Itálie - Tre Valli Itálie

 • Popis

  Pestrý areál v srdci tří údolí

  Ski areál Tre Valli, neboli Tři údolí, leží na jižní straně Marmolady a jeho 84 kilometrů sjezdovek patří do lyžařského safari Dolomiti Superski. Pestré tratě působí jako magnet pro vyznavače carvingu. Široké a perfektně upravené pláně se soustředí mezi vrcholky Le Cune (2 380m) a Col Margherita (2 515m). Zážitková 14 kilometrová sjezdovka Innamorati nabízí dechberoucí vyhlídky do okolí a na černou La Volata s převýšením 641 metrů na 2,7 kilometrech si troufnou jen zkušení borci. Vyznavači snowboardingu se soustředí ve fun parcích Le Buse Snowpark ve Falcade, kterému dominuje boardercrossová dráha, a Snowpark Costabella s U-rampou, jumpy a slidy. Areál nezapomíná ani na příznivce free ride jízdy, jejichž kroky směřují do Col Margherita Freeride park, oblasti s hlubokých sněhem, ale dostatečnou bezpečností. Nedávná modernizace přepravního parku přinesla nové 8 a 10 místné lanovky s wiffi pokrytím a na staré „talířky“ a „kotvy“ už téměř nenarazíte. Přes 40 kilometrů běžkařských stop křižuje údolí nebo stoupá do kopců. Nejnáročnější stopa na Passo Pelegrino měří 20 kilometrů a leží ve výšce 1 800 – 1 900 metrů nad mořem. Denní vstupné do běžkařských okruhů stojí 4 – 5 €.

  Après-ski

  Bohatá nabídka aktivit mimo svahy zpestřuje zimní dovolenou. Údolím se proplétají trasy pro pěší turisty, například k vodopádu Gares nebo k horským chatám Lorenzo Bottari, Fuclade a Flora Alpina. Večerní romantická procházka v uličkách městečka Moena s bezpočtem obchodů a kavárniček zpříjemní dlouhé večery a den plný sportovních výkonů zakončete u dobrého jídla a pití v místních restauracích, kavárnách a barech. Netradiční zábavu si užijete při snowtubingu, při projížďce na sněžném skútru nebo na křídlech tandemového paraglidingu. Indoor sportům kraluje tenis, squash a kulečník. Relaxaci hledejte v sauně, v soláriu nebo na masáži.

  Doprava

  Dobrá dostupnost střediska Tre Valli a cesta převážně po dálnici zvýhodňuje lokalitu oproti v horách zastrčeným italským areálům. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 52 kilometrů po dobře udržované horské komunikaci. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 700 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 764 kilometrů. Za volantem strávíte 7 až 8 hodin. Bezplatný ski bus perfektně propojuje všechna městečka v údolí s dolními stanicemi lanovek a zaveze vás i do ostatních středisek Dolomiti Superski. Nový obchvat okolo Moeny navíc učinil konec dopravním zácpám a usnadnil cestování za lyžařskými zážitky.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Alpe Lusia / San Pellegrino zarhnuje celou oblast Tre Valli. Jeho obsáhlejší varianta Valle Silver umožňuje napojení na areály Val di Fassa e Carezza, Val di Fiemme / Obereggen a San Martino di Castrozza / Passo Rolle. Ještě bohatší lyžařské vyžití slibuje nejpopulárnější ski pas Dolomiti Superski s platností ve všech 12 areálech Dolomit. Základní varianta permanentky Alpe Lusia / San Pellegrino stojí 241 € pro dospělé, 169 € pro juniory do 16 let a 217 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let v doprovodu rodičů lyžují v areálu zdarma.

  Letní dovolená v panenské přírodě

  Údolí Tre Valli leží v Dolomitech jen 2 hodiny cesty od Benátek. Jeho jižní hranici tvoří střediska Marmolada a Val di Fassa každoročně lákající pěší turisty i horolezce. Průsmyk Passo San Pellegrino zase sehrál zásadní roli v bojích o Dolomity v 1. světové válce. Ještě dnes mohou návštěvníci spatřit stopy po bombách ve skalách i ve fasádách domů horských vesniček. Více perliček z historie se dozvíte v ledovcovém městě postaveném vojáky při dobývání Marmolady. Centrum oblasti tvoří romantická Moena obklopená lesy a horskými loukami. Odtud vycházejí značené túry pro pěší i horská kola. Některé lemují okraje horských hřebenů, jiné stoupají vysoko mezi dvoutisícovky. Pro děti je ideální dvoukilometrová vyjížďka podél řeky Bois. Menší vesničky Falcade, Canale d'Agordo, Vallada Agordina a Cencenighe Agordino nabízejí ubytování v autentických chatách i moderních apartmánech a přátelské přivítání místními obyvateli je zaručeno. Vodní aktivity se koncentrují na březích jezera Lago di Fortebuso v přírodním parku Parco Naturale di Paneveggio Pale di S. Martino. K dalším oblíbeným zábavám patří rybaření, minigolf, tandemový paragliding, jízda na koni a tenis.

Nejnovější recenze Itálie - Tre Valli

Celkem: 6,6 Bydleli jsme v depandenci, pokoj v pohodě, ale byla tam zima, po upozornění teplotu zvýšili. Největší problém byl skibus, které již...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Bydleli jsme v depandenci, pokoj v pohodě, ale byla tam zima, po upozornění teplotu zvýšili. Největší problém byl skibus, které již nejezdil, i když vleky byly v provozu. , Sama jsem nemohla lyžovat, skibus např. každou hodinu bych velmi uvítala, chyběl nám všem. Autobus "Kormidla" nemohl dojet až k lanovce!

Autobus měl nejmenší prostor mezi sedadly, jaký jsme kdy zažili. Lepší byl bus, kterým jsme jezdili k lanovce - menší počet sedadel!

Jedná se o hodnocení CK . Se službami paní Masné jsme byli 100% spokojeni! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
My jsme bydleli v depandenci, mimo hotel, jediný problém by zima na pokoji. Úklid každý den. Na pokoji nebyla wifi, i když bylo uvedeno, že wifi je na pokoji.

Strava
V pořádku.

Sjezdovky
Nemohu posoudit, 1 den mlha, problémy s kolenem, další dny jsem nemohla lyžovat.

Jiřina Halčařová, 05.04.2018, Datum pobytu: 28.3. - 2.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: Orsa Maggiore

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 První den jsem si namlátil a druhý jsem jel domů

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
První den jsem si namlátil a druhý jsem jel domů Zobrazit celou recenzi

Josef Koutecký, 19.03.2018, Datum pobytu: 10.3. - 14.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: Orsa Maggiore

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 vyborne

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
vyborne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobre

Strava
super rozmanita a kvalitni

Služby hotelu
personal ochotny a slusny

Sjezdovky
areal upravený lanovky vyborne

Karel Bajer, 13.03.2018, Datum pobytu: 4.3. - 8.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: Orsa Maggiore

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Jelikož to byl náhradní hotel i lokalita, tak celkem dobré.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Jelikož to byl náhradní hotel i lokalita, tak celkem dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče kvality ubytování odpovídala účelu tj. přespání po celodenním lyžování.

Strava
Stravu množství dobré, ale stačil by pouze jeden hlavní chod,jako u nás.

Služby hotelu
Wifi připojení nic moc, jen dole na recepci,ale slabší.jiné služby hotelu jsme nevyužili.

Sjezdovky
Kvalita sjezdovek na dobré úrovni, lanovky některé zastaralejší, chybělo vyhřívaní a někde krycí plexisklo proti větru.

Radomír K., 12.03.2018, Datum pobytu: 4.3. - 8.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: Orsa Maggiore

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Pokud si odmyslím stravu, celkový dojem je dobrý.

 • 5,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pokud si odmyslím stravu, celkový dojem je dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Komfortní.

Strava
Nechutna, vaření z polotovarů. Bez možnosti výběru jídel, absence nabídky nápojů u večeře. Snídaně jednotvarna bez ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
Standardní.

Sjezdovky
Perfektní.

Anonym, 06.03.2018, Datum pobytu: 25.2. - 3.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Tre Valli, Hotel: Orsa Maggiore

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Tre Valli