Itálie - Tre Valli Itálie

 • Popis

  Pestrý areál v srdci tří údolí

  Ski areál Tre Valli, neboli Tři údolí, leží na jižní straně Marmolady a jeho 84 kilometrů sjezdovek patří do lyžařského safari Dolomiti Superski. Pestré tratě působí jako magnet pro vyznavače carvingu. Široké a perfektně upravené pláně se soustředí mezi vrcholky Le Cune (2 380m) a Col Margherita (2 515m). Zážitková 14 kilometrová sjezdovka Innamorati nabízí dechberoucí vyhlídky do okolí a na černou La Volata s převýšením 641 metrů na 2,7 kilometrech si troufnou jen zkušení borci. Vyznavači snowboardingu se soustředí ve fun parcích Le Buse Snowpark ve Falcade, kterému dominuje boardercrossová dráha, a Snowpark Costabella s U-rampou, jumpy a slidy. Areál nezapomíná ani na příznivce free ride jízdy, jejichž kroky směřují do Col Margherita Freeride park, oblasti s hlubokých sněhem, ale dostatečnou bezpečností. Nedávná modernizace přepravního parku přinesla nové 8 a 10 místné lanovky s wiffi pokrytím a na staré „talířky“ a „kotvy“ už téměř nenarazíte. Přes 40 kilometrů běžkařských stop křižuje údolí nebo stoupá do kopců. Nejnáročnější stopa na Passo Pelegrino měří 20 kilometrů a leží ve výšce 1 800 – 1 900 metrů nad mořem. Denní vstupné do běžkařských okruhů stojí 4 – 5 €.

  Après-ski

  Bohatá nabídka aktivit mimo svahy zpestřuje zimní dovolenou. Údolím se proplétají trasy pro pěší turisty, například k vodopádu Gares nebo k horským chatám Lorenzo Bottari, Fuclade a Flora Alpina. Večerní romantická procházka v uličkách městečka Moena s bezpočtem obchodů a kavárniček zpříjemní dlouhé večery a den plný sportovních výkonů zakončete u dobrého jídla a pití v místních restauracích, kavárnách a barech. Netradiční zábavu si užijete při snowtubingu, při projížďce na sněžném skútru nebo na křídlech tandemového paraglidingu. Indoor sportům kraluje tenis, squash a kulečník. Relaxaci hledejte v sauně, v soláriu nebo na masáži.

  Doprava

  Dobrá dostupnost střediska Tre Valli a cesta převážně po dálnici zvýhodňuje lokalitu oproti v horách zastrčeným italským areálům. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 52 kilometrů po dobře udržované horské komunikaci. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 700 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 764 kilometrů. Za volantem strávíte 7 až 8 hodin. Bezplatný ski bus perfektně propojuje všechna městečka v údolí s dolními stanicemi lanovek a zaveze vás i do ostatních středisek Dolomiti Superski. Nový obchvat okolo Moeny navíc učinil konec dopravním zácpám a usnadnil cestování za lyžařskými zážitky.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Alpe Lusia / San Pellegrino zarhnuje celou oblast Tre Valli. Jeho obsáhlejší varianta Valle Silver umožňuje napojení na areály Val di Fassa e Carezza, Val di Fiemme / Obereggen a San Martino di Castrozza / Passo Rolle. Ještě bohatší lyžařské vyžití slibuje nejpopulárnější ski pas Dolomiti Superski s platností ve všech 12 areálech Dolomit. Základní varianta permanentky Alpe Lusia / San Pellegrino stojí 241 € pro dospělé, 169 € pro juniory do 16 let a 217 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let v doprovodu rodičů lyžují v areálu zdarma.

  Letní dovolená v panenské přírodě

  Údolí Tre Valli leží v Dolomitech jen 2 hodiny cesty od Benátek. Jeho jižní hranici tvoří střediska Marmolada a Val di Fassa každoročně lákající pěší turisty i horolezce. Průsmyk Passo San Pellegrino zase sehrál zásadní roli v bojích o Dolomity v 1. světové válce. Ještě dnes mohou návštěvníci spatřit stopy po bombách ve skalách i ve fasádách domů horských vesniček. Více perliček z historie se dozvíte v ledovcovém městě postaveném vojáky při dobývání Marmolady. Centrum oblasti tvoří romantická Moena obklopená lesy a horskými loukami. Odtud vycházejí značené túry pro pěší i horská kola. Některé lemují okraje horských hřebenů, jiné stoupají vysoko mezi dvoutisícovky. Pro děti je ideální dvoukilometrová vyjížďka podél řeky Bois. Menší vesničky Falcade, Canale d'Agordo, Vallada Agordina a Cencenighe Agordino nabízejí ubytování v autentických chatách i moderních apartmánech a přátelské přivítání místními obyvateli je zaručeno. Vodní aktivity se koncentrují na březích jezera Lago di Fortebuso v přírodním parku Parco Naturale di Paneveggio Pale di S. Martino. K dalším oblíbeným zábavám patří rybaření, minigolf, tandemový paragliding, jízda na koni a tenis.

Nejnovější recenze Itálie - Tre Valli

Celkem: 8 Výborné, odpovídající ceně.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborné, odpovídající ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré, odpovídá dvěma hvězdičkám.

Strava
Snídaně dobré, jen míchaná vejce byla studená, zřejmě uchovaná v lednici z večera.

Večeře výborné, salátový bufet trochu chudší.

Sjezdovky
Skvělé.

Jiří D., 27.03.2017, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: La Campagnola

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Slušné, spokojnosť.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Slušné, spokojnosť. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita zodpovedá cene.

Strava
Strava pestrá.

Služby hotelu
Služby na vysokej úrovni.

Sjezdovky
Zjazdovky v troch navštívených strediskách boli podľa počasia.

František Orechovský, 15.03.2017, Datum pobytu: 4.3. - 11.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: La Molinella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,2 Pěkné ubytování,sauna také a výborná polopenze.Sjezdovky byly v dosahu autem blízko.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pěkné ubytování,sauna také a výborná polopenze.Sjezdovky byly v dosahu autem blízko. Zobrazit celou recenzi

Radek Mokrý, 01.03.2017, Datum pobytu: 18.2. - 23.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: La Molinella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super dovolená Zobrazit celou recenzi

Gabriela N., 27.02.2017, Datum pobytu: 19.2. - 24.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: La Molinella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 velká apokojenost

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
velká apokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování odpovídalo nabídce,jen trochu více hluku ve večerních hodinách/zájezd velké skupiny dětí

Strava
gurmánský zážitek

Služby hotelu
výborné služby

Sjezdovky
jedna z nejlepších lokalit,které jsm navštívili a to už jezdíme více jak 10 roků

Jiří Horký, 30.03.2016, Datum pobytu: 19.3. - 26.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: Monzoni

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Tre Valli

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622