Itálie - Tonale/Ponte di Legno Itálie

 • Popis

  Dokonalý lyžařský cirkus

  Propojením vysokohorského lyžařského střediska Passo Tonale a malebného městečka Ponte di Legno v údolí vznikl úctyhodný komplex sjezdovek, fun parků, free ride terénů, ubytovacích zařízení a après-ski aktivit v nadmořské výšce od 1 257 do 2 992 metrů. Na 100 kilometrech sjezdových tratí ochutnáte dokonale upravený manšestr, dovádivé boulové úseky, široké carvingové dálnice a kopce s hlubokým sněhem. Při dobrých podmínkách se svezete na 4,7 km dlouhé Passo Tonale Alpino z úplného vrcholku až do údolí. Černé tratě Passo Tonale Paradiso nebo ledovcová Presena ministra slouží k přípravě národního italského mužstva. Jistotu kvalitního sněhu na začátku a konci sezóny garantuje ledovec Presena. Nadmíru promyšlený snow park Passo Tonale se pyšní jumpy, quaterpipe, slidy a boxy. Až se vám uprostřed léta zasteskne po dovádění na snowboardu, zavítejte do parku Presena na ledovci s celoročním provozem. Pestrý výběr skialpinistických itinerářů a free ride terénů láká milovníky adrenalinu. Nováčci této disciplíny si mohou najmout místního průvodce. Vyznavači bílé stopy si vychutnají 21 kilometrů upravovaných tratí za poplatek 13 € na týden nebo 2,60 € na den. Středně těžký okruh Tonale Ortsloipe v 1 883 metrech nad mořem připravuje běžkařům úchvatnou podívanou do údolí.

  Après-ski

  Zimní dovolenou v Tonale a Ponte di Legno si užijí jak rodiny s malými dětmi, tak sportovci či parta přátel. Po celodenní lyžovačce se otevírá svět après-ski aktivit. Dětský klub Fantaski provozuje lyžařské hřiště pro nejmenší, baby-sitting a animační program pro děti nad 5 let. Své ratolesti vezměte i na snow tubing, sáňkařskou dráhu nebo na jízdu se psím spřežením. Krev v žilách tuhne při adrenalinovém snow kitingu, při nočních jízdách na sněžném skútru nebo při vyhlídkových letech ve vrtulníku. Za romantikou se vydejte do malebných uliček Ponte di Legno. Naopak bujaré noční párty na vás čekají na kopci v Passo Tonale. Z menu restaurací ochutnejte vynikající speciality casonei, calsú, gnoch de la cua, minestra d’orzo nebo selvaggina. Skvělé jídlo doplňuje výtečné víno ze slunných svahů. Relaxujte ve wellness a ve vířivkách v některém z hotelů nebo si zaplavte v krytém bazénu v Ponte di Legno. Zajímavou multimediální expozici o období 1. světové války v Dolomitech uvidíte v jeskyni na průsmyku Passo Paradiso.

  Doprava

  Passo di Tonale leží na západním okraji Dolomit. Posledních 70 kilometrů cesty vede po horských silnicích s náročnými úseky, na nichž se bez sněhových řetězů neobejdete. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner trvá téměř 8 hodin a ujedete 785 kilometrů. Z Brna se dejte na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za necelých 9 hodin zdoláte 849 kilometrů. Místní ski busy perfektně propojují jednotlivé areály mezi sebou i ubytovací zařízení s dolními stanicemi lanovek. Držitelé vícedenních ski pasů využívají dopravu zdarma. Díky meziměstským spojům se dostanete i do Marilleva 900, Folgarida a Madonna di Campiglio.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Adamelo Ski zahrnuje všechny tratě v areálech Tonale a Ponte di Legno. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 210 € pro dospělé, 106 € pro děti do 8 let, 148 € pro juniory do 16 let a 191 € pro seniory. Rodiny se dvěma a více dětmi mohou využít rodinný ski pas a získat 50% slevu z dětské permanentky. K dispozici jsou i bodové jízdenky pro běžkaře, pěší turisty a ski alpinisty. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Rozšířené ski pasy Valadaski, Combi a Super Skirama opravňují lyžaře ke vstupu až do 8 okolních areálů.

