Potřebujete pomoci?

Ozvěte se nám způsobem, který vám vyhovuje

Na stránku s kontakty

Jazykové pobyty a kurzy

Spojte studium jazyka s příjemnou dovolenou - zkuste jazykové pobyty a kurzy v zahraničí!V posledních letech roste obliba pobytových jazykových kurzů a pobytů v zahraničí - nejvíce do anglicky mluvících zemí, kromě studia angličtiny v zahraničí vzrůstá ale i zájem o jiné jazyky, zejména španělštinu. Výhodami jazykového kurzu v zahraničí jsou efektivita výuky a rychlý pokrok v jazykových schopnostech nebo možnost spojit studijní pobyt v zahraničí s rekreací, poznáním jiných kultur a nových přátel.

Jazykové kurzy a pobyty v zahraničí - vybere si každý

Jazykový kurz nebo pobyt v cizině je vhodný jak pro začátečníky, tak pro velmi pokročilé studenty. Nabídka zahraničních škol je pro studium široká, kromě kurzů pro dospělé pořádají i kurzy pro děti a mládež. Dospělí si mohou zvolit kurz se specializací – oblíbená je zejména příprava k mezinárodním zkouškám či kurzy obchodní angličtiny. Řada škol nabízí v rámci odpolední výuky jazyků v zahraničí volitelné semináře, ve kterých mohou studenti zdokonalovat ty oblasti, které jim působí největší potíže (např. konverzace, psaní, gramatika), nebo se soustředit na rozšiřování slovní zásoby z oboru, který je zajímá (marketing, kultura atd.). Studium v zahraničí je možné absolvovat libovolně dlouho, minimální délka pobytu nebo kurzu činí většinou 2 týdny.

Proč studium jazyků v zahraničí

V zahraničí se studenti jazyk učí nepřetržitě během celého dne, což vede k vysoké efektivitě výuky. Při jazykových pobytech a kurzech ve škole většinou tráví 4–6 hodin denně (podle zvolené intenzity kurzu). Tím ovšem příležitost ke zdokonalování jazyka nekončí. Většina škol připravuje pro své klienty v rámci pobytů doprovodný program – bývá to často prohlídka města a jeho okolí, návštěva kina či muzea, sportovní aktivity, barbecue, posezení v místních hospůdkách a podobně. O víkendech jsou pak u pobytů pořádány výlety do okolních měst. K rychlému a efektivnějšímu studiu jazyka v zahraničí napomáhá také poslech rádia či sledování televize.

Spojte studium v zahraničí s pobytem u moře

Nejčastějším cílem studentů, které zajímá při jazykových pobytech angličtina je Anglie. Oblíbený je Londýn, ale i přímořská městečka či starobylá města ve vnitrozemí. V rámci Evropy se lze angličtinu učit také v Irsku nebo na Maltě. Studovat je ale možné i za oceánem – v USA, Kanadě, Austrálii nebo exotické Jihoafrické republice. Příjemnou dovolenou spojenou se zdokonalením se v jazyce určitě prožijete i při jazykových pobytech a kurzech ve španělských přímořských letoviscích, ale můžete zvolit i exotičtější destinaci, jako je např. Mexiko či Kuba. Kromě angličtiny a španělštiny lze vyjet do zahraničí za studiem němčiny, francouzštiny, italštiny, ruštiny, portugalštiny, ale třeba i japonštiny či čínštiny.

Možnosti ubytování při jazykových pobytech a kurzech

Nejoblíbenější je v rámci jazykového pobytu ubytování v hostitelské rodině. Studenti zde mají možnost konverzovat s rodilými mluvčími, ale také poznat kulturní zvyky a tradice dané země, způsob života jejích obyvatel, mohou ochutnat typická národní jídla. Rodiny bývají školami pečlivě vybírány a pravidelně prověřovány, jsou přátelské a pohostinné. Rodiny poskytují studentům v rámci jazykového pobytu polopenzi, o víkendu často plnou penzi. Řada škol nabízí studentům taktéž ubytování ve studentské rezidenci či luxusním apartmánu.

Investice do jazykových kurzů a pobytů se vyplatí

"Angličtinu jsem se učila asi 12 let ve škole. Sebedůvěru v používání jazyka, zejména v komunikaci, jsem ale získala až po 6týdenním pobytu na jazykové škole v Anglii. Prožila jsem báječné prázdniny a díky kurzu zvýšila svou šanci získat po skončení studií dobré zaměstnání," říká Pavla, studentka posledního ročníku VŠE. Ceny jazykových kurzů se liší v závislosti na jejich intenzitě, zvoleném typu ubytování a stravy. Velkou roli hraje i lokalita a roční období. Průměrná cena standardního pobytového jazykového kurzu (20 lekcí týdně) se pohybuje okolo 9 000 Kč. Dražší bývají populární města, např. Londýn. Školy v přímořských destinacích poskytují výrazné slevy mimo turistickou sezónu. Je také nutné zvážit náklady na dopravu, jelikož letenka do vzdálené destinace může celý pobyt výrazně prodražit. Jazykový kurz v zahraničí spojuje příjemné s užitečným – pokrok v jazyce i získání nezapomenutelných zážitků. Dobrá znalost alespoň jednoho světového jazyka je dnes typickým požadavkem zaměstnavatelů při obsazování řady pracovních pozic. Vynaložená investice se tak Vám, absolventům studia kurzů v zahraničí, jistě brzy vrátí. nakupování, malebných kaváren, příjemných restaurací a dalších možností pro oddechové eurovíkendy.