• Aktuálně je vstup na celé území EGYPTA možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení!
  • Návrat do ČR je zcela bez omezení

  Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/egypt/cestovani/covid_19.html

Taba dovolená

Se svým úzkým pobřežím obklopeným azurově modrými vodami Aquabského zálivu patří k jedněm z nejkrásnějších letovisek v Egyptě, to dokládá i luxusní středisko Taba Heights. Malebné letovisko má ideální polohu na jednom z nejkrásnějších míst Sinajského poloostrova. Vesnice a hotely resortu splynuly s dechberoucí přírodní kulisou nezkrotné pouště, hor a pulzujícího moře. 

Taba je nejsevernější přímořskou oblastí za níž se tyčí majestátní Sinajské pohoří. Má tak výbornou polohu vhodnou k objevování okolních států, zároveň se stala nejrušnějším hraničním přechodem do sousední Izraele. Izraelský Eilat je vzdálený pouze 10 km. 

Pobřeží letoviska je lemováno korály, mezi kterými se prohánějí pestrobarevné rybky. Nadšenci šnorchlování a potápění si tak přijdou určitě na své. Pod hladinou můžete spatřit různé druhy živočichů, které se nenacházejí na žádném jiném místě na světě, např. rozedrance. Doporučujeme výlet na Faraonův ostrov

Milovníci historie však příliš jásat nebudou, Taba byla v minulosti osídlována pouze hrstkou beduínů a po zabrání pásma Gazy Izraelí v roce 1967 začala výstavba luxusních hotelů. Za jednou z nejvýznamnějších památek se však můžete vydat na výlet do jordánské Petry.

Proč Taba dovolená

klidná oblast restaurace šnorchlování písčitá pláž vhodné pro důchodce válení u moře

Taba - Nejlépe hodnocené hotely

Taba - Nejprodávanější hotely

Poslední recenze k hotelům

Ivana Pajerová Září 2022

Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2022

Hodnocení 5,0 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Jakub Možný Září 2022

Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2022

Hodnocení 5,0 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jiří Šnyta Říjen 2022

Datum pobytu: 13.9. - 27.9.2022

Hodnocení 3,4 / 5
Pokud se týče hotelu, spokojenost. Byli jsme ihned ubytování, pásky také ihned. Ochota dobrá. Špatné bylo to, že jsme museli celkem 5x jít obnovit elektronický klič od pokoje. Dále nechápu a jsme absolutně proti. Většinou jsou Češi vždy ubytování někde na konci hotelu i když si připlatí. Pak je velmi obtížné se dožadovat toho na co máme nárok.
Celkové hodnocení

Pokud se týče hotelu, spokojenost. Byli jsme ihned ubytování, pásky také ihned. Ochota dobrá. Špatné bylo to, že jsme museli celkem 5x jít obnovit elektronický klič od pokoje. Dále nechápu a jsme absolutně proti. Většinou jsou Češi vždy ubytování někde na konci hotelu i když si připlatí. Pak je velmi obtížné se dožadovat toho na co máme nárok.

Ubytování 3,0 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 3,0 / 5

Ubytování
Zde musím vytknout úklid. Pokud jsme nevyvěsili cedulku nebylo uklizeno. Na toto jsme nikdy nebyli zvykli. Jinak úklid vcelku OK. V ostatních hotelech bylo uklízeno denně bez nějaké cedulky.

Strava
Nebudeme komentovat. Celkem to šlo.

Služby hotelu
bez komentáře

Pláž
není připomínek

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jiří Vaněk Říjen 2022

Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2022

Hodnocení 4,0 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,0 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Andrea N. Září 2022

Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2022

Hodnocení 2,9 / 5
Hotel je pěkný, ale určitě neodpovídá 5*. Jezdí sem hlavně místní, Izraelci, Poláci a Češi a dle toho to tam i vypadá. Především Izraelci a místní se chovají, že jim celý hotel patří (všude se cpou, strkají do vás, zanechávají za sebou nehorázný bordel) a opravdu bývají obsloužení přednostně. Takže třeba na večeři bylo u obsluhy vidět, že nějaký bakšiš na ni vůbec neplatí, spíš daná národnost host
Celkové hodnocení

Hotel je pěkný, ale určitě neodpovídá 5*. Jezdí sem hlavně místní, Izraelci, Poláci a Češi a dle toho to tam i vypadá. Především Izraelci a místní se chovají, že jim celý hotel patří (všude se cpou, strkají do vás, zanechávají za sebou nehorázný bordel) a opravdu bývají obsloužení přednostně. Takže třeba na večeři bylo u obsluhy vidět, že nějaký bakšiš na ni vůbec neplatí, spíš daná národnost hosta (přítel po čtvrt hodině čekání na pivo to raději vzdal, nutno podotknout, že nebylo úplně narváno nebo nedostatek personálu).

