Itálie - Lignano Itálie

 • Popis

  Lignano je tradičně velmi oblíbeným a využívaným letoviskem pro letní dovolenou, a to dokonce již přes 30 let. Velká část klientely je německy hovořící, což není vzhledem k malé vzdálenosti od rakouských a německých hranic velkým překvapením. Jako klasické turistické sídlo Středomoří nabízí i Lignano svým návštěvníkům širokou paletu aktivit a vyžití. Klasikou je odpolední brouzdání obchůdky, butiky a trhy (ty největší zde bývají každé pondělí), posedávání v kavárnách či barech popřípadě ochutnávání typických specialit místní kuchyně v některé z množství restaurací. Bez těchto věcí si málokdy dokážeme představit naši letní přímořskou dovolenou. Lignano však nabízí mnohem více. Najdete zde bohaté sportovní vyžití, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu můžete přejít k cyklistice či in-line bruslení. Nejen děti jistě nadchne zdejší aquapark nebo zoologická zahrada, stejně jako zábavní parky. Mladé návštěvníky jistě potěší diskotéky, kterých se v centru města nachází velké množství.

  Samotné letovisko je rozděleno na několik částí, z nichž největší jsou tři. Poklidná Lignano Riviera s rodinnými domky a vilkami dostane své návštěvníky do úzkého kontaktu s přírodou, jelikož je pokryta hustým borovicovým porostem. V těchto místech najdete termální lázně, zoologickou zahradu či golfové hřiště. Lignano Riviera je ideálním místem pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Na druhou stranu poskytuje živá Lignano Sabbiadoro jakožto turistické centrum množství zábavy spojené s diskotékami, restauracemi a nákupní promenádou. V této části najdete také spoustu atrakcí, například akqupark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium či minigolf. Do třetice je zde elegantní Lignano Pineta sloužící spíše jako rezidenční část. Toto kouzelné místo je taktéž prorostlé borovicemi a najdete zde hlavně obytné zóny sestávající z vilek, apartmánových domů a hotelů. Ovšem ani zde není nouze o promenádu či restaurace.

  Co se týče ubytování, můžete se zabydlet v luxusních rezidencích s bazény či v elegantních hotelech, stejně jako v apartmánech či řadových vilkách v zeleni nebo dokonce v samostatných apartmánech přímo u pláže.
  Co se týče pláží, ty se zde táhnou v délce celých osmi kilometrů. Jak to na Benátské riviéře bývá, jsou i zdejší pláže písčité a nabízejí bezpečný pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí zde jsou sprchy a toalety, stejně jako několik hřišť pro plážové hry či barů pro rychlé občerstvení a osvěžení v parném dni.

Nejnovější recenze Itálie - Lignano

Celkem: 8,4 Vlastní doprava. Ubytování v bytě, hned u vody. Byl jsem zde 2x. Z centra ČR jsem tam byl za 10 hodin úplně v pohodě. Toto místo...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vlastní doprava. Ubytování v bytě, hned u vody. Byl jsem zde 2x. Z centra ČR jsem tam byl za 10 hodin úplně v pohodě. Toto místo doporučuji pro rodiny s dětmi, ale i pro samotné páry. Kdo chce řádit, může v centru, kdo chce trochu soukromí, sedne si někam do restaurace v přilehlých uličkách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Klasické byty. Já měl 2 plus KK. Klimatizace, kompletně vybavený byt se sociálkou atd.. Velmi dobře zrekonstruované byty. Dům je tuším osmipatrový. Dva výtahy.

Strava
Vlastní. Kousek vedle je obchůdek s přiznivými cenami, kousek dál pekárna a ještě kousek dál LIDL :-D ceny stejné jako u nás.

Služby hotelu
Parkování na hlídaném parkovišti přímo u domu zdarma. O zbytek se postará městečko. Je každý den kam chodit. Obchůdky, pizzerie, restaurace, bary, prostě vše. Ideální pro rodiny s dětmi. Jsou zde zábavní parky s kolotoči, různými hrami, kde můžete vyhrávat rlzné věci. Aquapark, prostě vše.

Pláž
Krásná, písčitá, dlouhá i široká. Lehátka za poplatek. Toalety a sprchy na pláži. Možnost se osprchovat i teplou vodou. Různé vodní atrakce, plážový prodejci hadrů, kokosů a dalších zbytečností. Je tu ale hlava na hlavě. Moře je pozvolné. V teplých dnech je teplejší. Ani neosvěží, ale dětem to vyhovovalo.

Marek Krejbich, 05.02.2020, Datum pobytu: 29.7. - 5.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Residence La Zattera

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Ubytování bylo nad rámec našeho očekávání.... Krásné, prostorné, čisté, klimatizace, výhled na moře .....

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo nad rámec našeho očekávání.... Krásné, prostorné, čisté, klimatizace, výhled na moře ..... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán se třemi ložnicemi, prostornou jídelnou, kuchyní a balkónem bylo super

Strava
Tu jsme neměli.....Stravovali jsme se sami ...vařili jsme si z místních surovin....

Pláž
Pláž byla čistá a služby pláže super...vše udržované a termín v září byl nej....málo lidí a krásné počasí....

Veronika Košťálová, 26.10.2019, Datum pobytu: 14.9. - 19.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Villa Dal Moro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 jsme stálými návštěvníky Italské riviéry. letos jsme byli na 15 dní a bylo to perfektní

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
jsme stálými návštěvníky Italské riviéry. letos jsme byli na 15 dní a bylo to perfektní Zobrazit celou recenzi

Ubytování
s ubytováním jsme spokojení, je dostačující pro pobyt.

Strava
stravu si částečně vozíme a částečně z místních zdrojů,

Milan Tůma, 16.10.2019, Datum pobytu: 7.9. - 21.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Rezidence Verde

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Vzhledem k tomu, že jsme si na dovolenou vyrazili již ke konci sezóny, bylo mnoho volnočasových zařízení pro hosty v Lignanu již...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k tomu, že jsme si na dovolenou vyrazili již ke konci sezóny, bylo mnoho volnočasových zařízení pro hosty v Lignanu již uzavřeno. Teploty kolem 23 stupňů nám umožnily se ještě vykoupat v moři, které bylo mírně chladné, přesto jsme si to užili. Večerní toulky v centru městečka měly své kouzlo a určitě stály za to. Hlavně, že gelateria byla stále otevřená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování se nám líbilo, obzvláště jsme to měli opravdu blízko k moři a po rovince, mohu jen doporučit. Bazén u vily je také skvělý, jen již byl trochu chladnější.

Strava
Vařili jsme si sami, suroviny a potraviny jsme mohli nakupovat v mnoha obchůdcích a nebo v nedalekých obchodních řetězcích, kde jsme sehnali opravdu všechno a za ceny podobné těm našim.

Služby hotelu
Služby hotelů jsme nevyužívali.

Pláž
Pěkná, písčitá s pozvolným vstupem do moře. Doporučuji.

Eva Hejdová, 07.10.2019, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Villa Crepetta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 cestovná kancelária nám zabezpečila dopravu a ubytovanie. Informácie o organizácii dopravy a ubytovania boli dostatočne zrozumiteľné....

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
cestovná kancelária nám zabezpečila dopravu a ubytovanie.

Informácie o organizácii dopravy a ubytovania boli dostatočne zrozumiteľné.

Doprava bola príjemná, vodiči ochotní a vľúdni.

Ubytovanie bolo takisto výborné.

Jediné čo nás zaskočilo bol nesúlad času príchodu na miesto pobytu a možnosti získania kľúčov od izby. Tak isto pri odchode - izbu sme museli opustiť do 10.00 a na autobus sme čakali do 22.00. Bolo by vhodné umožniť odloženie batožín počas týchto časov... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytovaním sme boli spokojní. Izby boli dostatočne priestranné a účelne vybavené. Uvítali sme krásny výhľad na more. Celková atmosféra v apartmánovej časti hotela bola priateľská a pokojná.

Strava
Stravu sme si zabezpečovali sami. V meste je dostatok možností stravovania a dostatočne vybavená bola aj kuchynka v apartmáne.

Služby hotelu
Bývali sme v apartmánovej časti, služby hotela sme nevyužívali.

Pláž
Pláž bola blízko ubytovania, vzhľadom na termín dovolenky, nebola preplnená, bola starostlivo udržiavaná.

Mária Biksadská, 26.09.2019, Datum pobytu: 13.9. - 22.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel: Rezidence International

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Lignano