Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

Celkem: 7,8 Doporučuji

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Otpovídá ceně.

Strava
Vlastní

Služby hotelu
OK.

Pláž
Písčitá pláš s pozvolným přístupem.

Karel K., 25.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Residence Teresa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Teresa, Emilia Romagna, Itálie Karel K. 2016-07-25 7.8 1 10 Residence Teresa - Lido Adriano

Celkem: 8 Celkově na dobré úrovni. Žádné nemilé překvapení.

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkově na dobré úrovni. Žádné nemilé překvapení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj s manželskou postelí a palandami (dvě postele nad sebou). Vybavení standartní. Skříně, stolky,malá tv, sprchový kout a záchod. Úklid pokoje perfektní.

Strava
My měly polopenzi. Snídaně formou bufetu. Večeře z nabídky dvou jídel. Předkrm, hlavní jidlo, dezert. Kvalita jídla 6 z deseti. Ne vždycky se to povedlo. Třeba poslední den jsme odešli hladový.

Služby hotelu
Parkování u hotelu zdarma je utopie. Parkuje se v rušnější uličce kde hrozí poškození auta a stejně je vždy obazeno (3 mista). Nebo za 5 euro na den asi 100 metrů od hotelu za plotem.

Pláž
Pláž perfektní. Pozvolný vstup do moře. Spoustu prolézaček pro deti. 17 euro na den za dvě lehátka a slunečník. Na pláži 131 před hotelem není možnost bezplatně si lehnout na deku u moře. Ale stačím jít dál na 139 a tam už to není problém.

Jana K., 25.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Venus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Venus, Emilia Romagna, Itálie Jana K. 2016-07-25 8 1 10 Hotel Venus

Celkem: 1,6 Varování pro všechny,kdo by snad chtěli jet právě sem! Personál velmi neochotný,vybavení hotelu neodpovídá popisku CK,pokoje malé,all...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Varování pro všechny,kdo by snad chtěli jet právě sem!

Personál velmi neochotný,vybavení hotelu neodpovídá popisku CK,pokoje malé,all inclusive příšerné.Připadli jsme si jak nějaký póvl z Čech.Není zde posilovna,půjčovna kol,špatné připojení Wifi.Byli tam ubytovaní náctiletí Francouzi snad v půlce hotelu,ti obědvali první,pak se roznášelo zbytku hostů,dělali neskutečný rámus v nočních hodinách,že jsme museli vlítnout na chodbu a seřvat je,když jsme se chtěli vyspat/nebo spíš naše malé děti/.Takže v popisu hotelu by mělo být - NEVHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI !

A nevhodné i z důvodu toho,že než jsme dostali všechny chody "chutné" večeře,syn nám u stolu usnul a dcera byla tak znuděná,že po půl hodině u večeře,kdy snědla předkrm z bufetu,odcházela na pokoj hladová.Jediné,co chválím je bazén a příjemný plavčík. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První rozčarování přišlo,když jsme dostali klíče od pokojů / cestovali jsme dvě rodiny a měli jsme od CK slíbené pokoje vedle sebe/,jeden pokoj v prvním patře a druhý pokoj ve třetím, a odvolání žádné,nezájem. Počítali jsme s tím,že nebudeme mít žádný luxus,ale pokoj je příliš malý pro dva dospělé a dvě děti-zhruba 3 na 3 a balkón metr na metr.Byli jsme na tom alespoň dobře s výhledem-koukali jsme na bazén.Spolucestující měli výhled na ulici a nic moc.Záchod a sprchová zástěna-voda při sprchování všude.Jediné plus- v pokojích bylo čisto a měnili každý den ručníky.

Strava
Snídaně-začátek v 7,30 a pokud jsme přišli dýl,neměli jsme šanci se najíst.Nic nedoplňovali,o vše jsme si museli chodit říkat.Jinak taková klasika,jeden druh salámu,plátkový sýr,marmeláda a nugeta,nějaký jogurt a ze začátku i máslo.Ke konci jsme si máslo na snídani nosili svoje z Čech.

Oběd-12.30:Bufetový stůl na předkrm-nějaké pečivo,zelenina a zapečené zbytky z předešlého dne.Poté se čeká,až obsluha odnese talířky a roznáší se těstoviny,pak další čekání a hlavní chod.Doba v jídelně něco přes hodinu

Večeře-19.30-to samé co oběd a navíc dezert,odchod z jídelny 21 hod.

Je na výběr ze dvou jídel těstovinových a dvou hlavních chodů,vždy v jednom je ryba.Pití voda a víno.

Bar funguje 17-21hod/nebo spíše 17-19.30,protože pak jste v jídelně/.Jsou tři druhy limonády,káva a pivo,dva likéry- amareto a citronový, a víno.Vše do malých plastových jednorázových kelímků.OBsluha nedoplňuje,jen na požádání.

Služby hotelu
Velmi podprůměrný hotel.

Pláž
Pláž je o hodně dál než uvádí CK.Celkem odpovídá Italským plážím,ale nevhodné pro ty,kteří rádi plavou.Je zde po celé délce kamenový val,takže když se blížíte do hlubší vody,jsou zde kameny a plavčíci,kteří hlídají,aby na kameny nikdo nelezl.Takže se plácáte v louži,kde ani nejsou vlny.Na pláži se dají půjčit šlapadla.

Michaela Šimonková, 23.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Fabio (San Mauro Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fabio (San Mauro Mare), Emilia Romagna, Itálie Michaela Šimonková 2016-07-23 1.6 1 10 Fabio (San Mauro Mare)

Celkem: 9,4 Vše bylo dle našich očekávání, příjemný hotel s dobrým jídlem a velkými pokoji...nádherná pláž.

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo dle našich očekávání, příjemný hotel s dobrým jídlem a velkými pokoji...nádherná pláž. Zobrazit celou recenzi

Kristýna Randusová, 19.07.2016, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Lady B

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lady B, Emilia Romagna, Itálie Kristýna Randusová 2016-07-19 9.4 1 10 Lady B

Celkem: 2 Celkový dojem,ten nejhorší,hlavně,co se týče stravování,čistoty v jídelně chování personálu kuchyně.Chyběl nám jídelní lístek,nedodávali...

 • 3,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem,ten nejhorší,hlavně,co se týče stravování,čistoty v jídelně chování personálu kuchyně.Chyběl nám jídelní lístek,nedodávali potraviny na bufetový pult,propadlé máslo,smradlavá zelenina.Zmrzlina byla jen pro vyvolené/polský tábor dětí a italští senioři/Nic neodpovídalo mému sjednanému typu stravy all inclusive Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měly pěkný,čistý.To stejné nemohu řící o ostatních vnitřních a venkovních prostorách hotelu.

Strava
Strava v mém případě vůbec neodpovídala all inclusive,pouze cena,ta ano. Klienti např.CK pořídiki pobyt za 8 000Kč na osobu vč.autobusové dopravy a my za dvě osoby 29 350 Kč,přijde vám to normální?K obědu a večeři kohoutková voda na stole.Ani pivo ,ani jiné nealko nápoje,nic.

Služby hotelu
Služby špatné.

Pláž
K pláži nemám výhrady.

Marcela Boháčová, 19.07.2016, Datum pobytu: 7.7. - 16.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Plaza, Emilia Romagna, Itálie Marcela Boháčová 2016-07-19 2 1 10 Hotel PLAZA

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622