Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Nejkrásnější pláže Andalusie

Autor článku: Simona Michálková

Publikováno: 15.06.2018

Andalusie je světově proslulá svým 800 km dlouhým pobřežím a množstvím velkolepých pláží s bílým pískem a křišťálově průzračnou tyrkysovou vodou. Ať už hledáte klidnější úsek pro sebe a svou rodinu, chcete si vyzkoušet různé vodní sporty nebo ochutnat čerstvé mořské plody, tady máte na výběr ze stovek možností. My vám nyní nabízíme seznam deseti favoritů, pokrývajících všech pět pobřežních provincií.

Nejkrásnější pláže Andalusie

Nejkrásnější pláže Andalusie

1. Playa de los Genoveses (Costa de Almeria, provincie Almeria)

Nachází se 2,4 km od pláže Mónsul. Auto můžete nechat na nedalekém parkovišti, které má však omezenou kapacitu. Vychutnejte si zdejší nedotčené prostředí, nejlépe v nějaký bezvětrný den, jelikož písek může být trochu otravný.

Playa de los Genoveses

Playa de los Genoveses

2. Playa de los Muertos (Costa de Almeria, provincie Almeria)

Tato 1 km dlouhá a 30 m široká pláž možná odrazuje svým jménem (Pláž mrtvých), ale žádný strach, je vskutku nádherná. Od nejbližšího parkoviště k ní vede poměrně strmá cesta, která vám zabere asi dvacet minut. Nejsou tu žádná zařízení, takže si raději vezměte s sebou něco k jídlu a pití. Odpadkové koše zde také nenajdete, proto si připravte nějaký pytlík na odpadky, abyste pláž zanechali ve stejném stavu jako před svým příchodem.

Playa de los Muertos

Playa de los Muertos

3. Playa de Mónsul (Costa de Almeria, provincie Almeria)

V těsné blízkosti města San José leží krásná pláž, možná dokonce nejkrásnější v přírodním parku Cabo de Gata, která byla svědkem natáčení filmů Indiana Jones a Poslední křížová výprava a Nekonečný příběh. Jemný písek, čistá voda, strmé útesy a ikonická skála uprostřed činí pláž jedinečnou a vyhledávanou.

Playa de Mónsul

Playa de Mónsul

4. Bolonia (Costa de la Luz, provincie Cadiz)

Pláži Bolonia někteří přezdívají „nebe na zemi“. Je dlouhá 4 km a široká 30 m. Jen si představte, jak si hovíte na bílém písku v karibském stylu, zatímco vás ovívá slaný větřík z Atlantského oceánu. A pokud ani tohle nezaujme, pak můžete strávit nějaký čas zkoumáním římských trosek Baelo Claudia z 1. století nebo vyzkoušet windsurfing.

Pláž Bolonia

Pláž Bolonia

5. Playa Zahara de los Atunes (Costa de la Luz, provincie Cadiz)

Nejznámější a nejoblíbenější pláží v provincii Cadiz je Zahara de los Atunes, táhnoucí se na jih přes 6 km od rybářské vesnice, po níž je pojmenována. Je plně vybavená vším potřebným zařízením – najdete tu restaurace, zázemí pro vodní sporty i toalety. Pláž je pro svou křišťálovou vodu, karibskou atmosféru a velkou rozlohu oblíbená i mezi španělskými osobnostmi a politiky.

Playa Zahara de los Atunes

Playa Zahara de los Atunes

6. Matalascañas (Costa de la Luz, provincie Huelva)

Městská pláž Matalascañas se rozkládá 5 km mezi Torre de la Higuera a El Coto . Má řadu zařízení a za čistotu svých vod obdržela Modrou vlajku. Pokud plánujete výlet do Sevilly, mohlo by vás zajímat, že právě tato pláž má k městu nejblíže. Je od něj vzdálena jen asi hodinu a 16 minut jízdy autem. Zůstaňte na ní do západu slunce, určitě nebudete litovat.

Pláž Matalascañas

Pláž Matalascañas

7. Playa del Cañuelo (Costa del Sol, provincie Málaga)

Do malebné zátoky nedaleko pobřežního města Nerja se lze dostat autobusem (dospělí za 2 €, děti zdarma), který se proplétá dolů po svazích. Pláž je vhodná ke šnorchlování a jsou zde dva bary. Není tu však žádný stín, proto nezapomeňte na pokrývku hlavy a opalovací krém.

Playa del Cañuelo

Playa del Cañuelo

8. Playa de Maro (Costa del Sol, provincie Málaga)

Playa de Maro poblíž okouzlující rybářské vesnice se stejným názvem je ideálním místem pro turisty, kteří touží po slunci a obdivují drsné scenerie. Dramatické skalní útvary kolem malé zátoky, z nichž lze pozorovat slavný vodopád Mara, nadchnou každou romantickou duši. Podobně impozantní je i podmořská scenerie, jež činí pláž atraktivní také pro potápěče.

Playa de Maro

Playa de Maro

9. Torremolinos (Costa del Sol, provincie Málaga)

Město Torremolinos na pobřeží Středozemního moře je, co se týče pláží, jedním z nejlepších míst v provincii Málaga. Šest hlavních pláží je propojeno nedávno renovovanou promenádou, lemovanou palmami, a pyšní se výjimečným výhledem na pobřeží. Playa de Bajondillo je k městu nejblíže a může být velmi přeplněná, ale směrem na západ jsou klidnější oblasti, poblíž rybářské vesničky La Carihuela.

Torremolinos

Torremolinos

10. Playa la Herradura (Costa Tropical, provincie Granada)

Velkým lákadlem této kamenité pláže jsou vodní sporty, zejména potápění (lze tady prozkoumat vraky španělských galeon ze 16. století), ale také windsurfing. Hory Sierra Nevada jsou od pláže vzdáleny jen kousek autem, což znamená, že můžete v jednom dni plavat i lyžovat.

Playa la Herradura

Playa la Herradura

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog