Eurovíkendy Barcelona

Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Je katalánskou metropolí a zároveň španělským druhým největším městem. Počet obyvatel čítá přibližně 1,6 milionu. Město bylo založeno jako římská kolonie Barcino za vlády císaře Augusta a dnes je proslaveno zejména jedinečnými stavbami A. Gaudího a jeho současníků. Jeho architektura je skutečně originální a rok od roku zajímavější. V roce 1992 se město stalo dějištěm Letních Olympijských her. Ve městě se nachází hned několik významných technických a obchodních univerzit a je zde rovněž sídlo arcibiskupa.

Zajímavá místa a památky:

El Pi – Jeden z nejstarších kostelů ve městě.
Gotická čtvrť – Zahrnuje mnoho zajímavých historických staveb včetně dominující katedrály svaté Euálie. Celý komplex je ohraničen římskými hradbami.
Güel – Malebný park, ve kterém se kromě jiného nachází Gaudího muzeum.
La Mercé – Barokní kostel milosrdných bratří. Nachází se v něm socha patronky a ochránkyně Barcelony – Boží matky milosrdné.
Les Drassanes – Středověké loděnice, nejzachovalejší svého druhu, které byly vybudovány ve 14. století. Dnes se zde nachází muzeum námořní plavby.
Mořské akvárium – Prvotřídní akvárium, které nabízí například skleněný tunel vedený pod mořskou hladinou.
Palau de Lloctinec – Palác místokrále ze 16. století. Dnes se v něm nachází archív koruny aragonské.
Sagrada Familia – Chrám, jenž je mistrovským dílem Gaudího. Nejvýznamnější stavba města, která je zároveň jeho symbolem. Dílo zatím bohužel nebylo dokončeno. Práce sice stále pokračují, ale protože jsou financovány pouze z darů, postupují příliš pomalu.

Jak do Barcelony

Vypravte se do Barcelony na Eurovíkend! Největší nabídku Eurovíkendu naleznete v nabídce Invia.cz na stránkách eurovikendy.invia.cz. Cena je již od 7 000 Kč + taxy.