Itálie - Val di Fassa e Carezza Itálie

 • Popis

  Pestrá lyžařská paleta centrálních Dolomit

  Val di Fassa e Carezza se táhne pod nejvyššími horskými štíty centrálních Dolomit. Z vesniček v údolí se zdvihají ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Největší areál Belvedere / Col Rodella je přímo napojený na 500 kilometrové lyžařské safari Sella Ronda s neskutečně dlouhými trasami. Ostatní střediska mají spíše rodinný charakter, pohodovou atmosféru a svahy nepřeplněné skupinami turistů. Celkem 126 kilometrů sjezdových tratí Val di Fassa nabízí pestré lyžařské možnosti od dlouhých sjezdů do údolí přes sportovní červené po strmé černé padáky s převýšením okolo 700 metrů na 4 kilometrech. Investice do snowparků v posledních letech přinesly nové boardercrossové dráhy, quaterpipe, skoky a slidy na úrovni světových závodů. Rozsáhlá nabídka volných terénů zahrnuje špičkové adrenalinové sjezdy ze Sass Pordoi a perfektně značené ski alpinistické výstupy. Běžkařský svět každoročně plánuje důmyslné trasy s napojením na proslulou závodní stopu Marcialonga procházející Val di Fassa a Val di Fiemme. Dvoukilometrový vysokohorský okruh Alba Ciampac leží ve výšce nad 2000 metry nad mořem a chystá běžkařům unikátní výhledy na okolní horské masivy.

  Après-ski

  Atraktivnímu vyžití mimo zasněžené svahy vévodí sáňkařské dráhy Schwarzseerodelbahn a Welschnofen s denním i nočním provozem. Na zimní turistické mapě je zaznačeno 30 kilometrů pěších stezek k pohádkovým horským chatám, napříč údolím i s naučným charakterem, např. stezka Friedricha Augusta. Dobrodružství zažijete při vyjížďce se psím spřežením, při tandemovém paraglidingu nebo na rogalu. V rámci ski pasu získáte vstupné zdarma na bruslařský rynk a noční lyžování. Ztuhlým svalům dopřejte relaxaci v krytém plaveckém bazénu nebo v lázních se soláriem, saunou a masážemi. Večer zakončete posezením v příjemné hospůdce, tancem na diskotéce nebo zábavou na bowlingové dráze.

  Doprava

  Na cestu z České republiky do Val di Fassa počítejte s více než 7 hodinami za volantem. Z Prahy přes Mnichov a Brenner ujedete 701 kilometrů, z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 765 kilometrů. Posledních 50 kilometrů po klikatých horských silnicích dokáže pořádně unavit z cesty vykoukané oči. Odměnou za dlouhou jízdu bude perfektní lyžařské vyžití, široký výběr ubytování a přívětivá horská atmosféra. Jednotlivá střediska Val di Fassa dobře propojují bezplatné ski busy v pravidelných intervalech a doplňují propletené lyžařské safari.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val di Fassa e Carezza je platný v areálech Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga, Passo Fedaia a na 3 samostatných vlecích a 1 sedačce v údolí. Šestidenní permanentka stojí 259 € pro dospělé, 182 € pro juniory do 16 let a 233 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů s vícedenním ski pasem zdarma. Slevy pro rodiny s více než 2 dětmi dostanete na pokladnách. Přenosnou permanentku mohou využít rodiče dítěte do 3 let. Bodové jízdenky jsou k dispozici běžkařům, ski alpinistům a pěším turistům. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski platí neomezeně ve 12 areálech Val di Fassa a Val di Fiemme včetně lyžařského safari Sella Ronda.

  Léto pod dolomitskými vrchy

  Údolí Val di Fassa oplývá množstvím pověstí a pohádek o bytostech žijících v srdcích hor nebo v hlubokých horských jezerech. Bájní skřítci, strašidla a čarodějnice pojmenovali některé dolomitské vrcholky a odpradávna doprovází místní obyvatele na jejich cestě životem. Chrání krásnou přírodu a prostředí jako stvořené pro sport i relaxaci. Hluboké lesy a zelené louky křižují stezky pro pěší, cyklisty a horolezce. Značené okruhy jsou přizpůsobeny pro jednotlivé věkové a výkonnostní kategorie. Do hor se můžete vydat s průvodcem a dozvědět se zajímavosti z historie i současné ladinské kultury, stále živé kultury obyvatel Dolomit. Teplota vody v horských jezerech se pohybuje od 15°C do 25°C a přináší osvěžení v horkých letních dnech. O kulturní program v údolí se stará Ladin Museum, Institut ladinské kultury a hudební festivaly pořádané vesničkami Trentino a Canazei. Koncerty doprovázejí ochutnávky místních specialit a piva z rodinných pivovarů.

Nejnovější recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza

Celkem: 9 Celkový dojem z perfektní dovolené kazila 14 hodinová cesta tam i zpět. Nejede se nejkratší cestou.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem z perfektní dovolené kazila 14 hodinová cesta tam i zpět. Nejede se nejkratší cestou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté a dobře vybavené.

Strava
Velmi dobré.

Služby hotelu
Super welness centrum. Několikachodové večeře. Velké prodlevy mezi chody, ale jídlo jinak velmi chutné. Mírné zklamání, že nebylo nějaké typické italské jídlo. Připravit se na velmi vysoké ceny nápojů (hotel má 4 hvězdy).

Sjezdovky
První zkušenost s italskými dolomity. Vše fungovalo dobře. Čekací doby - žádné.

Pavel H., 14.03.2018, Datum pobytu: 6.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Arnica (Falcade)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,6 Výlet splnil naše očakávania.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výlet splnil naše očakávania. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovacie zariadenie je pod stálym vyvíjaním. Naša izba mala malé nedostatky ale zmierili sme sa s tým.

Strava
Vynikajúca, len večera by mohla byť trošku skôr.

Služby hotelu
Saunový svet nám vyhovoval a denno-denne nás mikrobusom brali k vleku.

Norbert Becse, 13.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Latemar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Celkový dojem z dovolené je velice kladný.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené je velice kladný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel odpovídá ****, prostory čisté a příjemné.

Strava
Výborné stravování, vždy 3-4 chody, takže se nají opravdu každý.

Služby hotelu
Jediný mírný nedostatek - pivo za 5€, což je dost i na místní poměry.

Sjezdovky
V areálu je nepřeberné množství sjezdovek, takže si vybere opravdu každý.

Petr K., 12.03.2018, Datum pobytu: 4.3. - 8.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Arnica (Falcade)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Služby naprosto odpovídající ceně...spíše předčilo očekávání

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Služby naprosto odpovídající ceně...spíše předčilo očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, jednoduché, dle očekávání...

Strava
Vynikající! Snídaně a večeře formou bufetu. Skvěle ochucená jídla. I dostatek chutných bezmasých jídel...

I když v jednu chvíli musel personál nakrmit opravdu úplně plný hotel, vždy stíhali pohotově doplňovat všechny pokrmy.

Služby hotelu
Personál plnil všechny povinnosti dle očekávání a všichni pracovníci hotelu byli neskutečně ochotní...ikdyž někteří téměř neuměli anglicky...snažili se pochopit, co člověk potřebuje a nikdy jsme neměli problém , že bychom nic

Sjezdovky
Špičkové středisko Val Di Fassa 20 min autobusem. Skvělé!

Adam Dobiáš, 09.03.2018, Datum pobytu: 28.2. - 5.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Soggiorno Dolomiti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Je to pěkný hotel, trochu do kopce, s bidetem v koupelně, zamykatelnou skřínkou na lyže v lyžárně, barem a WIFI zdarma. V hotelu byly...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Je to pěkný hotel, trochu do kopce, s bidetem v koupelně, zamykatelnou skřínkou na lyže v lyžárně, barem a WIFI zdarma.

V hotelu byly ubytování pouze Češi, ale bohužel musím konstatovat, že ne vždy je to přednost. Nějaký pán nám první dva dny kradl příbory ze stolu a karafu s vodou, než jsme ho přistihly. Zřejmě proto, že se o to neuměl říct obsluze a tohle absurdní řešení mu přišlo jako nejlepší. Dost nás rovněž zarazilo, že si někteří čeští hosté ráno z potravin na snídani balí svačiny do baťohů. Nemyslel jsem si, že se ještě téměř 30let po revoluci budu stydět za chování svých krajanů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou standartní. S přistýlkou tam samozřejmě ubylo dost místa. Úložných prostor na věci bylo dost, ale chtělo by to do skříní nějaké poličky. Bylo tam teplo, přestože dost mrzlo a topení podle Italských zákonů je nastaveno na max. 20 stupňů. Sprchový kout prostorný, voda vždy teplá a bidet, což je v Čechách pořad ještě nadstandart. Pokoj byl pravidelně uklízen, výměna ručníků je za poplatek, pokud je hodíte na zem, tak je vymění.

Strava
Strava slušná co do množství tak i kvality. Ráno na snídani skvělá káva, čokoláda, džus z automatu, výběr čajů, croissanty, žemle, koláče, šunka, sýr, džemy, med, Nutela, vločky, jogurt atd.

Večeře tříchodová, výběr ze tří možností (předkrm, hlavní chod, zákusek). K tomu zeleninový bufet, polévka a voda v karafě. Dokoupit si můžete pivo, víno, nealko, napíšou Vám to na číslo pokoje a platí se při odjezdu. Ani v baru nepotřebujete peníze, napíšou Vám to na pokoj.

Komu by to nestačilo, může si skočit do nějaké kavárničky, cukrárny nebo restaurace do Penie, Alby nebo až do Canazei, je jich tam hodně. Stejně jako obchůdků s dárky a suvenýry.

Služby hotelu
Služby jsou na postačující úrovni, nic nám nechybělo. Personál ochotný a vstřícný, na recepci vám ochotně cokoliv vysvětlí a poradí. Wi-Fi dokonce i v pokoji. K dispozici je také lyžárna, kde je teplo a jsou tam zamykatelné skřínky. V lyžárně je i pingpongový stůl. Parkovali jsme před hotelem, vždy bylo místo a 4 noci v garáži, kterou nám doporučila paní provozní, protože v noci bylo – 20. Tam se, ale platí 10€ za noc.

Sjezdovky
Naproti hotelu je zastávka skibusu. Skibus jezdí každých 20 min. Jízdenky na skibus, můžete výhodněji zakoupit ne recepci hotelu (6 dní 6 €, 2 dni 3€, 1 den 2€). Vyplatí se je koupit, protože sice cestovka uvádí, že stanice lanovky je 300m, ale myslím, že je pěšky reálně vzdálená tak 500m. Jednou jsem se pěšky vracel, ale jinak jsem raději počkal na skibus. A ráno je to z kopce na zamrzlém ledu v lyžákách trochu nepohodlné a nebezpečné. Snowborďáci to mají lepší.

Největší předností hotelu je, že z místa jsou skibusem pohodlně dostupná lyžařská střediska Ciampac, Buffaure a všechny kolem Sella Rondy. Můžete si tak vyzkoušet mnoho lyžařských středisek. Hodnocení je subjektivní, každý má jiné priority, ale všechny jsou slušné. Samozřejmě ty kolem Sella Rondy jsou odpoledne rozryté a je tam také mnohem více lidí. Ale ten výhled na Dolomity stojí za to, si ji alespoň jednou obejít. Zelená trasa je snadnější a kratší. Dá se to v pohodě objet za 4 hodiny. Nebo si jen najděte svojí oblíbenou sjezdovku. Musíte jen pamatovat na to se včas vrátit. Jednou jsme to měli z Alta Badie jen tak tak. Do Alby jsme dojeli snad už posledním dobytčákem (velkokapacitní lanovka asi pro 100 lidí) v 17,30. Všechny sjezdovky jsou upravené, značené s dostatkem restaurací a toaletami zdarma. Ceny v restauracích se každým rokem trochu zvedají, ale s tím se musí počítat.

Jozef B., 07.03.2018, Datum pobytu: 24.2. - 3.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fassa e Carezza, Hotel: Santa Maria ad Nives

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kolem Sella Rondy 20 fotografií

Všechny recenze Itálie - Val di Fassa e Carezza

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622