Itálie - Sardinie / Sardegna Itálie

 • Popis

  Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem. Ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu, které sahají hluboko do historie a směs nádherných vůní a barev zdejší flóry. Sardinie nabízí nespočet nádherných pláží, z nichž určitě nejznámější je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.

  Tipy na výlet:

  Sardinské nuraghy (megalitické stavby), kterých najdete na ostrově přibližně 7.000. Na severu Sardinie doporučujeme navštívit souostroví La Maddalena, pohádkové údolí Valle della Nuraca, archeologické naleziště u Porto Torres nebo přírodní rezervaci Asinara. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším městům na ostrově patří Nuoro, město s jedinečnou sbírkou etnických předmětů, šperků a oděvů sardského lidu, Sassari se zachovalými historickými památkami, Alghero v jehož okolí se nachází přírodní jeskyně Grotta di Nettuno a Grotta Verde a nebo třeba Cagliari s památkami z rozličných historických období, jako jsou starořímský amfiteátr nebo byzantský kostel San Saturnino.

Nejnovější recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

15.09.2014 - Jana G. - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 4,4
 • 2 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Tešila som sa na krásny 4* hotel, ale po príchode na miesto som ostala veľmi sklamaná, hotel by mal mať max 2*. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, bolo čisté more a pláž + animátori. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po príchode na izbu som myslela, že sa okamžite balím a idem domov-hrozný zápach na izbe ( celý pobyt sme vetrali), len na oko upratané ( pod posteľou a skrinkami množstvo prachu, v kúpeľni špina ). Aj klímu sme chceli vypnúť, lebo zapáchala, ale nešlo to, museli sme volať miestneho opravára, aby nám ju prišiel vypnúť( ten ale tiež nevedel ako-nakoniec sa podarilo).

Strava
Vždy sa dalo niečo vybrať, ryby a morské plody mali výborné.

Služby hotelu
Bar bol otvorený od 10-23, po 23 ste sa už k žiadnym nápojom nedostali. Wi-fi bola len na recepcii a bol slabý signál,čo som považovala za pozitívne, veď som si prišla oddýchnuť.

Pláž
Pláž bolo z mojej strany veľké plus, krásna, piesočnatá, more čisté.

Club Corte Bianca, Sardinie / Sardegna, Itálie Jana G. 2014-09-15 4.4 1 10 Hotel Club Corte Bianca

15.09.2014 - Petr B. - Přečteno: - Datum pobytu: 31.8. - 11.9.2014

 • Celkem: 8,4
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nenechte se zmást okolím hotelu a pořádně se podívejte na Google Earth - Pokud nejste líní na krok a zajímá vás spíš příroda a moře jako živel, nikoli jako velký slaný bazén, lze Porto Pino jedině doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel jednoduchý, čistý, poněkud bez atmosféry, nic nechybí, nepřebývá, personál příjemný a ochotný.

Strava
Jídlo vynikající, pokud jste na ryby a mořské potvory, neváhejte

Služby hotelu
Služby standardní, bez problémů. Pronájem auta lze zařídit přes hotelovou recepci, pokud nemáte alespoň základy italštiny nebo španělštiny, bohužel je nutno přes hotelovou recepci zařídit i velkou část komunikace s autopůjčovnou... V sanotném Porto Pino autopůjčovna není.

Pláž
Hotel není blízko u pláže (na Sardinii běžné), ale v pěší dostupnosti (cca 15 minut chůze) se nacházejí rozmanité "mořské terény", od trapné pláže s lehátky přes písečnou divokou pláž po malé pláže mezi skalami a skalnaté útesy, skýtající soukromí, krásnou přírodu a výborné podmínky pro šnorchlování. Pokud nejste líní na krok a zajímá vás spíš příroda a moře jako živel, nikoli jako velký slaný bazén, lze Porto Pino jedině doporučit. Podstatné je i to, že je to lokalita téměř prostá turistů a hotel a místní prodejny, kavárny apod. jsou zjevně zavedeny na vracející se klientelu, nikoli na oškubávání turistů, kteří už stejně nikdy znovu nepřijedou.

Apartmány Porto Pino, Sardinie / Sardegna, Itálie Petr B. 2014-09-15 8.4 1 10 Porto Pino

15.09.2014 - Hudíková H. - Přečteno: 11× - Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2014

 • Celkem: 9,2
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v září je nejlepší, voda 26 st.C, vzduch 32. Nemělo to chybu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na úrovni, lednička fungovala, klimatizace také.

Strava
Strava byla pestrá, bohatě nám stačila, jen grilované pokrmy někdy byly bez chuti , málo slané a nekořeněné, hlavně ryby.

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, každý den úklid, nové ručníky i povlečení.

Pláž
Pláž byla dostupná po schodech, které se nám první den zdály být hrozné ale když jsme to šlapali každý den několikrát, tak jsme si zvykli. Vynahradil nám to krásný výhled z baru na moře a přístav.

Palmasera Village Resort, Sardinie / Sardegna, Itálie Hudíková H. 2014-09-15 9.2 1 10 Palmasera Village Resort

12.09.2014 - Anonym - Přečteno: 50× - Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 8,2
 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojnosť - bola to príjemná dovolenka so všetkým, čo k tomu patrí :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie je na úrovni, nakoľko nie sme nároční klienti a vedeli sme do čoho ideme, môžem povedať, že ubytovanie je naozaj dobré. V priestoroch izby sme sa zdržovali naozaj len počas spánku, alebo prezliekani, či použitia aprch.

Strava
Strava bola výborná, pestrá, zaujímavá kuchári naozaj vedia vedia pripraviť jedlo chutne. Myslím, že sa ani nedá neochutnať zakaždým zo všetkého, aj keď máte malé brušká :-)

Služby hotelu
Služby boli tak isto fajn. Každý deň sme mali upratané na izbe, vymenené usušky, uteráky, pravdaže sme pani, ktorá nám upratovala zanechali nejaké euro pre potešenie a inšpiráciu.Musím pochváliť animátorov. Mladý muž a tri mladé ženy boli veľmi príjemní a naozaj ochotní, starali sa o náš čas, ako ho využiť čo najzaujímavejšie.Personál v reštaurácii - niekto ako zaspatý, niekto úslužný a usmiaty, no čo, mohli by sa posnažiť byť prívetivejší...

Pláž
Pláž je krásna, dlhá, to sa mi najviac páčilo.Mohli sme chodiť na ľavo, na pravo, všade super, čisto, more teplé, čisté ... absolvovali sme výlet na najkrajšie pláže Sardínie a naozaj sú prekrásne, oplatilo sa ...

Club Corte Bianca, Sardinie / Sardegna, Itálie Anonym 2014-09-12 8.2 1 10 Hotel Club Corte Bianca

11.09.2014 - Petr Michálek - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vysoka uroven hotelu a sluzeb. Ciste more a pekne okoli. Zobrazit celou recenzi

Palmasera Village Resort, Sardinie / Sardegna, Itálie Petr Michálek 2014-09-11 9.4 1 10 Hotel Palmasera Village Resort

Všechny recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800