Itálie - Lignano Itálie

 • Popis

  Lignano je tradičně velmi oblíbeným a využívaným letoviskem pro letní dovolenou, a to dokonce již přes 30 let. Velká část klientely je německy hovořící, což není vzhledem k malé vzdálenosti od rakouských a německých hranic velkým překvapením. Jako klasické turistické sídlo Středomoří nabízí i Lignano svým návštěvníkům širokou paletu aktivit a vyžití. Klasikou je odpolední brouzdání obchůdky, butiky a trhy (ty největší zde bývají každé pondělí), posedávání v kavárnách či barech popřípadě ochutnávání typických specialit místní kuchyně v některé z množství restaurací. Bez těchto věcí si málokdy dokážeme představit naši letní přímořskou dovolenou. Lignano však nabízí mnohem více. Najdete zde bohaté sportovní vyžití, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu můžete přejít k cyklistice či in-line bruslení. Nejen děti jistě nadchne zdejší aquapark nebo zoologická zahrada, stejně jako zábavní parky. Mladé návštěvníky jistě potěší diskotéky, kterých se v centru města nachází velké množství.

  Samotné letovisko je rozděleno na několik částí, z nichž největší jsou tři. Poklidná Lignano Riviera s rodinnými domky a vilkami dostane své návštěvníky do úzkého kontaktu s přírodou, jelikož je pokryta hustým borovicovým porostem. V těchto místech najdete termální lázně, zoologickou zahradu či golfové hřiště. Lignano Riviera je ideálním místem pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Na druhou stranu poskytuje živá Lignano Sabbiadoro jakožto turistické centrum množství zábavy spojené s diskotékami, restauracemi a nákupní promenádou. V této části najdete také spoustu atrakcí, například akqupark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium či minigolf. Do třetice je zde elegantní Lignano Pineta sloužící spíše jako rezidenční část. Toto kouzelné místo je taktéž prorostlé borovicemi a najdete zde hlavně obytné zóny sestávající z vilek, apartmánových domů a hotelů. Ovšem ani zde není nouze o promenádu či restaurace.

  Co se týče ubytování, můžete se zabydlet v luxusních rezidencích s bazény či v elegantních hotelech, stejně jako v apartmánech či řadových vilkách v zeleni nebo dokonce v samostatných apartmánech přímo u pláže.
  Co se týče pláží, ty se zde táhnou v délce celých osmi kilometrů. Jak to na Benátské riviéře bývá, jsou i zdejší pláže písčité a nabízejí bezpečný pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí zde jsou sprchy a toalety, stejně jako několik hřišť pro plážové hry či barů pro rychlé občerstvení a osvěžení v parném dni.

Nejnovější recenze Itálie - Lignano

Celkem: 8.7 Dovolená byla velice hezká a hlavně málo lidí na plážích ,takže super. Klidně bychom se vrátili za rok znovu.

 • 8 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla velice hezká a hlavně málo lidí na plážích ,takže super. Klidně bychom se vrátili za rok znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo čisté ,přiměřeně vybavená kuchyň, součástí byla klimatizace, TV. Nebyla WiFi a přikrývky. Bazén byl vždy čistý a pravidelně udržovaný. Možnost parkování před residencí.

Strava
Strava vlastní .

Služby hotelu
Hotel byl bez služeb.

Pláž
Pláž byla cca 300 m. od ubytování. Pokaždé byla čistá. Ocenili jsme přítomnost sprch na pláži a také WC s umývarnou. Moře bylo mělké i po cca 50 m, což bylo ideální pro děti. Občerstvení bylo zajištěno barem.

Michal Z., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.09.2023, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Residence Schubert

Celkem: 8.8 Vše proběhlo v naprostém pořádku, bez komplikací, spokojenost

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše proběhlo v naprostém pořádku, bez komplikací, spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je sice starší, ale vše čisté, udržované, personál milý, ochotný

Strava
dostatečný výběr jak při snídani, obědu i večeři .. bez připomínek

Služby hotelu
žádné jsme nevyužívali .. snad jenom součástí dovolené byl plážový servis, který se organizoval na recepci hotelu

a vše proběhlo v pořádku ...

Pláž
cca. 400 m od hotelu, cesta ve stínu .. příjemná procházka

Pavlína D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.09.2023, Datum pobytu: 6.9. - 10.9.2023
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Hotel Marina Uno

Celkem: 6.6 netekla teplá voda

 • 5.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
netekla teplá voda Zobrazit celou recenzi

Věra, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 12.09.2023, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Residence Luna

Celkem: 10 Ubytování pěkně, personál milý ... Okolí pro děti super .. Dovolenou jsme si užili ..

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování pěkně, personál milý ... Okolí pro děti super .. Dovolenou jsme si užili .. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo uklizené a pěkně .. Líbilo se nám :) Kuchyňka vybavená na každodenní vaření .. :) Chyběli lehátka u bazénu či na pláži, ale i tak jsme si ubytování užili.

Strava
Strava v okolí super ..

Služby hotelu
Služby ? Uklízečky každý den dělali svou práci byli milé a ochotné ..

Pláž
Pláž, hotelu chybí lehátka,dá se obejít bez nich.Pláž čistá s vybavením dostačujícím .. :) Jak adrenalinove sporty tak klid relax, šlapadla občerstvení hned po ruce. :) sprchy a WC čisté.

Lucie S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 12.09.2023, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Rezidence Parco Hemingway

1 fotografie

Všechny recenze Itálie - Lignano