Itálie - Val di Fassa e Carezza Itálie

 • Popis

  Pestrá lyžařská paleta centrálních Dolomit

  Val di Fassa e Carezza se táhne pod nejvyššími horskými štíty centrálních Dolomit. Z vesniček v údolí se zdvihají ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Největší areál Belvedere / Col Rodella je přímo napojený na 500 kilometrové lyžařské safari Sella Ronda s neskutečně dlouhými trasami. Ostatní střediska mají spíše rodinný charakter, pohodovou atmosféru a svahy nepřeplněné skupinami turistů. Celkem 126 kilometrů sjezdových tratí Val di Fassa nabízí pestré lyžařské možnosti od dlouhých sjezdů do údolí přes sportovní červené po strmé černé padáky s převýšením okolo 700 metrů na 4 kilometrech. Investice do snowparků v posledních letech přinesly nové boardercrossové dráhy, quaterpipe, skoky a slidy na úrovni světových závodů. Rozsáhlá nabídka volných terénů zahrnuje špičkové adrenalinové sjezdy ze Sass Pordoi a perfektně značené ski alpinistické výstupy. Běžkařský svět každoročně plánuje důmyslné trasy s napojením na proslulou závodní stopu Marcialonga procházející Val di Fassa a Val di Fiemme. Dvoukilometrový vysokohorský okruh Alba Ciampac leží ve výšce nad 2000 metry nad mořem a chystá běžkařům unikátní výhledy na okolní horské masivy.

  Après-ski

  Atraktivnímu vyžití mimo zasněžené svahy vévodí sáňkařské dráhy Schwarzseerodelbahn a Welschnofen s denním i nočním provozem. Na zimní turistické mapě je zaznačeno 30 kilometrů pěších stezek k pohádkovým horským chatám, napříč údolím i s naučným charakterem, např. stezka Friedricha Augusta. Dobrodružství zažijete při vyjížďce se psím spřežením, při tandemovém paraglidingu nebo na rogalu. V rámci ski pasu získáte vstupné zdarma na bruslařský rynk a noční lyžování. Ztuhlým svalům dopřejte relaxaci v krytém plaveckém bazénu nebo v lázních se soláriem, saunou a masážemi. Večer zakončete posezením v příjemné hospůdce, tancem na diskotéce nebo zábavou na bowlingové dráze.

  Doprava

  Na cestu z České republiky do Val di Fassa počítejte s více než 7 hodinami za volantem. Z Prahy přes Mnichov a Brenner ujedete 701 kilometrů, z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 765 kilometrů. Posledních 50 kilometrů po klikatých horských silnicích dokáže pořádně unavit z cesty vykoukané oči. Odměnou za dlouhou jízdu bude perfektní lyžařské vyžití, široký výběr ubytování a přívětivá horská atmosféra. Jednotlivá střediska Val di Fassa dobře propojují bezplatné ski busy v pravidelných intervalech a doplňují propletené lyžařské safari.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val di Fassa e Carezza je platný v areálech Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga, Passo Fedaia a na 3 samostatných vlecích a 1 sedačce v údolí. Šestidenní permanentka stojí 259 € pro dospělé, 182 € pro juniory do 16 let a 233 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů s vícedenním ski pasem zdarma. Slevy pro rodiny s více než 2 dětmi dostanete na pokladnách. Přenosnou permanentku mohou využít rodiče dítěte do 3 let. Bodové jízdenky jsou k dispozici běžkařům, ski alpinistům a pěším turistům. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski platí neomezeně ve 12 areálech Val di Fassa a Val di Fiemme včetně lyžařského safari Sella Ronda.

  Léto pod dolomitskými vrchy

  Údolí Val di Fassa oplývá množstvím pověstí a pohádek o bytostech žijících v srdcích hor nebo v hlubokých horských jezerech. Bájní skřítci, strašidla a čarodějnice pojmenovali některé dolomitské vrcholky a odpradávna doprovází místní obyvatele na jejich cestě životem. Chrání krásnou přírodu a prostředí jako stvořené pro sport i relaxaci. Hluboké lesy a zelené louky křižují stezky pro pěší, cyklisty a horolezce. Značené okruhy jsou přizpůsobeny pro jednotlivé věkové a výkonnostní kategorie. Do hor se můžete vydat s průvodcem a dozvědět se zajímavosti z historie i současné ladinské kultury, stále živé kultury obyvatel Dolomit. Teplota vody v horských jezerech se pohybuje od 15°C do 25°C a přináší osvěžení v horkých letních dnech. O kulturní program v údolí se stará Ladin Museum, Institut ladinské kultury a hudební festivaly pořádané vesničkami Trentino a Canazei. Koncerty doprovázejí ochutnávky místních specialit a piva z rodinných pivovarů.

