Itálie - Dolomity Superski Itálie

 • Popis

  Oblast Dolomiti Superski, nacházející se v severoitalské provincii Trentino, je právem označována za jeden z největších lyžařských areálů. V jednom komplexu totiž úspěšně sdružuje 12 nejkvalitnějších lyžařských středisek Dolomit (Arabba/Marmolada, Civetta, Val Gardena/Alpe di Siusi, Val di Fassa/Carezza, Cortina d´Ampezzo, Plan de Corones, Alta Badia, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza-Passo Rolle, Valle Isarco, Tre Valli). S jedním skipasem si tak můžete užívat na sjezdových tratích dlouhých celkově 1 220 kilometrů. Skipasy platí i na jednotlivé části komplexu, ovšem vyplatí se koupit si ten, jenž bude platný pro celé Dolomiti Superski. Investice nebudete litovat. Na vrcholy kopců vás vyveze jeden z 460 vleků či lanovek. Při sjezdu se můžete kochat krásnými vrcholky vysokých hor a pohoří. Kromě lyžařů zdejší komplex vyhledávají také snowboardisté a další milovníci zimních radovánek. Zdejší kapacity vám nabízejí kupříkladu bruslařské plochy, lezecké stěny, paragliding, jízda na skútrech a jiné outdoorové aktivity. Běžkaři jistě zaplesají nad rekordními 1 177 kilometry upravených běžeckých tratí v okolí areálu Superski.

  Jako celodenní výlet si můžete dopřát lyžování horskými okruhy (Sella Ronda a Il giro della grande guerra), kde vás sjezdovky a vleky navedou tak, že si ani nebudete muset sundat lyže.
  Návštěvníky přitahuje také ledovec Marmolada, který je fakticky nejvyšší horou Dolomit. Středisko Cortina d´Ampezzo se roku 1966 stalo prvním italským pořadatelem zimních olympijských her.

Nejnovější recenze Itálie - Dolomity Superski

Celkem: 8.2 Hotel je přiměřený cenové kategorii. Nic pro detailisty. Osobně jsem tam byl abych si zalyžoval a ne válel šunky v hotelu. Nejlepší...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel je přiměřený cenové kategorii. Nic pro detailisty. Osobně jsem tam byl abych si zalyžoval a ne válel šunky v hotelu.

Nejlepší jídlo k večeři:

studený předkrm formou bufetu

Teplý předkrm - možnost vybrat ze dvou jídel

Hlavní chod - celkem na výběr tři (fit jídlo, bezmasé, normální)

Zákusek Zobrazit celou recenzi

Tomáš T., 17.03.2022, Datum pobytu: 10.3. - 13.3.2022
Oblast: Itálie Itálie, Dolomity Superski, Hotel: Panoramik

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.6 Bohužel byl náš zájezd zrušen, proto jsme dostali na výběr několik možností, z nichž jsme si vybrali tuto. Na vybavení hotelu, ani...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Bohužel byl náš zájezd zrušen, proto jsme dostali na výběr několik možností, z nichž jsme si vybrali tuto. Na vybavení hotelu, ani personál, si nemůžeme stěžovat, pouze ski areál nás lehce zklamal. Je určen spíše pro rodiny, než pro zkušenější lyžaře, kteří se těší na delší, klidně i náročnější sjezdovky. Zobrazit celou recenzi

Tomáš V., 03.03.2020, Datum pobytu: 22.2. - 26.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Dolomity Superski, Hotel: Sport (Padola di Comelico)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7.8 ok, jsem soudný, takže za tyhle peníze velmi dobré (až na koronavirus prokázaný 6km odtud)

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
ok, jsem soudný, takže za tyhle peníze velmi dobré (až na koronavirus prokázaný 6km odtud) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje malé, ale stačí

Strava
strava mne překvapila ( v dobrém )

Služby hotelu
v hotelu se usmívali, vše ok

Sjezdovky
malé středisko, ale dobrý - málo sněhu

Daniel Šperl, 02.03.2020, Datum pobytu: 22.2. - 26.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Dolomity Superski, Hotel: Sport (Padola di Comelico)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7.2 Jeli jsem velmi příjemným autobusem přes noc, ráno jsme se převlékli v garáži a do 15 hod zde nechali i zavazadla. Pobyt byl do...

 • 6.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Jeli jsem velmi příjemným autobusem přes noc, ráno jsme se převlékli v garáži a do 15 hod zde nechali i zavazadla. Pobyt byl do posledního dne do 10 hodin, kde zavazadla byly opět složeny do garáže až do odjezdu. Padola je malinké městečko, obchůdek je přímo na proti hotelu se zastávkou skibusu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je průměr se sprchou, WC, bidetem a umývadlem, Příjemný je bar se zákusky, klenotem je slovenská recepční, velmi milá a příjemná.

Strava
Jídlo chutné dostatečné, snídaně formou švédského stolu, večeře byla čtyřchodová. dostatečná. V baru je široký výběr nápojů a vitrínka se zákusky a dorty.

Služby hotelu
Služby hotelu jsme moc nevyužívali, po lyžování koupel, u TV na pokoji jde připojit HDD s filmy, pak večerě, v baru káva, pivo a zpět na pokoj. Velmi příjemná je slovenská recepční,

Sjezdovky
Lyžeřské středisko v Padole je malinké středisko s cca 16 km sjezdovek modré a červené, krátké černé úseky. U střediska je zastávka skibusu a větší restaurace. Co mi opravdu chybělo, není si kde sednout, jedna lavička a věšák pro cca 15 batohů víc nic. Co je příjemné, že ve středisku téměř nikdo nebyl. Skibusem je možné jet do střediska 3Zinnen. Příjemné střední středisko, kde bylo výrazně více lidí. Zpět je z 3Zinnen možné traverzovat k další zastávce skibusu, sjezdovku u hotelu Kreuzberg. Tady jsem si to opravdu užil. Cca 400m dlouhý široký svah, kde bylo cca 10 lyžařů. Odtud jede skibus zpět přímo před hotel, nebo za hotel ke střediskuv Padole .

Václav Jindřich, 02.03.2020, Datum pobytu: 22.2. - 26.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Dolomity Superski, Hotel: Comelico

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8.6 Dovolená super, lokalita super. Padola je malé klidně městečko s ospalou horskou atmosférou.

 • 7.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená super, lokalita super. Padola je malé klidně městečko s ospalou horskou atmosférou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má pokoje odpovídající třem hvězdičkám. Nečekejte žádný luxus, ale spíše funkční a starší vybavení hotelu. Postele čisté, matrace ok. Bar dobře zasobeny a za relativně dobré peníze. Internet dosahuje že společných prostor tak maximálně do prvního patra.

Strava
Strava dobrá a v dostatečném množství.

Sjezdovky
Středisko Padola je nejvyšší lyžování v oblasti. Na první den doporučuji, druhý den rozhodně vyrazit busem na tour de vrcholy. Pět hodin krásného lyžování po všech vrcholech v oblasti. Fronty žádné.

Petr Valenta, 27.02.2020, Datum pobytu: 20.2. - 24.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Dolomity Superski, Hotel: Comelico

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Dolomity Superski