Itálie - Lignano Itálie

 • Popis

  Lignano je tradičně velmi oblíbeným a využívaným letoviskem pro letní dovolenou, a to dokonce již přes 30 let. Velká část klientely je německy hovořící, což není vzhledem k malé vzdálenosti od rakouských a německých hranic velkým překvapením. Jako klasické turistické sídlo Středomoří nabízí i Lignano svým návštěvníkům širokou paletu aktivit a vyžití. Klasikou je odpolední brouzdání obchůdky, butiky a trhy (ty největší zde bývají každé pondělí), posedávání v kavárnách či barech popřípadě ochutnávání typických specialit místní kuchyně v některé z množství restaurací. Bez těchto věcí si málokdy dokážeme představit naši letní přímořskou dovolenou. Lignano však nabízí mnohem více. Najdete zde bohaté sportovní vyžití, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu můžete přejít k cyklistice či in-line bruslení. Nejen děti jistě nadchne zdejší aquapark nebo zoologická zahrada, stejně jako zábavní parky. Mladé návštěvníky jistě potěší diskotéky, kterých se v centru města nachází velké množství.

  Samotné letovisko je rozděleno na několik částí, z nichž největší jsou tři. Poklidná Lignano Riviera s rodinnými domky a vilkami dostane své návštěvníky do úzkého kontaktu s přírodou, jelikož je pokryta hustým borovicovým porostem. V těchto místech najdete termální lázně, zoologickou zahradu či golfové hřiště. Lignano Riviera je ideálním místem pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Na druhou stranu poskytuje živá Lignano Sabbiadoro jakožto turistické centrum množství zábavy spojené s diskotékami, restauracemi a nákupní promenádou. V této části najdete také spoustu atrakcí, například akqupark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium či minigolf. Do třetice je zde elegantní Lignano Pineta sloužící spíše jako rezidenční část. Toto kouzelné místo je taktéž prorostlé borovicemi a najdete zde hlavně obytné zóny sestávající z vilek, apartmánových domů a hotelů. Ovšem ani zde není nouze o promenádu či restaurace.

  Co se týče ubytování, můžete se zabydlet v luxusních rezidencích s bazény či v elegantních hotelech, stejně jako v apartmánech či řadových vilkách v zeleni nebo dokonce v samostatných apartmánech přímo u pláže.
  Co se týče pláží, ty se zde táhnou v délce celých osmi kilometrů. Jak to na Benátské riviéře bývá, jsou i zdejší pláže písčité a nabízejí bezpečný pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí zde jsou sprchy a toalety, stejně jako několik hřišť pro plážové hry či barů pro rychlé občerstvení a osvěžení v parném dni.

Nejnovější recenze Itálie - Lignano

Celkem: 9 Byli jsme zde již mnohokrát, vše v pořádku

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme zde již mnohokrát, vše v pořádku Zobrazit celou recenzi

Ondřej M., 20.11.2016, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Old River

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Old River, Lignano, Itálie Ondřej M. 2016-11-20 9 1 10 Hotel OLD RIVER

Celkem: 8,8 Velmi pěkná dovolená. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkná dovolená. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, účelně zařízené.

Strava
Bohatá snídaně, chutné večeře (předkrm, hl.jídlo, zákusek).

Služby hotelu
Příjemný, ochotný personál. Možnost zapůjčení jízdních kol zdarma.

Pláž
Pláž cca 5 min. cesty od hotelu.

Anonym, 15.11.2016, Datum pobytu: 3.9. - 7.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Aurora

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aurora, Lignano, Itálie Anonym 2016-11-15 8.8 1 10 AURORA (LIGNANO)

Celkem: 10 Dovolená splnila naše očekávání.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprostá spokojenost.

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Perfektní.

Pláž
Pláž čistá, plážový servis v pořádku. Pozvolný vstup do vody, vhodné pro děti.

Karolina Vydrová, 03.11.2016, Datum pobytu: 20.8. - 24.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Martini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Martini, Lignano, Itálie Karolina Vydrová 2016-11-03 10 1 10 Hotel Martini

Celkem: 5,8 Cesta na dovolenou byla uskutečněna vlastní dopravou. Vzhledem k nejrůznějším uzavírkám, objížďkám a jiným zdržením na cestě jsme...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Cesta na dovolenou byla uskutečněna vlastní dopravou. Vzhledem k nejrůznějším uzavírkám, objížďkám a jiným zdržením na cestě jsme dorazili do cílové destinace o něco později, než-li byla otevírací doba cestovní kanceláře v cílovém místě. O této skutečnosti byla pracovnice SK v Lignanu telefonicky s - s dostatečným předstihem, indormována. Slíbila, že klíč od apartmánu bude k dispozici i po našem pozdějším příjezdu. Nicméně, se tak nestalo, celou noc jsme tedy museli nocovat za deštivého a nevlídného počasí v autě.

Z toho plyne jediné, pokud chcete stihnout otevírací dobu CK v místě cílové destinace / viz výše uvedené/, je třeba vyjet s mnohahodinovým, případně i jednodenním předstihem. Jedině tak budete mít jistotu, že budete ubytováni. Klienti v tomto případě slouží uvedené CK, nikoliv naopak. CK zde není pro klienty, ale klienti pro CK! Nutno podotknout, že CK má otevřeno v odpoledních hodinách pouze 3 hodiny, a to od 16.00 - 19.00 hod. /mimo dop. hodiny/. V rozmezí tří hodin, pokud dorazíte odpoledne, máte šanci na zaplacené ubytování. Případné zdržení nikoho nezajímá, je to Vaše chyba a máte zkrátka smůlu!

Pracovníci CK apartmány osobně nepředávají ani nepřebírají...., vše musíte sami v jejich kanceláři.Pokud by se v apartmánu případně něco poškodilo nebo ztratilo v době, kdy jste ještě nebyli ubytováni, případně po Vašem pobytu, máte také smůlu a můžete čekat, že CK bude po Vás vyžadovat případnou náhradu škody. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování - slabý průměr. V apartmánu není absolutně nic, co by jste mohli použít na úklid /kromě smetáku a kýble/. Proto, pokud by jste si chtěli sami ukízet, vybavte se i tímto náčiním a čistícími prostředky. /toto jsme naštěstí sebou měli..../.

Strava
Stravu jsme měli vlastní, čerstvé potraviny lze nakoupit v centru letoviska v jednom nejmenovaném nákupním centru. Strava byla v pořádku.

Anonym, 17.10.2016, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Villa Paola

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa Paola, Lignano, Itálie Anonym 2016-10-17 5.8 1 10 Vila Paola - Lignano Riviera

Celkem: 8,4 Bylo to fajn, vše odpovídalo nabídce

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bylo to fajn, vše odpovídalo nabídce Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost: čistá malá koupelna, čistý pokoj i s ledničkou a balkonem, super

Strava
výborné snídaně, večeře o několika chodech - typické italské jídlo + typické německé dost těžko stravitelné

Služby hotelu
milý personál, možnost zapůjčení kol

Pláž
pláž byla čistá a celkem prázdná,

jediná nevýhoda byli trhovci, kteří neustále nabízeli cetky všech druhů

Michaela F., 02.10.2016, Datum pobytu: 23.9. - 27.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: ADRIA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

ADRIA, Lignano, Itálie Michaela F. 2016-10-02 8.4 1 10 ADRIA

Všechny recenze Itálie - Lignano

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622