Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rusko/cestovani/covid_19.html

Rusko dovolená a poznávací zájezdy

Objevte zemi carů, baňatých pravoslavných kostelů, slavných romanopisců a romantických ledových jezer v hlubokých lesích. Nabídka památek a duchovního bohatství Ruska vás jistě osloví. Za návštěvu stojí nejen hlavní město Moskva s Kremlem, ale také Petrohrad a jeho Zimní palác nebo Jekatěrinburg se slavným domem Sevasťanova.

Nejlépe hodnocené hotely v Rusku

Cestování do Ruska představuje skvělou příležitost seznámit se s bohatou historií a kulturou nejrozlehlejší země světa. Rusko pokrývá 11 časových pásem a dva kontinenty. Je to říše pozoruhodné krásy a rozmanitosti s množstvím řek, lesů a vysokých hor. Největší zájem vzbuzují u turistů zdejší katedrály, paláce, náměstí, muzea, rozkvetlé zahrady a malebné parky.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Mapa Ruska

Klima a počasí v Rusku

Ohromné Rusko ovlivňují mnohé klimatické pásy. Nejdrsnější podmínky panují na asijské straně, kde je nehostinná příroda. Většina území leží v mírném klimatickém pásu. Zima v Rusku bývá vskutku mrazivá, teploty padají v oblasti Sibiře a stepí až pod -62 °C. Celé Rusko navíc pokrývá souvislá vrstva sněhu. Průměrné lednové teploty v zemi činí -19 °C, červencové pak 16 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín