• V destinaci je vyžadováno očkování proti žluté zimnici, které je potřeba doložit v očkovacím průkazu

Tanzanie dovolená a zájezdy

Rozmanitá Tanzanie okouzluje širými pláněmi Národního parku Serengeti, zasněženým vrcholem Kilimandžára, travnatou savanou, háji kokosových palem i rozložitými korunami akácií. Čekají tu na vás rušné trhy s kořením, liduprázdné pláže s jemným bílým pískem a zachovalý podmořský svět s množstvím nádherných korálů.

Nejlépe hodnocené hotely v Tanzánii

Mvuli

Mvuli

Hodnocení: 3/5

Tanzanie

od 27 045 za os.

Mc Elly's

Hodnocení: 2/5

Tanzanie

od 26 436 za os.

Max

Tanzanie

od 25 987 za os.

Čím vás zaujme Tanzanie?

Tanzanie nabízí řadu dobrodružných aktivit. Oblíbené jsou cesty na safari v národních parcích nebo výstupy na Kilimandžáro. Nechybí ani ideální podmínky k potápění, hlavně na ostrovech Pemba a Zanzibar. Kdo se zajímá o historii, měl by navštívit archeologická naleziště, roklinu Isimila a okolí města Kolo severně od Dodomy. Až vás unaví poznávání, odpočiňte si na některé z nedotčených pláží.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Tanzanie mapa

Klima a počasí v Tanzanii

Tanzanie leží v tropickém podnebném pásu, ale její klima se proměňuje v závislosti na přírodních podmínkách. Ve vyšších polohách lze očekávat teploty mezi 10 a 20 °C, zatímco v nížinách se drží na 20 °C.

Nejtepleji tu bývá od listopadu do února, na Zanzibaru je možné naměřit i 30 °C. Nejchladnější období je květen–srpen. Období dešťů spadá mezi měsíce říjen–květen.

Cestovatelský magazín