Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

7 důvodů, proč vyrazit na dovolenou na Seychely

Seychely

Seychely

Chcete-li zažít exotiku snů, vydejte se do oslnivého tropického ráje u východního pobřeží Afriky a udělejte si v zimě léto.

Skvostné souostroví Seychely se nachází v Indickém oceánu, díky poloze v tropickém pásmu se pyšní celoročně stabilním počasím s vysokými teplotami moře i vzduchu. Jedno z nejromantičtějších míst na světě tvoří více než 115 ostrůvků, přičemž turisticky nejznámější jsou ostrovy Mahé, Praslin, Silhouette a La Digue.

Proč vyrazit na dovolenou právě na Seychely?

1. Příroda

Příroda na Seychelách je velmi krásná a jedinečná. Harmonické čajové plantáže, pralesy, vodopády, svahy s bujnou vegetací, bohatá fauna a flóra i zarostlé hory jsou přírodním bohatstvím, na které mohou být Seychely právem pyšné. Pro milovníky pěší turistiky je připravena celá řada dobře značených turistických tras. Pěkný je výšlap na nejvyšší vrchol Seychel vypínající se do výšky něco přes 900 m n. m. I když se nejedná o žádné velehory, počítejte, že se při výstupu pěkně zapotíte.

Mahé, Seychely

Mahé, Seychely

Uprostřed ostrova Praslin se nachází nádherný národní park Vallée de Mai, kde se vyskytuje nejen úchvatný tropický prales, ale i naprostý světový unikát, volně rostoucí palmy plodící dvoukomorové gigantické ořechy, tvarem připomínající ženský klín. A právě tato rostlina je seychelským národním symbolem.

"Sprosté" seychelské ořechy :-)

2. Pláže

Proslulé seychelské bělostné pláže s žulovými balvany obklopené exotickými palmami jsou jedním z hlavních lákadel této destinace. Pozorovat ty nejkrásnější romantické západy slunce můžete na ostrově Mahé, konkrétně pak na pláži Beau Vallon a na ostrově La Digue na pláži Anse Source d'Argent. Hra světel a stínů, žhavého slunce a jiskřivého moře vám v tomto romantickém koutku světa vezme dech.

Anse Source d'Argent

Anse Source d'Argent

3. Potápění

Seychely se řadí mezi nejkrásnější potápěčské lokality světa. Tyrkysově zbarvené vody Indického oceánu skrývají jedno z nejrozmanitějších podmořských království na světě. Na své si přijdou jak zkušení potápěči, tak i začátečníci, podmínky jsou tu příznivé pro obě skupiny. V hloubce 8-30 metrů můžete sledovat stovky druhů mořských živočichů, překrásně zbarvené korály i vraky dávno potopených lodí.

Podmořský svět na Seychelách

Podmořský svět na Seychelách

4. (Nejen) vodní sporty

Na plážích s vhodnými povětrnostními podmínkami můžete provozovat windsurfing nebo se zúčastnit výletní plavby na plachetnici. Zábavu i legraci vám přinese jízda na nafukovacím banánu, vyzkoušet můžete i vodní lyžování. Na pevnině na vás pak čekají sportovní aktivity v podobě jízdy na kole, pěší turistiky či golfu.

Seychely pro sportovce

Seychely pro sportovce

5. Gastronomie

Základem kreolské kuchyně jsou čerstvé ryby, zejména pak tuňák, sépie či makrela, mořské plody a různé druhy koření. Nejoblíbenějším národním pokrmem jsou grilované ryby nebo chobotnice s pálivou omáčkou s rajčaty, podávané s rýží. Neméně oblíbená je polévka s mušlemi zvaná „tec-tec“.

Nejlepší je stravovat se s místními v pouličních bufetech a stáncích. Nejen, že ochutnáte pokrmy ve stejné podobě a kvalitě, jak je zná a konzumuje drtivá většina obyvatel, nespornou výhodou je ale i fakt, že oproti turisticky zaměřeným restauracím značně ušetříte.

K pití si dejte čaj z citronové trávy pro dobrý spánek, místní světlé pivo Seybrew, palmové víno nebo některý z likérů s ananasovou příchutí. Při pití alkoholu pozor, na Seychelách je přísný zákaz konzumace alkoholických nápojů na ulicích!

Typická kreolská kuchyně

Typická kreolská kuchyně

6. Příznivé klima

Ptáte se, kdy se vydat na Seychely? Kdykoliv. Sezóna je na souostroví prakticky po celý rok. Klidně můžete vyrazit v půli prosince, kdy u nás vrcholí předvánoční šílenství, a máte jistotu, že si užijete nejen koupání v teplém moři, ale jako bonus si navíc přivezete bronzové opálení.

V průběhu roku se teploty pohybují mezi 24-32°C, pro období od listopadu do února jsou typické krátké deště, a to zejména v noci. V tomto období bývají i nejvyšší teploty vzduchu. Teplota vody je po celý rok v rozmezí příjemných 25-27°C. Sušší klima panuje na ostrovech od května do září.

Seychely s dětmi

Seychely s dětmi

7. Bezpečnost

Vždy před odjezdem do cizí země je dobré zjistit, jak je na tom daná destinace po stránce bezpečnosti. Tato informace je dvojnásob důležitá, jedete-li s dětmi. Seychely patří mezi bezpečné země, kriminalita tu není nikterak vysoká. Místní obyvatelé nemají potřebu páchat jakoukoliv trestnou činnost, protože tu žijí relativně spokojeně, v materiálním dostatku. Samozřejmě i zde se najdou výjimky, a proto je určitá obezřetnost na místě. Nicméně ne o mnoho větší než třeba u nás.

Obří želva na Seychelách

Obří želva na Seychelách

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog