Itálie - Toskánsko Itálie

 • Popis

  Rozsáhlý region Toskánsko se nachází ve střední Itálii nedaleko Tyrhénského moře. Je to velmi půvabný region s nádhernou přírodou, úrodnými oblastmi a velmi příjemným klimatem. Na severu sousedí s provincií Emilie-Romagna a Ligurií, na východě s Umbrií a Marche a na jihu s Laziem.

  Historie a památky

  Toskánsko je kraj s velmi bohatou historií, tudíž zde můžete navštívit středověký náhorní městečka. Ty mají takové kouzlo, že Vás svou renesanční atmosférou naprosto pohltí. Nachází se zde také množství uměleckých děl. Dodnes v Toskánsku najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Etrusky a Římany, překrásné kostely a bezpočet renesančních staveb.

  Příroda

  Lidí, kteří Toskánsko navštíví, obdivují především jeho dokonalou přírodu a scenérie. Příroda doslova reprezentuje rozmanitost Apeninského poloostrova jako celku, najdete zde právě tu krajinu, kterou jste mohli obdivovat na dílech těch nejslavnějších renesančních mistrů umění. Krajina Toskánska je spíše kopcovitá, nížiny zde budete hledat velmi obtížně, zabírají totiž asi jen 8 procent celého území. Na východě a na severu se dominantně tyčí Apeniny, na severozápadě pak můžeme pohlédnout na Apuánské Alpy. Toskánské pobřeží je dalším zázrakem. Čisté pobřeží omývá křišťálové moře a je lemováno rozsáhlými piniovými háji. Zátoky zde jsou tak romantické, že se Vám nebude chtít Toskánsko opustit. Kromě koupání v moři zde můžete využít také termálních lázní. Stejně jako celá Itálie, i Toskánsko má své proslulé víno. Nacházejí se zde rozsáhlé vinice, o jejichž plody se starají jen ti povolaní. Jsou zde také nádherné olivové háje.

  Architektura

  V Toskánsku většinou převažují malebné vesničky plné tradičních barevných domků, uličky jsou romanticky úzké, lidé velmi přívětiví. Úzké silničky, vedoucí k usedlostem na vrcholcích, se klikatí krajinou mezi zelenými stráněmi, vinicemi, olivovými háji a alejemi cypřišů. Venkovské statky, panská sídla a středověké osady, které se dochovaly téměř nedotčené od dob, kdy byly založeny na vrcholcích pahorků, tvoří společně celek obdivuhodného architektonického bohatství.

  Kouzlo Toskánské krajiny

  Není mnoho míst, která by měla takové kouzlo, jako právě Toskánsko. Zaujalo lidi po celém světě, a to právě díky své jedinečné a čisté krajině plné zelenající se trávy, voňavých rostlin, lesů a hájů. Co je tedy pro toskánskou krajinu to nejtypičtější? Při procházce toskánským venkovem budete míjet krásné stařičké venkovské domy v barvách hlíny, olivovníky, štíhlé cypřiše vysázené podél klikatících se cest, stinné pinie, vinice, které se přizpůsobují terénu a zachovávají tak přírodní krajinný ráz.

  Koupání a pláže

  Pláže jsou po celé délce Toskánska převážně písčitého charakteru. Velkou výhodou je velmi mírný sestup do moře, takže je tato oblast vhodná pro rodiny s dětmi. Při koupání v moři vidíme na blízké vrcholky Apuánských Alp a na obzoru při dobré viditelnosti můžeme vidět i ostrovy.

  Toskánsko má jako celek více než 3,5 milionu obyvatel a rozkládá se na ploše 25 000 km2. Toskánsko tvoří 10 provincií: Arezzo, Florencie, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena.
  Každá z provincií má samozřejmě několik zajímavých měst a míst. Pojďme si některá ukázat.

  Provincie Arezzo

  Provincie Arezzo je nádherná oblast plná krásných míst. Ať už jde o umělecké památky, či historické, nebo přírodní, Arezzo je velmi bohatý region. Celá krajina regionu je poseta malými městečky a vesnicemi, ze kterých přímo čiší dobová a hlavně příjemná atmosféra. Určitě zde navštivte údolí řeky Chiany, což byla sice původně bažina, ale dnes patří k nejhezčím místům Itálie. Jsou zde krásné dubové háje, obilná pole, malebná městečka, a také pusté kláštery a nekropole. Zajímavé je také údolí řeky Tibery, jež se pyšní drsným a divokým charakterem, díky tomu zde neprobíhalo tak bouřlivé osidlování.

  Z měst doporučujeme k návštěvě například Anghiari, kde se nachází starý klášterní kostel z desátého století. Zajímavostí je, že na rovině pod Anghiari byla roku 1440 svedena bitva mezi Florentinci a Miláňany, kterou se Leonardo da Vinci snažil zvěčnit na kolosálním obraze v Palazzu Vecchio ve Florencii. Dalším krásným městem je Arezzo, což je nejstarší město Toskánska. Jsou zde nádherné baziliky, překrásné náměstí Piazza Grande a také honosné kostely. Celé město má nezaměnitelnou atmosféru, jako kdybyste se ocitli ve středověku. Nádherný je také cimbuřím zdobený palác Palazzo dei Priori ze 13. století s mohutnou věží z roku 1337, na kterou lze vystoupit. V paláci s krásným nádvořím sídlí od jeho vybudování městská správa.
  Další zajímavá města Provincie Arezzo jsou například Bibbiena nebo Cortona.

  Provincie Florencie

  Florencie je velmi nádherná oblast s renesančním charakterem. Údolí řeky Arno pokrývá většinu tohoto bohatého území. Na severovýchodě provincie se nachází více vrcholů, a také méně obyvatel, tudíž krásnější příroda. Provincie zasazená v srdci střední Itálie uprostřed malebné pahorkatiny Chianti je také domovem nejkvalitnějších italských výrobků. Například oblast Empoli se soustředí na oděvní průmysl, oblast Valdesano se specializuje zase na výrobu nábytku. Celý region je také ukázkou typických místních výrobků z dílen obratných umělců.

  Při návštěvě province Florencie si nenechte ujít město Empoli. Je to moderní a rušné město, kde se velmi rozvíjí průmysl a řemeslo. Historické památky jsou zde soustředěny na Náměstí Piazza Farinata, jsou to honosné paláce z dvanáctého a třináctého století, kostel San´t Andrea a kostel Santo Stefano. Ten je ozdoben freskami Madony s dítětem od Massoliniho.

  Fiesole

  Město Fiesole leží v rozkošné krajině nedaleko Florenci. Je to oblast posetá olivovými háji. Její vznik se datuje až do sedmého století před naším letopočtem. Nenechte si zde ujít františkánský kostel San Francesco, který pochází ze 14. Století. Navštivte také Dóm San Romolo na Piazze Mino da Fiesole z 11. Století, jež má mohutnou zvonici a strohý románský interiér, jehož sloupy krášlí originální římské hlavice. Zajímavostí jsou také archeologická naleziště za dómem. Našly se zde ruiny římského divadla a lázní až z 1. století před Kristem!

  Florencie

  Florencie je světově známé město, jež se rozkládá podél řeky Arno. Také Florencie má velmi zajímavou historii, která se datuje až do prvního století před Kristem, kde zde stála Juliem Cézarem vybudovaná římská kolonie.
  Mezi nejzajímavější místní památky patří most Ponte Vechio, což je hlavní symbol Florencie. Byl vybudován ve 14. Století. Most se stal významným a oblíbeným strategickým místem a také zde vznikla řada krámků, které dávají mostu specifický vzhled. Typické podoby, jak ji známe dnes, dosáhl v 16. století stavbou kryté chodby - Coridorio Vasariano nad jednotlivými obchody. Chodba zajistila pohodlné spojení mezi Palazzo Pitti a Palazzo Vecchio i za špatného počasí.

  Také náměstí Piazza della Signoria je velmi nádherné, jedno z nejkrásnějších v celé Florencii. Náměstí dominuje Neptunova kašna, slavná socha Davida od Michelangela, jezdecká socha Cosima I. Medicejského a Únos sabinek od Giambologna, Donatellova sousoší a také socha Perseus od Benvenuta Celliniho.

  Další dominantou Florencie je dóm Santa Maria del Fiore. Je to čtvrtá největší katedrála na světě a pochází až z 13. Století. Než byla tato unikátní stavba dokončena, uběhlo celých 150 let. Fasáda katedrály pochází až z 19. století a zdobí ji mramor z Carrary, Maremmy a Prata v červeno-bílo-zelené kombinaci. Zvonice dómu pochází z roku 1334 a nahoru vede 414 schodů.
  Mezi další památky Florencie patří například palác Palazzo Vechio, baptisterium San Giovanni nebo kostel San Lorenzo, jehož sakristie je dílem samotného Michelangela.

  Vinci

  Město Vinci je rodištěm nejslavnějšího umělce všech dob, Leonadra da Vinciho, který žil v letech 1452 / 1519. Při silnici ve vyšší části městečka, v zemědělské krajině porostlé olivovníky, stojí Leonardův skromný rodný dům.

  Provincie Grosseto

  Provincie Grosseto je, na rozdíl od jiných míst, většinou rovinatá. Na nevelkém množství kopců se nachází starobylá města s divokou historií, v údolích zase můžete obdivovat bunou vegetaci a staré etruské hrobky. Pobřeží Vás přiláká křišťálově čistým Tyrhénským mořem, písčitými plážemi a přístavními městečky.

  Město Grosseto

  Grossem je hlavní město provincie Grosseto. Je situováno v údolí řeky Ombrone. Nachází se zde staré historické centrum, které je ale v dnešní době obklopeno moderními domy. Grossem bylo, jak už je zde zvykem, založeno ve středověku a pomalu se rozvíjelo. Dominantou je náměstí PIazza Danta se svou majestátnou radnicí a dómem, jež pochází ze 13. století.

  Massa Marittima

  Město Massa Marittima je velmi staré hornické městečko ležící v Kovonosném pohoří. Těžily se zde měděná, olověná a stříbrná ruda už v pradávné době Etrusků. Dochovaly se zde naštěstí úchvatné ukázky románské architektury. Například dóm Palazzo del Podesta na Piazza Garibaldi.

  Mezi další zajímavá města provincie Grosseto patří město Pitigliano, což je starobylé skalní město s nádhernou architekturou, Saturnia se svými léčivými minerálními prameny nebo Sovana, což je rodiště papeže Řehoře VII, jež vládl v 11. století.

  Provincie Livorno

  Provincie Livorno se táhne podél pobřeží Tyrhénského moře. Je to výborné místo pro dovolené, moře jezde totiž lemováno dlouhými a čistými plážemi, schovat se můžete do stínu piniových hájů. Přívětivá zákoutí zde vytvářejí skalnaté útesy omývané mořskými vlnami. Nedaleko moře se na zelených kopcích tyčí na historii bohatá starověká města Bolgheri, Populonia, Castagneto Carducci, Bibbona, Suvereto a Campiglia Marittima.

  Elba

  Elba je ostrov, který se nachází asi 11 kilometrů od toskánského pobřeží. Elbu proslavila nedobrovolní přítomnost Napoleona Bonaparte v 19. století. Elba je poměrně hornatý ostrov, který má ale velmi příznivé klima. Pobřeží je lemováno vzrostlými palmami, agáviemi, nachází se zde také opuncie a další exotické rostliny. Pobřeží s osmi velkými zálivy a spoustou malých zátok je dlouhé 118 kilometrů. Jsou zde převážně písečné pláže, raritou je i jedna s černým pískem. Občas se vyskytují i pláže oblázkové, které jsou vyhledávány zejména milovníky potápění. Kromě podmořské fauny a flóry tady můžete najít i potopené vraky lodí.

  Provincie Lucca

  Provincie Lucca je obklopována Apuánskými Alpami, pohořím Monte Pisano a Pistoiskými Apeninami. Celá provincie má historii, kterou můžeme datovat až do středověku, nachází se zde proto spousta památek z doby římské.

  Obchodním centrem oblasti je město Barga. Nachází se zde polorozpadlé zdi z doby středověku, a také moderní výstavba. Dominantou města je dóm s úžasně propracovanou kazatelnou ze 13. století od Guida da Como. Z dómu je nádherný výhled na okolní hory.

  Provincie Massa Carrara

  Tato provincie se nachází na severu Toskánska. Je to velmi rozmanitá oblast, která Vám nabízí nádherné pláže a moře, obdivovat zde také můžete nádhernou přírodu s jeskyněmi, horami, kulturně se můžete vzdělat v četných muzejích, zámcích nebo nádherných kostelích.

  Dominantou provincie jsou určitě Apuánské Alpy. Ty celou oblast chrání svými štíty a majestátnými vrcholy. Není to sice příliš vysoké pohoří, nejvyšší vrchol Monte Pianino měří přibližně 2 000 metrů nad mořem, ale je to historicky velmi významné pohoří, protože se zde vytesával mramor, a to již v obdoví románském.

  Při návštěvě této oblasti určitě navštivte jeskyně Grotta del Vento nebo Antro del Corchia. Jsou to jedny z nejdelších a nejhlubších jeskyní v Itálii.

  Město Carrara

  Carra je světoznámé město, jež leží na úpatí Apuánských Alp. Proslavilo se svými mramorovými lomy. První zmínka o Carreře se objevila v 10. století. Samotné město má několik kouzelných zákoutí, například elegantní Piazzu Alberica. Ulice často lemují dílny a sochařské ateliéry.

  Veškeré architektonické skvosty jsou zde ozdoby úžasným mramorem, stojí za to je vidět! Například náměstí Piazza Alberica je celé dlážděné mramorem. Nachází se zde paláce ze 17. a 18. století.
  Další zajímavá města provincie jsou například Massa nebo Pontremoli.

  Provincie Pisa

  Území provincie Pisy se rozkládá od nížiny řeky Arno až po pobřeží Tyrhénského moře. Na severu prochází územím provincie pohoří Monti Pisani s nejvyšší horou Monte Serra. Jižní část provincie je převážně typickou toskánskou krajinou s mírně zvlněnými kopci a středověkými vesničkami. Údolí řeky Era je ještě dnes jedním z méně známých a méně navštěvovaných míst v Toskánsku. Jeho krajina ale nabízí mnoho zajímavých výletů. Údolí se rozkládá od Volterry k městečku Pontedera. Vrcholy kopců zdobí městečka jako je Peccioli a Palaia, které v minulosti sloužily jako pevnosti. Peccioli také patří do přírodní chráněné oblasti horního údolí Era.

  Pisa

  Pisa je hlavní město této toskánské provincie ležící na březích řeky Arno. Je to město s pradávnou historií, první osidlování zde probíhalo již v 5. Století před Kristem.
  Nejznámější historickou památkou Pisy je světově proslulá šikmá věž Torre Pendente z 12. století. Byla dokončena v polovině 14. století Tommasem Pisanem. Zajímavé je, že věž se prý začala naklánět dříve, než bylo hotové třetí podlaží. I přes nepevné písečné podloží byla ale v roce 1350 dokončena. Dnes se odchyluje od svislice již o neuvěřitelných 5 metrů. Její horní patro je završeno zvony.
  Dalšími památkami Pisy je například katedrála zasvěcená Paně Marii, hřbitov Camposanto nebo náměstí PIazza del Cavalieri. Najdete zde známý palác Palazzo dei Cavalieri s bohatou sgrafitovou dekorací, nebo Palazzo dell?Orologio s věžemi, kterému dal podobu roku 1565 Vasari.

  Provincie Pistoia

  Tato provincie je známá svou horskou oblastí Abetone, kde se nacházejí lyžařská střediska, termální lázně nebo slavné květinové bienále. Celá oblast je poseta vinicemi, kaštanovými sady a olivovými háji. Typickou toskánskou krajinu dokreslují elegantní venkovské vily a rodinné zemědělské farmy.

  Velmi známým místem provincie Pistoia jsou luxusní termální lázně Montecatini Terme v údolí Val di Nevole. Zde Vás okouzlí perfektně udržované zahrady a přírodní parky, navštívit můžete také luxusní lázeňské hotely, které jsou postaveny v honosném secesním slohu.

  Provincie Prato

  Provincie Prato, jejíž hlavní město Prato je druhé největší město Toskánska, se rozkládá na území pohoří toskánsko-emiliánských Apenin a Calvanských vrcholků. Nejdůležitějšími středisky údolí je Vaiano, Vernio a Montepiano.

  Carmignano je město, jež se proslavilo především díky svému výtečnému vínu stejné značky. Nachází se zde také nádherný kostel San Francesco nebo kostel San Michele s navštívením Panny Marie v roce 1530 od umělce Pontorma.

  Prato

  Prato je hlavním měštem provincie. Je to kupecké město s bouřlivou historií, na jehož předměstí se nacházejí textilní továrny. V centru města stále přetrvává historická atmosféra, hlavně díky hradbám, kostelům a muzejím.

  Pokud se sem vydáte, navštivte katedrálu Cattedrale di Santo Stefano ze 13. Století. Tato katedrála byla postavena z bloků bílého a zeleného mramoru. Uvnitř nabízí k shlédnutí mistrovské dílo Život sv. Jana Křtitele od Fra Filippa Lippiho a cyklus fresek od Agnola Gaddiho zachycující, jak se pásek Panny Marie ocitl v Pratu.
  Dalšími památkami jsou například kazatelna Pulpito della Sacra Cintola, jež byla navrhnuta samotným Donatellem a Michelozzem. Velmi významnou architektonickou památkou je hrad postavený z bílého kamene Castello del Imperatore.

  Provincie Siena

  Provincie Siena je zajímavá především díky polopouštní krajině Crete Senese, která se nachází kousek od Sieny. Nachází se zde neuvěřitelné přírodní bohatství, a to termální vřídla vápencově sirnaté vody. Voda vyvěrající ze zemského povrchu dosahuje až 40 stupňů Celsia, proto zde byly vybudovány termální lázně pod širým nebem, které byly známy již v dobách starého Říma. Bohatství podzemních pramenů má původ v přítomnosti neaktivní staré sopky Monte Amiata.
  Mezi zajímavá města této provincie patří Montalcino, Montepulciano, San Gimignano nebo Siena.

Nejnovější recenze Itálie - Toskánsko

16.09.2014 - Tereza B. - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 9
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hezké ubytování v krásném prostředí, s laskavým personálem. Děti byly nadšené (a my s nimi)! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán byl moc hezký, jen jsem moc nepostřehla rozdíl mezi běžným apartmánem a tím naším "superior" - myčku ani klimatizaci jsme nevyužili, ostatní vybavení je nejspíš stejné. Překvapilo mě, že v kuchyni není mikrovlnka, ale nakonec také nebyla třeba. Každý apartmán má k dispozici i terasu se stolem a židlemi.

Strava
Buď jsme si uvařili vlastní jídlo, nebo jsme zašli na těstoviny, pizzu... Italové vaří dobře, o výborné zmrzlině se ani nezmiňuju ;o)

Služby hotelu
Hosté mají k dispozici krásný bazén, menší dětské hřiště a grilovací kout s pěkným posezením. Apartmány se nacházejí v krásném místě obklopeném vinicí a zahradou, pobíhají tu králíci, za plotem se pasou koníci, všude rostou oleandry a další květiny, prostě nádhera :o)

Pláž
Nejbližší pláž nebyla nic moc, působila špinavě a v moři bylo dost medúz. Každý den jsme ale vyrazili na jiné místo, vše v dojezdové vzdálenosti kolem 10-20 minut, a byly jsme nadšeni. Nejkrásnější byla "bílá pláž" (spiaga bianche) u městečka Vada. Vždy se dalo relativně pohodlně zaparkovat, přístup na pláže je ale trochu složitější - přes piniové lesy, někde jezdí plážový autobus.

Apartmány Borgo Guglielmo, Toskánsko, Itálie Tereza B. 2014-09-16 9 1 10 APARTMÁNY BORGO GUGLIELMO

16.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 9,3
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Camp velmi rozlehlý, čistý a naprosto vyhovující rodinám s malými dětmi, takové menší městečko. Návštěvníci kempu hlavně Němci a Italové. Pro děti skvělé zázemí a program, velké hřiště a dětské bazény. Pro dospělé daleko do městečka (doporučuji kola sebou, lze i půjčit na místě za 20 eur na týden a pro malé děti alespon koloběžky, protože i vzdálenosti v kempu jsou velké) v sezoně jezdí bus mezi kempem a městečkem San Vincezo. Kemp není vhodný pro mladé party, protože opravdu všude jsou děti a je to jim přizpůsobeno. V kempu obchody, prádelna, několik restaurací, lékárna,lékař, bankomat. wifi za poplatek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování v mobilních domcích, které jsou naprosto zařízené, čisté. Všechny s vlastním grillem, klimatizací i topením. Menší jsou dvou-ložnicové s jednou koupelnou. Větší mají tři ložnice a dvě koupelny. Teplá voda po celý den. Nevýhoda je pouze, že jsou hned u sebe. Jeden vedle druhého.Vzhledem k návštěvníkům kempu je ale opravdu od 23 hod klid. Ke každému domku je terasa s venkovním sezením a dvěma lehátky a předzahrádka pro auto.

Strava
Vlastní. Možno v restauracích.

Pláž
Z kempu opravdu cca 800m, ale po kempu ještě dalších min 500m. Proto doporučuji kolo. Pláže krásné, přírodní i s placenými lehátky a sprchou. Lze si vybrat z cca 7km dlouhého pruhu pobřeží. Moře čisté.

Village Park Albatros, Toskánsko, Itálie Anonym 2014-09-16 9.3 1 10 CAMPING PARK ALBATROS

16.09.2014 - Zuzana D. - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 5
 • 4 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá, ale hlavně proto, že bylo možné kromě koupání také cestovat a seznámit se

s typickou toskánskou krajinou a vidět mnoho památek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán pro 5 osob - bylo zřejmé, že původně byl zamýšlen pro 3 osoby s možností 1 přistýlky

v denní místnosti.5 osob bylo už skutečně hodně. Prostorná šatní skříň v denní místnosti byla do poloviny zaplněná nádobím. Kuchyňský kout hned za dveřmi byl neskutečně malý, prostor pro přípravu jídla a mytí nádobí nedostačující. Zásuvky v dezolátním stavu, současné vaření a ohřev vody nemožný - vyhazoval pojistky, sporák starý a strašně pomalý, současné zapnutí 3 ploten opět vyhazovalo pojistky.

Strava
Stravování vlastní, ale ochutnali jsme v restauracích, vše poměrně dost drahé.

Služby hotelu
Apartmánový komplex, čistý bazén, vyžadována čepice, stříhané trávníky. Kavárna v provozu podle rozpisu, "restaurace" podle počasí, malý obchůdek s potravinami naprosto nedostatečně zásoben. Personál ubytovací agentury příjemný, vstřícný.

Pláž
Pláž asi 400m, poměrně čistá, příjemná, příjemné koupání.

