Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

Celkem: 2,2 Málo jídla, k snídani žádné ovovce ani zelenina,sýry,salámy jen sladké a někdy tvrdé bulky,prošlé máslo půl roku,porce asi jako pro...

 • 2 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Málo jídla, k snídani žádné ovovce ani zelenina,sýry,salámy jen sladké a někdy tvrdé bulky,prošlé máslo půl roku,porce asi jako pro školkové děti,báli jsme si říct i o vodu,prvních 5 dnů celkem klid,ale pak najelo asi 100 dětí v pubertálním věku,strašný rámus až do rána.Nikdo je nenapomenul.Díky nájezdu italských dětí se jídlo výrazně zlepšilo,ale než jsme si stačili sednout došla veškerá zelenina,která byla v omezeném množství dána na bufetový stůl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trochu šok, nebyla vana pouze bidet a na zdi visela sprcha voda odtékala do přiucpaného kanálku.Když pršelo,tak okny tekla voda do půlky místnosti.

Strava
Strašná,malé porce bez zeleniny a ovoce někdy po večeři 1 banán

Služby hotelu
Nic moc,ochota personálu spíš horší

Pláž
Jelikož hotel nemá své místa na pláži,musí se chodit na volnou pláž zvanou lido,o víkendu narváno

Yvetta Bendová, 09.06.2016, Datum pobytu: 27.5. - 5.6.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:San Martino

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

San Martino, Emilia Romagna, Itálie Yvetta Bendová 2016-06-09 2.2 1 10 Hotel SAN MARTINO

Celkem: 10 Byli jsme spokojeni.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 30.03.2016, Datum pobytu: 21.8. - 30.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Rossella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rossella, Emilia Romagna, Itálie Anonym 2016-03-30 10 1 10 Hotel ROSSELLA

Celkem: 7,4 Cena odpovídá celkové úrovni ubytování a služeb.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídá celkové úrovni ubytování a služeb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pro 4 osoby jsme měli celkem malý, zřejmě proto, že jsme dovolenou nerezervovali s větším předstihem. Vzhledem k písčité pláži by bylo vhodné provádět průběžný úklid pokoje během pobytu, písek jsme měli všude. V koupelně i v pokoji málo odkládacích ploch.

Strava
Na velmi dobré úrovni. Snídaně bohaté.

Služby hotelu
Personál milý a ochotný. Oceňujeme klimatizovaný bar v přízemí s televizí a wi-fi připojením.

Pláž
Dostupnost pláže vynikající hlavně kvůli dětem, nebyl problém se vrátit do hotelu i několikrát během dne. Čistota a vybavení pláže výborné. Pozvolný přístup do vody pro děti také vhodný a bezpečný. Plavčík byl přítomen non-stop.

Eva E., 26.02.2016, Datum pobytu: 1.8. - 8.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Rossella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rossella, Emilia Romagna, Itálie Eva E. 2016-02-26 7.4 1 10 Hotel ROSSELLA 1. - 8.8.15

Celkem: 9 Vše bylo bez stravování v residenci, pláže mohly občas být trošku čistší. Ale CK v pořádku.

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo bez stravování v residenci, pláže mohly občas být trošku čistší. Ale CK v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Pavel R., 21.12.2015, Datum pobytu: 18.7. - 1.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Rezidence Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Rezidence Belvedere, Emilia Romagna, Itálie Pavel R. 2015-12-21 9 1 10 Residence Belvedere s bazénem

Celkem: 6,8 Vše odpovídalo ceně, spokojenost. Doporučujeme dojet autobusem do aquaparku a delfinária, které se nachází v sousedním městě.

 • 4 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše odpovídalo ceně, spokojenost. Doporučujeme dojet autobusem do aquaparku a delfinária, které se nachází v sousedním městě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj malý, ovšem příjemný a poměrně nově zařízený. Problém byla sprcha kdy byla k dispozici pouze rukojeť ze zdi nad záchodem. Voda samozřejmě pode dveřmi tekla až do pokoje.

Strava
Snídaně jsme měli formou švédských stolů, k obědu bezmasé jídlo vzhledem k velkým teplům přes den. Večer výběr ze 3. jídel (ten byl proveden hned v den příjezdu). Samozřejmostí káva, čaj a chlazená šťáva. Ocenili jsme i ranní výběr ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
Služby hotelu bezproblémové. Personál mluví česky, delegátka byla velmi ochotná a poradila nám s plánováním výletů.

Pláž
Z 99 % je pláž placená, musíte mít zaplacený plážový servis (skládá se ze 2 lehátek a jednoho slunečníku). Bez servisu si nemůžete rozložit na pláži osušky ani si sami lehnout. Přibližně 10 minut chůze byl pruh určený k vyvádění lodí do moře, kde se dalo rozložit ručník a užít si "neplacenou" pláž. Toto místo nebylo moc prostorné ovšem i tak bylo hojně využíváno všemi, kdo neměl zaplacen plážový servis. Jen nám tedy dost scházel slunečník a samozřejmě v okolí není k dispozici wc, opět pouze se zaplaceným plážovým servisem. V moři se nacházejí prakticky všude vlnolamy, které nejen škodí výhledu na otevřené moře, ale také dojmu pravého moře díky až příliš klidné vodě. Vstup u pláže, která spadala pod náš hotel, byl až příliš pozvolný a velice mělký, tudíž pokud máte zájem o plážový servis a využití nejen lehátek, doporučujeme nejdříve obhlédnout pláže a poté si vybrat podle gusta.

David B., 19.12.2015, Datum pobytu: 17.7. - 26.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Rossella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Rossella, Emilia Romagna, Itálie David B. 2015-12-19 6.8 1 10 Hotel ROSSELLA

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800