NAMIBIE, JAR A LESOTHO

Jihoafrická republika

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

NAMIBIE, JAR A LESOTHO

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

Jihoafrická republika, Namibie a Botswana pokrývají území o rozloze čtvrtiny celé Evropy. Téměř neuvěřitelné jsou zde rozdíly mezi klimatickými a vegetačními zónami, téměř nepředstavitelná je rozmanitost flóry a fauny, fascinující je etnická pestrost – žijí zde běloši, Indové a černoši nejrůznějších národností a kmenové příslušnosti. Gigantický kaňon Fish či vodopády Augrabies. Hory a pastevci v království Lesotho. Metropole Johannesburg a Windhoek.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Vstupy do národních parků. Víza do Namibie včetně jejich vyřízení v Berlíně. Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým terénním vozem (4x4) řízeným průvodcem včetně vstupních a všech jiných tax. Ubytování: 9x ve vybavených kempech (vlastní stany) - často s kuchyněmi, grily a bazény, někde s možností noclehů v lodžích či chatkách.

Doprava

Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým terénním vozem (4x4) řízeným průvodcem včetně vstupních a všech jiných tax.

Ubytování

9x ve vybavených kempech (vlastní stany) - často s kuchyněmi, grily a bazény, někde s možností noclehů v lodžích či chatkách

Délka tras

letadlem 18 000 km, terénním autem (4x4) 8500 km, pěšky 3x 5-10 km (volitelně)

1. - 2. den

Odlet do Namibie. Prohlídka hlavního města Windhoeku: Christuskirche, válečný památník, fontána s 31 úlomky největšího meteoritu na světě Gibeonu.

3. - 4. den

Duny vysoké na 300 m, druhý největší kaňon na světě s hloubkou 550 m.

5. - 6. den

Skalnatá poušť, kaňon řeky Orange, kde dunící vody padají přes okraj příkrého srázu a vytvářejí jeden z nejkrásnějších světových vodopádů.

7. den

Prohlídka slavné „Velké díry“ (Big Hole), největší jámy na světě ručně vykopané lidmi. Výkop, jehož obvod měří asi 1500 m a hloubka je 240 m, byl v letech 1871 - 1914 obrovským nalezištěm diamantů v hodnotě přesahující 14 miliónů karátů (2722 kg). Skanzen.

8. - 10. den

Návrat do minulosti v zapomenutém horském království uvnitř Jihoafrické republiky. Pastevci, krásné přírodní scenérie. Jediná země světa, kde celé území leží výše než 1000 m nad mořem (nejnižší bod 1400 m a nejvyšší hora je s 3482 m nejvyšší v celé Jižní Africe).

11. - 12. den

Návrat do Johannesburgu. Prohlídka města: Constitution Hill - místo, kde se psala historie JAR, výstavní část města - Sandton, trhy s kořením a uměleckými předměty. Nákup suvenýrů. Odlet domů.


Pořádající CK

Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o. IČ: 49970844

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Nikola, specialista prodeje zájezdů