Rezidence Marina del Forte, Toskánsko, Itálie Zuzana D. 2014-09-16 5 1 10 MARINA DEL FORTE

11.09.2014 - Anonym - Přečteno: 10× - Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014

 • Celkem: 8,8
 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené máme kladný. Menší příjemný hotel. Problém jsme měli s parkováním. Přestože jsme přijeli dost brzy, parkoviště již bylo "full", jak nám s oblibou hlásili na recepci. Nakonec jsme našli před hotelem parkoviště, kde se mohlo bezplatně parkovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli krásně uklizený. Každý den kvalitně uklidili a doplnili, co bylo třeba. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, což bylo hodně příjemné. Dále je na pokoji minibar - jediná slabina. I když jsme se dočetli, že za použítí ledničky se platí 20€/týden, nepřipadal nám minibar jako lednice, nijak významně nechladil. (Takže na to bacha, at se potom nedivíte.) Na pokoji byl trezor, který jsme také rádi využívali. Postele mají na náš vkus dost měkké a průžinové, což nám vadilo, ale někomu to může naopak vyhovovat.

Strava
Stravování bychom hodnotili kladně. Snídaně byly formou bufetu- salámy, šunky, sýry X džemy, různé buchty, sušenky. Kávu měli velice dobrou, dále výběr čajů a džusů. Slabinou je Toskánský chléb- neni slaný..Jídla k večeři jsme si vybírali vždy den před. Večeře se skládaly z předkrmu (bufet různých salátů, specialit apod), 1. jídla (těstoviny, polévka), 2. jídla (maso, ryba, salát, těstoviny..) a dezertu- ten jediný vybrali za nás. Potěšil nás "den toskánských specialit" moc nám chutnalo od předkrmu po dezert. Jednou jsme ale měli nějaký vepřový plátek, nebyl moc ochucený a těžko se krájel. Až na vídeňský řízek jim maso moc nešlo.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu byli všichni příjemní a ochotní. Na recepci ovládali celkem dobře angličtinu, což nás mile překvapilo. Personál v restauraci byl velice ochotný a milý, velmi se staral o spokojenost hostů. Vtipná byla komunikace, mluvili anglicko-německy, ale absolutně nám to nevadilo.

Pláž
Pláž se nacházela cca 300m od hotelu, pár minut chůze. Byla vybavena lehátky a deštníky, příjemná čistá pláž, pozvolný vstup do moře. Jelikož je pláž písčitá, voda tam neni tak průzračná.

Riva dei Cavalleggeri, Toskánsko, Itálie Anonym 2014-09-11 8.8 1 10 Riva dei Cavalleggeri

10.09.2014 - Mirka - Přečteno: 10× - Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2014

 • Celkem: 8,2
 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem spokojenost pěkné místo hotelu,pláž kousek,zajímavé stravování,možnost výletů Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování pěkné,čisté naprostá spokojenost

Strava
Snídaně formou bufetu dobře připravené šunka,salámy,pečivo, jogurty,sladké výběr dobrý .Bufet je dobrý ale celý týden stejný.Večeře byli formou servírovaného menu který si vybíráte den předem .Je to italská strava bufet formou salátů výborný,1 a 2 menu dle výběru je to loterie angličtina moc nepomáhala.Poslední dezert chvalitebný.

Večeře celkově zajímavé s poznáním itaské stravy.1 večer byl v Toskánském stylu pěkný nápad,zajímavé,chutné.

Služby hotelu
Personál ochotný domluva anglicky dobrá, nabídky a informovanost o výletech po okolí výborný.Bazén menší, pěkný,čistý.

Nejslabší místo služby je parkování hotelový park je velice malý neustále plný nemám představu plné sezóny.

Hosté parkují naproti hotelu pokud je tam místo, kde to zatím tolerují.Placený inzerovaný parking byl též plný.

Pláž
plážový servis výborný pláž uklizená,lehátka,křesílka, slunečník vše dobře připravené 300m od pláže je delších cesta pěkná

Riva dei Cavalleggeri, Toskánsko, Itálie Mirka 2014-09-10 8.2 1 10 Hotel Riva dei Cavalleggeri s bazénem - Marina di Bibbona

Všechny recenze Itálie - Toskánsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800