Pozitivně hodnotíme domluvu CK s hotelem, že hned po příjezdu (kolem půl sedmé ráno) jsme dostali náramky a karty k pokojům a mohli jsme jít na snídani. Co naopak hodnotím velmi negativně ohledně CK, je, že je domluvený s místní cestovkou a výlety do Petry může nabízet jen on. Takže když jsme si zajišťovali výlet do Petry od místní firmy (za 190 EUR na osobu), tak nám po zjištění, že jsme z Taba Heights, bylo sděleno, že kvůli domluvě CK s místní cestovkou, nás vzít nemohou, že je to zakázané. A mohli jsme si tedy výlet do Petry domluvit jen od CK, kde navíc mi paní z cestovky posílala v pátek ceník - Petra za 295 EUR na osobu, abych v neděli dostala ceník na místě od delegáta, kde byla Petra již za 325 EUR! Samozřejmě jsme na výlet nejeli, neboť by nás stál víc jak dovolená za jednu osobu. Ale přijde mi to jako sprosté chování od CK! Jestli jste tedy přemýšleli i nad výletem za hranice Egypta, doporučuji jet do Sharmu a na výlety až odtamtud.

Celkově tedy hodnotím prostředí Taby jako zajímavé (díky horám), ale znovu bych sem už nejela, nebo do jiného hotelu jedině. V porovnání s Hurghadou nebo Marsou to byl nejslabší zážitek a jediné, co by stálo za to vidět znovu, byl daný korál u pláže. A pro milovníky lodí - je to koridor pro velké nákladní lodě, takže těch je tu denně vidět spousta.

Ubytování 2,8 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 3,0 / 5

Ubytování
Pokoje mají své nejlepší za sebou, ale funkci splní. Klimatizace fungovala, stejně jako minibar a sejf, takže si není na co stěžovat. Jediné, co opravdu vázlo, byl úklid. Kdyby nebyla zastlaná peřina pod matraci a nebyly složené použité ručníky v koupelně, tak ani nepoznáte, že tam někdo byl. Po příjezdu jsem se umyla, utřela se ručníkem a po těle jsem měla dlouhé černé vlasy (jsem světlovlasá, takže mé opravdu nebyly). Tytéž vlasy pak byly i v posteli (spolu s tmavými chlupy nebo krátkými vlasy, blíže jsme to nezkoumali). Na zemi špína, prach nikdo neutíral už hodně dlouho, v šuplících také ne, takže jsme tam věci ani nedávali. Bohužel skříně v chodbě jsou spíš na ramínka, takže oblečení si musíte dát do komod u postele, ale když toho nemáte moc jako my, tak se to dá. Žádná zvířátka z ručníků určitě nečekejte, my byli rádi, když nám pán dal vody a toaletní papír. A i to jsme si museli dvakrát zařizovat sami - bakšiš si vzal, ale vodu ani toal.papír nedal, takže ho přítel odchytával po patře na chodbě, zda by mu dal aspoň něco do ruky. Ručníky nevyměnil ani jednou, dalo se to poznat dle seprané špíny, co na ručnících byla. Takže je vždy akorát složil, ale nevyměnil žádný (i když jsme je házeli na zem, aby je vzal). Bohužel úklid nebyl zrovna úžasný nikde po hotelu. Hosté nechávají talíře se zbytky jídel a hrnky na chodbách na takových poličkách, takže se tam hodně slétávaly vrány a rozebíraly zbytky.

Strava
Jídlo není zrovna pestré, každý den vesměs to samé a výběr dost omezený. Jediné, co stojí za zmínku, jsou dezerty. Ty byly opravdu krásné a vynikající. Zelenina také docela výběr, ale ovoce skoro žádné. Hlavní jídelna ale kapacitně určitě nestačila a tvořily se velké fronty, druhý den otevřeli i druhou restauraci, tak jsme chodili spíše tam. Výběr vesměs stejný, jen méně lidí.

Co se týče barů, tak pití v rámci all inclusive dostanete přes den v baru u bazénu, kde jsou ale takové fronty, že jsme si vždy radši nosili načepované pití v petce ze snídaně. V baru na pláži dělají jen freshe, které jsou už za příplatek, takže z pláže musíme pro pití chodit k bazénu - což je dost otravné, když seženete volné lehátko až na konci pláže. Pak je ještě bar u lobby - ten jsme ani nevyužili.

Služby hotelu
Jak jsem psala u "Ubytování", úklid v hotelu nic moc. Animátory nemohu soudit, nevyužili jsme žádný program... animátory jako takové jsme viděli vesměs jen v jídelně, když šli na oběd. V místním spa jsem využila masáže - doporučuji si počkat, až vám to bude někdo na pláži nebo u bazénu nabízet, neboť první dny nikdo nepřišel, a tak jsem se tam šla zeptat, samozřejmě za plnou cenu. Druhý den tak z 2/3 původní ceny. Masáž příjemná, na problémová záda to moc není, ale jako relax to stačí. Určitě můžu doporučit slaný bazén - není v něm tak narváno jako v chlorovaném a spíš tu seženete volná lehátka (i když to je všude kolem bazénu náročný úkol). A komu nevadí řasy po stranách, tak si tu užije většího klidu, či si může třeba zaházet s míčkem. Od hotelu jezdí zdarma shuttle bus do "městečka" El Wekala, kde je pár obchůdků, jinak je to takové město duchů. Ale už cesta samotná je zážitek, tak doporučuji využít.

Pláž
Pláž vypadala jako při odlivu celou dobu, co jsme tam byli (vstup tedy po kamenech). Boty do vody jsou tady určitě nutností! Co bych vyzdvihla, je určitě korál hned u pláže. Vede k němu cesta ohraničená bójkami a přímo mezi korály je tam taková ulička, aby se dalo dostat ze strany otevřeného moře. Korál vede na obě strany a rybiček je tam opravdu spousta druhů. Viděli jsme i bílého úhoře nebo červenou chobotnici. Také je v moři opravu hodně mořských okurek, tak je lepší koukat pod nohy. Směrem doprava se dá dojít i na pláž s písečným vstupem do moře, což jsme zjistili tedy až ke konci pobytu.

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Ivana Pajerová Září 2022

Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2022

Hodnocení 5,0 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Lukáš H. Září 2022

Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2022

Hodnocení 3,6 / 5
Celková spokojenost.
Celkové hodnocení

Celková spokojenost.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Vasili Vandiailo Září 2022

Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2022

Hodnocení 4,1 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,5 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Taba - Poslední prodané hotely

Mapa

Počasí Taba

V červenci až říjnu se denní teploty pohybují kolem 40 °C, noční potom okolo 22 °C. Díky pravidelnému větru mířícího z pouště, se však i tyto vysoké teploty dají zvládnout. Na Jaře a v zimě se průměrné teploty pohybují mezi 22 – 30 °C. Teplota moře nespadne v průběhu roku pod 20 °C, v zimních a jarních měsících je chladnější (21 - 23 °C) oproti létu a podzimu (25 - 28 °C), avšak je ideální pro koupání v jakékoliv roční době.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Teď počasí

 • Teplota 37 °C at night 25 °C

 • Teplota vody 27 °C

Teplota za několik dní

 • Středa 38 °C at night 24 °C

 • Čtvrtek 36 °C at night 23 °C

 • Pátek 33 °C at night 23 °C

 • Sobota 32 °C at night 20 °C

Počasí

 • Leden Led 21 °C voda 22 °C

 • Únor Úno 22 °C voda 21 °C

 • Březen Bře 26 °C voda 21 °C

 • Duben Dub 31 °C voda 23 °C

 • Květen Kvě 36 °C voda 24 °C

 • Červen Čer 39 °C voda 26 °C

 • Červenec Čer 40 °C voda 28 °C

 • Srpen Srp 40 °C voda 28 °C

 • Září Zář 37 °C voda 27 °C

 • Říjen Říj 33 °C voda 27 °C

 • Listopad Lis 28 °C voda 25 °C

 • Prosinec Pro 23 °C voda 23 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín