Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/bahrajn/cestovani/covid_20.html

Dovolená Bahrajn

Bahrajn je poměrně malý ostrovní stát na jihu Perského zálivu. Leží jen 25 km od Arabského poloostrova, Spojených arabských emirátů a Kataru. Nejvíce to žije v hlavním městě Manáma na severu ostrova, pojďte sem zažít typickou bahrajnskou pohostinnost v luxusních resortech. Díky opravdu bohaté historii, archeologickým nalezištím nejen dávné civilizace Dilmun, ale také aktivní moderní výstavbě je zde hodně k vidění. Poušť střídají mrakodrapy a dlouhé písečné pláže jsou posety umělými ostrůvky. Navštivte například:

  • Mešita Al-Fateh - jedna z největších mešit na světě, která pojme více než 7000 věřících najednou. Je tak impozantní, že i jen procházka kolem ní stojí za to.
  • Vstupní Brána Bahrainu (Baab al-Bahrain) - monumentální bílá brána, která stojí hned vedle historické tržnici, kde nakoupíte opravdu všechno. A nedaleko stojí muzeum perel, které mají v bahrajnské historii obrovskou kulturní hodnotu!
  • Národní muzeum Bahrajnu - pro milovníky historie a přírody je Národní muzeum důležitou zastávkou.
  • Bahrain World Trade Center a mrakodrapy Manámy -  ne nadarmo se Bahrajnu říká "malá Dubaj". Počkejte si na tu podívanou po setmění!
  • Muharraq - bývalé hlavní město Bahrajnu má tu pravou starou arabskou atmosféru. Projděte se uličkami s tradičními arabskými domy, navštivte starověký hrad a prohlédněte si minaret postavený z hlíny. Čaj a vodní dýmka z místního obchůdku chutná jako z tisíce a jedné noci.
  • Strom života - zhruba půl hodiny autem od Manámy roste uprostřed pouště velký strom. Přestože tu údajně není ani kapka vody, roste tu už přes 400 let. 

Sportovní nadšenci znají Bahrajn také díky jeho závodnímu okruhu Bahrain International Circuit u města Sachír, na kterém se jednou do roka pořádá závod formule 1. Nechybí zde ale ani výborné tenisové kurty a golfová hřiště, motokáry, velká nabídka vodních sportů a dokonce safari nebo vodní park The Lost Paradise of Dilmun Water Park.

Nejlépe hodnocené hotely v Bahrajnu

Proč jet do Bahrajnu?

Bahrajn, také známý pod svým historickým názvem Dilmun, je nádherný ostrov, který nabízí jak turistické podívané a památky, tak krásné písečné pláže a luxusní resorty. Je tady opravdu bezpečno a čisto a to jak ve městech tak na plážích. A ve speciálních obchodech můžete sehnat téměř jakýkoliv alkohol.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Bahrajnu

Počasí a klima v Bahrajnu

Bahrajn je ideální jako exotická dovolená mimo letní měsíce. V létě zde totiž teploty dosahují i 45 °C a to může být v kombinaci s vysokou vlhkostí nepříjemné. 

Cestovatelský magazín