Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

17.09.2014 - Jana A. - Přečteno: - Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014

 • Celkem: 9,2
 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
ok Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování ok

Strava
česká kuchyně bez chuti

Služby hotelu
ok

Pláž
pláž super

Rezidence Belvedere, Emilia Romagna, Itálie Jana A. 2014-09-17 9.2 1 10 Residence Belvedere s možností stravy hotel v pohodě plaže taky jen počasi a strava se lišily našim

16.09.2014 - Marie E. - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprostá spokojenost.

Strava
Bohatý výběr dle chuti.

Služby hotelu
Zaujalo nás to, že v tichosti byli uklizeny pokoje, aniž by byl nějaký rachot na chodbách. Každý den se měnily ručníky, osušky. V recepci ochota s čímkoliv pomoct.

Pláž
Z hotelu je blízko k pláži, možnost zakoupení plážového servisu nebo jít na volnou pláž. Moře čisté, krásné procházky po pláži podél moře.

Senior, Emilia Romagna, Itálie Marie E. 2014-09-16 10 1 10 Senior

16.09.2014 - Anonym - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014

 • Celkem: 4,8
 • 3,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Už bychom tento hotel nenavštívili! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídající 3***

Strava
Strava nám nechutnala. Nejdříve dostali jídlo Italové a až potom my, takže bylo většinou studené. Když se nám poštěstilo a jídlo bylo teplé, tak zkrátka nebylo dobré. Z jídelního lístku nebylo vždy patrné o jaký pokrm se jedná. Často ani neodpovídalo popisu, např.hamburger byl pouho pouhý plátek luchmeatu a grilovaná zelenina byla hrouda neochuceného špenátu.

Měli jsme kolikrát dojem, že číšnice dělá, že nás nevidí a nechává nás schválně čekat.

Služby hotelu
Personál neuměl téměř slovo anglicky, domluva byla spíše rukama nohama. Po příjezdu nám jen řekli, kde máme pokoj a tím to končilo. Jiné informace jsme z nich museli dolovat.

Pláž
Pláže byly čisté, uklizené a dobře přístupné.

Plaza, Emilia Romagna, Itálie Anonym 2014-09-16 4.8 1 10 Plaza

16.09.2014 - Lucie Purčová - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu Dante jsme strávili naši již druhou dovolenou, takže můžeme shrnout, zda se hotel v něčem zlepšil či zhoršil. A musím uznat, že jsme byli velice spokojeni. Rádi se na stejné místo vrátíme i příští rok.

Velice nás překvapil velký počet českých turistů v hotelu a také počet dětí/miminek ... takže pokud si chcete odpočinout a neposlouchat dětský pláč, tak to pro vá asi nebude jednoduché :-D je to opravdu hotel pro děti ...

Jediné, co nás překvapilo bylo parkování .... minulý rok bylo zdarma ... tento rok už se platí:

- pokud chcete parkovat v garáží = 10 Euro na noc (letos jsme využili)

- pokud chcete parkovat venku před hotelem = 5 Euro na noc (loni jsme parkovali zde, ale zdarma )

- pokud chcete na parkování ušetřit, tak kousek od hotelu cca 200m je někde bezplatné parkoviště (s tímto zkušenosti nemáme a ani nevíme, kde přesně parkoviště je ) ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj (minulý rok 321,letos 319 ) jsme dle našeho požadavku (komunikovala jsem před odjezdem s recepcí) přímo nad hlavním vchodem, ve 3.patře a s krásným výhledem na moře....

Pokud máte malé děti, které chodí brzy spát, tak si určitě s recepcí dopředu dohodněte, aby vás neubytovali v pokojích, které mají okna a balkon k podiu, kde každý večer od 21 hodin pořádají hotelový animátoři program pro děti ... my jsme naštěstí byli nad hlavním vchodem a hlavní ulicí, ale při zatáhlé roletě jsme nic z venku neslyšeli ....

Strava
Strava All Inclusive byla bezchybná ... úžasné těstovin, lasagne, ryby, mořské plody, saláty, dezerty, ovoce atd .... z důvodu kojení naší 3 měsíční dcery jsem neměla možnost ochutnat jejich vína a pivo, ale i tak mě postačila chlazená voda :-)

Nebudu rozepisovat, co všechno patří do all inclusive (přečtěte si to v mé recenzi z minulého roku ) .. jen bych chtěla všechny budoucí hosty hotelu Dante upozornit, že v den příjezdu máte již možnost obědu, který se podává od 12:15 do 14:00 hodin ... my jsme naštěstí zvládli cestu rychle a obědvali jsme o půl 2 ... takže to není jako v ostatních hotelech, kdy se od 14 hodin ubytováváte a máte až večeři ..v hotelu Dante dostanete první den už OBĚD !!! myslím is, že po dlooooouhé cestě je pořádný oběd s dezertem a pitím k nezaplacení ....

Služby hotelu
jako vždy jsme byli spokojení ...

- hotelový animátoři pořádají pro děti během celého dne různé programy, soutěže, cvičení na pláži, stavění hradů z písku atd.

- hotelový venkovní bazén, který se každý večer čistí

-vnitřní bazén jsme zatím nevyužili ( pláž a venkovní bazén nám stačil )

-plážový servis zdarma , přičemž každý den jsme si v prádelně vyměnili ručníky

-na balkoně je k dispozici malý sušák na prádlo

- jen hotelový fotograf by se mohl naučit nějaký světový jazyk ... bohužek mluví jen italsky :-(

-každodenní úklid pokoje

-recepce, kde není problém se domluvit anglicky nebo německy

- cestovní postýlka na pokoji a jídelní židlička pro dítě v restauraci - zdarma

Pláž
Pláž s pozvolným vstupem do moře , takže vhodný pro děti se uklízí každé ráno ( bagr a tatrovka uklízí vše, co v noci moře vyplavilo na písek ) ... k pokoji patří jeden slunečník a 2 lehátka + 2 osušky .... jako velké plus hodnotím bar na pláži, kde si můžete dát zdarma (all inclusive )chlazenou vodu, fantu, sprite, víno, pivo a také množství atrakcí pro děti od prolézaček, houpaček, mnoho domečků, trampolíny,kolotoče atd.

Předem upozorňujeme, že hoteloví animátoři chodí během dne mezi lehátkama a shánějí hosty k rlzným hrám ( volejbal, stolní fotbal, atd) .. je to fajn ...

Club Hotel Dante, Emilia Romagna, Itálie Lucie Purčová 2014-09-16 10 1 10 Club Hotel Dante

15.09.2014 - Martin C. - Přečteno: - Datum pobytu: 23.8. - 30.8.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výtečná dovolená ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výtečné, měli jsme sice štěstí na velmi výhodný pokoj č. 122 se dvěma balkóny, což posouvá hodnocení výše. Výborný výhled na přilehlou pláž z rozlehlého balkónu. Výhled do vnitrozemí z přilehlého bočního balkónu. Ne vždy však je tento pokoj, dle sdělení hotelového personálu, dostupný. (dlouhodobé rezervace) Pokoje odpovídají vynaloženým fin. prostředkům, mírné opotřebení interiéru souvisí s četností návštěvníků. Hotel má projít rekonstrukcí v blízké době. Rovněž ostatní ubytovací jednotky jsou výtečné. Z důvodu množství příležitostí k vyžití se návštěvník zdržuje na pokoji jen minimálně.

Strava
Výtečná Italská. Lehká, chutná a výživná. Je vhodné nespěchat a pochutnat si. Trochu problém s názvy jídel v italštině, velká škála speciálních názvů. Jídelní lístek přeložený do češtiny pomocí googlu: "grilované klobásy ze zebry" opravdu na stůl nepřinesli. (naštěstí :-)) Jednalo se o nějakou rybu, ale výtečnou.

Služby hotelu
Příjemný personál. Rádi a ochotně vysvětlí snad všechny Vaše dotazy. Trochu problém s jazyky. Angličtina není u všech standardem, ale lze se domluvit též rusky, rumunsky, moldavsky, italsky, německy a určitě ještě dalšími jazyky. Ne každého z personálu jsme vyzpovídali a ne vždy se nám dařilo uhodnout, jakým jazykem právě hovoří...

Je vhodné se optat, kde lze nakupovat. Do dvou km od hotelu je vše velmi nadsazeno. (cca 3x) Personál však poradí, kde nakupují oni. Např. pivo 0,6 l v marketu Conad 0,75 eur., v blízkosti hotelu 3 eur.

Pláž
Pláž je vždy v brzkých ranních hodinách strojně upravována, vysbírávány odpadky (nedopalky cigaret) a případně to, co moře vyplaví (řasy a.p.). Písčitý povrch, vlnolamy které zaručují zejména dětem klidnější hladinu.

Diplomat, Emilia Romagna, Itálie Martin C. 2014-09-15 10 1 10 Hotel DIPLOMAT superior

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800