Itálie - Tonale/Ponte di Legno Itálie

 • Popis

  Dokonalý lyžařský cirkus

  Propojením vysokohorského lyžařského střediska Passo Tonale a malebného městečka Ponte di Legno v údolí vznikl úctyhodný komplex sjezdovek, fun parků, free ride terénů, ubytovacích zařízení a après-ski aktivit v nadmořské výšce od 1 257 do 2 992 metrů. Na 100 kilometrech sjezdových tratí ochutnáte dokonale upravený manšestr, dovádivé boulové úseky, široké carvingové dálnice a kopce s hlubokým sněhem. Při dobrých podmínkách se svezete na 4,7 km dlouhé Passo Tonale Alpino z úplného vrcholku až do údolí. Černé tratě Passo Tonale Paradiso nebo ledovcová Presena ministra slouží k přípravě národního italského mužstva. Jistotu kvalitního sněhu na začátku a konci sezóny garantuje ledovec Presena. Nadmíru promyšlený snow park Passo Tonale se pyšní jumpy, quaterpipe, slidy a boxy. Až se vám uprostřed léta zasteskne po dovádění na snowboardu, zavítejte do parku Presena na ledovci s celoročním provozem. Pestrý výběr skialpinistických itinerářů a free ride terénů láká milovníky adrenalinu. Nováčci této disciplíny si mohou najmout místního průvodce. Vyznavači bílé stopy si vychutnají 21 kilometrů upravovaných tratí za poplatek 13 € na týden nebo 2,60 € na den. Středně těžký okruh Tonale Ortsloipe v 1 883 metrech nad mořem připravuje běžkařům úchvatnou podívanou do údolí.

  Après-ski

  Zimní dovolenou v Tonale a Ponte di Legno si užijí jak rodiny s malými dětmi, tak sportovci či parta přátel. Po celodenní lyžovačce se otevírá svět après-ski aktivit. Dětský klub Fantaski provozuje lyžařské hřiště pro nejmenší, baby-sitting a animační program pro děti nad 5 let. Své ratolesti vezměte i na snow tubing, sáňkařskou dráhu nebo na jízdu se psím spřežením. Krev v žilách tuhne při adrenalinovém snow kitingu, při nočních jízdách na sněžném skútru nebo při vyhlídkových letech ve vrtulníku. Za romantikou se vydejte do malebných uliček Ponte di Legno. Naopak bujaré noční párty na vás čekají na kopci v Passo Tonale. Z menu restaurací ochutnejte vynikající speciality casonei, calsú, gnoch de la cua, minestra d’orzo nebo selvaggina. Skvělé jídlo doplňuje výtečné víno ze slunných svahů. Relaxujte ve wellness a ve vířivkách v některém z hotelů nebo si zaplavte v krytém bazénu v Ponte di Legno. Zajímavou multimediální expozici o období 1. světové války v Dolomitech uvidíte v jeskyni na průsmyku Passo Paradiso.

  Doprava

  Passo di Tonale leží na západním okraji Dolomit. Posledních 70 kilometrů cesty vede po horských silnicích s náročnými úseky, na nichž se bez sněhových řetězů neobejdete. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner trvá téměř 8 hodin a ujedete 785 kilometrů. Z Brna se dejte na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za necelých 9 hodin zdoláte 849 kilometrů. Místní ski busy perfektně propojují jednotlivé areály mezi sebou i ubytovací zařízení s dolními stanicemi lanovek. Držitelé vícedenních ski pasů využívají dopravu zdarma. Díky meziměstským spojům se dostanete i do Marilleva 900, Folgarida a Madonna di Campiglio.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Adamelo Ski zahrnuje všechny tratě v areálech Tonale a Ponte di Legno. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 210 € pro dospělé, 106 € pro děti do 8 let, 148 € pro juniory do 16 let a 191 € pro seniory. Rodiny se dvěma a více dětmi mohou využít rodinný ski pas a získat 50% slevu z dětské permanentky. K dispozici jsou i bodové jízdenky pro běžkaře, pěší turisty a ski alpinisty. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Rozšířené ski pasy Valadaski, Combi a Super Skirama opravňují lyžaře ke vstupu až do 8 okolních areálů.

