Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Nejkrásnější pláže na Zakynthosu

Nejkrásnější pláže na Zakynthosu

Nejkrásnější pláže na Zakynthosu

Zakynthos - ostrov v západní části Řecka, domov bohyně Artemis a jejího bratra Apollóna - leží v Jónském moři. Mezi jeho nejoblíbenější atrakce patří zálivy s průzračnou modrou vodou a vraky lodí na západním pobřeží. Zaplavte si ve zdejších tajemných jeskyních, potápějte se s mořskými želvami nebo se vydejte na výlet za vzácnými tuleni. A samozřejmě nezapomeňte prozkoumat nejkrásnější místní pláže.

1. Pláž Banana

Mezi středisky Vasilikos a Argassi najdete to správné místo pro dovolenou. Pláž Banana může leckomu připomínat Sardinii pro její dlouhé pásy písku omývané smaragdově zelenými vodami. Ideální prostor pro strávení několika báječných hodin v teplém moři a písku! Na pláži Banana je i útulná restaurace (respektive bar) s úžasným výhledem.

Pláž Banana, Zakynthos

Pláž Banana, Zakynthos

2. Pláž Gerakas

Krásná písečná pláž Gerakas je známá zejména želvími hnízdy, ohraničenými tyčemi a pro veřejnost tudíž nepřístupnými. Želvy tady kladou vejce a v souvislosti s tím chybí obvyklé vybavení – stánky, toalety i sprchy. Lehátek je málo, takže se rychle zaplní. Určitě je lepší zavítat sem hned ráno. Večer bývá pláž uzavřená úplně. Na druhou stranu je zde příjemný vstup do moře, což činí Gerakas skvělým místem pro děti, a čistá teplá voda. Někdy vás mohou zastihnout divoké vlny, v nichž se příliš plavat nedá, ale k dovádění a skákání jsou perfektní.

Pláž Gerakas, Zakynthos

Pláž Gerakas, Zakynthos

3. Pláž Makris Gialos

Mezi St. Nicolas a Katastari naleznou milovníci oblázkových pláží další ostrovní krásu – dlouhé bílé oblázkové pobřeží s křišťálově čistou vodou a výhledem na menší verzi Modrých jeskyní. Na kopci se v těsné blízkosti nalézá pár taveren. Fantastický den na pláži vám v tomto případě můžeme doslova garantovat.

Pláž Makris Gialos, Zakynthos

Pláž Makris Gialos, Zakynthos

4. Modré jeskyně

Možná bychom toto místo neměli nazývat přímo pláží, ale spíš dokonalou kombinací koupání a nádherných scenerií. Dáte-li 10 € za výlet lodí na severní pobřeží k Modrým jeskyním, určitě nebudete litovat. Výlet zahrnuje také plavání v oblasti dle vašeho výběru. Kapitán vás zavede i do těch nejmenších zátok a úžin, u kterých by si běžný turista jen těžko představil, že se tam loďka může vůbec vejít. Na kamenech se tu odráží světlo a vytváří magické modré iluze, takřka hypnotizující. Některé útvary vypadají jako umělecká díla. Neváhejte a vydejte se sem z přístavu St. Nicolas nebo Zakynthos.

Modré jeskyně, Zakynthos

Modré jeskyně, Zakynthos

5. Pláž Navagio

Navagio je nepochybně nejpozoruhodnější pláží na ostrově, dokonce možná i v Evropě. Bílý písek a hluboké modré vody obklopené vysokými vápencovými útesy vypadají přímo úchvatně. Pláž sice není nejvhodnější k poklidnému koupání a opalování, ale je naprosto ideální k pořizování fotografií. Jediný způsob, jak se tam dostat, je lodí z Porto Vromi, St. Nicolas, hlavního města Zakynthos či jiných přístavů. Kvůli silnému větru to však není možné každý den.

Pláž Navagio, Zakynthos

Pláž Navagio, Zakynthos

6. Oblíbené trio Alykes, Alykanas a Tsilivi

Na východním pobřeží ostrova najdete letovisko tvořené třemi populárními plážemi: Alykes, Alykanas a Tsilivi. Bylo postaveno čistě pro turisty, takže zde nenajdete žádné historické památky a patrně ani mnoho romantiky. Zato vás ale pohltí sezónní restaurace, bary a hotely. Místo zbudované za účelem vydělávat peníze má nicméně své pozitivní stránky, a těmi jsou právě písčité pláže jen pár krůčků od vesnice.

Alykes, Zakynthos

Alykes, Zakynthos

7. Pláž Xigia

Jen pár kilometrů od Makris Gialos se mezi skalami ukrývá ještě jedno tajemství Zakynthu. Velkolepá malá zátoka s hrubými písečnými plážemi a klidnými modrými vodami má vysokou koncentraci síry, která pochází z nedalekých jeskyní. Místní obyvatelé věří, že to má léčivé účinky na artritidu a revmatismus. Pláží by se tedy měl vznášet typický pach síry, ne vždy ho však lze zaznamenat. Např. během návštěvy v květnu by neměl být zvlášť patrný.

Pláž Xigia, Zakynthos

Pláž Xigia, Zakynthos

Autor článku Simona Michálková

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog