Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

7 nejkrásnějších pláží Keni

Nejkrásnější pláže Keni

Nejkrásnější pláže Keni

Keňa je proslulá tím, že má některé z nejkrásnějších pláží na světě. Hebké pásy písku obklopené palmami mají co nabídnout každému cestovateli, od rozmanitých aktivit po nedotčený prostor vhodný k relaxaci. Zde vám přinášíme přehled sedmi nejlepších pláží ideálních k odpočinku, brouzdání či plavání.

1. Diani Beach

Nejoblíbenější a nejspíš i nejkrásnější pláží v Keni je Diani, nacházející se na pobřeží Indického oceánu asi 30 km jižně od Mombasy. Představuje klidné útočiště, kde si lze vychutnat vřelé sluneční paprsky, a také nádherné místo pro plavání či surfování. Navíc je známá svými korálovými útesy a rozsáhlou palmovou vegetací, která vám zajistí dostatek příjemného stínu. Vydejte se na dlouhou procházku, uspořádejte piknik s přáteli a rodinou nebo se zapojte do vodních sportů.

Diani Beach, Keňa

Diani Beach, Keňa

2. Watamu Beach / Turtle Bay

Turtle Bay, úsek pláže dlouhý asi 7 km, se nachází na indickém pobřeží Keni zhruba 15 km jižně od přístavního města Malindi. Proslavila se místními útesy, čistou vodou a měkkým bílým pískem. Nabízí skvělé příležitosti ke koupání a také dechberoucí výhledy na moře. Můžete se tady věnovat nejrůznějším aktivitám, jako je surfování, opalování nebo procházka podél břehu. Kdo chce strávit klidný den u moře, měl by si zvolit právě Turtle Bay.

Watamu Beach, Keňa

Watamu Beach, Keňa

3. Pláže ostrova Lamu

Ostrov Lamu kousek od severního pobřeží Keni překypuje krásnými bílými písečnými plážemi, které jsou perfektní pro maximální relaxaci během vaší dovolené. Nejvyhledávanějšími jsou Shela na severní straně a Manda Bay, populární díky malebným výhledům a klidné atmosféře. Obklopují je luxusní plážová střediska postavená kolem oceánu a nabízející dokonalé místo pro zábavu i odpočinek.

Pláž Shela, Lamu, Keňa

Pláž Shela, Lamu, Keňa

4. Malindi

Malindi je místem, kde se roku 1498 zastavil portugalský mořeplavec a objevitel Vasco da Gama na cestě do Kalikatu. Jedna z nejoblíbenějších plážových destinací v Keni se ovšem neproslavila jen díky němu. Má úžasné klima, krásné výhledy a řadu pěkných hotelů přímo u vody. Nabízí četné možnosti pro trávení volného času, např. plachtění, windsurfing, rybolov nebo šnorchlování. Místní restaurace a bary potěší fantastickou kuchyní. Největší atrakcí je však zdejší písek, zářící jako zlato v paprscích slunce. Už jen kvůli němu stojí pláž Malindi za návštěvu.

Malindi, Keňa

Malindi, Keňa

5. Bamburi

Pláž Bamburi na severním pobřeží Mombasy je úžasně klidná, pyšní se jemným bílým pískem a pěkným modrým mořem bez větších vln, pročež je jako stvořená k hezké rodinné dovolené. Oblíbená je i mezi milovníky slunce, kteří zároveň provozují pěší turistiku. Můžete ale prostě jen odpočívat nebo si užívat osvěžující koupání. Pro chvíle plné pohody má Bamburi vše potřebné.

Pláž Bamburi, Keňa

Pláž Bamburi, Keňa

6. Shanzu

Pláž Shanzu leží 30 km od Mombasy, mimo hlavní silnici Mombasa–Malindi. Obklopují ji háje kokosových palem a má několik plážových letovisek, hotelů, barů i restaurací. Ubytujte se, bavte se a užívejte si zasloužené prázdniny! Čeká tu na vás příjemný výhled na moře, hezké čisté pobřeží a zdánlivě nekonečná vodní plocha. Tropická dovolená se spoustou dobrodružství a pozoruhodných zážitků je prakticky zaručena!

Pláž Shanzu, Keňa

Pláž Shanzu, Keňa

7. Tiwi

Tiwi je malá osada a plážové letovisko severně od pláže Diani a přibližně 17 km jižně od Mombasy. K pláži se lze dostat právě trajektem z Mombasy, což samo o sobě přináší nevšední zážitek. Kouzelné místo obklopené ryzí přírodou zaručuje návštěvníkům krásnou plážovou dovolenou, o jaké vždycky snili – obzvlášť pokud mají rádi odpočinek na slunci. Zvláštní pozornost zasluhují takzvané přílivové bazénky, které se stávají viditelnými při odlivu. Dokud se nevrátí příliv, bývají v nich uvězněné rybky. Pozorování nejrůznějších stvoření z těsné blízkosti zaujme děti i dospělé.

Pláž Tiwi, Keňa

Pláž Tiwi, Keňa

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog