Tanzanie Tanzanie

Oficiální název: Sjednocená republika Tanzanie
Hlavní město: Dodoma (Dar es Salaam)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství (45 %), islám (45 %), animismus
Úřední jazyk: svahilština, angličtina
Časový posun: + 3 hodiny vůči středoevropskému času

Lokality v Tanzánii

Tanzanie - zájezdy od 16 990 Kč

O TANZÁNIITanzánie – to jsou širé pláně národního parku Serengeti se stády pakoňů, antilop, zeber, s plížícími se hyenami a lvy. Zasněžený vrcholek Kilimandžára, travnatá savana, volné rozložité koruny akácií. Místa, která by poznali i naši nejdávnější předci z Olduvaiské rokle.

Afrika tak, jak má být - Kočovné kmeny Masajů se stády dobytka. Mléko s kravskou krví v hliněné nádobě. Ozdobné štíty, barevné tkaniny, rytmická hudba a tmavá těla tanečnic. Trh s kořením, hlas muezzina, liduprázdné pláže s jemným bílým pískem a palmami, zachovalým podmořským světem s velkým množstvím korálů i prozatímní nedotčeností turistickým ruchem. Můžete se oddávat lenošení na pláži, sbírání lastur na pláži, šnorchlování v moři. Háje kokosových palem a všudypřítomní usměvaví domorodci a rybáři.

Tanzánie leží ve východní Africe, z východu ji omývá Indický oceán a patří k ní i ostrovy Zanzibar, Pemba a Mafia. Povrch země tvoří převážně náhorní plošiny, nížiny podél pobřeží a hory na jihu a severu, kde je nejvyšší horou celé Afriky Kilimandžáro (5895 m n. m.). Tato hora je obklopena třemi největšími jezery na kontinentu. Viktoriino jezero – druhé největší sladkovodní jezero na světě, jezero Tanganjika – druhé nejhlubší na světě – a jezero Malawi. Četné zastoupení zde mají i národní parky, mezi které můžeme uvést Národní park Serengeti, Národní park Kitulo a Národní park Rubondo Island, ve kterých jsou v bohaté fauně zastoupeny všechny východoafrické druhy zvířat a nejčastějším rostlinstvem jsou savany, horské stepi a místy tropické lesy.

Tanzanie - zájezdy od 16 990 Kč

Nejnovější recenze Tanzanie

Všechny recenze Tanzanie