Itálie - Sardinie / Sardegna Itálie

 • Popis

  Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem. Ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu, které sahají hluboko do historie a směs nádherných vůní a barev zdejší flóry. Sardinie nabízí nespočet nádherných pláží, z nichž určitě nejznámější je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.

  Tipy na výlet:

  Sardinské nuraghy (megalitické stavby), kterých najdete na ostrově přibližně 7.000. Na severu Sardinie doporučujeme navštívit souostroví La Maddalena, pohádkové údolí Valle della Nuraca, archeologické naleziště u Porto Torres nebo přírodní rezervaci Asinara. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším městům na ostrově patří Nuoro, město s jedinečnou sbírkou etnických předmětů, šperků a oděvů sardského lidu, Sassari se zachovalými historickými památkami, Alghero v jehož okolí se nachází přírodní jeskyně Grotta di Nettuno a Grotta Verde a nebo třeba Cagliari s památkami z rozličných historických období, jako jsou starořímský amfiteátr nebo byzantský kostel San Saturnino.

Nejnovější recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Celkem: 7,8 Byli jsme spokojeni. Rozumný poměr ceny a kvality. Znám spoustu lidí, kterým bych tuto dovolenou doporučil, ale i těch, kterým (z důvodu...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Rozumný poměr ceny a kvality. Znám spoustu lidí, kterým bych tuto dovolenou doporučil, ale i těch, kterým (z důvodu jejich zaměření nebo věku) ne. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný, klimatizace velmi hlučná, takže se na noc nedala použít. Koupelna byla velká, dobře vybavená. Umístění našeho pokoje v dolíku nebylo ideální. Úklid fungoval výborně.

Strava
Obědy a večeře nám vyhovovaly. Nevadilo nám, že nebyl obrovský výběr, ale vždy byla kvalitní ryba na grilu a dobré předkrmy. Snídaně byly mizerné. Chudý výběr, nekvalitní jídlo - mizerné pečivo - gumové bez chuti a zápachu, velmi skromná teplá sekce (okoralá míchaná vajíčka, připálená anglická slanina), šunka a sýry nevalné chuti v kontrastu k výborným sýrům a uzeninám, které byly jako předkrm k obědům a večeřím. Sladké pečivo nic moc.

Služby hotelu
Za výbornou službu považujeme all inclusive bar. Byl otevřen prakticky celou dobu, kdy jsme potřebovali (pauzy pouze v době obědů a večeří, což nevadilo), byl blízko k pláži, takže se dal využívat jako plážový bar. Obsluha byla milá a ochotná.

Na pokojích nebyl internet a na recepci šel občas velmi špatně.

Pláž
Pláž se nám líbila, schody nám nevadily. K dispozici byly lehátka a slunečníky, většinou byly bez problémů dostupné.

Lidí nebylo moc. Jediné co bych vytkl bylo, že když po menší bouři připluly na břeh chaluhy, nikdo je neuklidil, takže tam zapáchaly a lepily se na nohy.

Jan M., 31.08.2015, Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Palmasera Village Resort, Sardinie / Sardegna, Itálie Jan M. 2015-08-31 7.8 1 10 Palmasera Village Resort

Celkem: 9 Velmi příjemná dovolená. Přestože je v hotelu hodně dětí, skoro o nich (kromě jídelny) nevíte, bungalovy jsou rozprostřené po zahradě,...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená. Přestože je v hotelu hodně dětí, skoro o nich (kromě jídelny) nevíte, bungalovy jsou rozprostřené po zahradě, pokud nejste ubytovaní u amfiteátru, bydlíte v naprostém klidu. Vždy volná místa u bazénů, kousek na pláž, volná lehátka i tam. Skvělé jídlo. Pro dovolenou s dětmi opravdu vynikající hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalov, příjemný přízemní pokoj s teráskou, čistý, nicméně extrémně malý s naprostým nedostatkem úložných prostor (běžně mají hosté kufry uložené na terasách, do pokojů se totiž nevejdou), úklid a vybavení v pořádku.

Strava
Skvělá. Velký výběr ryb, masa, výborných zeleninových salátů, pestrá nabídka sýrů, uzenin.

Služby hotelu
Personál vždy milý, na recepci bohužel umí anglicky ve službě vždy pouze jedna osoba, což někdy dost zdržuje. Skvělá je rezervace stolu - dostanete hned na začátku pobytu svůj stůl a ten máte k dispozici po celou dobu pobytu. Vždy najdete volná lehátka jak u bazénu, tak na pláži (neexistuje německý zvyk zabrat si lehátka na celý den ručníkem). Otravná je wifi - jednak je pouze v okolí recepce, ale hlavně je placená (srpen 2015 20 Eur na týden).

Pláž
Asi 5 min chůze, krásná, čistá, poměrně dlouho mělko, pro děti ideální, syn při šnorchlování viděl spoustu ryb, vylovil i mušli. Lidí hodně, lehátka jedno vedle druhého, nám nevadilo, chodili jsme cíleně jen do moře, zbytek času jsme trávili u jednoho z bazénů.