  Léto v Passo Tonale

  V horském sedle ve výšce 1882 metrů leží pohádkové městečko Passo Tonale. Daleko v údolí se krčí malebné domky vesničky Ponte di Legno. Obě střediska v zimě tvoří unikátní lyžařskou oblast, ale i v létě oplývají množstvím sportovních a relaxačních aktivit včetně lyžování na ledovci Presena. K nejoblíbenějšímu letnímu sportu patří cyklistika. Adamello Bike Arena zahrnuje přes 500 kilometrů cyklostezek ve výškách od 700 do 2600 metrů nad mořem. Cestičky, které v letech 1915 až 1918 sloužily jako spojnice válečného zásobování, jsou uspořádány do 18 okruhů různé náročnosti. Kraj křižují i stezky pro pěší, Nordic Walking a horolezce. Kouzelnou scenérii a překrásnou přírodu doplňuje přívětivost místních obyvatel a rozmanitá nabídka občerstvení podél tras, kde ochutnáte místní speciality. Milovníci golfu si odpočinou na 18 jamkovém hřišti v Ponte di Legno. V Passo Tonale funguje Mini Club pro nejmenší. Organizuje různé workshopy, hry, představení a soutěže pro děti. S doprovodem se mohou malí návštěvníci podívat do jezdecké školy a zaplavat si v krytém bazénu. Pěknou částku můžete ušetřit s tzv. Adamello Card přinášející slevy ze vstupného do botanické zahrady,do mykologického centra, na rafting, na lanovky a do dalších kulturních památek a zábavních center.

Nejnovější recenze Itálie - Tonale/Ponte di Legno

Celkem: 8 I přes převážně špatné počasí výborný výlet.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
I přes převážně špatné počasí výborný výlet. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V naprostém pořádku, vše čisté, uklizené. Chtělo by to možná víc možností, kde šušit vybavení, ale dalo se to zvládnout v pohodě.

Strava
Velmi dobrá, skvělý předkrmový bufet, snídaně. Hlavní jídlo také velmi dobré i když po předkrmech čekal člověk asi lepší.

Služby hotelu
Bez problémů, na hotelu byla česká recepční, takže žádný problém s komunikací atd.

Sjezdovky
Za dobrého počasí vynikající. Když je ošklivo tak to zase nebude nikde o moc lepší.

Matěj S., 15.03.2018, Datum pobytu: 8.3. - 12.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Casa Alpina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Spokojenost, v úvodu trochu horší komunikace v recepci-neuměli moc anglicky,takže v úvodu problém s pochopením skříňky ve skiroomu,vstupu...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Spokojenost, v úvodu trochu horší komunikace v recepci-neuměli moc anglicky,takže v úvodu problém s pochopením skříňky ve skiroomu,vstupu do welness,ale nic zásadního.Trochu horší vybavení kuchyňky-chyběla utěrka,houbička a jar-ale zase tedy nic zásadního. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
viz výše,zmíněné drobnosti,vybavení koupelny odpovídající,pokoje prostorné a dobře vybavené...

Strava
vařili jsme si sami

Služby hotelu
standartní

Sjezdovky
sjezdovky upravené,otevírací doba dobrá,spokojenost

Tomáš Mikula, 14.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Jolly Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Výborné ,ale hotel není u vleku ,jak mě bylo řečeno

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborné ,ale hotel není u vleku ,jak mě bylo řečeno Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Strava
Výborné

Služby hotelu
Výboré

Sjezdovky
Výborné

Irena Doležalová, 13.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Orchidea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Chtěl jsem vyzkoušet podobný typ zájezdu kde přes noc jedete a pak hned po ubytování lyžujete. Cesta busem byla OK :) Do Ponte di Legna...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Chtěl jsem vyzkoušet podobný typ zájezdu kde přes noc jedete a pak hned po ubytování lyžujete.

Cesta busem byla OK :)

Do Ponte di Legna jsme dorazili cca 10:20, následoval přejezd na ubytko. Na svah jsme se dostali cca ve 12:00, což nás vlastně připravilo nejen o půlden lyžování, ale i o upravené sjezdovky, pro mě celkem zklamání...

Od Villa Luzzago je nutno jezdit skibusem, což pro některé může být problém.

Celkově to vidím za 7* z 10* v poměru cena výkon.