  Léto v Passo Tonale

  V horském sedle ve výšce 1882 metrů leží pohádkové městečko Passo Tonale. Daleko v údolí se krčí malebné domky vesničky Ponte di Legno. Obě střediska v zimě tvoří unikátní lyžařskou oblast, ale i v létě oplývají množstvím sportovních a relaxačních aktivit včetně lyžování na ledovci Presena. K nejoblíbenějšímu letnímu sportu patří cyklistika. Adamello Bike Arena zahrnuje přes 500 kilometrů cyklostezek ve výškách od 700 do 2600 metrů nad mořem. Cestičky, které v letech 1915 až 1918 sloužily jako spojnice válečného zásobování, jsou uspořádány do 18 okruhů různé náročnosti. Kraj křižují i stezky pro pěší, Nordic Walking a horolezce. Kouzelnou scenérii a překrásnou přírodu doplňuje přívětivost místních obyvatel a rozmanitá nabídka občerstvení podél tras, kde ochutnáte místní speciality. Milovníci golfu si odpočinou na 18 jamkovém hřišti v Ponte di Legno. V Passo Tonale funguje Mini Club pro nejmenší. Organizuje různé workshopy, hry, představení a soutěže pro děti. S doprovodem se mohou malí návštěvníci podívat do jezdecké školy a zaplavat si v krytém bazénu. Pěknou částku můžete ušetřit s tzv. Adamello Card přinášející slevy ze vstupného do botanické zahrady,do mykologického centra, na rafting, na lanovky a do dalších kulturních památek a zábavních center.

Nejnovější recenze Itálie - Tonale/Ponte di Legno

Celkem: 7,4 Příjemně strávené dny na italských sjezdovkách před svátky. Lidí tak akorát, jen mohlo být ještě trochu více sněhu.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Příjemně strávené dny na italských sjezdovkách před svátky. Lidí tak akorát, jen mohlo být ještě trochu více sněhu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokojů sice starší, ale funkční. Topení se pouštělo centrálně až po půl páté, tedy po odpoledním lyžování bylo trochu zima při sprchování.

Strava
Jednoduchá jídla, hodně masa, téměř nekořeněné. U večeře žádné pití. Snídaně strohé.

Služby hotelu
Velmi oceňuji hotelový skibus, který pro nás každý den jezdil.

Sjezdovky
Velké množství sjezdovek, kde si vybere opravdu každý, i když jezdilo jen 21 km ze sta. Trochu mi chyběl ranní “manšestr”, na který jsem z Itálie zvyklý a zde byl pouze na dvou sjezdovkách na ledovci.

Jan U., 17.12.2018, Datum pobytu: 7.12. - 12.12.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Locanda Locatori

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Zájezd se mi líbil-chtěla jsem si zalyžovat a to se povedlo.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Zájezd se mi líbil-chtěla jsem si zalyžovat a to se povedlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skromné, ale na přespání stačí.

Jen jsem se musela smát, když při kontrole pokoje (jestli je uklizený-zvolila jsem úklid sama) paní vzala papírový ubrousek a šmejdila s ním za poličkou, se kterou jsem ani nehnula, aby našla nepořádek :D ..ale dobré.

Strava
Snídaně supr, večeře dobré-klasika.

Služby hotelu
Normální

Sjezdovky
Dostatek svahů i sjezdovek.

Anonym, 25.04.2018, Datum pobytu: 14.3. - 18.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Villa Luzzago

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Středisko skvělé, doporučuji! Do hotelu Dell'Alpi jsme byly neplánovaně přesunuty a byly jsme z něj nadšené. Výborná strava, úžasné...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Středisko skvělé, doporučuji! Do hotelu Dell'Alpi jsme byly neplánovaně přesunuty a byly jsme z něj nadšené. Výborná strava, úžasné wellness, na sjezdovce za pár minut... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měly ve starší části hotelu, byl prakticky i když ne příliš luxusně zařízen. Ale úplně naším potřebám stačil. Vše čisté a funkční.

Strava
Stravě v hotelu není co vytknout. Moc jsme si pochutnaly. Strava v chatách na sjezdovkách byla různá, ale vždy poctivá.

Služby hotelu
Služby v hotelu na výborné úrovni, personál profesionální.

Sjezdovky
Sjezdovky skvělé, lanovky také. Každý den upravované. Ve větších výškách úžasný sníh.

Barbora P., 06.04.2018, Datum pobytu: 28.3. - 2.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Locanda Locatori

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Celkově mám velice příjemný pocit z dobře strávené dovolené.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově mám velice příjemný pocit z dobře strávené dovolené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo příjemné, avšak trochu daleko od centra. Vzdálenost ovšem zkracovaly Skibusy, které pendlovaly mezi hotelem a sjezdovkami. Mohly však jezdit častěji, jelikož počet rekreantů značně převyšoval jejich kapacitu.

Strava
Bohaté a chutné večeře i snídaně zvýšily celkový dojem.

Služby hotelu
Se službami hotelu jsem byla velmi spokojená.

Šárka Jaworská, 06.04.2018, Datum pobytu: 30.3. - 3.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Casa Alpina

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Tonale/Ponte di Legno