Itálie - Tarvisio Itálie

 • Popis

  Známé středisko s velkými plány

  Městečko Tarvisio leží co by kamenem dohodil od rakouských hranic. Nad ním se rozprostírá perfektně zrekonstruovaný areál se 32 kilometry sjezdovek táhnoucími se pod vrcholy Monte Florianca a Monte Lussari. Páteřní sjezdovka končí ve vsi Camporosso a byla vybudována kvůli získání pořadatelství Světového poháru. Dostatečně široká dálnice má červené označení a koncentruje se na ní největší procento návštěvníků. Nadprůměrné množství červených a černých tratí uspokojí náročné lyžaře, zatímco modré trasy hravě zvládnou i děti. Tarvisio modernizovalo přepravní park a obsluhují ho vymoženosti 21. století. Plány do budoucna počítají s propojením okolních areálů a dalším rozšířením stávající lyžařské mapy. Tarvisiu ubírá na kráse vysoká návštěvnost a dlouhé přejezdové vzdálenosti mezi oběma vrcholky. Kompletní umělé zasněžování rozptyluje obavy z nízké nadmořské výšky. Novinkou posledních let je snow park Gold park se 4 raily a 2 skokánky. Krásu údolí obklopeného kulisou Julských Alp si nejvíce vychutnají běžkaři. 52 kilometrů značených tratí je rozděleno do 9 okruhů vhodných pro klasiku i bruslení. Vedou lesem, po loukách a přes městečka s příjemnými hospůdkami a kavárnami. Na běžkách tak můžete strávit celý den. Pro děti je připravena lyžařská školička, fun park a cvičné svahy s krytými pojízdnými koberci.

  Après-ski

  Živé centrum Tarvisia svádí k podvečerním procházkám a posezení v restauracích s friulskou kuchyní a vynikajícími víny. V odpoledních hodinách si vyzkoušejte telemark, jízdu se psím spřežením, výlet na sněžnicích nebo zajděte na noční lyžování. Loňskou novinkou je ski bobová dráha se zvýhodněnými cenami pro držitele vícedenních ski pasů. Zimní stadion v Pontebbě láká na pestrý program celou zimu. Vrcholku Monte Lussari dominuje poutní kostelík v nadmořské výšce 1789 metrů. Od něj se otevírá nádherný výhled do okolí a díky ubytování v hotelu přímo vedle něj můžete být po ránu prvními lyžaři na sjezdovce.

  Doprava

  Za popularitou Tarvisia stojí jeho výborná dostupnost po dálnici. Středisko leží jen 2 kilometry od dálničního sjezdu a pro lyžaře z Moravy a ze Slovenska je jednoznačně nejbližším italským areálem. Cesta z Brna přes Vídeň a Villach v délce 514 kilometrů trvá necelých 5 hodin. O něco málo delší trasa z Prahy přes Linec, Salzburg a Villach měří 594 kilometrů a ujedete ji asi za 6 hodin. V zimní sezóně obsluhuje hlavní místa v městečku bezplatný ski bus.

  Kolik to stojí?

  Tarvisio převyšuje své konkurenty bohatým výběrem ubytování v hotelích, apartmánech i penzionech za velmi výhodné ceny, a to i na zkrácené pobyty. Ski pas Friuli navíc zahrnuje nejen domácí Tarvisio, ale i okolní areály Sella Nevea / Canin, Ravascletto / Zoncolan, Forni di Sopra / Sauris a Piancavallo. Nejbližší Sella Nevea je vzdálená 19 kilometrů od Tarvisia. Ostatní střediska vyžadují přejezd osobním automobilem v délce od 37 do 140 kilometrů. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 166 € pro dospělé, 145 € pro seniory do 75 let, 125 € pro juniory do 18 let. Děti do 10 let a návštěvníci nad 75 let dostanou permanentku zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Speciální nabídky jsou připraveny pro běžkaře a pěší turisty, organizované skupiny a školní zájezdy.

