Itálie - Lido di Jesolo Itálie

 • Popis

  Lido di Jesolo patří spolu s dalšímu živoucími letovisky (například s městem Lignano) k takzvané Benátské riviéře. Jako všechna ostatní letoviska v tomto okolí nabízí i Lido di Jesolo vše od sportovního a kulturního vyžití, přes rušný noční život až po odpočinek na pláži či možnost zajímavých výletů.

  Místo je známé svou téměř patnáctikilometrovou pláží s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Podél celého letoviska se line dlouhá promenáda lemovaná obchůdky, stánky, restauracemi s typickou kuchyní, bary a kavárnami. Ve večerních a nočních hodinách se promenáda stává rušným místem, kde to žije. Toto centrum města je vyhlášeno spoustou zábavy, v okrajových částech vás naopak čeká příjemně klidné ubytování. To vše dělá z letoviska ideální dovolenkovou destinaci pro všechny cílové skupiny, a to od mladých přes rodiny s dětmi až po seniory.

  Znudí-li vás po několika dnech povalování na pláži či sportování, pak vězte, že máte široký výběr aktivit a výletů, kterými se zajisté zabavíte. Jednou z nich může být vodní park přímo v Lido di Jesolo. Vstupné dovnitř platí po celý den a činí v průměru 10 až 15 ?na osobu. Do úchvatných Benátek se dostanete mimojité i lodí, a to za 20 Euro na osobu. Lodní výlet můžou zájemci podniknout také do nedalekého městečka Caorle. Jízda po říční laguně je zakončena návštěvou typických rybářských chýší a ochutnávkou rybích specialit. Loď vyjíždí z přístavu dvakrát denně a za výlet zaplatíte okolo 10 ? na jednu osobu. Navštívit také lze typické severoitalské město Portogruaro pyšnící se středověkým centrem. Při vjezdu do města z dálnice najdete velký obchodní dům. Významný jadranský přístav Terst jistě nemůže být při výletech po okolí opomenut. Jeho dominantou je mimojité zámek Miramare tyčící se na sklaním výběžku přímo nad mořskou hladinou.
  Každý pátek bývají v Lido di Jesolo pořádány tradiční trhy, které se v sobotu přesouvají do nedalekého Caorle.

Nejnovější recenze Itálie - Lido di Jesolo

Celkem: 8,4 Z dovolenkou sme boli nadmieru spokojný. Dostali sme to co sme ocakavali.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Z dovolenkou sme boli nadmieru spokojný. Dostali sme to co sme ocakavali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie zodpovedalo popisom aj fotkam. Zariadenie kuchynky však bolo veľmi slabé. Lyzicky len 3 napríklad. Chýbala mi aj šálka na kávu alebo čaj.

Strava
Mali sme polpenziu takže sme vedeli čo nás čaká. Raňajky typicky talianske takže len pečivo šunka syr netreba čakať interkontinentalne. Večere viachodove treba si vždy vybrať večer predtým. A tiež treba rátať s tým ze to trvá dlhšie. Ale inak jedlo chutne

Služby hotelu
Milý personal

Pláž
Pláž blízko vždy ráno upratané. Super

Anonym, 22.08.2019, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lido di Jesolo, Hotel: Apartmány Vianello

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Díky počasí lze dovolenou považovat za pěknou. Sluníčka a moře jsme si užili dostatečně. Technický doprovod na cestě tam i zpět ani v...

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Díky počasí lze dovolenou považovat za pěknou. Sluníčka a moře jsme si užili dostatečně. Technický doprovod na cestě tam i zpět ani v nejmenším nesplnil očekávání. Nepředstavily se a oslovování bez pán/paní mě iritovalo. Pochválila bych řidiče. Při ubytovávání jsme zaplatili kauci a klimatizaci a inzerované wifi nešlo, paní nám na mapě ukázala, kde se nacházíme a kde bydlíme. měli jsme to od agentury 5 km. Již před odjezdem jsem se dotazovala v CK, jak to bude s odjezdem k ubytování, bylo mi řečeno, že se tam o nás postarají. Nikdo se nezajímal, nestaral. Dostali jsme se na místo celkem vyčerpaní po více, jak hodině cestování. Na schůzce s delegátkou jsem se dotazovala na wifi. dostala jsem odpověď, že jsme měli zájem o tuto službu hlásit již při nákupu zájezdu, že v Itálii mají přece omezený počet připojení, a že je wifi na pláži, tam se tedy taky musí nějak přihlašovat, ale jak delegátka nevěděla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem z ubytování kazí blízkost okolních hotelů a spojovací silnice. V podstatě jsme nevyužívali terasku, na stůl bylo vidět jak z ulice, tak z hotelu. Okolí nebylo podobné fotkám v nabídce. interiér a klimatizace splnily očekávání.

Strava
Stravovali jsme se sami, mohu hodnotit dostupnost nákupu a zde není, co připomínat.

Služby hotelu
Služby hotelu nemůžu hodnotit, bydleli jsme v apartmánu.

Pláž
Dostupnost a přístup na pláž byly vynikající, jak vzdáleností, tak upraveností a vybavením. množství lidí bylo menší, než jsem na tuto roční dobu předpokládala. Vstup do moře byl bezproblémový a i čistý.

Alena K., 22.08.2019, Datum pobytu: 9.8. - 18.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lido di Jesolo, Hotel: Vila Daniela

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Byli jsme nadšeni. Hotel stojí přímo u pláže, na druhou stranu je hlavní ulice (večer jako pěší zóna), která je večer plná turistů, ale...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme nadšeni. Hotel stojí přímo u pláže, na druhou stranu je hlavní ulice (večer jako pěší zóna), která je večer plná turistů, ale vůbec není nic slyšet. Pár kroků odtud je náměstí Miláno, odkud jezdí vláček, autobusy, jsou tu různé obchody, restaurace, zábava pro děti. Nevím, jestli to je celé léto, ale my jsme tu zažili 4 koncerty asi místních skupin a bylo to fajn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
2 dospělí a 2 děti - 2 pokoje, sice menší, ale stačily. Tento hotel má 15 pater, nechtěli jsme do výšin a povedlo se - 3. patro. Jen škoda, že jsme si nezadali pokoje s balkonem, měli jsme bez a tím pádem nebyl výhled na moře, ale na cestu do města, takže nás brzy ráno budili popeláři, ale zase se musí nechat, že tam bylo čisto, žádné páchnoucí kontejnery. V pokojích televize, malá lednice, manželské postele, veliká skříň s trezorem, v koupelně vše, co tam má být vč. bidetu a fénu. Denní úklid a výměna ručníků.

Strava
Někdo tu již dříve psal, že snídaně byly stále stejné, ale myslím si, že si každý vybere podle svého. Různé druhy salámů, sýr, míchaná vejce, cornflakes, bílý i ovocný jogurt, bulky, tmavý chléb, croasanty i plněné, másla, džemy, medy, ovoce. K pití - v automatech různé kávy, kakao, čaje, voda, džusy, mléko.

Večeře byly bohaté, teplá i studená kuchyně - různá masa, těstoviny, někdy brambory, hranolky, zelenina a ovoce, zeleninové, rybí, masové saláty, sýry, uzenina a občas i potvory z moře vytažené. Nápoje k večeři nejsou v ceně, objednáte si u obsluhy a ta to napíše na číslo vašeho pokoje, platí se při odjezdu.

V týdnu našeho pobytu měli Italové svátek Ferragosto - 15. 8. a tak nám hotel připravil před večeří na terase pohoštění, nápoje, drobnosti z listového těsta a nakonec dorty - to bylo úžasné.

Měli jsme polopenzi, ale díky teplotám jsme moc neměli v poledne hlad, a když ano, tak jsme si zašli na pizzu nebo jsme si koupily něco v obchodě. Z jídelny je pěkný výhled na pláž a moře.

Služby hotelu
Musím velice pochválit personál od recepčních, číšníků po pokojské. Nenarazili jsme na nikoho protivného. Všichni byli moc milí, usměvaví. Dohovoříte se anglicky i německy bez problémů. Vždy nám poradili ohledně výletů, autobusů atd. My jsme přijeli autobusem, nechali nám kufry u recepce a to i při odjezdu, kdy jsme v 10 hodin opustili pokoj a v 18 h jsme odjížděli. U recepce je hala s televizí (pohádky pro děti při čekání), také WC, takže se tam můžete zkulturnit i když už nejste na pokoji.

V neděli po příjezdu jsme měli schůzku s naší delegátkou, tam nám vysvětlila, kde co je, jak doprava, dala přehlednou mapku pobřeží, podle ní jsme si naplánovali výlety: La Fabrika - něco jako IQ Landia, naproti tomu je Tropikárium - akvárium, když si koupíte vstupenky do obou, tak máte slevu, pak Carribe bey - to je výlet na celý den (aqualandia) právě tím vláčkem - odjíždí se z náměstí v 9 h, lístek si koupíte od šoféra za 4 eur/os na cestu tam i zpět. Jede se hodinu, přijedete akorát na dobu otevření a odjezd je v 18.15 h před centrem (aqualandia končí v 18h), moc se nám tam líbilo, různé skluzavky, bazény ala laguna, hlavně vyžití pro děti). Vstupenka stojí na os. 34 EUR, ale stojí to za to.

Pláž
Pláž pěkná, k 1 pokoji je 1 slunečník a 2 lehátka - na recepci při ubytování dostanete čísla slunečníků, takže se vám nemůže stát, že ho někdo obsadí. Občas chodí kontroly a chtějí vidět ta potvrzení s čísly. Dost často chodí po pláži černoši, kteří nabízejí různé zboží, ale nesou dotěrní a když si jich nevšímáte, tak jen projdou. Moře je mělké, hlavně při odlivu jdete chvilku, než máte vodu po pas, ale je to skvělé pro děti. Posunuje se tam krámek na kolečkách, který nabízí nápoje, zmrzlinu, atd. Podobné občerstvení bez kol je hned u hotelu. Vedle hotelu je bazén pro ubytované, tam jsme také trávili dost času (je tam i WC, takže nemusíte do hotelu v mokrých plavkách).U vchodu do bazénu je sprcha. Malá sprcha na nohy je i u vchodu do hotelu. Vedle bazénu je i malé hřišťátko pro děti a ping pong. Mezi hotely a pláží je chodník podél celého pobřeží (prý má 11 km - nevím) tam se lidé prochází a také běhají.

Alena P., 21.08.2019, Datum pobytu: 9.8. - 18.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lido di Jesolo, Hotel: Caravelle

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Byli jsme moc spokojeni.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme moc spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chybí sušáky na prádlo. Vezměte si s sebou provázek a kolíčky na prádlo na balkón.

Strava
Výborná italská strava. Jen snídaně byly stále stejné. Obměna by nebyla na škodu.

Služby hotelu
Personál moc ochotný. Ubytovali nás hned po našem příjezdu v 11 hodin a ne až ve 14 hodin. U bazénu mi chybělo brouzdaliště pro děti. Na malé zahrádce by mohla být třeba houpačka se skluzavkou pro děti.

Pláž
Dostupnost i přístup na pláž perfektní. Protože se jedná o písečnou pláž, tak voda byla často zakalená.

Šárka V., 21.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lido di Jesolo, Hotel: Bolivar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Byla jsem velmi mile překvapena, že tříhvězdičkový hotel má takový servis, nemám co bych vytkla.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem velmi mile překvapena, že tříhvězdičkový hotel má takový servis, nemám co bych vytkla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, denně výměna ručníků a prostěradel.

Strava
Bohaté snídaně.Večere čtyřchodové , výběr ze čtyř jídel , salátový bar, výborné dezerty. Každý den ryby a mořské plody.

Služby hotelu
Personál pozorný. Jen bylo škoda , že neuměli Anglicky - těžké dorozumívání. Anglicky jsme se domluvili pouze na recepci a s jedním číšníkem- jmenoval se Fabio a byl velmi sympatický.

Pláž
Pláž čistá. Každému pokoji náležela 2 lehátka a slunečník.

Eliška A., 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lido di Jesolo, Hotel: Galassia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Lido di Jesolo