Itálie - Val Gardena Itálie

 • Popis

  Výstavní středisko italských Dolomit

  Italské středisko Val Gardena vyhrálo několikrát po sobě anketu o nejlepší lyžařský areál v Itálii. Na výsluní ji vyšvihly perfektní lyžařské podmínky, moderní a rychlé přepravní zařízení, první podzemní dráha v Dolomitech, napojení na lyžařské safari Sella Ronda, hostování závodů Světového poháru a široká nabídka kvalitních služeb. S lokálním ski pasem se vám otevře svět 175 kilometrů tratí všech obtížností, jimž kraluje Gardenissima, nejdelší obří slalom v Dolomitech. Většina sjezdovek spadá do sportovně červené kategorie, ale najdou se i výletní modré okruhy a strmé černé padáky. S rozšířeným ski pasem Dolomiti Superski se můžete prohánět na 230 kilometrech důmyslně propojených tratí a ochutnat nejen svahy romantického údolí Val Gardena, ale i dalších 12 oblastí Dolomit. Na běžkaře čeká 102 kilometrů upravených okruhů s dechberoucím výhledem na Dolomity. K oblíbeným stopám patří Vallunga v Selva Gardena, Monte Pana v San Cristina nebo trasy v Alpe di Siusi. Vyznavače free ride jízdy a ski alpinisty potěší pestrá nabídka značených tras pro začátečníky i profíky. Do majestátní bílé krajiny vás zavedou místní průvodci se znalostí aktuálních bezpečnostních podmínek. První kroky příznivců snowboardingu vedou do fun parku v Piz Sella s U-rampou a boardercrossovou dráhou. O děti se postarají instruktoři v lyžařských školičkách a připraví jim celodenní program na sněhu i v teploučku pod střechou.

  Après-ski

  Přirozené centrum údolí Val Gardena tvoří vyšňořená letoviska St. Ulrich, St. Christina a Wolkenstein zaměřená na movitější klientelu. Do noci svítí výzdoba luxusních hotelů, vývěsní štíty restaurací slibujících netradiční gastronomické zážitky, výlohy drahých butiků a zdobné lampy romantických uliček. Sem se stahuje italská smetánka, čemuž odpovídá cena a kvalita služeb. Přístupnější ubytování nabízejí městečka Siusi, Castelrotto a Fié. Pestrý výčet après-ski aktivit zahrnuje tenisové a squashové kurty, indoor golf, upravené sáňkařské dráhy, bazén v Ortisei, bowling, tandemový paragliding, bruslení, pěší túry, jízdu na koni, fitness centra, masáže, horolezeckou stěnu, biliard, saunu, solárium, aerobic nebo muzeum.

  Doprava

  Pohodlný přístup do Val Gardena zajišťuje brennerská dálnice vzdálená pouhých 17 kilometrů od střediska. Příjezdová silnice do údolí nejprve strmě stoupá a vyplatí se pořídit si sněhové řetězy. Konečný úsek už se jen mírně vlní pod bílými čepicemi vrcholů Dolomit. Cesta z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 657 kilometrů a trvá okolo 6 a půl hodiny. Trasa z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner zabere 7 hodin a ujedete 720 kilometrů. Parkoviště přímo u lanovek jsou bohužel placená a mají omezenou kapacitu. Denní taxa se pohybuje mezi 4 až 8 €. Vzdálenější parkoviště jsou zdarma, např. Plan de Gralba. Linka ski busu propojující Castelrotto, Siusi a Fié je bezplatná pro držitele vícedenních ski pasů. Linka Selva Val Gardena - Santa Cristina – Ortise je zdarma pro hosty ubytované v hotelích a penzionech pod místní turistickou organizací, jímž je vystavena karta SkiMobileDolomites. Ostatní za dopravu platí. Po přepychových městečkách s neutuchajícím turistickým ruchem lze jezdit i taxíkem.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Val Gardena platný v areálech Val Gardena, Alpe di Siusi a Castelrotto – Marinzen stojí v hlavní sezóně 264 € pro dospělé, 185 € pro juniory do 18 let a 238 € pro seniory nad 65 let. Děti od 3 do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Komu bude 175 kilometrů tratí Val Gardeny málo, může využít ski pas Dolomiti Superski. Skupinové slevy žádejte na pokladnách.

  Val Gardena v létě

  Letní dovolená ve Val Gardeně se nese v duchu pěší turistiky, cyklistiky, horolezectví a dobrodružných výprav do srdce Dolomit. Stovky kilometrů značených tras pro pěší vedou k více než 200 výletním cílům: za zříceninami středověkých hradů, k majestátním dvoutisícovým vrcholkům, k tyrkysově modrým jezerům, k zapadlým kapličkám a kostelíkům, okolo pasteveckých salaší a na vyhlídková místa. Místní informační kancelář vám doporučí jak jednodenní výlety, tak vícedenní horské přechody. Cyklistické okruhy zahrnují náročné terény s divokými sjezdy a namáhavými výstupy i pohodové trasy po rovině v údolí. K tradičním sportům zámožné klientely Val Gardena patří golf na 18 jamkovém hřišti v Golfclubu Castelrotto v Alpe di Siusi. Milovníci adrenalinu posunují své hranice na kajaku a raftech, při paraglidingu a na horolezeckých výstupech. Ke klidnějším aktivitám patří minigolf, rybaření, jízda na koni, volejbal, fotbal a ženami oblíbené wellness a nakupování.

Nejnovější recenze Itálie - Val Gardena

Celkem: 9,6 příjemné prostředí, milá majitelka. úklid na pokoji přespříliš. :-) pěkná dovolená, doporučuji středně náročným.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
příjemné prostředí, milá majitelka. úklid na pokoji přespříliš. :-) pěkná dovolená, doporučuji středně náročným. Zobrazit celou recenzi

Hana F., 30.03.2017, Datum pobytu: 21.3. - 26.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val Gardena, Hotel: Garni Toni (Ortisei)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Garni Toni (Ortisei), Val Gardena, Itálie Hana F. 2017-03-30 9.6 1 10 Hotel Garni Toni

Celkem: 9 Celkový dojem velmi dobrý.

 • 9 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování kvalitní, bez problémů.

Strava
Vlastní.

Služby hotelu
Standardní, bez problémů.

Sjezdovky
Celkem podle očekávání, kvalita sjezdovek odpovídající počasí a ročnímu období, oproti zájezdu před 10 lety značně přibylo lyžařů.

Ivan Šmíd, 13.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val Gardena, Hotel: Residence Casa Metz (Santa Cristina)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Casa Metz (Santa Cristina), Val Gardena, Itálie Ivan Šmíd 2017-03-13 9 1 10 Rezidence Casa Metz

Celkem: 9,4 Vyšlo nám již podruhé krásné počasí. Takže nádherná týdenní lyžovačka.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vyšlo nám již podruhé krásné počasí. Takže nádherná týdenní lyžovačka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
+++

Sjezdovky
Fantazie

Libor Šíp, 05.02.2017, Datum pobytu: 21.1. - 27.1.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val Gardena, Hotel: Garni Dolomitenblick (St. Ulrich)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Garni Dolomitenblick (St. Ulrich), Val Gardena, Itálie Libor Šíp 2017-02-05 9.4 1 10 Garni Dolomitenblick

Celkem: 8,3 Celkový dojem z pobytu je velice příznivý. Jen nám chybělo více přírodního sněhu. Náhradou však bylo mimořádně pěkné počasí. Celý týden...

 • 8 Ubytování
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem z pobytu je velice příznivý. Jen nám chybělo více přírodního sněhu. Náhradou však bylo mimořádně pěkné počasí. Celý týden jasno a ideální teploty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování naprosto dostatučují. Pokoj i rezidence čisté a pokoj vybavený vším potřebným.Personál ochotný a usměvavý. Parkování v podzemní garáži. Vzdálenost ke skibusu přijatelná. Ubytování téměř v centu městečka.

Strava
Beze stravy.

Sjezdovky
Sjezdovky i přes nedostatek přírodního sněhu upravené a dobře sjízdné. Na leden však dost lyžařů.

Stanislav Řezka, 01.02.2017, Datum pobytu: 20.1. - 27.1.2017
Oblast: Itálie Itálie, Val Gardena, Hotel: Residence Casa Metz (Santa Cristina)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Casa Metz (Santa Cristina), Val Gardena, Itálie Stanislav Řezka 2017-02-01 8.3 1 10 Rezidence Casa Metz

Celkem: 8,4 Skvělá poloha pro lyžování, Výborný poměr kvalita/cena

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá poloha pro lyžování, Výborný poměr kvalita/cena Zobrazit celou recenzi

Jan V., 20.12.2016, Datum pobytu: 14.12. - 17.12.2016
Oblast: Itálie Itálie, Val Gardena, Hotel: Garni Dolomitenblick (St. Ulrich)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Garni Dolomitenblick (St. Ulrich), Val Gardena, Itálie Jan V. 2016-12-20 8.4 1 10 Garni Dolomitenblick

Všechny recenze Itálie - Val Gardena

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622