Itálie - Sardinie / Sardegna Itálie

 • Popis

  Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem. Ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu, které sahají hluboko do historie a směs nádherných vůní a barev zdejší flóry. Sardinie nabízí nespočet nádherných pláží, z nichž určitě nejznámější je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.

  Tipy na výlet:

  Sardinské nuraghy (megalitické stavby), kterých najdete na ostrově přibližně 7.000. Na severu Sardinie doporučujeme navštívit souostroví La Maddalena, pohádkové údolí Valle della Nuraca, archeologické naleziště u Porto Torres nebo přírodní rezervaci Asinara. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším městům na ostrově patří Nuoro, město s jedinečnou sbírkou etnických předmětů, šperků a oděvů sardského lidu, Sassari se zachovalými historickými památkami, Alghero v jehož okolí se nachází přírodní jeskyně Grotta di Nettuno a Grotta Verde a nebo třeba Cagliari s památkami z rozličných historických období, jako jsou starořímský amfiteátr nebo byzantský kostel San Saturnino.

Nejnovější recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Celkem: 6 Celkově se mi dovolená líbila, krásná příroda i moře, horší služby delegáta - při výletech fádní nezajímavý výklad.

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se mi dovolená líbila, krásná příroda i moře, horší služby delegáta - při výletech fádní nezajímavý výklad. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi jednoduchý, neútulný pokoj, pouze jedno slabé osvětlení, žádné lampičky.

Koupelna velmi pěkná.

Strava
Večeře velmi dobrá. Postrádala jsem ale kvalitní ryby, byly pouze 2 x zřejmě pangas - velice nechutný, 1 x dobrá ryba ale ve velmi omezeném množství. Studené zeleninové saláty téměř každý večer stejné.

Celkově hodnotím večeři spíše jako lepší.

Snídaně - neustále stejná, omezená nabídka, pouze jeden typ bílého pečiva. Snídaně hodnotím jako podprůměrné.

Služby hotelu
Služby hotelu velmi dobré.

Pláž
Pláž byla umístěna téměř u přístaviště lodí, které zakrývaly výhled na moře, velmi malý záliv, působící spíše jako rybník a ne moře.

Eva Susová, 10.10.2016, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2016
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Club Cala Bitta

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Cala Bitta, Sardinie / Sardegna, Itálie Eva Susová 2016-10-10 6 1 10 Hotel Villaggio Cala Bitta

Celkem: 8,2 Překrásné místo na strávení dovolené, snad se sem někdy vrátíme :-)

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Překrásné místo na strávení dovolené, snad se sem někdy vrátíme :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skromnější, ale velice čisté , krásné prostředí.

Strava
Strava široký výběr jídel, vadilo nám jen omezení v programu hard all inclusive, kde byly v ceně káva, čaj a 3 druhy bohužel přeslazených sycených slazených nápojů(7up, pepsi a ...ty tři tečky znamenají oranžínu :-) ), kdybychom chtěli džus zaplatili bychom. V nabídce měli long drinky zdarma, ale v baru jsme zjistili, že je zde háček mají tam placené long drinky a pokud se nezeptáte, které máte v ceně, tak si zaplatíte, protože ty v rámci hard all inclusive mají na papíře zvlášť. Jinak personál byl velice milý.

Služby hotelu
Neshledali jsme žádný problém.

Pláž
Krásná, čistá, koncem září celkem hodně vln, což jsme očekávali, pozvolný vstup do vody, krásné šnorchlování, nebylo přelidněno, voda také průzračná.

Marcela M., 08.10.2016, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2016
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Le Spiagge di San Pietro Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Le Spiagge di San Pietro Resort, Sardinie / Sardegna, Itálie Marcela M. 2016-10-08 8.2 1 10 Spiaga San Pietro EDEN

Celkem: 7 Dovolená celkem splnila naše očekávání, až na pár okolností, které nás značně znechutily. Nejprve cena zájezdu. Koupili jsme naposledy...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená celkem splnila naše očekávání, až na pár okolností, které nás značně znechutily.

Nejprve cena zájezdu. Koupili jsme naposledy zájezd v takovém časovém předstihu ( únor - realizace září). Nepočítali jsme s tak výraznou slevou na poslední chvíli. Pro nás dva schodek činil 6 000 Kč, což pro důchdce je částka dost podstatná. Protesty u CK byly komentovány omluvou v tom duchu, že máme smůlu. Jak jinak?

Palmasera je kolos, který naplněn, čítá prý až 1500 turistů. Téměř se s nimi nepotkáte s výjimkou stravování. Natěsnané restaurace, stoly plné nádobí, které číšníci nestačí odebírat. Hluk jako na hřišti.

Poslední kapkou pro nás byl výlet na Korsiku. Včasný odjezd nás nepřekvapil, ale délka cestování ano. Autobus naplněný 40 lidmi v místě pobytu se musel ještě cestou doplňovat dalšími turisty s velkými zajížďkami do vzdálených letovisek. Cesta autobusem pak trvala asi 4 hodiny a když k tomu připočteme ještě hodinu na trajektu a vynásobíme dvěma, vyjde nám celkem 10 hodin cestování. Nebýt fotografií, tak na konci cesty chudák turista ani neví, jak se jmenuje natož, jak vypadalo Bonifacio. Nehleďe na to, jak obratně se mohla tak velká skupina v úzkých uličkách pohybovat.

Chtěl bych vědět, čí vinou se takto s turisty zachází. Je to snad vinou ziskuchtivé CK nebo snad bezohledností delegátky, která tento výlet organizovala? Nikdo mi to v místě pobytu nechtěl říci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje a vybavení celkem dostačující. Každý den uklizeno i s výměnou ručníků.

Strava
Úroveň stravy lze hodnotit pozitivně. Dostatek zeleniny, ovoce, ryb, mořských plodů, různých druhů masa, množství příliš sladkých nealko nápojů, piva,vody vína atd. Bylo vždy z čeho vybírat.

Služby hotelu
Hotel je zasazený do krajiny, bazény i s okolím pěkné. Areál je uklizený a opečovaný. Služby související s chodem hotelu byly na slušné úrovni.

Pláž
Pláž velká, čistá, služby bezplatné. Rozmístění slunečníků těsné. Kdo hledá soukromí, zde ho nenajde.

Petr Jiroušek, 07.10.2016, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Palmasera Village Resort, Sardinie / Sardegna, Itálie Petr Jiroušek 2016-10-07 7 1 10 Palmasera Village Resort

Celkem: 8,8 Dovolenou v tomto hotelu jsme si skvěle užili. Jen pláž nebyla ideální, ale vzhledem k tomu, že jsme většinu dovolené strávili po okolí,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou v tomto hotelu jsme si skvěle užili. Jen pláž nebyla ideální, ale vzhledem k tomu, že jsme většinu dovolené strávili po okolí, tak nás to moc nemrzelo. Výlety jsme podnikli do Alghera, městečka Bosa, Neptunovy jeskyně (lodí) a do místního krásného parku (vstup zdarma). Doporučuji výlety podniknout na vlastní pěst. Stály nás 30-50 % ceny, než kdybychom jeli přes delegátku. Místní doprava funguje skvěle, v Algheru v infocentru nebo na recepci nám poskytli dostatek informací, jízdních řádů i map. Leccos jsme zjistli sami. Sardeňané jsou velmi vstřícní a ochotní, i když nerozumí anglicky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je v jednopatrových vilkách obklopených krásnou zahradou a stromy, které poskytují příjemný stín. Pokoje jsou menší, pouze s jednou přistýlkou, ale velice hezké a čisté. Ručníky nám měnili každý den. Postel byla velice prostorná a pohodlná.

Strava
Snídaně byly poměrně pestré, jídlo stále doplňovali. Večeře naprosto fantastické. Obávali jsme se trochu servírovaných večeří, ale zbytečně. Menu v italštině, angličtině a němčině. Jídlo bylo vynikající, skvěle naservírované. Víno k večeři, které jsme měli připlacené bylo výborné a vůbec nehleděli na množství. Obsluha byla úžasná a i přes fofry, které měli, se nezapomněli usmívat. Večeře byly podávány sice pozdě (19,30-21,30), ale po dvou dnech jsme si zvykli. Přes den byla možnost stravy v baru a v pizzerii, pouze od 12,30 do 14,00.

Služby hotelu
Personál hotelu byl velice milý, ochotný a vstřícný. Nic nebyl problém. Veškerou útratu píší na doklady, které podepisujete. Celkovou úhradu zaplatíte poslední den pobytu. Nebyl problém si kdykoliv na recepci ověřit stav našeho účtu. Počítejte s poplatkem 4Euro za den pobytu. Klimatizace se řídí pouze přes recepci. Nechali jsme si ji kompletně vypnout na celou dobu pobytu. Velký bazén i malý pro děti jsou se slanou vodou. Kurty, možnost potápění, wellness a posilovnu jsme nevyužili.

Pláž
Jediná vada na kráse tohoto hotelu. Pláž nebyla příliš hezká, vstup do vody pouze z mola. Pro prcka ale na stavění hradů z písku stačila. Nebyl však problém se chodit vykoupat k vedejšímu hotelu, kde byl hodně pozvolný vstup s pískem. My jsme také chodili na 10 min. chůze vzdálenou malou plážičku ke skalám.

Hotel nabízí rozvoz na 4 pláže v okolí kdykoliv během dne kromě neděle. My jsme zkusili La Bombarde. Velice krásná, bílá, dlouhá pláž. Jen nás překvapila cena za lehátka, za kus chtěli 5 Euro, za slunečník totéž. Většina pláže je ale veřejná, takže si můžete lehnout jen na osušku. Doporučuji brýle a šnorchl, potápění kousek od pláže byl zážitek.

Zuzana S., 06.10.2016, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Corte Rosada

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

pláž u hotelu 6 fotografií

Corte Rosada, Sardinie / Sardegna, Itálie Zuzana S. 2016-10-06 8.8 1 10 Corte Rosanda

Celkem: 7,2 Hotel je v krásném místě, ale zasloužil by si lepšího zahradníka a trochu zrekonstruovat.-:)

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je v krásném místě, ale zasloužil by si lepšího zahradníka a trochu zrekonstruovat.-:) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý v pořádku. Denně bylo perfektně uklizeno.

Strava
Snídaně - menší výběr.

Večeře dostačující .Ryby výborné, mohlo být jen více čerstvé zeleniny(salátu) a ovoce.

Celkově strava odpovídala 3 hvězdičkám.

Služby hotelu
Všechny nedostatky zastínilo přátelské a vlídné chování personálu, poloha hotelu, prostředí.

Celkový dojem ze Sardinie - nádherná, stojí za to jí objevovat.

Pláž
Pláž čistá, u hotelu, moře průzračné, jemný písek. Úžasné.

Ideální pro nenáročnou a klidnou dovolenou.

Anonym, 06.10.2016, Datum pobytu: 17.9. - 28.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:New Barcavela

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

New Barcavela, Sardinie / Sardegna, Itálie Anonym 2016-10-06 7.2 1 10 Hotel New Barcavela

Všechny recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622