Itálie - Tonale/Ponte di Legno Itálie

 • Popis

  Dokonalý lyžařský cirkus

  Propojením vysokohorského lyžařského střediska Passo Tonale a malebného městečka Ponte di Legno v údolí vznikl úctyhodný komplex sjezdovek, fun parků, free ride terénů, ubytovacích zařízení a après-ski aktivit v nadmořské výšce od 1 257 do 2 992 metrů. Na 100 kilometrech sjezdových tratí ochutnáte dokonale upravený manšestr, dovádivé boulové úseky, široké carvingové dálnice a kopce s hlubokým sněhem. Při dobrých podmínkách se svezete na 4,7 km dlouhé Passo Tonale Alpino z úplného vrcholku až do údolí. Černé tratě Passo Tonale Paradiso nebo ledovcová Presena ministra slouží k přípravě národního italského mužstva. Jistotu kvalitního sněhu na začátku a konci sezóny garantuje ledovec Presena. Nadmíru promyšlený snow park Passo Tonale se pyšní jumpy, quaterpipe, slidy a boxy. Až se vám uprostřed léta zasteskne po dovádění na snowboardu, zavítejte do parku Presena na ledovci s celoročním provozem. Pestrý výběr skialpinistických itinerářů a free ride terénů láká milovníky adrenalinu. Nováčci této disciplíny si mohou najmout místního průvodce. Vyznavači bílé stopy si vychutnají 21 kilometrů upravovaných tratí za poplatek 13 € na týden nebo 2,60 € na den. Středně těžký okruh Tonale Ortsloipe v 1 883 metrech nad mořem připravuje běžkařům úchvatnou podívanou do údolí.

  Après-ski

  Zimní dovolenou v Tonale a Ponte di Legno si užijí jak rodiny s malými dětmi, tak sportovci či parta přátel. Po celodenní lyžovačce se otevírá svět après-ski aktivit. Dětský klub Fantaski provozuje lyžařské hřiště pro nejmenší, baby-sitting a animační program pro děti nad 5 let. Své ratolesti vezměte i na snow tubing, sáňkařskou dráhu nebo na jízdu se psím spřežením. Krev v žilách tuhne při adrenalinovém snow kitingu, při nočních jízdách na sněžném skútru nebo při vyhlídkových letech ve vrtulníku. Za romantikou se vydejte do malebných uliček Ponte di Legno. Naopak bujaré noční párty na vás čekají na kopci v Passo Tonale. Z menu restaurací ochutnejte vynikající speciality casonei, calsú, gnoch de la cua, minestra d’orzo nebo selvaggina. Skvělé jídlo doplňuje výtečné víno ze slunných svahů. Relaxujte ve wellness a ve vířivkách v některém z hotelů nebo si zaplavte v krytém bazénu v Ponte di Legno. Zajímavou multimediální expozici o období 1. světové války v Dolomitech uvidíte v jeskyni na průsmyku Passo Paradiso.

  Doprava

  Passo di Tonale leží na západním okraji Dolomit. Posledních 70 kilometrů cesty vede po horských silnicích s náročnými úseky, na nichž se bez sněhových řetězů neobejdete. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner trvá téměř 8 hodin a ujedete 785 kilometrů. Z Brna se dejte na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za necelých 9 hodin zdoláte 849 kilometrů. Místní ski busy perfektně propojují jednotlivé areály mezi sebou i ubytovací zařízení s dolními stanicemi lanovek. Držitelé vícedenních ski pasů využívají dopravu zdarma. Díky meziměstským spojům se dostanete i do Marilleva 900, Folgarida a Madonna di Campiglio.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Adamelo Ski zahrnuje všechny tratě v areálech Tonale a Ponte di Legno. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 210 € pro dospělé, 106 € pro děti do 8 let, 148 € pro juniory do 16 let a 191 € pro seniory. Rodiny se dvěma a více dětmi mohou využít rodinný ski pas a získat 50% slevu z dětské permanentky. K dispozici jsou i bodové jízdenky pro běžkaře, pěší turisty a ski alpinisty. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Rozšířené ski pasy Valadaski, Combi a Super Skirama opravňují lyžaře ke vstupu až do 8 okolních areálů.

  Léto v Passo Tonale

  V horském sedle ve výšce 1882 metrů leží pohádkové městečko Passo Tonale. Daleko v údolí se krčí malebné domky vesničky Ponte di Legno. Obě střediska v zimě tvoří unikátní lyžařskou oblast, ale i v létě oplývají množstvím sportovních a relaxačních aktivit včetně lyžování na ledovci Presena. K nejoblíbenějšímu letnímu sportu patří cyklistika. Adamello Bike Arena zahrnuje přes 500 kilometrů cyklostezek ve výškách od 700 do 2600 metrů nad mořem. Cestičky, které v letech 1915 až 1918 sloužily jako spojnice válečného zásobování, jsou uspořádány do 18 okruhů různé náročnosti. Kraj křižují i stezky pro pěší, Nordic Walking a horolezce. Kouzelnou scenérii a překrásnou přírodu doplňuje přívětivost místních obyvatel a rozmanitá nabídka občerstvení podél tras, kde ochutnáte místní speciality. Milovníci golfu si odpočinou na 18 jamkovém hřišti v Ponte di Legno. V Passo Tonale funguje Mini Club pro nejmenší. Organizuje různé workshopy, hry, představení a soutěže pro děti. S doprovodem se mohou malí návštěvníci podívat do jezdecké školy a zaplavat si v krytém bazénu. Pěknou částku můžete ušetřit s tzv. Adamello Card přinášející slevy ze vstupného do botanické zahrady,do mykologického centra, na rafting, na lanovky a do dalších kulturních památek a zábavních center.

Nejnovější recenze Itálie - Tonale/Ponte di Legno

Celkem: 7,2 Zájezd se nám líbil, cena odpovídala kvalitě zájezdu i sněhovým podmínkám.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Zájezd se nám líbil, cena odpovídala kvalitě zájezdu i sněhovým podmínkám. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo dobré, čisté s pěkným výhledem. Postele příliš měkké, lůžkoviny pro nás nezvyklé.

Strava
Strava chutná, výborný salátový bufet. Při snídaních personál nestíhal doplňovat potraviny a nápoje.

Služby hotelu
Služby hotelu byly bez problémů.

Sjezdovky
Kvalita lanovek a sjezdovek je určitě skvělá, bohužel už většina nebyla v provozu. Sníh byl jen na Preseně, černá sjezdovka, která končila v Tonale byla zledovatělá.

Šárka B., 18.04.2017, Datum pobytu: 11.4. - 15.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Casa Alpina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Klidně bych jel znovu.. Klidná dovolená..

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Klidně bych jel znovu.. Klidná dovolená.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez problémů vše ok..

Strava
Super! Petichodove menu..

Služby hotelu
Odpovídající ceně, čisté, klidné, bez problémů.

Sjezdovky
Super

Vojtěch Koziol, 16.04.2017, Datum pobytu: 7.4. - 11.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Casa Alpina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,6 Skvělá jarní lyžovačka za rozumnou cenu. Středisko dobře dostupné z čr (noční přejezd)

 • 4 Ubytování
 • 2 Strava
 • 5 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělá jarní lyžovačka za rozumnou cenu. Středisko dobře dostupné z čr (noční přejezd) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování mělo pár nedostatků. Zima! 9.4. dle slov delgátky, už je po sezoně, a proto se už netopí v celém hotelu. Absence jakékoliv možnosti usušit mokré věci(možná fen na vlasy, ale to je opravdu na dlouho).

Strava
Jídlo hodně podprůměrné. Snídaně (forma samoobsluž.) ještě v celkem v pořádku, avšak večeře doslova katastrofa, myslím, že i podprůměrná školní jídelna vaří lépe. Jídlo v hotelu už nikdy. Jídlo na svahu italská klasika .) vše v pořádku.

Jana P., 16.04.2017, Datum pobytu: 7.4. - 11.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Casa Alpina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

ledovec 1 fotografie

Celkem: 3,8 Budem pobyt reklamovat

 • 1,5 Ubytování
 • 2 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Budem pobyt reklamovat Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chybela perina a za cely pobyt nedodali, takze hruza

Leoš Krykorka, 10.04.2017, Datum pobytu: 31.3. - 7.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Residence Club Ponte di Legno

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 5,8 Zimní dovolená se nám líbila, ale ve srovnání s minulým rokem litujeme, že jsme bohužel nezměnili cestovní kancelář. Arogance paní...

 • 6 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Zimní dovolená se nám líbila, ale ve srovnání s minulým rokem litujeme, že jsme bohužel nezměnili cestovní kancelář. Arogance paní delegátky Gabriely nás překvapila. Ať už, co se týče nezdvořilého oznámení zpoždění odjezdu autobusu: "no já jedu taky domů, takže musím čekat stejně jako Vy!", stačilo přidat omluvu, rovněž doporučujeme, ať si nikdo neobjednává paní delegátkou Gabrielou deklarované panini, protože dostane obyčejnou malou housku s plátkem sýru a šunky, načež se pak s námi dohadovala, že to je přece panini, a dělala rozbor italštiny (panini x panino) - stačilo říct rovnou, že se jedná o obyčejnou housku. Také nás zarazilo neprofesionální chování paní delegátky, když sdílela čtení recenzí z mobilu minulých zájezdů mezi návštěvníky, ztratila naši veškerou důvěru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vedení hotelu nám připadalo povyšující se, ostatní personál byl super. Pokoj se nám líbil, postel dostatečně velká, koupelna čistá. Každodenní úklid pokoje byl také vítaný.

Strava
Poslední večeře byla absolutním fiaskem. Přesunování se z jedné místnosti do druhé a několika hodinové čekání na jídlo, to se nedá prominout. Kuřecí vývar typu "voda s olivovým olejem a pár kousky kuřecího masa", masová polévka "masová koule velikosti pěsti ve vodě", apod. Ale chválíme dostatečně velký výběr jídel, příjemné stolování.

Služby hotelu
Wellness centrum v hotelu je výborné. Sauna se po celodenním lyžování vždy hodí.

Sjezdovky
Vleky jsou výborné, rychlé, bezpečné. Z velké škály sjezdovek si vybere každý.

Anonym, 08.04.2017, Datum pobytu: 23.3. - 29.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Locanda Locatori

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Tonale/Ponte di Legno

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622