  Léto v Tarvisiu

  Letní Tarvisio otevírá návštěvníkům plnou náruč tras pro pěší a cykloturisty na pomezí států Itálie, Rakouska a Slovinska. Itineráři vysokohorské turistiky vévodí trasa k poutnímu kostelíku na vrcholku Monte Lussari, kam se snadno dostanete i lanovkou. Horolezci se v Tarvisiu často zastavují na své cestě do vzdálenějších koutů Itálie a pokoří alespoň jednu z dominant Julských Alp. Cyklisté si smlsnou na nové cyklostezce vybudované na bývalé železniční trati ve směrech do Udine a dále k moři, do Kranjske Gory ve Slovinsku a do Villachu v Rakousku. Vlak dnes jezdí po modernizovaných kolejích a kopíruje hlavní zastávky cyklostezky. Snadno tak zkombinujete jízdu na kole a přesun vlakem. K dalším oblíbeným aktivitám patří golf na 18 jamkovém hřišti, jízda na koni, bruslení v kryté hale, tenis, rybaření, rafting, Nordic Walking a adrenalinové překážky v lanovém centru Tarzan na Sella Nevea. Nová bobová dráha v Tarvisiu přináší letní jízdy a příjemnou relaxaci hledejte v lázních Warmbad s tobogány, bazény, saunami a termálními prameny.

Nejnovější recenze Itálie - Tarvisio

Celkem: 5,4 Umístění hotelu je nádherné. Největší deviza. Okolí je překrásné. Západy slunce na terase neměly chybu. Pokoje jsou skromnější. Jídla...

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Umístění hotelu je nádherné. Největší deviza. Okolí je překrásné. Západy slunce na terase neměly chybu. Pokoje jsou skromnější. Jídla bylo dost, spíš průměrné. Snídaně slabé, jen jeden druh sýru, salámy. Žádná zelenina, chybělo mi čerstvé pečivo, ale to je asi dáno polohou hotelu na kopci a nutnosti zásobování jen pomocí lanovky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo spíše skromnější, malé poje a téměř žádný uložný prostor.

Strava
Snídaně slabé, jen jeden druh sýru, salámy. Žádná zelenina, chybělo mi čerstvé pečivo, ale to je asi dáno polohou hotelu na kopci a nutnosti zásobování jen pomocí lanovky.

Služby hotelu
Obsluha milá. Jednoznačně převážila spokojenost zejména díky poloze hotelu a nádhernému počasí které jsme na dovolené měli.

Sjezdovky
Malé středisko, níže položené. Bohužel sníh pouze na sjezdovkách. I když jsme byli v únoru byla to taková "jarní lyžovačka" Sjezdovky spíše prudší, sportovnější. Překvapil mě velký počet lidí. Odpoledne byly jsezdovky již velmi rozbité.

Tomáš, 26.02.2020, Datum pobytu: 20.2. - 23.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Tarvisio, Hotel: Hotel Rododendro (Monte Lussari)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Krásný apartmán na dobrém místě.

 • 8 Ubytování
 • 7 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Krásný apartmán na dobrém místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostatečně vybavené.

Sjezdovky
Riziko nedostatku přírodního sněhu.

Hana N., 21.02.2020, Datum pobytu: 9.2. - 16.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Tarvisio, Hotel: Apartmán Mauro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Dovolená byla přímo pohádková, čisté ubytování v hotelu na krásném místě, na hoře pod poutním kostelíkem. Ochotný personál, bufetové...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla přímo pohádková, čisté ubytování v hotelu na krásném místě, na hoře pod poutním kostelíkem. Ochotný personál, bufetové snídaně a vynikající večeře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj s přilehlou koupelnou byl čistý, denně uklízený. Na pokoji jsme bez problémů chytli wi-fi signál.

Strava
Ráno jsme měli v jídelně snídani formou bufetu, s nabídkou jsme byli spokojení. Večeře předčily naše očekávání, vždy jsme si vybírali dvě jídla z nabídky. Moc chutné.

Služby hotelu
V hotelu se nám moc líbilo, personál byl velmi vstřícný a ochotný.

Sjezdovky
Na výběr byly modré i náročnější sjezdovky. Vzhledem k tomu, že se dosněžovalo, nebyly v provozu v době našeho pobytu všechny sjezdovky. Ale zajezdili jsme si velmi pěkně na lyžích i snowboardu. Vzhledem k ubytování přímo na hoře jsme ráno po snídani stihli být na sjezdovkách i chvíli sami. Po celou dobu pobytu jsme měli krásně slunečné počasí s modrou oblohou.

Michaela J., 22.01.2020, Datum pobytu: 27.12. - 31.12.2019
Oblast: Itálie Itálie, Tarvisio, Hotel: Hotel Rododendro (Monte Lussari)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Všechny recenze Itálie - Tarvisio