Nejnovější recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza

Celkem: 7,8 Hotel má velmi příjemnou atmosféru a personál.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel má velmi příjemnou atmosféru a personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v dobré kvalitě.

Strava
Preferovala bych větší výběr u snídaně, které byly dost jednotvárné. Jinak večeře vč. obsluhy velmi dobré.

Služby hotelu
Služby hotelu vč. welness - velmi dobré.

Zuzana Kopáčová, 03.04.2017, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Park Hotel & Club Rubino

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Byla jsem naprosto se vším spokojená. Krásný hotel hned u sjezdovky se vším vybavením, skvělým snídaňovým bufetem a večeří ve formě menu....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byla jsem naprosto se vším spokojená. Krásný hotel hned u sjezdovky se vším vybavením, skvělým snídaňovým bufetem a večeří ve formě menu. Vše čisté a bezvadný personál. Mohu vřele doporučit. Zobrazit celou recenzi

Kateřina H., 30.03.2017, Datum pobytu: 18.3. - 22.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Sporthotel Alpenrose (Nova Levante)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Krásný a zajímavý hotel s dlouhou historií. Výborné jídlo, hezké ubytování, skvělé služby a profesionalita zaměstnanců.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásný a zajímavý hotel s dlouhou historií. Výborné jídlo, hezké ubytování, skvělé služby a profesionalita zaměstnanců. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování byla nadprůměrná, v této cenové hladině velmi krásné ubytování. Čistota udržovaná službou každý den.

Strava
Výborné jídlo - ráno formou rautu z široké variace pokrmů, večer předkrm a 2 volitelné chody z typických italských jídel.

Služby hotelu
Wellness - pára/sauna v ceně, vířivka za poplatek, pokoje udržované čisté každý den vždy včetně nových ručníků. Stylový rustikální bar. Fitness místnost téměř bez vybavení - jeden nefunkční rotoped a dále multi stroj na posilování ramen/prsou apod....

Pláž
Sella Ronda - lyžařský ráj, jsou - li sněhové podmínky dobré, pak si na své přijdou jak zarytí lyžaři ( široké upravené sjezdovky, nekonečně mnoho míst, kde si zalyžovat, naprosto pohodové a slunečné Apré ski bary), tak nadšení skialpinisté - skvěle náročný výšlap terénem na ledovec Marmolada od přehrady Fedaia, výšlap terénem z Passo Pordoi žlabem k horní stanici....není co vytknout :)

Adéla Kuželová, 29.03.2017, Datum pobytu: 19.3. - 26.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Schloss Hotel & Club Dolomiti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Dovolená byla skvělá, majitelka apartmánu bezvadná. Jedinou vadou bylo to, že v tomto termínu byla oblast opravdu přeplněná, velmi dlouhé...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá, majitelka apartmánu bezvadná. Jedinou vadou bylo to, že v tomto termínu byla oblast opravdu přeplněná, velmi dlouhé fronty na vleky a v restauracích přelidněno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé, dobře vybavený apartmán, jen je spíše vhodnější pro rodinu, my jsme byli 4 dospělé osoby a ložnice je jen jedna a poměrně stísněná. Ale jinak byl apartmán moc hezký a úplně voněl čistotou. Paní Maria je moc milá a příjemná.

Strava
Měli jsme vlastní stravu.

Služby hotelu
Skvělé, vybavení apartmánu bylo nadstandardní, lyžárna dostupná a vytápěná.

Sjezdovky
Je to moc krásná oblast, jen bychom znovu nevolili tento termín, protože tam bylo opravdu moc lidí.

Štěpánka Muchová, 29.03.2017, Datum pobytu: 24.2. - 3.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Apartmánový dům Majon Ladina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 4s

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
4s Zobrazit celou recenzi

Ubytování
4s

Strava
5s

Služby hotelu
3s

Martin Chovanec, 27.03.2017, Datum pobytu: 17.3. - 24.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Hotel & Club Gran Chalet Soreghes

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622