus zdarma. Lyžárna Ok.

Alexandr Gebel, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 28.01.2023, Datum pobytu: 17.1. - 21.1.2023
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Ciamol

Celkem: 8.5 Počasí převážně slunečné, sjezdovky upravené, v provozu de facto všechny sjezdovky, lyžařů před Vánocemi málo, po 25.12. jich hodně...

 • 9.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Počasí převážně slunečné, sjezdovky upravené, v provozu de facto všechny sjezdovky, lyžařů před Vánocemi málo, po 25.12. jich hodně přijelo. Areály byly dobře autem přístupné, jen parkování se platí (7 Euro), což se mi zdá při zaplacené premanentce dost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel čistý, uklízelo se každý den, pokoje slušně vybavené, při 2 osobách dost velké, použití přistýlky nedoporučuji. Dost byl slyšet hluk z vedlejších pokojů, ale při malé obsazenosti hotelu před Vánoci to nevadilo.

Strava
Jídla bylo hodně, snídaně bohaté, formou švédského stolu, pestré. Večeře byly též bohaté, ale první polovinu pobytu zřejmě měl kuchař dovolenou, tak předkrmy či polévky (výběr ze dvou variant) ve velkém objemu, ale polévky jen bujon z kostky, pouze tekutina bez jakékoli zeleniny, těstovin či knedlíčků apod. K polévce či předkrmu (většinou noky) byl strouhaný parmazán. Hlavní jídlo bylo také často podivné. Zeleninový bufet výborný, na závěr vždy něco sladkého, většinou pudink a kompot. Většinou toho celkem bylo tolik, že jsme byli přejedení.

Služby hotelu
Hotel nabízel odvoz hotelovým autem k lanovce, ale nevyužili jsme to. Personál přívětivý, kromě italsky hovořil též anglicky či německy.

Sportovní náplň kurzu
Lyžovali jsme sami a bylo to skvělé, upravené sjezdovky, málo lidí na sjezdovkách i u lanovek. Také počasí nám vyšlo, pouze 2x byla asi 2 hodiny difuze, kdy místo povrchu sněhu byla vidět jen bílá vata.

Olga V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 31.12.2022, Datum pobytu: 20.12. - 27.12.2022
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Ciamol

Celkem: 8.1 Celková spokojenost. Skvělá lokalita hotelu a výhled super. Pokoj byl dostačující, jedno světlo nesvítilo a byl jen jeden malý koš na...

 • 7.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojenost. Skvělá lokalita hotelu a výhled super. Pokoj byl dostačující, jedno světlo nesvítilo a byl jen jeden malý koš na pokoji a to v koupelně. Hodně obsluhy v jídelně. Furt u vás někdo byl. Pro někoho by mohli být možná až moc otravní (zejména hlavní pan u obsluhy). Jídlo různorodé a chutnalo. Večer byl klid bez rámusu. Zobrazit celou recenzi

Lukáš Laufke, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.06.2022, Datum pobytu: 17.6. - 19.6.2022
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Roulette Diamant & Soreghes & Rubino

Všechny recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza