Itálie - Alta Valtellina Itálie

 • Popis

  Tato velmi známá lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v blízkosti hranic Itálie se Švýcarskem, a to nedaleko střediska St. Moritz. Prostředí je zde naprosto úžasné, uchvátí Vás dlouhá údolí, která jsou přirozeně včleněna mezi horské masivy, jež málokdy nepřevyšuji výšku tří kilometrů. Celá horská oblast Alta Valtellina zahrnuje střediska Livigno/Mottolino, Livigno/Corosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina.
  Všechna střediska jsou perfektně vybavena a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami, každé má ale svou specialitku. Lyžářský areál v Bormiu se pyšní neobvyklým převýšením 1 800 metrů, Livigno disponuje 115 kilometry sjezdovek, Santa Caterina v sobě ukrývá velmi náročné svahy pro pokročilé a nakonec také San Colombano, což je poměrně klidnější areál, který se nachází vůbec nejvyše ze všech středisek v Itálii v oblasti náročnosti sjezdových tratí. A tak, ne náhodou je Alta Valtellina vhodnou alternativou nejen k nejvěhlasnějším střediskům Rakouska, Francie a Švýcarska, ale i k dalším špičkovým areálům Itálie ? Sella Rondě, Madonně di Campiglio a Cervinii.

  Dalším lákadlem regionu Alta Valtellina je bezesporu nádherná příroda národního parku Stelivo, kde se nacházejí staré termální prameny a cela neposkvrněná příroda. Pro milovníky nakupování je zde báječná bezcelní zóna v Livignu, která, díky někdy až neuvěřitelným cenám, přímo láká a vybízí k nákupům za skvělé ceny!

  Střediska:  Livigno

  Livigno je opravdu jeden z nejlepších lyžařských středisek v Evropě. Jak ukazují nejrůznější statistiky, Livigno je místem s ojedinělou sněhovou pokrývkou a zaručuje tak nevídaně široké a dokonale upravené sjezdovky s orientací na všechny světové strany. Středisko se může pochlubit také nejmodernějšími přepravními zařízeními nejen v celé Alta Valtellině, ale dokonce v celém regionu Lombardie.
  Kromě sjezdařského ráje si zde přijdou na své i vyznavači běžkování. K dispozici je 40 kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí. Bohatá nabídka zábavy po lyžování je samozřejmostí.
  Livigno je středisko s poměrně vysokými cenami za nabízené služby, ale jejich úroveň je na druhou stranu jedna z nejvyšší vůbec. Nebudete litovat!

  Stručná charakteristika Livigno:
  Nadmořská výška: 1809 - 2798 m
  Sezónatrvá od-do: prosinec - duben
  Sjezdové tratě celkem: 114,7 kilometrů, 102 tratí
  Modré sjezdovky: 28,9 kilometrů, 38 tratí
  Červené sjezdovky: 75,2 kilometrů, 54 tratí
  Černé sjezdovky: 10,6 kilometrů, 10 tratí
  Běžecké tratě: 40 kilometrů
  Sněhová děla: uměle zasněžováno 62 kilometrů, to znamená 54% sjezdových tratí
  Přepravní kapacita lanovek: 46 500 osob za hodinu!

  Bormio/San Colombao

  Toto známé horské středisko Bormio/San Colombao leží v nadmořské výšce 1 225 metrů nad mořem. Bývá také často nazýváné srdcem Alta Valtelliny. Své návštěvníky a nadšené sportovce láká především širokou nabídkou terénů pro volnou jízdu i pestrou paletou náročných i jednodušších sjezdovek v nadmořských výškách do 3012 metrů nad mořem, a v neposlední řadě také svými termálními prameny. Je to velmi živé středisko se skvělými možnostmi zábavy. Kromě městského termálního bazénu můžete navštívit také tenisovou halu, squashové kurty a množství restaurací, barů a diskoték.

  Santa Caterina

  Horské středisko Santa Caterina leží v národním parku Stelivo, přesněji pod průsmykem Passo Gavia. Santa Caterina je určena spíše náročnějším lyžařům, i když, co se týče velikosti, není příliš velká a rušná. Sjezdovky jsou zde ale perfektní. Santa Caterina se rozprostírá především na severním svahu, což zaručuje výborné sněhové podmínky každoročně až do dubna. Pro milovníky běžek jsou připraveny dva výborně preparované okruhy. Pro milovníky ski-alpinistického lyžování je zde připraveno obrovské množství takto upravených tras, ale také tras pro volné a extrémní lyžování. Pravidelně se zde pořádají také závody Světového poháru.
  Všechna střediska v Alta Valtellina jsou velmi dobře přístupná skibusem nebo lanovkou. Pokud patříte mezi sportovce, kteří upřednostňují kvalitu sjezdovek, služeb, ubytování a jídla před nízkou cenou, určitě si pro svou aktivní dovolenou vyberte region Alta Valtellina, nebudete litovat!

Nejnovější recenze Itálie - Alta Valtellina

Celkem: 6,2 Ubytování odpovídá zaplacené ceně, vše čisté a v pohodě. Popis stravování od CK neodpovídá skutečnosti.

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytování odpovídá zaplacené ceně, vše čisté a v pohodě. Popis stravování od CK neodpovídá skutečnosti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v pohodě

Strava
CK uvádí snídaně formou bohatého bufetu... toto neodpovídá ani zdaleka skutečnosti za 5 dní jednou vařená vejce, na stole dvě housky na osobu, párek vůbec. byla Marmeláda, med, sladký koláč jogurt a lupínky a ovesná kaše,šunka a plátkový sýr. Jednou byla slanina. Zelenina žádná.

Dále CK uvádí večeře formou výběru z tříchodového menu a salátový bufet.... tak tohle vůbec nesouhlasí, vybrat si můžete pouze ze dvou předkrmů, druhý chod spíše menší dětská porce a salátový bufet byl pouze ve středu.

Prostě zavádějící informace, které neodpovídají realitě.

Sjezdovky
vyzkoušeli jsme tři areály St. Caterina, Bormio 2000 a i Bormio Colombano, vše super

Luděk Sůva, 17.02.2020, Datum pobytu: 9.2. - 14.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel: Chalet Gardenia (Isolaccia)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Vše bylo ok, služby cestovní kanceláře nás velice mile překvapila ????????????

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo ok, služby cestovní kanceláře nás velice mile překvapila ???????????? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo přiměřene ceně ????????

Strava
Měli jsme své stravování

Pláž
Pláž byla čistá a cestovní kancelář nám nabídla i lepší poplatek za slunečník

Karolína Montanari, 23.07.2019, Datum pobytu: 29.6. - 20.7.2019
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel: Residence Castello

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,3 Vše v pohodě, jen drobnosti

 • 9 Ubytování
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vše v pohodě, jen drobnosti Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, jen sprchový kout je velmi malý i pro štíhlé lidi a zasloužilo by si trochu doplnit nádobí v kuchyňce.

Strava
bez stravy

Služby hotelu
Přihlášení bylo jinde a klíč byl přímo na chatě.

Sjezdovky
sjezdovky paráda, jen koupený skipas v ČR od cestovky byl k vyzvednutí oproti voucheru, ale neobdrželi jsme info, kde voucher vyměnit, takže bylo nutné volat do ČR, jinak super

Zdeněk P., 05.03.2019, Datum pobytu: 23.2. - 2.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Alta Valtellina, Hotel: Chalet Freita

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Alta Valtellina