Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

7 nejkrásnějších pláží Keni

Nejkrásnější pláže Keni

Nejkrásnější pláže Keni

Keňa patří mezi země s nejkrásnějšími plážemi na světě. Pásy písku lemované palmami potěší všechny cestovatele, ať už bažíte po aktivitách, nebo toužíte po ničím nerušené relaxaci. Přinášíme vám přehled sedmi nejlepších pláží v Keni, vyberte si tu svou!

1. Diani Beach

Diani Beach, Keňa

Diani Beach, Keňa

Nejoblíbenější a nejspíš i nejkrásnější pláží v Keni je Diani, která se nachází na pobřeží Indického oceánu asi 30 km jižně od Mombasy. Představuje klidné útočiště, kde si můžete vychutnat vřelé sluneční paprsky, dovádět v moři nebo surfování. Diani je známá také svými korálovými útesy a rozsáhlou palmovou vegetací, která vám zajistí dostatek příjemného stínu. 

Vydejte se s námi do Keni

2. Watamu Beach / Turtle Bay

Watamu Beach, Keňa

Watamu Beach, Keňa

Turtle Bay, záliv s pláží dlouhou asi 7 km, najdete zhruba 15 km jižně od přístavního města Malindi. Proslavila se působivými útesy, křišťálově čistou vodou a měkkým bílým pískem. Na Watamu beach se rozhodně vyřádíte, nejen na surfu. 

3. Pláže ostrova Lamu

Pláž Shela, Lamu, Keňa

Pláž Shela, Lamu, Keňa

Vezměte si batůžek a vyražte na Ostrov Lamu, který leží kousek od severního pobřeží Keni a překypuje krásnými bílými písečnými plážemi. Nejvyhledávanějšími jsou Shela a Manda Bay. Obklopují je luxusní plážová střediska, kde si užijete zábavu i odpočinek.

Masai Mara v Keni – po stopách Masajů i divé zvěře

Čtěte také:

Masai Mara v Keni – po stopách Masajů i divé zvěře

4. Malindi

Malindi, Keňa

Malindi, Keňa

Právě v Malindi se roku 1498 zastavil portugalský mořeplavec Vasco da Gama na cestě do Kalikatu. Jedna z nejoblíbenějších plážových destinací v Keni se ovšem neproslavila jen díky němu. Má úžasné klima, krásné výhledy a řadu pěkných hotelů přímo u vody. Nabízí četné možnosti pro trávení volného času, např. plachtění, windsurfing, rybolov nebo šnorchlování. Místní restaurace a bary potěší fantastickou kuchyní. Největší atrakcí je však zdejší písek, který v paprscích slunce září jako zlato. 

Cestujte bez obav: Připojištění Special vás chrání před potížemi s Covid-19

5. Bamburi

Pláž Bamburi, Keňa

Pláž Bamburi, Keňa

Pláž Bamburi na severním pobřeží Mombasy je úžasně klidná, pyšní se jemným bílým pískem a pěkným modrým mořem bez větších vln. Je tedy ideální pro rodiny s malými dětmi. Pro chvíle plné pohody má Bamburi vše potřebné.

Podmanivá krása Zanzibaru aneb Proč vás ostrov koření chytí za srdce

Čtěte také:

Podmanivá krása Zanzibaru aneb Proč vás ostrov koření chytí za srdce

6. Shanzu

Pláž Shanzu, Keňa

Pláž Shanzu, Keňa

Pláž Shanzu leží 30 km od Mombasy. Obklopují ji háje kokosových palem i plážová letoviska, plná barů i restaurací. Bavte se a užívejte si zaslouženou dovolenou! Čeká tu na vás příjemný výhled na moře, hezké čisté pobřeží a zdánlivě nekonečná vodní plocha. Tropická dovolená se spoustou báječných zážitků zaručena!

Mrkněte na nabídku zájezdů do Keni

7. Tiwi

Pláž Tiwi, Keňa

Pláž Tiwi, Keňa

Tiwi je malá osada a plážové letovisko severně od pláže Diani a přibližně 17 km jižně od Mombasy. K pláži se dostanete trajektem z Mombasy, což samo o sobě přináší nevšední zážitek. Kouzelné místo obklopené ryzí přírodou zaručuje návštěvníkům krásnou plážovou dovolenou, o které vždycky snili – obzvlášť pokud mají rádi odpočinek na slunci. 

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento magazín