Dovolenku na Peloponéze radím k tým vydarenejším dovolenkám. Vyšlo počasie, bolo pekné more, sem-tam vlny, ale to len prispelo k príjemným zážitkom. Rezort bol rozsiahly, ale nebol na 100% vyťažený . Okrem Slovákov a Čechov tam nebolo veľa hostí. Trochu prekvapením bolo samotné miesto, kde sa rozkladá rezort. Bolo to nevýrazné mestečko, cca 10-12 km od Korintu, ktoré nemalo čím ohúriť. Cesta do centra Vrachati trvala cca 30 minút. Obchody zatvárali veľmi skoro a večer tam už nič nefungovalo. Okolo mora bolo zopár dovolenkových domov, hotely a taverny. Tie boli najmä večer plné domácich. Ak hľadáte pohodu a pokoj, Alkyon to zaručuje. Dovolenkové domy boli v udržiavanej zeleni, medzi krásnymi stromami a kvitnúcimi kvetmi. Absentovali nejaké grécke večery hudby a tanca. Len raz za pobyt bola živá hudba a speváčka. To je na taký rezort slabá ponuka.
PlážNa pláži vzdialenej cca 80 m mal hotel svoje slnečníky a ležadlá. Pláž bola kamienková a rovnako aj vstup do mora. More bolo jedinečné! Hotelu patril aj bufet, ktorý spravovala taká málo spoločenská a vážna pani. Inak upratovala po nás neporiadnikoch, ale ani raz sa neusmiala. K pláži patrila sprcha a suché WC dosť nešťastne umiestnené pri bufete. V bufete boli alko nealko nápoje, ovocie a malé občerstvenie. Mali tam aj dobrú kávu.
StravaHotel ponúkal okrem bežných jedál aj svoje grécke špeciality. Nechýbala musaka, plnené hroznové listy, baranina, teľacina, hovädzina na rôzne spôsoby. Dostatok zeleniny, menej ovocia, šaláty, dezerty (baklava), zmrzlina síce len vanilka a čokoláda, ale boli k nej 3 topingy. Trochu absentovali dary mora, menej sa vyskytovali v ponuke ryby. Jedáleň bola elegantná, precízne zariadená a udržiavaná. Personál na úrovni, ochotný a milý. Roznášali nám nápoje podľa objednávky. Voda bola samozrejmosťou pri každom jedle.. Myslím, že všetci stravníci mohli byť s výberom a ponukou spokojní.
UbytováníUbytovaní sme boli neďaleko recepcie. Museli sme však meniť izbu. Pôvodná bola na prízemí a bolo v nej vlhko a zlý vzduch, hoci bola priestornejšia ako tá, ktorú sme dostali na výmenu. Výhodou izieb na poschodí bolo, že sme nemuseli v noci používať klímu. Stačili otvorené dvere na balkón.
SlužbyHotel mal 2 vonkajšie bazény, vírivku a vnútorný bazén. K dispozícii boli bicykle. Delegátky organizovali zájazdy, ale nemali dobrú návštevnosť a ani odozvu. Boli predražené a celé sa konali v pokluse. Lepšie je vybrať sa na výlety individuálne autobusom alebo aj taxíkom napr. do Old Korintu, ktorý je vzdialený cca 10 km..
Pri bazéne bol bar a to bolo asi najfrekventovanejšie miesto. Bol otvorený do noci a dalo sa tam príjemne posedieť.
Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate