Eurovíkendy Petrohrad

Petrohrad leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Se svými 4,6 miliony obyvatel je ruským druhým největším městem. V letech 1712 – 1917 byl dokonce městem hlavním a dodnes se může pyšnit statusem kulturního centra celého Ruska. Často bývá označováno za nejvíce „západní“ město v zemi. Vyznačuje se především širokými bulváry, parky a pobřežními promenádami. Historické jádro města bylo dokonce v roce 1990 prohlášeno za světové kulturní dědictví UNESCO. Město je rovněž známo pro svůj bohatý kulturní živit. Nachází se zde více než 50 divadel, z nichž nejvýznamnější je světoznámé Mariinsky Theater se svým slavným baletním souborem. Krása města přilákala také mnohé filmaře a natočilo se tu nesčetné množství filmů. V roce 1980 se zde konala fotbalová část Letních olympijských her.

Zajímavá místa a památky:

Petropavlovská pevnost – První stavba Petrohradu s katedrálou Petra a Pavla.
Palác Admirality – Spolu se svou věží dominuje městu.
Triumfální oblouk – Postaven jako pocta památnému vítězství nad Napoleonem.
Alexandrův sloup – Žulový monolit.
Zimní palác – Říká se o něm, že je nejskvostnější stavbou Petrohradu. Nechala ji postavit dcera Petra Velikého, Alžběta. Kateřina veliká z této skvostné stavby v roce 1764 učinila galerii Ermitáž.
Katedrála sv. Izáka – Řadí se mezi jednu z největších katedrál na světě. Stavělo ji 440 tisíc dělníků během 40 let. Vysoká je 100 metrů a pro své návštěvníky nabízí až 14 000 míst. Její kupole je obložena 100 kg čistého zlata.

Jak do Petrohradu:

Vydejte se poznat toho megalomanské město v rámci nabídky některého z Eurovíkendů. Nejlepší zájezdy nabízí tuzemský největší prodejce Invia.cz na stránkách eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují již od 16 000 Kč + taxy.