Potřebujete pomoci?

Ozvěte se nám způsobem, který vám vyhovuje

Na stránku s kontakty

Eurovíkendy Lisabon

Lisabon je hlavním městem Portugalska a zároveň nejzápadnějším hlavním městem evropské pevniny. Více než půl milionu obyvatel z něj dělá největší a nejdůležitější město v zemi. Na rozdíl od ostatních měst, Lisabonu nebyl titul hlavního města nikdy připsán oficiálně, jako tomu obvykle bývá. Tento status si Lisabon získal přirozeným vývojem událostí. Každý rok v březnu se zde koná slavný Lisabonský půlmaratón, který vždy provází hojná účast. Když v roce 2004 pořádalo Portugalsko fotbalové Euro, některé zápasy se odehrály i na místních stadionech Luz a Alvalade. Již dvakrát se zde konal největší světový hudební festival Rock in Rio a v letech 2006 a 2007 byl Lisabon startovním bodem Rallye Dakar. V červenci 2007 se zde konal ceremoniál „7 nových divů světa“.

Zajímavá místa a památky:

Belémská věž – Byla postavena ve stylu pozdní portugalské gotiky na památku expedice Vasco de Gamy na začátku 16. století. Tato monumentální stavba je dominantou města a tvoří památku na doby portugalské moci ve Věku velkých objevů.
Bairro Alto – Tato čtvrť se nachází ve středu města a slouží jako zábavní i obchodní centrum. V současné době jde o jádro nočního života pro mladé lidi.
Garo de Oriente – Jeden z hlavních dopravních uzlů Lisabonu. Její skleněné a ocelové součásti vystavěné do tvaru palem tvoří více než zajímavou podívanou.
Dále se v Lisabonu nachází více než 53 různých farností.

Jak do Lisabonu:

Vyzkoušejte třeba některý z Eurovíkendů, které tvoří jedinečnou možnost, jak město co nejlépe poznat. Jejich největší nabídku naleznete na eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují již od 6 000 Kč + taxy.