Ale samozřejmě chápu, že někde musí být udělaná ta nízká cena. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za dané peníze ubytování dostačující. Velikost pokoje pro dva akorát.

Čistota v pořádku. Snad jen koupelna by zasloužila menší investici.

Strava
Strava vzhledem k ceně zájezdu super. Večeře výborné, snídaně o trochu méně :)

Ale jak jsem říkal - za ty peníze výborné.

Služby hotelu
Úklid probíhal svépomocí.

Možnost si zakoupit pivko, kávu aj. za české koruny je velké +

Sjezdovky
Počasí nic moc :), ale to se tak někdy stane. Sjezdovky by mohli být delší.

Přejezd z Ponte di Legna lanovkou do Tonale mi přišel nekonečný...

Areál spíše pro začátečníky a méně náročné lyžaře, služby dostačující. Převládají sedačkové lanovky což samotný výjezd na kopec vcelku prodlužuje (oproti modernějším areálům).

Josef V., 07.03.2018, Datum pobytu: 28.2. - 4.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Villa Luzzago

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,6 Z dovolené mám lehce rozpačité pocity. Bohužel počasí ani neočekávané poruchy autobusu člověk neovlivní, tudíž tuto skutečnost hodnotit...

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Cena
 • 3 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Z dovolené mám lehce rozpačité pocity. Bohužel počasí ani neočekávané poruchy autobusu člověk neovlivní, tudíž tuto skutečnost hodnotit nechci.

Chci pochválit oba řidiče CK . Bylo vidět, že pečlivě dodržují odpočinek, jakmile odřídil svůj úsek, najedl se a zalehl, cítili jsme se příjemně a bezpečně. Poradili si se složitým terénem v Italských horách i s nečekanou poruchou autobusu.

Z důvodu poruchy a velmi silného chumelení jsme dojeli do místa určení až o půl 10. Autobus nás nemohl vyvézt až k vile a zde už začínala být znát neschopnost paní delegátky, která se umí tvářit velice příjemně a vše svádět a Italské povahy, ale je pravda, že právě ona byla z celé dovolené tennejslabší článek.

Než jsme si převzali povlečení, klíče a skipasy a dostali jsme se na Skibus, který jezdí pouze 1x za hodinu, bylo již odpoledne a tím se nám zkrátily slibované 3 dny lyžování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spíše pro starší lidi nebo rodiny s dětmi, jinak nedoporučuji. Celou dobu jsme si připadali jak na výchovném táboře.

Vařila Česká pani důchodkyně, jídlo dobré, české. Bohužel i s českými kyselými xichty, to mě velmi mrzelo, že jsme si neužili Italské pohostinosti.

Vzhledem k tomu, že vila je majetkem církve a nejspíše je to bývalý klášter, visí všude obrazy s křesťanskými motivy a pokoje jsou chladné a velmi strohé(na lyžování vystačí).

Vadil mi chlad, který všude panovali pani barmanka chodila po vile v zimní bundě. Když se člověk vrátí z lyžování, osprchuje se, raději by uvítal teplou místnost.

Vrcholem všeho byl závěrečný úklid. Podotýkám, že nás pokoj, když jsme do něj přišli nebyl dokonale poklizen, ve skříny zmačkané novinové listy, lepivý flek na zemi atd.

Tudíž mě velmi překvapila paní delegátka, která naběhla s bílým kapeníčkem, kterým kontrolovala utřený prach(i na telefonu a lampičce), záchodové prkénko zkoumala téměř lupou a lezla po kolenách, aby viděla pod postele.

Strava
Jídlo, které neurazí. Málo ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
Bar, kde se točí Starobrno, chladná společenská místnost, neumím si představit, že bych si tam pohodlně sedla a dívala na televizi. Místnost s fotbálkem a stolním tenisem.

Sjezdovky
Lyžařské středisko pěkné, od vily hůře dostupné. Jeden skibus kousek od vily, jen bohužel do strmého kopce, jezdící jednou za hodinu. Druhý skibus o 150m dál do kopce také jedoucí jednou za hodinu, to samé zpět.

Nejlepší černá sjezdovka Paradiso!

Eva K., 07.03.2018, Datum pobytu: 28.2. - 4.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tonale/Ponte di Legno, Hotel: Villa Luzzago

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Tonale/Ponte di Legno

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622