Hana A., 31.08.2015, Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Baia dei Pini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Baia dei Pini, Sardinie / Sardegna, Itálie Hana A. 2015-08-31 9 1 10 Baia Dei Pini

Celkem: 8,4 Skvělá dovolená, byli jsme velmi spokojeni.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, byli jsme velmi spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jsme měli velmi příjemné, v klidné části areálu. Byl to spíše malý jednopokojový domeček s vlastním vchodem, teráskou s posezením. Tři lůžka, z toho jedna manželská postel - prostorná, a oddělená postel pro dítě, vše pohodlné. Prostorná předsíň s velkou skříní a trezorem, velká bezbariérová koupelna s oknem, sprchovým koutem, bidetem. V pokoji velká plochá televize, psací stůl, malá lednička, noční stolky. Veškeré vybavení velmi hezké, dřevěné, v příjemných barvách, na podlaze cihlová dlažba. Klimatizace manuální. Z postele krásný výhled na vysoký, dřevěný trámový strop. Vše bezvadně čisté, syn se schoval pod postel a vylezl čistý :-) Úklid i ručníky denně a v dostatečném množství.

Náš dojem z ubytování byl výborný, ale klienti ubytovaní poblíž venkovního divadla si stěžovali na hluk, který trval každý večer cca do půlnoci.

Strava
Jídlo nám chutnalo, nikdy nic nechybělo, nebyly fronty a každý má po celou dobu pobytu přidělen vlastní stůl. Snídaně trošku chudší, z teplého bufetu jen párky, slanina a vajíčka, ale nám to nevadilo, všeho ostatního dost, včetně ovoce, zeleniny atd. Svačiny každý den stejné, tj. plněné krájené bagety, ale ty jsme téměř nevyužívali, nikdo neměl hlad :-)

Chyběla zmrzlina, která byla pouze za peníze. Dávali jsme si ji v cukrárně v blízkém městečku, byla úžasná.

Služby hotelu
Ze služeb hotelu jsme hodně využívali tenisové kurty, vždy byl alespoň jeden prázdný, velmi příjemný povrch, hráli jsme bosí. Krásné bylo i hřiště na fotbálek, využili jsme i stolní tenis, a samozřejmě všechny bazény v areálu, čisté a teplé. Animátoři byli velmi milí, ale syn se jejich programu nechtěl zúčastňovat, byl komplet v italštině, jedna animátorka mluvila slovensky, ale ani to nepomohlo.

Trochu nám vadila hudba u bazénu i na pláži, byla většinou velmi hlasitá. Většinou jsme to dělali tak, že pokud byl reproduktor u bazénu, šli jsme k moři, a pokud hráli u moře, zůstali jsme u bazénu.

Pláž
Pláž krásná, jemný bílý písek, šlo se cca 8 minut příjemnou procházkou přes malý mokřad s želvami a vodními ptáky a pruh přírodní pláže s keři a místními rostlinami, vše krásně kvetlo.

Voda byla teplá, čistá a s pozvolným vstupem. Slunečníky na náš vkus příliš blízko u sebe, nešlo si ani dát ručník na písek vedle lehátka. Někdy jsme raději šli o kousek dál na volnou pláž, kde bylo klidněji, případně ideální získat krajní slunečník.

Daniel A., 31.08.2015, Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Baia dei Pini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Baia dei Pini, Sardinie / Sardegna, Itálie Daniel A. 2015-08-31 8.4 1 10 Baia Dei Pini

Celkem: 7,4 Nádherné more a pláž, výborná talianska strava.

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nádherné more a pláž, výborná talianska strava. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie žiaden luxus, ale čisto a postačujúce. Primerané cene.

Strava
Výborná talianska kuchyňa.

Služby hotelu
Personál ochotný, aj slovensky hovoriaca obsluha.

Pláž
Krásna piesková pláž s pozvoľným vstupom, ideálna pre deti, more priezračne čisté. Jediné negatívum väčšie množstvo ľudí na pláži, čo bolo spôsobené aj sezónnou keď taliani majú dovolenky. Lehátka však vždy nejaké boli k dispozícii.

Ján M., 31.08.2015, Datum pobytu: 20.8. - 27.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Baia dei Pini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Baia dei Pini, Sardinie / Sardegna, Itálie Ján M. 2015-08-31 7.4 1 10 BAIA DEI PINI

Celkem: 6,6 Celkový pozitivní dojem není zásluhou cestovní kanceláře ...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkový pozitivní dojem není zásluhou cestovní kanceláře ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku, čistota a příjemný personál.

Strava
Jednostranně zaměřena, po vícedenním stereotypu toužíte po změně.

Služby hotelu
Možnost zapůjčení bicyklů, posilovna, bazén, bezplatné wifi v prostorech okolí recepce

Pláž
Pozvolný vstup do moře, občerstvení na pláži, lehátka k dispozici pouze výhled na rafinerii není moc zajímavý

Stanislav Farana, 31.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 27.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Santa Lucia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Santa Lucia, Sardinie / Sardegna, Itálie Stanislav Farana 2015-08-31 6.6 1 10 Hotel Santa Lucia Capoterra

Všechny recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800