Dovolená Bangkok v Thajsku

Bangkok, populární destinace v jihovýchodní Asii, je hlavním městem Thajska. Vedle ohromujících památek sem návštěvníky láká rušný noční život a jídlo světové úrovně. Kultury se mísí s lehkostí, což je patrné ze smíšené architektury a silného pronikání zahraniční zábavy. Najdete zde např. největší čínskou čtvrť a kulinářské epicentrum Yaowarat.

Nejznámější památky

Bangkok okouzluje množstvím bizarních památek, chrámů, muzeí a dalších zajímavostí. Mezi nejznámější místa patří chrám Wat Arun s vysokou věží a Královský palác s chrámem Wat Phra Kaew, kde se nachází smaragdová socha Buddhy. S palácem sousedí chrám Wat Pho se slavnou velikou sochou ležícího Buddhy.

Další zajímavosti

Navštivte neobvyklý hřbitov letadel, muzeum současného umění, muzeum věd a planetárium. Za zábavou vyrazte do parku Dream World, za relaxací do Lumphini parku či Zoo Dusit. Největší botanickou zahradu v Bangkoku naleznete v Královském parku krále Ramy IX. Jednou z hlavních atrakcí ve městě je nakupování – v supermarketech i na tržištích.

Doprava a cestování

Bangkoku slouží 2 komerční letiště, starší Don Mueang a hlavní Suvarnabhumi. Město je se zbytkem země spojeno dálnicemi i železniční sítí. Má rozsáhlou autobusovou síť poskytující místní tranzitní služby.

Proč Dovolená Bangkok v Thajsku

rušná oblast noční kluby památky písčitá pláž vhodné pro páry cestování taxíkem

Bangkok - Nejlépe hodnocené hotely

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Park Rama IX

Park Rama IX

Největší veřejný park v Bangkoku s krásnou botanickou zahradou, velkým jezerem a zahradami inspirovanými po celém světě. Nachází se 15 km od centra města. Postaven byl v roce 1987 na oslavu krále Bhumibola k jeho 60. narozeninám. V ranních hodinách sem lidé chodívají cvičit a v odpoledních se spíše procházejí a relaxují. Park má rozlohu přes 200 akrů a trvá několik hodin celý ho projít a prozkoumat. Vyskytují se zde ještěrky, želvy a ptáciV parku je středobodem muzeum věnované životu krále.

Parky / zahrady / rezervace
Mramorový chrám (Wat Benchamabophit)

Mramorový chrám (Wat Benchamabophit)

Wat Benchamabophit je buddhistický chrám ve čtvrti Dusit v Bangkoku. Také známý jako mramorový chrám, je  jeden z nejkrásnějších chrámů Bangkoku a hlavní turistická atrakce. Stavba začala v roce 1899 na žádost krále Chulalongkorna. Chrám se vyznačuje mramorovými sloupy, mramorovým nádvořím a dvěmi velkými singhas (lvi), kteří střeží vchod

Struktura chrámu je ukázkovým příkladem moderní thajské architektury. Design interiéru prolíná thajské motivy s evropskými vlivy: červené koberce, zlato bílé motivy malované opakovaně na zdech, stěny natřené jako vitráž okna a královsky modrá zeď za centrálním Buddhou silně připomíná evropskéhý palác.

Církevní stavby
Plavby po řece Chao Phraya

Plavby po řece Chao Phraya

Na řece pluje spoustu lodí, který nabízí přepravu, různé turistické výlety a plavby. 

Rafty / lodě
Chrám Smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaew)

Chrám Smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaew)

Chrám Smaragdového Buddhy je považován za nejposvátnější buddhistický chrám (WAT) v Thajsku. Nachází se v historickém centru Bangkoku v areálu Grand Palace. Stavba chrámu smaragdového Buddhy začala, když král Buddha Yodfa Chulaloke (Rama I) přesunul hlavní město z Thonburi do Bangkoku v roce 1785. Na rozdíl od ostatních chrámů, tento neobsahuje obytné prostory pro mnichy. Chrám se pyšní sochou Buddhy vyrobené ze zeleného nefritu. Hlavní chrám Smaragdového Buddhy je velmi elegantně zařízený. Střecha je zdobena leštěnými oranžovými a zelenými dlaždicemi, pilíře jsou vykládané v mozaice a štíty jsou vyrobeny z bohaté mramoru.

Církevní stavby

Bangkok - Nejprodávanější hotely

Bangkok - Poslední prodané hotely

Ibis Sathorn

Ibis Sathorn

Hodnocení: 3/5

Thajsko, Bangkok, Bangkok

od 18 703 za os.

Rembrandt

Rembrandt

Hodnocení: 4/5

Thajsko, Bangkok, Bangkok

od 19 359 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa města Bangkok

Počasí Bangkok

Tak jako většina Thajska má i Bangkok tropické, vlhké a suché klima pod vlivem monzunového systému. Jsou tu v podstatě jen 2 roční období. Období dešťů začíná s příchodem jihozápadního monzunu asi v polovině května a trvá do října. Nejdeštivější měsíc představuje září s průměrnými srážkami 344 mm. Horké období bývá suché s výjimkou příležitostných letních bouřek.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 36 °C v noci 29 °C

 • Teplota vody 30 °C

Předpověď na několik dní

 • Sobota 36 °C v noci 29 °C

 • Neděle 32 °C v noci 28 °C

 • Pondělí 29 °C v noci 27 °C

 • Úterý 32 °C v noci 27 °C

Počasí

 • Leden Led 33 °C voda 28 °C

 • Únor Úno 33 °C voda 28 °C

 • Březen Bře 34 °C voda 29 °C

 • Duben Dub 36 °C voda 30 °C

 • Květen Kvě 34 °C voda 30 °C

 • Červen Čer 34 °C voda 30 °C

 • Červenec Čer 33 °C voda 30 °C

 • Srpen Srp 33 °C voda 29 °C

 • Září Zář 33 °C voda 29 °C

 • Říjen Říj 33 °C voda 29 °C

 • Listopad Lis 33 °C voda 29 °C

 • Prosinec Pro 32 °C voda 28 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín