Itálie - Emilia Romagna Itálie

 • Popis

  Emilia Romagna není město ani přímořské letovisko, nýbrž kraj rozkládající se v srdci střední Itálie. Ze severní strany je oblast ohraničena řekou Pád a na jihu Apeninským pohořím. Ke kraji Emilia Romagna patří východní pobřeží Itálie, oblast Jaderského moře, která je jednou z nejvyhledávanějších v rámci celé země. Kromě krásných dlouhých a písčitých pláží láká turisty zejména podmanivá příroda a jedinečné kulturní památky a pamětihodnosti z dob Římanů, Etrusků a Byzanticů. Kraj je také vyhlášený skvělými gastronomickými specialitami. Právě zde totiž mají své kořeny takové lahůdky jako je parmazán, parmská šunka popřípadě víno Lambrusco.

  Hlavním městem celé oblasti je historické a univerzitní město Boloňa (Bologna) s množství krásných kostelů a středověkými paláci v okolí dvou nejvýznamnějších náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V kraji leží taková skvostná města jako například Ferrara s dominantním vodním hradem Castello Estense. Historická Ravenna pyšnící se bazilikou San Vitale žila ve své době slávou při pobytu básníka Danteho, který zde dožil svá poslední léta. Starobylé město utrpělo nálety za druhé světové války. Přesto se však dočkalo obnovy a roku 1996 bylo připsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete také nedaleké Rimini a blízko něj se tyčící pevnost Montebello či nejstarší evropskou republiku San Marino na svazích hory Monte Titano. V kraji je turistům k dispozici velké množství letních letovisek při pobřeží Jaderského moře.

Nejnovější recenze Itálie - Emilia Romagna

Celkem: 8,6 Celkový dojem skvělý.Doporučuji návštěvu Mirabilandie a San Marina.

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem skvělý.Doporučuji návštěvu Mirabilandie a San Marina. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní dobre

Služby hotelu
Příjemní.Jen chybi v kanceláři angličtina.Potřebovala jsem odjet o den dříve tak jsem dostala číslo na delegátku.Ta však nekomunikuje.Telefon mi položila,na smsky nereaguje.Je tam zbytečna

Pláž
Čistá,pěkná.

Helena V., 30.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Residence Giotto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Residence Giotto, Emilia Romagna, Itálie Helena V. 2015-06-30 8.6 1 10 RESIDENCE GIOTTO

Celkem: 9,4 Dobré, dle očekávání.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dobré, dle očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Plně vyhovující

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Kvalitní

Pláž
Trošku dále od ubytování, méně uklizené.

Milan, 30.06.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Villaggio Del Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Del Sole, Emilia Romagna, Itálie Milan 2015-06-30 9.4 1 10 Camping Villaggio Del Sole***

Celkem: 10 Do Itálie jezdíme pravidelně cca 5 let a musím říci, že Residence Giotto byla naprosto jedinečná a jednoznačně nejlepší ubytování, které...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Do Itálie jezdíme pravidelně cca 5 let a musím říci, že Residence Giotto byla naprosto jedinečná a jednoznačně nejlepší ubytování, které jsme doposud měli. Tato dovolená byla nejlevnější a zároveň nejlepší co se ubytování týče. Jen je škoda, že italové jsou italové a jinak než italsky se s nimi horko těžko domluvíte. Od moře jsme byli cca 300 m příjemnou procházkou a pláže byli překvapivě udržované každý den. Toto ubytování bych určitě doporučil rodině s dětmi. Dovolená pro 6 lidí (2 dospělý, 2 teenageři, 2 děti) nás vyšla celkem cca na 30 tis a to včetně cesty (poplatky + nafta) a jídla a musím říci, že jsme si žili jak prasata v žitě dopřáli jsme si spoustu výletů, Mirabilandii a aquapark. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
3 pokojový apartmán s pro 6 lidí, tzn 3x dvojpostel s pružinovými matracemi, kuchyně naprosto dostačující (plynový sporák + trouba) manželka zde dokázala připravovat omáčky a vše ostatní bez jakýchkoliv problémů. Koupelna menší, ale po rekonstrukci. Pro rodiny s malými dětmi doporučuji přízemí, děti tak můžete ''vypustit'' na terasu, potažmo na zahradu a máte klid... :-)

Musím rovněž zdůraznit klidné prostředí, je to sice trochu dál od centra cca 1 km příjemnou proscházkou po pěší a cyklistické stezce, ALE za ten klid to stojí.

Strava
Vlastní, takže vyníkající :-)

Služby hotelu
Ještě že jsme nebyli v hotelu Belvedere... z cesty hrůza, lidí mraky a prostě radši pod stan ...

Pláž
Prostorná, každý den udržovaná a zarovnávaná, moře s velmi pozvolným vstupem ( 50 m od kraje stále voda po břicho - měřím 192 cm :-) ) ideální pro děti. Když nebyly vlny, tak jsme krásně viděli na dno a děti tak mohli se síťkami lovit co se jim zachtělo :-).

Michal Dvořák, 30.06.2015, Datum pobytu: 13.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Residence Giotto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Giotto, Emilia Romagna, Itálie Michal Dvořák 2015-06-30 10 1 10 RESIDENCE GIOTTO

Celkem: 8,6 Dovolená se nám moc líbila, počasí bylo skvělé, byli jsme poslední dva týdny v červnu, takže nebylo tak úmorné vedro, někde kolem 30,...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, počasí bylo skvělé, byli jsme poslední dva týdny v červnu, takže nebylo tak úmorné vedro, někde kolem 30, zatímco v Čechách bylo 13, takže jsme byli rádi, že jsme v tu dobu byli v Itálii. Moře bylo teplé, když jsme přijeli, tak bylo, jako kafe, jinak kolem 25, je tam dost mělko, takže voda se ohřívala dost rychle, obzvlášť k večeru byla dost teplá. Jeden den byla na moři bouře, což jsme byli rádi, protože se to dalo využít na výlety. Jeli jsme do Raveny, vzdálené asi 8 km, podívat se na památky - krásný historický centrum, kostely a katedrály z 11 st., velmi zajímavé fresky. Druhý den jsme vyrazili do asi 50 km vzdáleného Riccione do parku Oltremare, bohužel místní cestovky tam výlet nepořádají, ale nevadilo nám tam vyrazit na vlastní pěst, alespoň jsme obohatili zážitek z italských železnic, zbytek jsme využili ke koupaní v moři. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány se nachází ve třipatrové vilce, je tam 12 bytů, dvě ložnice vybavené manželskou ložnici nebo dvě postele, skříně, koupelna, a něco, jako obývák s jídelním stolem a malou kuchyňkou, ale dostačující (příbory, talíře a skleničky - sady pro šest lidi, pánvička připaluje, hrnce, misky apod., plynový sporák a trouba, lednička), dvě terasy, jedna menší a druhá větší s plastovými židlemi a stolem, sušák. Kolem vily je menší zahrada s venkovním grilem, na kterém se dá grilovat. Apartmány jsou ideální pro 4 člennou rodinu, pro víc lidí je to už náročnější, pokoje jsou menší. Vila se nachází na konci lido adriano, do centra, kde jsou obchůdky a restaurace je to asi 2 km.

Strava
Strava vlastní, vařili jsme si z místních potravin, což mi přijdou kvalitnější než Čechách, hlavně ovoce a zelenina jsou lepší a levnější a těstoviny. Dělali jsme různé těstoviny se zeleninou a místními omáčkami, těstovinové saláty, maso je dražší a menší výběr. Za dva týdny jsme utratili na jídlo asi 160 euro a to jsme nijak nešetřili, to, co jsme vařili restaurace a zmrzlinu nepočítám. Zmrzlina a pizza báječná, margharitta někde 4 euro, v centru je větší výběr zmrzlin. Pivo dražší, ale my jsme pili víno. Vody se dají koupit láhev 1,5l za 0,29 euro. Chodili jsme do dvou obchodů, buď do Lidlu, je teda vzdálenější, na druhém konci asi tak 3 km, nebo Gray asi tak 1,5 km.

Služby hotelu
Služby fajn, delegát nebyl, ale toho jsme nikdy nepotřebovali ani když jsme byli v hotelích. Po příjezdu se má hlásit a vyzvednout klíče v agentuře Ferro, mluví jen italský, ale jsou na českou klientelu zvyklí, tak jsou i docela chápaví, pokud jste autobusem, tak odvezou autem i zavazadla do apartmánu a ukážou je a co a jak v apartmánu, při odjezdu se tam dají nechat kufry, pracuje od 7 rána do 7 večera. Klíče jsme převzali v 10 ráno a odevzdávali také v 10 ráno. Úklid doporučují udělat samým a ložní prádlo mít taky vlastní, za úklid se platí 40 euro a za prádlo dvojlůžko 16 euro a jednolůžko 10 euro, to jsme raději utratili za zmrzlinu. Věci na úklid tam jsou, ale čisticí prostředky ne, ale s jarem a dvěma houbičkami a papírovými utěrkami jsem se bohatě vystačila.

Pláž
Jsou tam různé pláže, placené, kde jsou lehátka a slunečníky, restaurace, wc a sprchy a neplacená bez lehátek. Lehátka a slunečník myslím, že 10 euro na den. Chodili jsme na neplacenou, která je asi 200 m od residence, ale na placenou, která je hned vedle, jsme chodili taky děti na prolezáčky nebo na wc i do sprchy. Pláž je písečná, plno mušli, děti se vyřádili na písku, stavěli hrady a tak. Chodí prodejci, ale když si je nevšímáte, tak tolik neotravují.

Nataliya G., 29.06.2015, Datum pobytu: 13.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Residence Giotto

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

děti na písku 7 fotografií

Residence Giotto, Emilia Romagna, Itálie Nataliya G. 2015-06-29 8.6 1 10 Residence Giotto

Celkem: 9,2 Skvělé ubytování, cca 5m od bazénu, líbilo se mi dětské hřiště a aktivity resortu (kurzy plavání, baby club pro nejmenší děti, vodní...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé ubytování, cca 5m od bazénu, líbilo se mi dětské hřiště a aktivity resortu (kurzy plavání, baby club pro nejmenší děti, vodní gymnastika - jen jazyková bariéra při dětských aktivitách - komunikace nutná v italštíně nebo němčině). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo popisu, žádné poplatky za závěrečný úklid. Pokud počítáte s tím, že venkovní sezení je odděleno příčkou od vedlejšího apartmánu, nemá človéka co překvapit. Nic nám v apartmánu nechybělo, byl dobře vybaven.

Strava
beze stravy

Pláž
Pláž ideální pro děti, moře není hluboké, po ránu na břehu spousta mušliček. Na pláži bylo dětské hriště, takže ideální pro pobyt s dětmi.

Jan Streichsbier, 29.06.2015, Datum pobytu: 13.6. - 20.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Villaggio Michelangelo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Michelangelo, Emilia Romagna, Itálie Jan Streichsbier 2015-06-29 9.2 1 10 Villaggio Michelangelo

Všechny recenze Itálie - Emilia Romagna

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800