Itálie - Reinswald Itálie

 • Popis

  Rodinné středisko s tyrolskou elegancí

  Severně od Bolzana leží menší italské středisko Reinswald. Obklopuje ho romantické údolí Val Sarentino a vrcholky přesahující 2400 metrů nad mořem. 14 kilometrů sjezdovek hraje jihotyrolskou dokonalostí v každém detailu. Perfektní každodenní manšestr, pohodlná přepravní zařízení a 100% zasněžování připravují výborné podmínky pro zimní radovánky. Díky vyváženému poměru tratí pro začátečníky, pokročilé i lyžaře fajnšmekry si Reinswald získal srdce mnoha návštěvníků. Na širokých carvingových sjezdovkách ve všední dny nepotkáte téměř nikoho a jejich kvalitu potvrzuje organizování Evropského poháru ve sjezdovém lyžování. Přesto Reinswald dýchá rodinnou atmosférou a je ideální volbou pro rodiče s malými dětmi. Jim se věnuje zlatou pečetí oceněná lyžařská školička a instruktoři na hřišti Kids on the snow. Jednoduchý snowboardový park s několika skoky a překážkami si oblíbí zejména mírně pokročilí vyznavači jednoho prkna. Zato běžkaři ocení 24 kilometrů skvěle upravených stop na bruslení i klasiku. Příznivci ski alpinismu si smlsnou na 14 značených trasách a neporušený hluboký sníh zláká free ride lyžaře.

  Après-ski

  Nabídka après-ski aktivit je na tak malé a osamocené středisko překvapivě široká. Vyhledávaná bobová dráha s denním i nočním provozem v délce 4,5 kilometrů patří k nejdelším v Jižním Tyrolsku. Pod širým nebem si užijete bruslení, výlety na sněžnicích, jízdu v saních tažených koňským spřežením, curling, pěší turistiku, paragliding a rogalo. V teple pod střechou se hraje bowling a kulečník a kulturní život zpestřuje divadlo, taneční večery, živé koncerty a posezení ve vinném sklípku, v barech a v restauracích. Dokonalé relaxaci se oddejte v sauně nebo v soláriu. Pro návštěvníky - čtenáře je k dispozici veřejná knihovna.

  Doprava

  Výborně dostupné městečko Reinswald leží jen 22 kilometrů od dálničního sjezdu na metropoli regionu Bolzano. Jedno z nejbližších italských středisek je vzdálené jen 651 kilometrů z Prahy a 680 kilometrů z Brna. Při cestě z hlavního města se dejte směrem na Mnichov a Innsbruck. Na trase z Moravy budete míjet Salzburg a Innsbruck. Obě varianty slibují dojezd do cíle pod 8 hodin. Autobusová doprava mezi Terlanem, Bolzanem, Sarentinem a Reinswaldem stojí 8 € za osobu na 6 dní. Jednosměrná jízdenka vyjde na 1,5 €.

  Kolik to stojí?

  Odlehlost areálu a menší rozběh tratí přinášejí výhodné podmínky ubytování a ski pasů. Ski pas Reinswald platí na všech 14 kilometrech sjezdovek. Jeho šestidenní varianta stojí v hlavní sezóně 180 € pro dospělé, 123 € pro děti do 16 let, 123 € pro juniory do 19 let a 169 € pro seniory nad 60 let. Nejmladší návštěvníci do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Slevy jsou připraveny pro skupiny nad 15 osob a k dispozici jsou i bodové jízdenky pro běžkaře a pěší turisty.

  Léto ve Val Sarentino

  Různorodá krajina údolí Val Sarentino skrývá rozsáhlé vinohrady, majestátní vrcholy pokryté věčným sněhem a ledem, skalnaté hlavy strmých stěn a pohádkové louky a pastviny. Letní sezóna otevírá turistům nové cesty za poznáním. Naplánujte si celodenní túru k některé alpské dominantě, nebo se procházejte níže položenými stezkami přes lesy, holé pláně a vinice. Cyklisté volí jak silniční, tak horská kola. Místní turistická kancelář dokonce pořádá skupinové výlety okolo Sarntalu a po tzv. čarodějnické stezce. Tradice a život místních obyvatel představuje muzeum ve statku Rohrer, karnevalový průvod v předvečer zimního slunovratu či hrad Trauttmansdorff. Večery si zpříjemněte u tyrolských specialit v barech a v restauracích, v divadle nebo třeba ve vinném sklípku.

Nejnovější recenze Itálie - Reinswald

Celkem: 8,5 Byli jsme spokojeni.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Špičkové luxusní ubytování, čisté, velmi příjemné. Tiché prostředí.í.

Sjezdovky
Dobré, vhodné především pro rodiny s dětmi.

Radovan Vávra, 18.03.2014, Datum pobytu: 8.3. - 15.3.2014
Oblast: Itálie Itálie, Reinswald, Hotel: Apt. dům Berger (San Martino di Sotto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Reinswald